Fórum - Zobrazit téma - Reiki zahrádka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki zahrádka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki zahrádka

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 1:26 pm    Předmět: Reiki zahrádka Citovat

Nevím, jestli bych s tímto tématem neuspěla spíš na zahrádkářském webu, ale moje cesta s reiki souvisí i s určitým přibližováním se přírodě a právě mám možnost splnit si své velké přání. Very Happy Vždy jsem toužila po možnosti pěstovat si vlastní zeleninu, ale nebylo kde. Dnes jsem poslala energii do jedné situace a odměnou mi bylo umožnění těchto mých aktivit a prostor k nim. Chtěla bych pěstovat jahody, cukety, dýně hokaido, papriky, cibuli a petržel. Patřím ale k lidem zhýčkaným městským stylem života a nemám žádné zkušenosti.

Jak začít? Připravují se záhonky na jarní setbu už nějak teď na podzim?

Moc se těším, až se o ty naše kytičky budeme hezky starat, posílat jim reiki a oni se nám v čase sklizně odmění bohatou úrodou... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 2:53 pm    Předmět: Citovat

A taky nezapomeň reikovat semena, než je vyseješ a sazenice už před zasázením na záhony. Je to moc pěkné, tohle téma. Osobně rád reikuju kytky i stromy. Třeba kaštany, aby dokázali odolávat klíněnce. Klíněnku to sice neodstraní, zvlášť když neshrabeš staré listí a nespálíš ho, ale strumům to pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

Somko, teď na podzim navozíš na zahrádku hnůj, a pěkně zryješ.
Pokud chceš sadit česnek, tak si na takto zrytém políčku vyhraníš záhonek podle toho, kolik chceš česneku, a česnek nasadíš.
Jahody se taky sází teď, už mohly i růst, ale pozdě není. Taky do pohnojené půdy. Mě se osvědčila černá vodupropustná folie. Do ní jahody sázím, nezarůstají tak a hlavně plody pak nemají plíseň, nehnijí.
Jinak ostatní půda má nárok do jara pěkně odpočívat. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny přítomné. Somko, jestli se chceš zabývat pěstováním zeleniny zajímavým způsobem, způsobem kterým jsme pěstovali v dávných časech, můžu Tě odkázat na knihy o Anastasii od Vladimíra Megreho. V těchto knihách je uložena veškerá pravda o historii a vzniku Země. O pěstování léčivé zeleniny je psáno v prvním dílu. Sám jsem si způsob pěstování zčásti ověřil v praxi. Věnoval bych se tomu dál, ale nemám možnosti. Existuje i web www.Anastasia.cz. Je okolo ještě mnoho jiných zajímavých aktivit, já osobně v této činnosti vidím naši budoucnost.
S láskou Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 729

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 12:05 am    Předmět: Citovat

Hodně inspirace najdeš třeba také tady
http://www.ekozahrady.com/

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 6:32 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem za rady a zajímavé odkazy. Ono to asi nebude tak jednoduché, jak jsem si myslela a bude třeba prostudovat mnoho odborné literatury...

Tam, kde bude zahrádka, to vypadá, že je půda hodně vyčerpaná. Bohužel nevím, kde bych tu u nás ve městě sehnala hnůj. Určitě ale založím nějaké místo pro budoucí kompost pro tyto účely. Na zimu zryju a v jednom odkazu jsem viděla, jak pokrývají záhonky slámou, takže bych mohla i to. Myslíte, že je to vhodné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund