Fórum - Zobrazit téma - Sluch - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Sluch
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Sluch
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Efox
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 10:09 am    Předmět: Sluch Citovat

Prosím o radu jak zlepšit sluch, který postupně, dle doktorů nenávratně, ztrácím a k tomu trpím tinitusem. Za všechny rady předem děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 10:52 am    Předmět: Citovat

Tinitus a postupná ztráta sluchu může být mimo jiné způsobena i "prachsprostou" krční páteří, tj. buď posunem některého z obratlů, anebo svalovým blokem.

Existuje povícero manuálních technik pro nápravu, jedna z nich je Dornova metoda.
Dále se mi osvědčila i ušní korekce z One Brain, která je i velice příjemná.
Obojí se dá lehce najít na www.

Tohle bych zkusil jako první věc. Pak se může už čistě esotericky pátrat po tom, proč nechcete něco slyšet. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 8:06 pm    Předmět: AHOJ EFOXI :-) Citovat

Tzv. ústavní medicína si s tinitem moc rady neví.
Po absolvování ušního, popř. také cévního vyšetření s negativním nálezem, tj. bez odhalení příčiny (a eventuelními pokusy lékařů jestli něco z toho, co nezabralo někomu jinému náhodou třeba nezabere v tomto případě), je pacient zpravidla směřován k smíření se s daným stavem. Často pak toto kolečko končí návštěvou v poradně psychiatrické ambulance (to když se mu to „smíření“ nějak nedaří).

Vedle této alopatické medicíny jsou tady naštěstí ty přístupy alternativní.
Podle starých Číňanů je příčina tinitu v disharmonií meridiánu tenkého střeva.
Nabízí se zde možnost očisty střev jedním z dostupných způsobů, tj. buď sám, nebo přímo na pracovišti k tomu určených. Samozřejmě tím spojená úprava stravovacích návyků, které udrží střevo čisté i nadále.
V každém případě, jak jen ti to čas dovolí, je třeba masírovat si, příslušnou technikou reflexní terapie, chodidla v místě reflexní plošky celého střeva (viz obrázek níže).
Jedna z možností je také svěřit se do rukou lékaře Klasické čínské medicíny, který by Ti měl s tímhle pomoci. Záleží tedy spíš na tom, který způsob je Ti bližší.

S tím, co píše Kamo bych souhlasila, tedy resp. s jistou možností, že cokoli se v oblasti hlavy děje, může souviset s krční páteří. Osobně mám tu zkušenost, že se v tomto případě většinou nejedná o pravý tinitus, ale o poněkud mírnější projevy hvízdání a šumu v uších, kterých si je člověk vědom zpravidla jen když je zrovna v tichém prostředí.

Co se týká tzv. "duchovní příčiny nemoci" je myslím dobré si v sobě trochu zapatrát sám...






Krátké instruktážní video zde: http://www.relaxacni-centrum.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=134405

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

Tak tak. Kamo a Tooro- jedna hvězda, jak povídá dcerka z druhé Á-- nejste vy mé další já?

Základem si myslím zkontrolovat krční páteř u šikovného fyzioterapeuta nebo takového človíčka. Jestli tam nejsou posuny, blokády apod. Uvolňovat, přikládat reiki, jemně masírovat. Krční oblastí vedou mnohé nervíky a dráhy vůbec ke všemu na hlavě. Oči, uši.... Může to být skřípnuté, utlačované.
Velice dobře dělá působení na plošce chodidel, reflexní masáže.
Samozřejmě příčin trampot se sluchem může být víc. Vzpomínám si, jak jsem kdysi četl v knížce o páteru Ferdovi, jak komusi diagnostikoval tzv. kanonýrskou hluchotu zděděnou od válčícího pradědečka! Ale to byl jasnoslyšící jasnovidec mimořádných kvalit, vždycky pomohl aspoň radou, receptem.
Ale zpátky- protože všechno souvisí se vším, velice moudře tu zmiňují zamyslet se nad tím, jestli se před něčím neuzavírá sluch, jestli se třebas něco v dušičce neřeší. Určitě dobrá je meditace, jednak to může něco sdělit, jednak uvolní celé tělo. Kdysi kdosi sdělil, že každodenní 10 minutová meditace by odstranila nejmíň polovinu zdravotních a psychických a tím i životních problémů. Zharmonizovat tělo a dušičku /třeba vyrovnáváním čaker/ by možná též stálo za vyzkoušení.
Podložit to řádným odborným vyšetřením a zvrátit ten vývoj /protože všechno se vyvíjí a jde odněkud někam/ ke zdárnému stavu a prožívání té jedinečné existenci v tomto bytí. A slyšet třebas i tlesknutí jedné ruky. /I takto prý cvičí ve východních chrámech a klášterech vnímání světa./
Ať se vše vyladí do zdárného konce! Harmonik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 856

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 11:35 am    Předmět: Citovat

připojím se s malou špetkou. SLuch souvisí s krční čakrou. Téma krční čakry je Co si nedokážu obhájit, na to nemám právo. Není to o tom, co si vyhádám , vykřivdím, vymůžu ale jak komunikuji s okolím aniž bych měla pocit že bojuji o to být vítězem a nebo měla pocit poraženého. Jde o dohodu aby spokojené byly všechny zúčastněné strany.
Budu li do toho míchat strach a a programy získané z věnjšku -Neslasloužím si to, nestojí to za to, jsem na nic,....poslouchám tyto porgramy které jsou cizí, nesjou moje ale já si je přivlastnila, věřím jim, dávám jim energii, živím je. Proto si nedovoluji podle toho komunikovat s okolím. Krční čakra také je jakousi spojovací branou mezi duší, jejím hlasem, inspirací a tím, co do svého života přitáhnu díky stavu dolních dvou čaker a v korespondenci s čakrou srdeční. Pokud jsou bloky v kční čakře, tak podle těchto bloků se nám daří žít a nebo nežt v souladu s naším vyšším vedením. Asi to není tak jednoduché jak jsem to napsala ale všechno souvisí se vším.
Bloky na meridiánu tenkého střeva jsou mj.spojené s nerovnováhou, jak psychickou tak fyzickou. na jedné straně si toho moc nakládáme, a na druhé straně něco přehlížíme.
Je to také o tom, jak dovedeme naslouchat. Uši sice slyší, poud jsou zdravé ale mozek určuje co vlastně zaselchneme, čemu věnujeme pozornost. A tam kam a na co nasměrujeme pozornost, tam jde naše energie.
Neřeším tímto léčení tinitu, jen mě k tomu napadly nějaké souvislosti, tkeré není na škodu si uvědomit. Občas je dobré poslouchat náš vntiřní telefon, co drnčí kdy nám volá naše duše a ono houby, děláme že nevolá nikdo.
Tož přeji dobrý sluch, jak netopýři, vážení Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 1:13 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Občas je dobré poslouchat náš vntiřní telefon, co drnčí kdy nám volá naše duše a ono houby, děláme že nevolá nikdo.


Bať, bať...a nejlépe vůbec nezavěšovat. Wink Smile

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2010 1:29 pm    Předmět: Citovat

Super vlákno!!!

Taky mám tinitus, ale přesně jak tu bylo psáno, mám se s tím prý smířit......, že prý to není tak hrozné.....Usnu jedině, když mi tiše hraje hudba, protože jinak slyším jen to pískání a to se fakt nedá vydržet. Přes den je to docela dobrý, je kolem mě spousta zvuků, které to pískání překryjou, ale večer, v tichu, hrůza....

Hmmmm, tak když klasická medicína radí smíření se s tím přííííšerným pískáním, tak alternativní metody budou pro mě určitě přínosnější. Včetně toho sebezkoumání, co nechci od mojí dušičky slyšet. Jéééé, toho je.......

Každopádně krční páteří začnu.

Děkuju Efoxovi za téma a rádcům za rady.... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 9:09 am    Předmět: slušnost nejsou žádné čáry Citovat

Vidím, že tohle vlákno do této doby shlédlo 190 lidí, zajímá tedy zrejmě
ledaskoho, kromě toho, kdo vlákno založil, tedy Efoxe.

Question

Nuže, tak to tak s námi občas bývá.....a pak se tomu třebas i divíme. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 10:57 am    Předmět: Re: slušnost nejsou žádné čáry Citovat

toora napsal:
Vidím, že tohle vlákno do této doby shlédlo 190 lidí, zajímá tedy zrejmě
ledaskoho, kromě toho, kdo vlákno založil, tedy Efoxe.

Question


Možná je na dovolené, možná má PC mimo provoz, možná zapoměl heslo...
A těch 190 lidí je super, třeba to někomu pomohlo a Efox založil ,,supervlákno"
Very Happy .
Citace:
Nuže, tak to tak s námi občas bývá.....a pak se tomu třebas i divíme. Wink

Když se divíme, je to ještě dobrý, horší je, když něco očekáváme...
( vlastní zkušenost Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 8:54 pm    Předmět: Re: slušnost nejsou žádné čáry Citovat

Evik napsal:

A těch 190 lidí je super)

A třebas i "jen" jeden, kterému by to k něčemu bylo Smile

Jde o jednu zásadní věc Evi, a tou je naše důslednost, jinak řečeno - kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá výmluvy. Žádný soudy (jak jsi to možná pochopila), ale prostý princip, jak zákon funguje.
A mám za to, že každý máme v tomhle ty svoje dluhy. Embarassed
Nejsem si ale jistá, že je jsme si tohohle faktu všichni dost dobře vědomi, tj. že právě v tomhle je ten náš hlavní pudl zakopanej....

Jestliže mám nějaký problém a hledám pomoc cestou diskuse na netu, pak je třeba v jeho řešení jisté kontinuum, jakýsi „vnitřní tah“ bych to nazvala, a cestu si jistě najdeme, když nám tedy o něj doopravdy jde. Alespoň mám takovouto zkušenost, Tvoje je třebas jiná.


Citace:
...horší je, když něco očekáváme...

Co je horší, těžko říct, většinou nejdřív očekáváme (to co nastane naopak nečekáme), a pak se teprv divíme. Shocked Smile

Jisté je, že konání bez očekávání mi nikterak nebrání v tom, abych vyjádřila názor, jak daná situace právě teď vypadá.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Efox
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 3:03 pm    Předmět: Citovat

Nezapoměla jsem ani jsem se na Vás nevyprdla jen mi umřel kamarád a já jsem rozhozená na molekuly neumím přestat plakat a snažím se to zvládnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 5:07 pm    Předmět: Re: slušnost nejsou žádné čáry Citovat

toora napsal:

Jde o jednu zásadní věc Evi, a tou je naše důslednost, jinak řečeno - kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá výmluvy. Žádný soudy (jak jsi to možná pochopila), ale prostý princip, jak zákon funguje.



Máš pravdu Tooro. Pochopila jsem soudy a očekávání. A to proto, že sama jsem kdysi soudila a očekávala a dostala jsem takovou lekci, že na ní do smrti nezapomenu. A zaplať pámbu za ní.
Citace:
Jestliže mám nějaký problém a hledám pomoc cestou diskuse na netu, pak je třeba v jeho řešení jisté kontinuum, jakýsi „vnitřní tah“ bych to nazvala, a cestu si jistě najdeme, když nám tedy o něj doopravdy jde. Alespoň mám takovouto zkušenost, Tvoje je třebas jiná.

Neubráním se pocitu toho souzení z Tvé strany. Proto jsem vyjmenovala několik důvodů, proč Efox třeba nemohla hned ragovat. Smrt kamaráda mezi ně rozhodně patří a také by mě nic jiného nezajímalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 6:26 pm    Předmět: Citovat

Efox napsal:
Nezapoměla jsem ani jsem se na Vás nevyprdla jen mi umřel kamarád a já jsem rozhozená na molekuly neumím přestat plakat a snažím se to zvládnout.


Ahoj Efoxo,

je dobře, že jsi sem nahlédla a napsala, a není od věci, kdykoli požádat o podporu právě zde.
Lidi se tady v těžkých cvhílích podrží navzájem, mnohá vlákna jsou toho důkazem.

Víš...když nám odejde někdo drahý, bez truchlení se to neobejde.
Potom je náš zármutek tak hluboký, jak moc nám chybí a jak veliké prázdno v životě po jeho odchodu cítíme...

Tvoje pěkné vzpomínky na milovaného člověka mu na tu jeho cestu posvítí nejlépe.

Tak Ti Efoxo přeju, ať Tovje slzy brzy odplaví, vše, co je odplavit třeba...

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 7:05 pm    Předmět: Re: slušnost nejsou žádné čáry Citovat

Evik napsal:
Neubráním se pocitu toho souzení z Tvé strany.

Není důvod se něčemu bránit, Evi Wink Very Happy

Většina z nás byla vychovávána v jisté dávce nespokojenosti a kritice těch, kteří měli na naši výchovu vliv. Mylnou představou o své nedostatečnosti stali jseme se tak lépe ovlivnitelní a manipulovatelní.
Nevědomi si svojí hodnoty bereme vše osobně, tedy se nás to nějak nelibě dotýká.
Časem pak přicházíme na to, že tohle "stigma" neprospívá plnému životu, a začneme hledat cestu k zdravému nadhledu a potřebnému odstupu. Někdo ji třeba nanalezne nikdy, a do konce života je jeho spokojenost, či nespokojenost, závislá na mínění jeho okolí.

Někde na téhle cestě se učíme rozlišovat, například i to, co je souzení (ve smyslu odsudku), co je prosté konstatování faktu, a co je třeba konstruktivní kritika, nad kterou, když se vážně zamyslíme, může nám přinést značný užitek. A to je potom ten potřebný a zdravý feedback.

Takto je taky možné pozorovat, že rozlišení kravské ho..na od sedmikrásky není zároveň odsouzením toho "koblížku", i když to třeba zvenčí může tak vypadat.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Efox
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 4:09 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Vám všem za podporu a trpělivost. Dnes jsem si přečetla vaše reakce na mojí prosbu a musím říct (napsat), že se nestačím divit zde je vysvětlení:
před 10 lety jsem při masáži nohou zkolabovala na pedikuře a probrala se v sanitce na interně nic nezjistili. Následně proběhlo kolečko kontrol opět interna holter až jsem zkončila na neurologii kde starší doktorka mi řekla ža mám hyperaktivní klouby blbě stavěnou krční páteř ( do roláku super jinak na ho...). Poradila mi ať začnu cvičit plavat a posilovat stav kostí je konečný. Ke kolapsu se vyjádřila slovy, že pedikérka mne sejmula sama blbou masáží reflexních bodů neb to vůbec neuměla!!!
Jak se uši horší vzdala jsem klasickou medicínu a v loňském lednu jsem byla na kineziologii, kde jsem se dozvěděla, že můj předek byl ve válce nejspíš u děla a už to odmítal poslouchat a proto mám problémy. Bohužel mě to moc nepomohlo.
Letos se mi udělala bulka na krku a ze strachu co mi to roste jsem prošla kontrolou štítné žlázy a nic vše je OK.

Tedy máte pravdu krční páteř nic moc a krční čakra asi chuděra ledva pracuje a bulka je jen jejíí obrana. Vypadá to, že potřebuji velký nikoliv domácí ale vnitřní úklid. Teď vědět kde začít. Meditování mi moc nejde stále na něco myslím nebo mne začne svědit nos prostě se neumím uklidnit.

Doufám, že pochopíte co jsem chtěla napsat já totiž raději mluvím!

Díky všem a pěkný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund