Fórum - Zobrazit téma - Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 6:47 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
smart: No já tedy těžko hledám dobrý úmysl pomoci v příspěvku, který začíná slovy "a teď tedy něco pro méně chytré"

P.S. Šamanka svůj původní příspěvek přepsala, to co tady visí nyní je něco jiného

tohle jsem, Pepo, nečetla a předpokládám - podle času reakce - že ani Rigi, proto jsem reagovala na ni a ne na Tebe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 7:18 am    Předmět: x Citovat

Pro Beppe: ono to bylo myšleno jako ironie, ne jako urážka, ještě jednou se omlouvám, jestli se tě to osobně nějak dotklo. A dík za upozornění, měly tam být asi uvozovky, aby bylo jasné co jsem tím chtěla říct, vázalo se to k prvnímu odstavci.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 10:30 am    Předmět: Citovat

samanka: Já vím, že to co píšeš myslíš dobře, akorát máš tendenci být někdy (když tě někdo svojí naivitou apod. popudí) trochu "ostřejší", takže to může někdy vyznít jinak (vím ale že to není úmysl). Ale to je v pořádku, každej jsme nějákej. Já jsem reagoval taky až příliš přecitlivěle, měl bych se učit být více nad věcí. Včera večer bych to tady už niják nerozmazával, ale když jsem viděl reakce na Rigi, tak jsem měl tendenci se jí trochu zastat, abyste na ní nebyli tak přísní. Ona je pak zahnaná "do kouta" a celkem přirozeně jí to žene do pocitu, že jí chcete ubližovat. Znám to sám od sebe, že u mě je někdy taky taková tendence stavět se do role ublíženého dítěte Smile Spíš bych se proto přimlouval za trpělivé vysvětlování, i když chápu, že když někdo méně zkušený vyslovuje nějáká zásadní stanoviska (a zřejmě mylná), že to člověka může rozčílit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 11:40 am    Předmět: Ahoj Zlatíčka Citovat

jsem moc ráda, že jsem Vás našla. Jsem nový zasvěcenec a potřebovala bych poradit. Před zasvěcením jsem cítila v dlaních mírné svědění. To mě přivedlo k reiki. Teď jsem čerstvě zasvěcená, při zasvěcení jsem necítila nic, a i dnes cítím jen to svědění, skoro až pálení v dlaních. Myslíte, že to může být ono? Tedy ten pocit proudění energie? Chápu, že to každý cítí jinak, ale jak to tedy poznám? Jak poznám, že právě tento pocit je (nebo není) pocit při proudění energie? Moc Vás prosím o radu a Vaše zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 1:08 pm    Předmět: x Citovat

Nejlíp je začít zkoušet na svém těle: večer v klidu si lehnout, otevřít si reiki a dělat si pravidelně působení sama na sebe. Dotýkat se různých částí těla a posunovat ruce podle toho, jak to cítíš. Možná hned, možná časem zjistíš, že na různých místech máš jiné pocity. Někde se nebude dít nic (chce to cvik jestli je to skutečně nic nebo je to tak jemné), jinde ucítíš teplo nebo nějaký pocit. Ještě je dobré, že se při tom učíš vnímat pocity svého těla, jak na ruce reaguje. To je nejlepší škola - vlastní tělo máš pořád k dispozici a bude ti nejvděčnějším pacientem.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 1:47 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za rady. Ale narazila jsi právě taky na jednu mě nejasných věcí. Můžeš mi prosím poradit, kam ruce pokládat když chci sama sobě harmonizovat čakry? Všude jsem totiž četla, že mám začít první a sedmou čakrou ale při zasvěcení nám bylo řečeno první a šestou. Jak to je tedy správně? Nebo je rozdíl v tom, jestli harmonizuji čakry sobě, nebo někomu jinému? Já jsem se na to nechtěla ptát při zasvěcení. Bylo nás tam asi 20 a já jsem nechtěla ty ostatní zdržovat. Předem díky za názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

Futetka: 1.+6., potom 2.+5. a nakonec 3.+4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 2:26 pm    Předmět: x Citovat

Názory se liší. Já dělám 1 - 6, pak 2 - 6, 2 - 5 atd. Taky jde klidně dělat jednu čakru po druhé odspodu nahoru oběma rukama, takže se můžeš líp soustředit co se děje.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 3:00 pm    Předmět: Citovat

Já hlasuju pro postupné harmonizování, jednu a pak další... Pro začátečnika je určitě lepší, když si pocítí, jak na tom ty čakry jsou atd... A na jedné to je snadnější jak na dvou zároveň. K nezaplacení Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 3:42 pm    Předmět: Citovat

Prima))))))
Dám na Vaše rady.
Děkuji.
A s těmi pocity, při proudění energie.... budu se soustředit. Mě ty dlaně svědí, ale v těle necítím nic, než trochu teplo, ale to teplo může být i z toho, že jsem prostě jen přiložila ruce, že.
Moc děkuji všem za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 3:52 pm    Předmět: Citovat

Co se týče harmonizace.
Mně přijde, že vše je jiné. Tedy nic není lepší než to druhé.
Harmonizování čakry tak, že ji prozařujeme a soustředíme se jen na ni nám dovolí ji procítit, prozářit a věnovat se jen jí.
A poté jsou ony kombinace 1-7,2-6,3-5,4-4, nebo 1-6,2-5,3-4. Každá z těchto kombinací působí jinak, tedy ani jedna není lepší než druhá. Každá spouje ty čakry, které "spojuje" Smile Tedy jsou různé postupy, a různé výslekdy. Nic není nejlepší, nebo zaručeně správné.
Já jsem si toto "vyrovnávání a propojování čaker" rozvinul a zveřejnil jsem postup na http://www3.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=793 Časem jsem však zjistil, že i tento postup je svým způsobem nedostatečný. Nezahrnuje záda, temeno hlavy a zadní partie dolních končetin. Pro kompletní a všestranné uplatnění tohoto postupu je podle mého tedy začít tak, že postupujeme od hlavy až k zemi zepředu a poté zezadu. Poté energii začneme vést směrem k hlavě ze země. Opět zepředu a poté i zezadu. Totéž když energii svádíme k do 4. čakry. Je opravdu velmi znát, když člověk udělá "komunikaci čaker" (jak jsem to nazval, lépe by asi znělo - komunikace částí těla) jen s přední částí těla, nebo do toho zapojí i část zadní. Tělo více zprůzrační. Z toho důvodu bych toto uplatnil i na ony jednoduché vyrovnávací postupy (kombinace 1-7,2-6,3-5,4-4, nebo 1-6,2-5,3-4) - nezaměřoval bych se tedy jen na přední část těla, nýbrž bych toto provedl i ze zadní částí těla.

P.S v diskusi na minulém reikiwebíku byla tehdy otázka, zda prohazji ruce mezi třemi fázemi "komunikace čaker" - tedy mezi "jití k zemi", "jití k temenu" a "jití k srdci". Pozoroval jsem to a dělám to (zda je to podstatné nevím))


Naposledy upravil Psychedelic dne út září 22, 2009 4:05 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 3:54 pm    Předmět: Citovat

Futetko,
najdi si ve starsich diskusich neco o "proudeni" reiki a nas, coby "kanalech reiki".
Reiki je nepolarni energie a tak si myslim, ze tak uplne neproudi.
Naopak energie, ktera tece po meridianech je polarni a proto "tece" od nekud nekam (tj. ta, kterou citite mezi rukama, jak o tom psala vyse Rigi)
Opravte me, pokud je to blabol Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 5:36 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic: Koukal jsem se na ten odkaz do starší diskuze, kde popisuješ svojí metodu vyrovnávání čaker a říkám si, že než to celý projdeš, tak to musí trvat tak 3 dny Very Happy To je způsob pro opravdové reiki nadšence, kteří se reiki věnují od rána do večera. Ale samozřejmě nemám nic proti, akorát je na to potřeba spousta času. Já dělám 1-6, 2-5, 3-4 a to mi prozatím stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všichni, děkuji Vám za Vaše názory a rady. Snažím se cvičit ruce a tak to snad za čas půjde. Zatím cítím jako by mi ruce hořely. Taková horká koule mezi nima, ale jestli je to právě reiki to nevím)))).
Snad to poznám až nastane čas.
Přeji všem hezký večer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 5:12 pm    Předmět: Citovat

Frutetka:
Je prima, že si s reiki hraješ. Spíš než se snažit o nějaké koule mezi rukama a pak pochybovat, zda to je reiki, bych zkusil něco jiného. Dal bych si mezi ruce stehno a nechal reiki, ať začne léčit. Pozorovat co se děje ve stehně. Reiki tam z těch rukou sama proudí a stehno léčí. Je to krásné a čím víc sï takhle najdeš času na to, aby sis na sebe položila ruce (místo hňácání koulí) a nechala reiki pracovat, tím více budeš cítit pokroky - reiki se bude do Tvého těla vlévat a čistit Tě, oživovat a prosvětlovat. Je to krásné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
Strana 3 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund