Fórum - Zobrazit téma - Rok 2012. A co dál? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rok 2012. A co dál?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rok 2012. A co dál?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 1:12 am    Předmět: Citovat

A tak to mě se zas Harmonikovo příspěvky líbí...........Nevím, proč by měl někomu ubližovat? A že nepomáhá? Mě třeba jo - ukazuje mi "nesnesitelnou lehkost bytí".............

Piš dál Harmoniku............i když skáčeš jako motýl z kytky na kytku, pořád lepší, než kdyby tě to skákání nebavilo............ Wink

Nemusí být všechy příspěvky "mozkoškrabí", Harmonik prostě ukazuje, že ho život baví..........

Pro mě dobrý. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 8:57 am    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Pro mě dobrý.

Jasně Lendulko.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 5:58 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Lendulka napsal:
Pro mě dobrý.

Jasně Lendulko.


Smile


Na jednu stranu myslím že trefné (to co psala toora o harmonikovi), na druhou stranu myslím že toora trpí profesionální deformací, kdy téměř všude vidí problémVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 7:52 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Na jednu stranu myslím že trefné (to co psala toora o harmonikovi), na druhou stranu myslím že toora trpí profesionální deformací, kdy téměř všude vidí problémVery Happy

A v čem Zeto vidíš ten problém? Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 10:47 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
zeto napsal:
Na jednu stranu myslím že trefné (to co psala toora o harmonikovi), na druhou stranu myslím že toora trpí profesionální deformací, kdy téměř všude vidí problémVery Happy

A v čem Zeto vidíš ten problém? Wink Smile


Je to v celkovém vnímání tvých nedávných reakcí. I Ty se snažíš být nad věcí a nestranně povětšinou trefně strefovat do nás. Problém nevidím, stejně jako Ty u Harmonika, i Já poukazuji na Tvé psaníSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 12:04 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Problém nevidím, stejně jako Ty u Harmonika, i Já poukazuji na Tvé psaníSmile


Zeto,
já žádný problém nevidím, a ty hovoříš o "problému", takže ho musíš někde vidět, ať už si to přiznáš, nebo ne.

Nic (tj. cokoliv) není problémem, pokud to tak neoznačíme, a takto to můžeme označit jedině na základě našeho vnímání. Tohle snad je celkem srozumitelné, nebo Question

Všimni si Zeto, že když tady na někoho zareaguju, jsem taky ochotná ku společnému podívání se věcem trochu víc pod pokličku. Tohle ovšem není vůbec možné v případě, že si dotyčný hájí svůj koncept, tedy jeho obranné mechanismy jsou silnější než jeho nažité, srovnané poznatky a jeho otevřenost (ochota k sebeobjevování, tj. ochota k ztrátě této doposud vybudované vlastní "komfortní zóny"), tj. touha ty svoje skrytý mechanismy rozkrýt. A ty úhybné manévry mívají podoby různé...

No a potom jsou tu ještě "spravedliví" rozhodčí, co vědí jak to kdo z těch dvou diskutujících myslel, co tím chtěl říct, atd. a vyznačují se podobnou schopností jako začínající hudební kritici, rozumí všemu, ale sami "nedají" ani Skákal pes přes oves.

Takže Zeto, pořád - nikde žádnej problém, dokud to jako problém nezačneme vnímat. Prostě si tu jen povídáme o tom, jak kdo co vidí.
Je to asi jako kdybys viděl jak ti Franta bere potají z peněženky stovku a řekl jsi: "právě vidím, jak mi Franta bez dovolení bere z mojí peněženky stovku". Ta informace je sama o sobě neutrální, a k tomu taky pravdivá, a kdyby jsi mu řekl, že teď ho tedy vnímáš coby zloděje, neznamená to, že jsi ho tím prostým konstatováním ihned taky odsoudil, ani to nijak neubírá tomu faktu (kteréhož jsi byl právě svědkem) na pravdivosti. Jediné, co by tedy celkem rozumně přicházelo do úvahy je, si to s Frantou rozříkat, tj. zjistit jak to tedy je - s ním, Tvojí peněženkou a tou stokorunou.

Jakýsi komuniíkační "problém" Smile (zádrhel) těhle webových diskusí nastává tehdy, že ono prohlášení určené Frantovi, ve smyslu "jak to vidím já" počnou komentovat (ještě před tím než si to ti dva můžou vůbec rozebrat) právě oni spravedlivci, a pak Tonda vysvětluje Pepovi, Maruška Jardovi a Pepovi, Pepa Tondovi, Marušce, Frantovi a zbytku světa...a za chvíli už ani pořádně nevědí, co bylo jablkem sváru na počátku celýho toho složitého vysvělování, emocí, nařčení a kdovíčeho ještě.

A kořen to má kdesi v tomhle:
http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=74&t=1194
(titulky se objevují v té černé liště videa)

Tak Zetíku dobrou noc, či ráno Ti přeju.

toora

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 10:51 am    Předmět: Citovat

Naryo,
někdy nevím na co reaguješ. Smile

Napsala jsi:
„Takže možná spíš čistá emoce - ve smyslu toho původní naší bytosti sloužící signál.“

na to jsem Ti odpověděla:
„Signálu k čemu, Naryo? Tohle je otázka kterou je nejprve dobré si odpovědět. Nebo máš na mysli pud? Ten zřejmě na mysli mít nebudeš.“

a Ty na to:
„Nějak jsem vytušila, že moji definici emoce máš přiřazenou někde u škatulky pud, tak jsem to zkusila rozepsat.“

Vidíš v tom nějakou logiku? Já tedy ne. Ale nic na tom... Smile

Takže - pud a emoci bych skutečně v jedno neslučovala, ale protože to z toho, co píšeš vyplývalo, tak jsem se Tě raději zeptala: „Signálu k čemu, Nayryo?“, protože tenhle „původní naší bytosti sloužící signál“ byl skutečně instinkt, a jak píšeš „předmyšlenkové fungování“ je právě ono fungování pudové, co se z toho postupným „nažíváním“ vyvinulo dál, je myslím celkem zjevné.

Tedy bychom Naryo snad v tomto bodě našli nějakou tu společnou řeč.
I když...v té hierarchii to vypadá takto: tělesná soustava-instinkt-pocit.................. Arrow Arrow Arrow myšlenka-představa=ztotožnění se s myšlenkou (jakožto v jisté tělesné soustavě daný /zaběhlý/ spouštěcí mechanismus) Arrow reakce=emoce.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 11:02 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Jakýsi komuniíkační "problém" Smile (zádrhel) těhle webových diskusí nastává tehdy, že ono prohlášení určené Frantovi, ve smyslu "jak to vidím já" počnou komentovat (ještě před tím než si to ti dva můžou vůbec rozebrat) právě oni spravedlivci, a pak Tonda vysvětluje Pepovi, Maruška Jardovi a Pepovi, Pepa Tondovi, Marušce, Frantovi a zbytku světa...a za chvíli už ani pořádně nevědí, co bylo jablkem sváru na počátku celýho toho složitého vysvělování, emocí, nařčení a kdovíčeho ještě.


Přidám se k tomu Tondovi a Pepovi a Marušce a Jardovi... Wink
Ty to tooro vidíš možná jako komunikační problém, já to vidím jako zcela běžný a nijak nepohoršující rys webových diskusí. Pokud si nějací dva chtějí mezi sebou cosi řešit, mají na to SZ. Jakmile to vyvěsí na diskusi, tak se do toho celkem pochopitelně mohou začít montovat příznivci obou zúčastněných.
Pak se to leckdy domotá do nesrozumitelna, to máš pravdu. Ale ten původní impuls nevzejde od těch "spravedlivých".
Tak. Tondo, Pepo, Maruško a Jardo, pokračujte Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 2:34 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Ty to tooro vidíš možná jako komunikační problém, já to vidím jako zcela běžný a nijak nepohoršující rys webových diskusí.

Kámo, já nevím, jestli je to tak nepochopitelný, co píšu....?
Tak snad jednodušeji, komunikační zádrhele (jakžto "problém" v uvozovkách jsem to úmyslně označila v reakci Zetíkovi, který sem s tím pojmem přišel) je bežný a nijak nepohoršující jev webových diskusí. Určití lidé se spolu domluví snadno, jiní o něco klopotněji, a někteří jakékoli dorozumění svojí emotnivní nezralostí pouze komplikují. To je celý, tak to prostě chodí.

P.S.
A na to výše uvedený video jsi se kouknul?
Jak se Ti líbilo?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 3:10 pm    Předmět: Citovat

Tooro,
přiznávám, že jsem přehlídnul ty uvozovky u slova "problém", což celou věc staví do jiného světla.

Na to video jsem se podíval. Tyhle složité výjevy jednoduchých věcí nejsou zrovna mé gusto, já se spíš snažím o maximální jednoduchost a "přístupnost masám".
Takže asi tak.
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 3:15 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Určití lidé se spolu domluví snadno, jiní o něco klopotněji, a někteří jakékoli dorozumění svojí emotnivní nezralostí pouze komplikují. To je celý, tak to prostě chodí.


Tooro, co je to ,,emoční nezralost" ?
Jaký je rozdíl, mezi emočně zralým a emočně nezralým jedincem ?

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 4:58 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Na to video jsem se podíval. Tyhle složité výjevy jednoduchých věcí nejsou zrovna mé gusto, já se spíš snažím o maximální jednoduchost a "přístupnost masám".


Díky za názor. Smile

A co je Kámo tolik složitého na tom, že věci a události mají právě takový význam, jaký jim sami přiřkneme Question


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 5:08 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Tooro, co je to ,,emoční nezralost" ?
Jaký je rozdíl, mezi emočně zralým a emočně nezralým jedincem ?
Wink


To je dobrá otázka, Evo.

Tahle zralost je dána celkovou zralostí duševní, a jistým předpokladem tohoto procesu „zrání“ je především čistá sebereflexe, a ta není možná bez patřičné pozornosti k tomu, co se ve mně (a v mojí blízkosti) právě v tuto chvíli odehrává a ta mi zase dává potřebný prostor a klid vše, bez bázně a jakýchkoli odsudků, prostě „jen“ sledovat....

Tím slovem „čistá“ je míněna ochota a schopnost sebeanalýzy a přiznání vlastních motivací bez taktizování a zdůvodňování, tj. bez jejich samo-posvěcování. Bez toho se nikdo z místa nepohne, resp. sám život nám potom ukazuje (když toto nezkoumáme průběžně sami), jaké jsou naše pravé pohnutky, přesně podle toho, jak myslíme, jak jednáme, jak (se) cítíme, jaké máme vztahy s lidmi (jak se v naší společnosti cítí oni), jak šťastní a vyrovnaní jsme.

Tedy by se dalo říct, že výsledkem této opravdové sebereflexe je vědomý (pravdivý) život, protože čím jsme vědomější, tím jsme pravdivější, a naopak, jedno je zároveň tím druhým. Pokud jasně vidím to, co dělám a proč to dělám, nemůžu stále a donekonečna jen následovat a opakovat ta samá, nedobrá a nespásná schémata, opravdovost vytěsňuje iluzi a naše nevědomé „spouštěče“ (obranné mechanismy mysli), v jasném světle pozornosti ztrácení postupně na své vládě a síle, a v této práci a z ní vyplývající schopnosti pak spočívá i ona rozdílná „zralost“ emotivní.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 5:19 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
A co je Kámo tolik složitého na tom, že věci a události mají právě takový význam, jaký jim sami přiřkneme Question

Právě že nic a i Tobě se teď povedlo to říct pár slovy. Spoustě lidem to stačí říct právě takhle, ti co to chtějí rozebírat, můžou dva dny nad tím filosofovat a stejně se vrátí na začátek.
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 6:27 pm    Předmět: Citovat

Smile

Kamo, kdyby existovala jakási obecná připravenost k jednoduchému přijetí jednoduché skutečnosti, žili bychom všichni v osvícení.
Není to tak a lidské myšlení je rozmanité jako Tvorba sama, a k té konečné jednoduchosti vedou cesty klikaté a hrbolaté.
A kdo říká, že vyznává jednoduchost, neznamená to ještě, že doopravdy chápe.

Tož...cesty Páně jsou různé.... Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
Strana 11 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund