Fórum - Zobrazit téma - Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Nojo, ale já se bojím, že bych se pak musela uzemňovat. Nevím přesně proč to vzniká, ale od té doby, co na sobě zkouším reiki, tak mám problém s nohama. Stále kopou. Nemůžu kvůli tomu ani spát, takové je to nutkání pohnout nohou.((( Není to tedy nic příjemného. Třeba s tím máte také zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

Nu mě se to dělo myslím právě proto,že jsem je nereikovala.Dříve jsem jim nevěnovala žádnou pozornost a cítila jsem často dole u kotníků jakoby nahromaděnou energii.
Říkají si o pozornost hihi.
Myslím,že to s lítáním nemá nic společného,ale ať promluví znalejší...


Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

Futetka napsal:
Nojo, ale já se bojím, že bych se pak musela uzemňovat.

Proč se bojíš uzemňování Question

Uzemňování je podle mých osobních zkušeností nedílnousoučástí nejen reiki nýbrž duchovního rozvoje normálního člověka.
Tj. který pracuje a má rodinu nebo ji nemá ale určitě má kolem sebe lidi, s kterými chce udržovat kontakty.

Uzemňování je třeba to, že si vychutnáš dobré jídlo.
Uzemňování je třeba to, že si vychutnáš milování se svým partnerem.
Uzemňování je třeba to, že si s radostí zatancuješ, nebo zacvičíš.

Čeho se bojíš při uzemňování?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Můj názor.Systém reikování čaker stylem 1+7,2+6...se nedoporučuje,protože spojuje první a sedmou čakru a může spustit kundalíni a nebo nastartovat velký okruh.Proto doporučují na kurzech 1+6. A taky s tím souhlasím.Nemá se to přehánět,ale dělat to do té doby,než mám stejný pocit v obou rukách,což značí,že jsou čakry v rovnováze a končím na srdeční čakře,a ta si obě ruce zaslouží.Teprve po určité době bych doporučil úplné,neboli 1+7. Ale pro urychlení a nevkládání vlastních přání a tužeb doporučuji začátečníkům dát se mezi dlaně a posílat dálkově reiki sobě.At si teče,kam si teče.Jen vnímat,jaké pocity to vyvolává a co cítím v rukách..A mimo to nezapomente na své vyšší já,střední...Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 7:31 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Ale pro urychlení a nevkládání vlastních přání a tužeb doporučuji začátečníkům dát se mezi dlaně a posílat dálkově reiki sobě.At si teče,kam si teče.Jen vnímat,jaké pocity to vyvolává a co cítím v rukách..A mimo to nezapomente na své vyšší já,střední...Člověk

Mě příjde zase lepší, když se zvláště začátečníci otlapkávají.
Je dobré dotýkat se a vnímat vlastní tělo.
Takhle bych se naopak bála, aby to někdo nevzal jako já nic, já muzikant, to bylo reiki.... zkrátka dávat záměr harmonizace čaker a vzít za to odpovědnost.
Reiki dělám necelé dva roky a můžu si ho posílat i na dálku, ale čakry harmonizuju "rúčo" snad každý večer než usnu.
Harmonizovat 7.čakru mi přijde zbytečné, když sedmá čakra je více méně součtem prvních šesti... takže harmonizuji-li prvních šest, harmonizuji i korunní čakru

clovek napsal:
Nemá se to přehánět,ale dělat to do té doby,než mám stejný pocit v obou rukách,což značí,že jsou čakry v rovnováze ....

Můžeš mi to prosím, Jožko, vysvětlit? jakože moc reikování může uškodit? Jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Můj názor.Systém reikování čaker stylem 1+7,2+6...se nedoporučuje,protože spojuje první a sedmou čakru a může spustit kundalíni a nebo nastartovat velký okruh.


Já jako laik vůbec nevím o čem mluvíš Surprised Můžeš mi prosím osvětlit jaký "velký okruh" se tím může spustit, o co jde a čím je to škodlivé ? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 8:28 am    Předmět: Citovat

Tak.
Aby ta diskuse, zda je lepší systém 1-2-3-4-5-6 nebo 1-6 2-5 atd nabrala na obrátkách, taky něco přidám Very Happy:

Ano, už na 1.reiki se učí ošahávání se určitou kombinací poloh rukou, která nebývá u každého učitele stejná. Sám za sebe můžu říct, že mnohé tyto polohy mi byly poměrně nepohodlné - kotníky, záda atd - a zcela zaměstnán prostým udržením rukou na předepsaných pozicích nebyl jsem schopen ještě vnímat jiné účinky než zvolna nastupující nepohodlí přecházející někdy do mírné svalové křeče. Byla to asi má chyba, že jsem nebyl jogín schopný obmotat končetinami sám sebe, ale tak to zkrátka bylo a je.
A nemusí se jednat o nějaké exotické polohy. Např. po deseti minutách držení ruky na čele (vsedě) se začne ozývat svalová soustava celé ruky a opět ruší výsledný efekt.

Takže já při běžné údržbě praktikuji pouze ty polohy, na které dosáhne volně svěšená ruka v rozsahu ohybu v lokti, tzn. krk, srdce, břicho, podbřišek. Tyto polohy se dají bez sebemenších potíží držet opravdu hodně dlouho jak vsedě, tak vleže a kdyby bylo třeba, tak i ve stoji.

Jestliže je reiki inteligentní energie, tak proč z ní dělat dementa, který umí působit jen tam, kam dáme ruku? Ano, ruka je nejčastějším a nejpohodlnějším zdrojem, ale jestliže se reiki už jednou do nás dostane, tak se pravděpodobně rozloží po celém těle víceméně stejnoměrně. Není přece kýmsi naprogramována, že se dostane jen do srdce, ze kterého se musí vytáhnout do dlaní, aby se pomocí nich mohla přenést do zbytku těla, nebo někam jinam. Jsem přesvědčen, že je všude, v ušním lalůčku i malíčku u nohy a jde jen o to si ji uvědomit - tudíž věřit sám sobě. Pokud nedokážu poslat reiki na dálku jen svým srdcem, pak můžu mít rukou jako chobotnice chapadel, můžu je namířit jako antény kam chci a bude to slabé. Je snad vyloučen přenos reiki třeba kolenem (vzpomeňme na dávné či nedávné doteky koleny krytými stolem s osobou velmi příjemně rezonující na naší vlně - copak to není přenos reiki ta vlna tepla, mrazení a příjemného vzrušení? ) a cožpak není možno se opřít zády o sebe a sledovat co se děje? To je jiná plocha než dlaně, zkuste si to někdy. O dalších polohách až po desáté večer Smile.

Velmi často tedy reikuji sám sebe tak, že si prostě sednu, ruce položím na stehna - dlaněmi dolů, žádné nepřirozené vykroucení směrem k nebi, které stejně po chvíli začne povolovat - a věřte nebo ne, ale funguje to taky. Ty výše zmíněné polohy používám jen občas, když se mi chce.

Takže je dobré vědět, že existují všelijaké osahávací polohy a předepsané kombinace a postupy, ale podle mě jen proto, aby si člověk časem našel svůj vlastní způsob. Taky budu jedničkáře učit klasiku, ale dvojkaře už povedu spíš k vlastní kreativitě, než k otrockému dodržování "Vyhlášky 52/4 o provozu reiki po tělesných komunikacích".

Tož tak. A včíl vy.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 9:42 am    Předmět: Citovat

kamo: Ty seš můj člověk Smile Já totiž za svojí kratičkou "reiki kariéru" řeším přesně tohle co popisuješ a tak něják intuitivně jsem došel k týmž závěrům (nic jiného mi ostatně nezbylo). Taky totiž nejsem chobotnice a i při prostém vyrovnávání čaker v leže (1-6, 2-5, 3-4) si musím ruce různě podkládat tak abych se moh soustředit na reiki a ne na to jak mě ukrutně bolí ruka. Reiki do těla taky dávám většinou přiložením rukou na stehna nebo na hruď a břicho neboť je to tak nejpohodlnější a můžu se na to v této poloze nejlíp soustředit. K chytání kotníků a podobným krkolomým pozicím mě donutí jedině nějáké zranění či jiná indispozice (když jsem měl výron v kotníku). I tak jsem to ale dlouho v té poloze nevydržel natož abych něco takového dělal, když mě ten kotník vysloveně nebolí. Taky doufám že je reiki opravdu inteligentní energie a není třeba žádné přesné přiložení rukou, jinak jsem nahranej Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 12:19 pm    Předmět: ... Citovat

Ahojky,
já si večer lehnu do postele (nejkrásnější moment dne chichi) a položím si ruce na břicho a poprosím o Reiki a aby proudila v těle tam, kam je potřeba.
Tím považuji žádost za kladně vyřízenou................ Wink Wink Wink A vždy je...........

Je inteligentní, v to nejen doufám, ale vím to.


Když někomu dávám celkové Reiki - dětem, mamině, přátelům - ukončuji léčení 1+6, 2+5, 3+4.
Chtělo to trochu cviku a dneska cítím pod rukama, kde je čakra. Všichni jí nemají na milimetr přesně ve stejném místě, jen přibližně.
Cítím takový lehounký tah v tom místě a jakoby tam byla "ďourka", kterou tam Reiki teče.

Neumím to popsat slovy, tak doufám, že to bude aspoň trochu srozumitelné.

Přeju všem.........krásný den.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 5:14 pm    Předmět: Citovat

jsem naprostý začátečník, ale vnímám reiki a jeho aplikaci přesně jako "Kamo". Stejně mi pulzuje celé tělo, ať mám ruce na kterékoli čakře.
A můžete mi prosím někdo vysvětlit, proč se tedy dělá to uzemnění?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Futetka napsal:
A můžete mi prosím někdo vysvětlit, proč se tedy dělá to uzemnění?

Je to o práci se svojí vlastní energií.
Pro mě bylo opravdu důležité naučit se v různých úrovních pohybovat tak, jak já potřebuji.

To jsem zezačátku, po svém prvním zasvěcení neuměla.
A tak jsem si hezky "lítala", například jsem se špatně koncentrovala na své pracovní záležitosti a to docela po dost dlouhou dobu.
Bylo mi totiž moc prima Twisted Evil pobývat si skoro celý den ve "vyšších vibracích", cítila jsem plno energie a euforie, pořád jsem myslela na duchovno a používala duchovní afirmace apod.

To nedoporučuju Idea

Když potřebuji informace(intuici), energii atd., potřebuji se umět dostat "nahoru".
Po meditaci, práci s energií je stejně tak důležité dokázat se dostat zase zpátky "dolů".


Když někdo "ulítne" a zůstává tak i mimo meditace a práci s energií, dostává se do stavu, kdy je totálně odstřižený od reality.
To je nevhodný stav pro schopnost "normálně" fungovat tj. učit se, pracovat, vychovávat děti, vést domácnost, mít fungující mezilidské vztahy a kontakty atd.
Navíc naše fyzické tělo je z masa a kostí, a ty myslím přece jen mají ty vibrace trošku nižší...

Uzemňovat se lze nespočetnými způsoby.
Tedy i tím jídlem, sexem, tancem, sportem, fyzickou prací.....

Také se používají různé uzemňovací techniky, je jich fakt nepřeberně...

Díky uzemňování jsem zvládla způsob, jakým se v těch úrovních pohybovat.

Výborně mi fungovala:
vizualizace stromu, (představíš si, že jsi strom, jehož kořeny pevně vrůstají do země-určitě to najdeš na webu).

nebo vizualizace rudých paprsků, které mi z chodidel vycházely do Země a spojily se se zemským jádrem,

Na webu i v knížkách najdeš učitě spoustu tipů na uzemnění, vyber si, co ti bude nejpříjemnější, z čeho budeš mít nejlepší pocit.

Dneska se uzemňuju soustředěním se na "tady a teď".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

A ještě mi je moc příjemné uzemňování tak, že si dávám reiki chodidlům,
to je úža Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 12:15 pm    Předmět: Citovat

blankas: Já bych potřeboval spíš umět se vznést, jak to popisuješ. Uzemněnej jsem až příliš. Smile Asi to přijde časem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 3:13 pm    Předmět: Citovat

Vnímám to jako Blankas, je to nesmírně důležité pro tady a teď.
"Nahoře" si načteme informace, ale tady je prostě máme žít.

Uzemnění vnímám také jako určitou rovnováhu.
"Nahoře" je náš otec ( Bůh, univerzum ) jako duchovní lidi tam hodně vzhlížíme. Ptáme se nahoru - Bože proč atd?
Osobně to vnímám tak, že "dole" je naše matka (země, půda, ploditelka, Bohyně) a je neméně důležitá. Dává nám obilí, plodiny, obživu.
Když položím ruce na půdu, tak cítím jak žije, jak dýchá. Když se člověk necítí fit a jde do lesa nebo si sundá boty a brouzdá se v trávě, tak se mu hodně uleví.

On-nahoře je můj otec a ona-dole je moje matka a když jsou ve mě v rovnováze, tak se cítím celistvá. Je ve mě obsaženo oboje.
Země má také svou energii- hutnou, krásnou.
Meditace je pro mě stejně důležitá jako prohlížení květin a stromů - také člověk najde roztodivnosti.
Potřebuji být napojená na zemské i vesmírné síly.

Myslím si, že obdobím Lítání projde snad každý. Když jsme tam dlouho tak se cítíme nepatřičně, nepříjemně, "vykořeněně". Lidé působí i jako vizionáři. Je tam sice krásně, ale ŽÍT se tam nedá. Nemůžeme, nepatří nám to tam.

Uff, přeložit do slov co cítím a jak to vnímám je někdy těžké Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 6:36 pm    Předmět: x Citovat

polgara1: pěkně řečeno.
Smile

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
Strana 4 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund