Fórum - Zobrazit téma - Je pricina vzdy jen v minulosti? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Je pricina vzdy jen v minulosti?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Je pricina vzdy jen v minulosti?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 4:29 pm    Předmět: Je pricina vzdy jen v minulosti? Citovat

Zeto tu v jinem vlakne daval link na rozhovor s Jaroslavem Duskem na tema pust.
http://xman.idnes.cz/jaroslav-dusek-sve-choroby-lecim-pustem-prasky-neberu-pps-/xman-styl.asp?c=A100218_151545_xman-styl_fro
me tam ale zaujala jina myslenka:
Citace:
...Čím jsem starší, tím míň věřím na vyvozování příčin z minulosti. Točil jsem 13. komnatu s páterem Líznou, který měl rakovinu. Vydal se na svaté poutě. Nachodil osm tisíc kilometrů, pak se uzdravil. Ptal jsem se ho, jestli přemýšlel, proč ji dostal. Odpověděl: "Myslím, že proto, abych se mohl stát duchovnějším člověkem." Příčinu viděl v budoucnosti

...to jen tak na zamyslenou Rolling Eyes
podle me dobrej napad nehledat jen v minulosti
vzhledem k tomu, ze cas je v jistem smyslu nesmysl, to dava smysl Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 5:36 pm    Předmět: Citovat

Myslím že souhlasím. Minulost je důležitá ale neexistujeme. Jen naše duše si pamatuje a tělo eviduje veškeré prožitky, radosti a ublížení. To si tedy neseme s sebou a to doslova. Proto abych pochopili a uzdravili sebe, je nutné pochopit proč v minulosti bylo jednáno tak a onak. A pak v naší přítomnosti každodenní prožívat život vědomě..... (tisíckrát již omílané a asi na tom pravdy něco bude). A budoucnost................ je napsaná, není napsaná......... asi existuje nekonečno variant a vybíráme si tu svou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 6:04 pm    Předmět: Citovat

Co se stalo, nedá se odestát a jediný smysluplný krok k použití minulosti, je aby nám mohla posloužit k lepšímu zaměření do budoucnosti.

Celý trik s minulostí a budoucností spočívá v zaměřenění pozornosti. Někdy je fajn studovat jak to s námi bylo, jaké jsou naše kořeny a z čeho vycházíme, ale změna pak vychází s dalších kroků...současných, směřujících ... cíle, zaměření, motivace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

Nějak by mne vůbec nenapadlo to nazývat příčinou Smile.
Moudrost a radost života nemusí být nutně prožívána složitě,si myslím.

Krásný den

Džarmí
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 7:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Smarte Smile

Lidský mozek je zvyklý fungovat lineárně. Většinou se tomu říká myšlení. Proto jsou zde koncepty, jako například zákon kauzální, který přímo z této roviny možnosti chápání vychází.
Pokud se chceme podobnými otázkami zabývat, potom k těmto filozofickým úvahám potřebujeme posloupnost, logiku, tedy i naši jakousi „reálnou“ představu (pozn.legrační mi připadá už jen tohle paradoxní slovní spojení) návaznosti, plynutí, prostě času.

Video s Duškem jsem si sice nepouštěla, ale jak ho znám, někdy
tuhle naši naprogramovanou, neustále přemítavou mysl (aniž by to třeba sám zamýšlel) na okamžik svým nějakým prima postřehem vyautuje.

Zkus se na tohle třebas mrknout tak, že pokud je někde něčeho nějaká příčina, tak je to okamžik, kdy vzniknul tenhle projevený svět. Pak už to jede hlava nehlava. Jo, jenže...kterým z těch vesmírů v nekonečném pořadí tenhle „náš“ vlastně je? Wink Very Happy Very Happy
Tím mám na mysli, že ve skuečnosti vlastně příčina a následek splývají v jedno. Tvoří jeden jediný, naprosto kompaktní celek, ve kterém se vše neustále prolíná, klokotá vzniká, zaniká a osciluje, kde pravá je levá a nohoře je zároveň dole, kde to, co máme za zlé, může být pro nás nejvyšším dobrodiním, kdy příčina je následkem a každý tzv. následek je zase jen další příčinou.
A všechno se to děje jen a právě „teď“.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 10:08 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ahoj Smarte Smile
Video s Duškem jsem si sice nepouštěla, ale jak ho znám, někdy
tuhle naši naprogramovanou, neustále přemítavou mysl (aniž by to třeba sám zamýšlel) na okamžik svým nějakým prima postřehem vyautuje.


Jsi toho živým důkazem, Katko............. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 10:56 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Jsi toho živým důkazem, Katko............. Laughing


Jo, Leni, kdyby tak! Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 11:51 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Zkus se na tohle třebas mrknout tak, že pokud je někde něčeho nějaká příčina, tak je to okamžik, kdy vzniknul tenhle projevený svět. Pak už to jede hlava nehlava. Jo, jenže...kterým z těch vesmírů v nekonečném pořadí tenhle „náš“ vlastně je? Wink Very Happy Very Happy
Tím mám na mysli, že ve skuečnosti vlastně příčina a následek splývají v jedno. Tvoří jeden jediný, naprosto kompaktní celek, ve kterém se vše neustále prolíná, klokotá vzniká, zaniká a osciluje, kde pravá je levá a nohoře je zároveň dole, kde to, co máme za zlé, může být pro nás nejvyšším dobrodiním, kdy příčina je následkem a každý tzv. následek je zase jen další příčinou.
A všechno se to děje jen a právě „teď“.


Krásné a vševypovídajícíSmile Do toho pak zapadá krásně i kvantová fyzika, teorie relativity a strun. Je jasné ža nakonec se dojde k poznatku ŽE VŠE JE JEDNO.

Nahoře, i dole. Když si uvědomuji toto propojení (alespon jak jsem schopen) je to příjemné...... být spojený se vším co je:) Je tojako víra v Boha, že On mě neopustí, jak by mohl, když jsem jím stejně jako on je mnou:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 12:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky. Abych se mohl projevit jen za sebe, neomezeně, chovat se tak,jak je má přirozenost, jak jsem se narodil a přišel jsem na svět mohu jen tehdy,když se zbavím všech programů, engramů podle dianetiky, zapomenu na omezení mi dané lidskou společností,školou,rodinou. Nemusíte souhlasit, ale dcera se chová podle vzoru své matky a opakuje její vzorce chování.Ano můžu to postupně uvědomováním změnit. Uplně se obrátit.NA ZÁKLADĚ UVĚDOMNĚKLÉ PRÁCE,VĚDOMÍM CHOVÁNÍM. Rozhoduje moje logig?,můj rozum?, jeden program nahradím druhým.Vytěsním ho. Ale kde je svoboda ducha,duše. Kdo je duchovně na cestě, potřebuje si uvědomit,co děla špatně,aby neopakoval stejné chyby, aby pokročil dál a nešel v kruhu.Kdo žažil,co je to přísaha nebo daný smrtelný slib, a jak ho poctivě dodržujeme i ted ,v tomto životě, proč se říká, a je to pravda, že tisíce životů se to táhne jako nit osudu. Je jedno,jestli je to to a nebo ono. Z praxe. V minulosti jsem přišel o nohu a dnes mi ji lékaři zase budou amputovat.Léčitel to léčí a pošle to do minulosti a vyčistí to i tam a nohu mu zachrání.Stalo se! Fobie , kdo s nimi pracuje, ví, že vznikají i v tomto životě,zaděláváme si na průsery příště i ted. Ale je to, nevím v procentech, ale podle mé zkušenosti si tipnu tak 5%, zbytek jsme si už přinesli na svět. A fobie, a vůbec jakékoliv omezení je vězení,mříž,která svazuje našeho ducha. Pohled z druhé strany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá březen 05, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

Přišla mi k tomu otázka, zda vůbec jde o to především zjistit příčinu nemoci. Není tu za vším také jiné téma? Je-li nemoc něco jako indikátor toho, zda jdeme svojí životní cestou, nebo ne, může být také podnětem něco do budoucna změnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund