Fórum - Zobrazit téma - Kde nepoužívat symbol pro zvýšení síly - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kde nepoužívat symbol pro zvýšení síly
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kde nepoužívat symbol pro zvýšení síly
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 12:42 pm    Předmět: Kde nepoužívat symbol pro zvýšení síly Citovat

Dobrý den. Minulý týden jsem byla na kurzu (netýkal se reiki). Tam jsem se setkala s názorem jedné z účastnic (měla to od své mistrové Reiki), že se prý symbol pro zvýšení síly nemá používat při působení reiki na své hlavě. Prý to může způsobit psychické potíže (?snad schizofrenii?).
Dále se prý nemá reikovat mezi cca druhou a čtvrtou hodinou v noci (přesně si ten čas nepamatuju). Důvod jsem moc nepochopila, snad umožnění přístupu nejakým negativním nevímčemu.
Ptám se proto, že reiki na sobě praktikuji právě způsoby, které by tímto byly zapovězeny. Od mého mistra jsem upozornění na žádná omezení při praktikování reiki neobdržela. Naopak žiji v přesvědčení, že Reiki je inteligentní energie, která pomáhá a neublíží.
Děkuji a těším se na všechny vaše názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 1:03 pm    Předmět: Citovat

Výborné téma, je třeba opět osvětlit základní pravidla:

- symbol pro zvýšení síly by se na své hlavě asi vážně používat neměl, protože si nějak nedokážu představit situaci, kdy by to vůbec bylo potřeba. A když už, tak přes přilbu. A kdo to má v hlavě pomotané, ten už nic násobit nepotřebuje.
- mezi 2. a 4. ranní by se opravdu nemělo reikovat. Je to proto, že centrální zdroj Reiki v tuto dobu prochází pravidelnou údržbou a čištěním a vynáší se smetí, které by si na sebe mohl někdo stáhnout.
- dále se nedoporučuje pracovat s reiki, pokud mám vyšší hladinu alkoholu, než je 1,5 promile. Pokud pracuji sám na sobě, hrozí, že v pár minutách vystřízlivím a tím zcela znehodnotím prostředky vydané za alkohol a pokud bych někomu posílal tak hrozí, že to přenesu na něj. Zcela fatální následky by to mohlo mít kdybych to posílal někomu za volantem, nebo na schůzi.
- dále se nedoporučuje pracovat s reiki, když špehuju opalující se sousedku a zesilovacím symbolem působit na zámek horního dílu jejích plavek. Tato voyeurská energie zatím nevyjasněným způsobem přivolává vlastní manželku, což má za následek tak velkou kumulaci energie, až to jednoho může i bolet.
- a ještě se píše v tom channelingu, který jsem na toto téma obdržel, že se nedoporučuje na jakémkoli kursu ukládat si do paměti takové tlachy, jaké šířila ona účastnice a naopak se doporučuje podržet si ono své přesvědčení o reiki, která pomáhá a neubližuje.
Tento poslední bod je již zcela prost jakékoli ironie.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 1:13 pm    Předmět: Citovat

Mno Arimo,já si myslím,že lidé se nudí a vymýšlejí kraviny Smile.Ale třeba někdo opravdu zkušený mi to vyvrátí.
Reiki sama o sobě nás navrací k harmonii a k naší jedinečnosti.Do harmonie mi nějak nezapadá vyvolání psychických potíží.Osobně používám čo-ku-rej hlava nehlava.Jde o zesílení životní energie,zaměření pozornosti k navrácení rovnovážného stavu.Ne o vyvolání schizofrenie.

Protože chodím spát velmi pozdě a vesměs pokaždé se reikuju před spaním,tak mohu vřele říci,že reiki je velmi příjemná,jako kdykoliv jindy a neotvírá bránu k žádným bytostem.Nikdy nic samo o sobě nic nedělá.My všemu dáváme záměr a nic bez nás se dít nebude.Skutečně se neděje nic,co sami nedovolíme.Takže jestli má někdo pocit,že otvírá bránu nějakým ...ehm nevím čemu,nemam takové výrazy ve svém slovníku,tak jen díky tomu,že tam upíná sám pozornost reiki nereiki.

Takže bych se nebála pužít čo-ku-rej na hlavu a už vůbec bych se nebála reikovat v noci.Dělám to už čtyry roky a jsem naprosto v pořádku,naopak v mnohem lepším fyzickém,emočním a mentálním stavu Smile .


Laughing Laughing Laughing Někteří o tom možná občas pochybují,ale což,možná mi nerozumí.

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 1:15 pm    Předmět: Citovat

Kámo,jsi boží ! Laughing Very Happy Laughing Very Happy Laughing Very Happy Laughing Very Happy ......umírám smíchy.....Jémine......


Džarmííí Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 1:25 pm    Předmět: Citovat

kamo: Moc pěkný Laughing

Dzarmi: My o ničem nepochybujeme. Ty si prostě naše blahodárně působící Džarmila Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 2:26 pm    Předmět: Citovat

No mezi 2-4 v noci bych taky ani trochu nepůsobila. Přeci se nebudu připravovat o hodiny kvalitního spánku.

Asi bych s 1. symbolem nepůsobila na hlavu při akutní bolesti. Lidi jsou pak hodně citliví, je to nepříjemné. Velmi dobré zkušenosti mám ale naopak s pozicí 1 ruka na přechodu hlava, krk - prostě kde začíná páteř a druhou pod pupkem (tantien, místo hara, těžiště těla), efekt je velmi silně uvolňující.

Jiný rozumný důvod mě nenapadá. To že Reiki je "inteligentní" neznamená že my už být "nemusíme". Naopak musíme a zvlášť díky praktické zkušenosti citlivě vnímat, co je pověra a co je opakovaně a prakticky vyzkoušené doporučení.

Navíc, když máme pochybnosti můžeme stejně dobře a efektivně působit bez symbolůSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

Kamo: dneska první vydatnej smích díky tobě!!! Laughing Laughing Laughing

Teda přiznám se, ře při prvních tvých slovech mi trochu zatrnulo, ale vzápětí jsem pochopila, že je to legrace..................můžeš mi říkat blondýno (i když nejsem) chichiiiiiiiiii....................nejlepší část byla s těma plavkama


A teď vážně.
Vzhledem k tomu, že jsem po vážné operaci hlavy a poměrně často mě (zaplaťpámbůh čas minulý) bolívala, zkoušela jsem hlavně na sobě, co mi pomáhá. A naštěstí na mě zabírá (zabíralo) velmi rychle otlapkání se symbolem i bez. Rozhodně mi neublížilo ani jedno.

Celý život mám posunutý režim (spíš ne-režim) a chodím spát velmi pozdě. A teď bych mohla opsat, co psala Jarmilka. Reikuju se před spaním a to je hlavně mezi 2. a 4. hod..................


Myslím, že kolika pravidly (nesmyslnými) se člověk nechá svázat, tolik jich pak musí respektovat, aby vlastně nebyl "svévolník".........


Arimo a souhlasím s tím, co sis až doposud myslela o Reiki. Cítím to stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 11:22 pm    Předmět: Citovat

Jee Kamo - jsi skvělej a naprosto přesvědčivej ! Laughing

Ona ta účastnice říkala, že byla zasvěcená před 9ti lety. O své mistrové mluvila s respektem a v superlativech.

Já si denně užívám s reiki a s oběma symboly téměř tři roky a dost často v inkriminové hodiny, protože chodím spát pozdě a reiki se uspávám. Ráno se často probudím s rukama naplácnutýma někde... Smile
Žádných poruch jsem si nevšimla a předpokládám, že by si zbytek rodiny změny všiml. Wink
Musím se také přiznat, že nejsem typ, který umí diskutovat. Na téma reiki vlastně ani nemám s kým. Jsem moc ráda, že jsem si měla kde potvrdit svůj vlastní názor a ještě se u toho pobavit. Very Happy
Mám vás všechny moc ráda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 12:53 pm    Předmět: Citovat

cho ku rei beru jako symbol, který spojuje s božskou energií, s Reiki, takže nemám potřebu hodnotit co a kdy, Reiki chápu jako harmonii a Lásku, a ta je vždy potřeba tam kde chybí, ať víc nebo míň, to zas neuručuju já, pokud Reiki věří ma dovolím si její aplikaci na sobě nebo cokoli v situaci. Přece nebudu stát obrazně řečeno Bohu za zády a poučovat ho, co má dělat a kdy to má dělat Very Happy Ale je fakt, že to je pohled který mám teď, ještě před nějakým časem jsem dost potřebovala nějaké záchytné body, jistoty a velkou kontrolu, jakákoli práces energii ve mně vzbuzovaly jakýsi posvátný postoj, úctu ale ne přirozenou nýbrž spojenou se strachem Co by se všechno mohlo stát.

Džarmi, moc hezky napsaný, souhlas Wink , Kamo, fajn téma na uvědomění si toho, jak rafinovaně se naše podvědomé programy snaží zachytit jakékoli naší potřeby jistoty, potvrzení a dalších projevů strachu, které je vyživují. Tam kde to jsme schopni zvládnout v běžném životě, nastupuje další level který to aplikuje do práce s energií. Programy strachu se pak velice rafinovaně zaštítí nepřiměřeně alibistickým odkazem na Zodpovědnost. Tam kde naše Ego a Superego získá body na tomhle poli, zkouší to na našich vztazích s našimi nejbližšími. Od nejlehčího do nejtěžšího kalibru. Někde nastrčí Obavu, někde pocit viny,jinde nedůvěru, jinde potřebu ovládat a kontrolovat, Pochybnost, zkrátka všechno, jen abychom se nedovedli úplně normálně a v klidu radovat a žít vědomě všechno co se děje, podle toho se rozhodovat a brát to tak jak to je s vědomím že vše je v pořádku.

Proto, držme se humoru a lidí, kteří se dovedou smát a hrát si Wink Very Happy

Když někomu dělám zprostředkovatele Reiki, tzv.posílám, tak příjemce je ten, kdo rozhoduje co si vezme a co s tím udělá. Pokud posílám a mám potřebu pomáhat, neposílám Reiki ale svou vlastní energii a i tam si stejně příjemce určí co potřebuje a co ne. Většinou v takovém případě se zprostředkovatel, ten kdo posílá ale sám ztotožní s problémem toho komu posílá a má vymalováno, natáhne si symptomy a nebo v lepším případě se jen necítí dobře a od toho komu posílal se setká "jen" s nespokojenou reakcí, bolestí hlavy a nebo totýlním výsměchem a shozením. To nemám vyštené, to jsem si vyzkoušela Wink Very Happy Protože odesílatel "chtěl" zlepšení víc než příjemce, tak v tom poměru svého chtění vyrušil zodpovědnost za zlepšení příjemce. Je to jako nutit někoho, aby se choval a jednal jen podle mne, jedno z jakéhokoli důvodu.

Domnívám se, že Láska bez podmínek, tedy přijetí všeho tak jak je, Pravda (realita bez našeho pohledu za jakéhokoli pólu) a Radost je v každém, jako jeho vnitřní Světlo, ale abychom se na něj naladili a byli v kontaktu co nejvíc, to nám naše vlastní obludky z různých strachů a programů získaných díky vlivu z vnějšku nedovolují, protože tím by nedostaly nažrat. Pak zkoušejí všechno možné, hlad a přehlížení je nebaví a neživí.

Té paní, kterou Arima zmínila , se nijak nevysmívám a neodsuzuju ji, žije podle toho co je schopna pochopit a přijmout a protože jsem měla potřebu zareagovat, znamená to, že navzdory velké práci na práci na sobě samé mám v sobě stále někde energie programů, vůči kterým musím být ostražitá, aby mne nehodily zpět do spirály strachu. A nebo když se jim to podaří, abych je včas rozpoznala a podle toho jednala. Sama jsem v tom stádiu konfrontace a nebo přijímání všeho od druhých autorit dost dlouho pobývala, naštěstí jsem velice brzy ztratila iluze a slepou víru v autority, a program, který mi občas blokuje rychlejší postup v před - když někdo začne hlásat že má pravdu a jinak to není a nemůže být - mi v tomto případě dovolil a dovoluje hledat vlastní Cestu. SKýtá to na jednu stranu velké možnosti ale i tady se ego chce nažrat a pak hodně často nasazuje do rozhodování ješitnost, falešnou hrdost, urážlivost, velká omezení v přímé komunikaci bez očekávání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 9:32 pm    Předmět: Citovat

Arimo, zrovna dnes jsem psala kamarádovi.

Cituji:
,, ...ještě před tím, než poprosím o Reiki, pokaždé, než komukoliv posílám , odříkám ,,otčenáš " . Mám tak jistotu, že i když tam budu cpát cosi mého, tak ta vůle bude stejně JEHO . Stane se to, co si ON přeje. Ne já.
Dodám ještě prosbu, ať se čistí , co se čistit má a ať si tělo léčí, co léčit potřebuje. "


Když například budu působit na nádor v břiše, bez obav použiju zesilovací symbol. Zesiluje přeci léčivou energii Rolling Eyes .

Podle mě jsou ty zapovězené postupy jenom předsudky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 11:26 pm    Předmět: Citovat

Eviku, reiki působím, pouze na sebe, občas na kytičky....
Okolí mne o zprostředkování reiki nežádá, patrně stejně jako já cítí, že se mám ještě moc co učit, abych mohla být prospěšná....vlastně jsem prospěšná tím, že se snažím působit sama na sebe. Takže zde o strach, že si ublížím, nešlo. Spíše o potřebu nechat si potvrdit svůj vlastní postoj, či o nízké sebevědomí nebo o něco úplně jiného, co mi docvakne....někdy. Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 7:37 am    Předmět: Citovat

arima napsal:

Okolí mne o zprostředkování reiki nežádá, patrně stejně jako já cítí, že se mám ještě moc co učit, abych mohla být prospěšná...

A kdybych tě poprosila o Reiki, poslala bys mi ? Wink

Citace:
...vlastně jsem prospěšná tím, že se snažím působit sama na sebe.

Gratuluju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 9:32 pm    Předmět: Citovat

Pokud bychom se Eviku shodly na čase, kdy by to bylo pro Tebe bezpečné (abys neseděla v autě, netrénovala na štaflích malování bytu či nedělala další "adrenalinové" sporty Wink ), a já bych splňovala podmínky aby to mohlo být pro Tvé nejvyšší dobro (byla bych střízlivá, zdravá, a v duševní pohodě..), tak samozřejmě ano. Smile

....a toto má být zkouška Shocked , nebo žádost o poslání Reiki ? Very Happy

Citace:
...vlastně jsem prospěšná tím, že se snažím působit sama na sebe.

Gratuluju.

Tvá gratulace zde patří nám všem. Protože všichni zde se snažíme pracovat sami na sobě. A odměnou nám je, když cítíme pozitivní reakci ze svého okolí. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

kámo, to bylo super, málem jsem ti uvěřil.. Very Happy . Dost by mě to překvapilo, protože si posílám reiki na noc, tedy i mezi 2. a 4. ranní... Smile

Osobně si myslím, že těch pravidel, které člověk musí při reikování kohokoliv dodržovat, je jen pár a dají se snadno dodržet.

Všechny zdraví
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 7:54 am    Předmět: Citovat

arima napsal:

....a toto má být zkouška Shocked , nebo žádost o poslání Reiki ? Very Happy



Ne zkouška. Prosba. Moc se mi líbí nápad Miwy - naprogramování na dobu spánku a nebo odpočinku.
Arimo, pak pošlu údaje na SZ a budu ráda, kdybychom se domluvily Wink .

Děkuji Evík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund