Fórum - Zobrazit téma - Rok 2012. A co dál? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rok 2012. A co dál?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rok 2012. A co dál?
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tazz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 5:15 pm    Předmět: Rok 2012. A co dál? Citovat

Znovu jsem založil vlákno vztahující se k roku 2012, abych se podělil o informace, které mám a podiskutoval o nich. Třeba to bude do budoucna někomu z vás k užitku. Železný věk (kali juga) se totiž blíží ke svému konci a pro přerod do zlatého věku bude třeba restrukturalizovat celou společnost, doteď zaměřenou především na materiální hodnoty.

Řadu let všichni varují před koncem světa nakonec se z toho stal i výnosný obchod třeba v podobě filmu 2012. Velmi pravděpodobně k žádnému kataklizmatu nedojde. Nebude se třást země, hroutit se domy a všechno zalévat oceán.

Ale přeci jen. Co když opravdu stojíme na prahu poměrně rozsáhlých změn celostvětového významu, které ve svém důsledku povedou ke zhroucení systémů a zasáhnou každého z nás? A podle rčení: "Nic neroste do nebe", je pravděpodobné, že k něčemu takovému dojde.

A co se stane? Špatná ekonomická rozhodnutí vládních špiček v minulosti po roce 2011 zapříčiní státní bankroty (ostatně o tom už se hovoří v našem státě minimálně rok a je to v současnosti tvrdá realita v pobaltí, Řecku, Maďarsku a Portugalsku). Díky dlouholetému utlumování zemědělské výroby nejsou státy potravinově soběstačné a tak nejsou schopny uživit své obyvatelstvo. Státy budou zavádět vyšší a vyšší daně, aby pokryly spotřebu, ale přesto budou stále scházet peníze především na financování sociálních programů, zdravotnictví, záchranného sboru a policie. Původně sociálně motivované nepokoje, ke kterýn dojde přerostou v rabování a až do občanských válek.

Změny nepřijdou ze dne na den. Ale mohly by se odehrávat během příštích deseti let. Při pádech nám známých civilizací se počet obyvatelstva vždy snížil na 50%. V některých případech i na 10%v důsledku nepokojů a následně nedostatku potravin a vzniku epidemií.

Já vím, že to nejsou dobré vyhlídky, ale možná je dobré s něčím takovým počítat.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 5:35 pm    Předmět: Citovat

Svět se žene do záhuby a já jsem v klidu, jdu svou cestou.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 5:39 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Svět se žene do záhuby a já jsem v klidu, jdu svou cestou.

Ale kdeže, taková slova...

Společnost a člověk se mění od svého vzniku, jinak si to ani nedovedu představit. Občas se dějí změny větší a občas menší. Vzpomeňte, jak odlišně se žilo před pouhými 50 lety a jak žijeme dnes! To je vše, co mohu říci k tomuto tématu. Změna je život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 10:01 pm    Předmět: Citovat

Doba je těžká a bude ještě horší a obávám se, že si budeme muset hrábnout až na samé dno.

Ono je tady to proroctví o konci světa v roce 2012. Všechno do sebe sice zapadá, ale také to vnímám spíš v souvislosti s hospodářským úpadkem a ne s astronomickými výpočty.
Kromě toho cítím, že brzy zanikne i naše národní kultura a naše nádherná čeština.

Změna určitě přijde. Musí přijít. Jde o to, jestli nás zachrání a nebo zlikviduje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 10:47 pm    Předmět: x Citovat

Evik: no že i ty tady začneš strašit, dokonce vyhubením našeho národa, to bych opravdu nečekala.

Víte co cítím já? Že je nejlíp dělat dál, to co děláme, tak jak nejlíp umíme
a nenechat se pořád zastrašovat. Co se bude dít uvidíme, proč stahovat kalhoty, když brod je daleko, jak pravil kterýsi klasik.
A co budeme dělat za dva, tři roky, však se dočkáme a uvidíme, ne?

Co tím neustálým vzbuzováním strachu dosáhnete?
Proč to vlastně děláte? Pořád tu melete, jak svými myšlenkami budujeme svoji budoucnost a sami k ní mnozí přispíváte místo tím o čem tu píšete, tedy láskou a pozitivními myšlenkami, tak opakováním a živením hrůzostrašných teorií o konci světa a kdejakých pohromách. Místo posilování té stránky, po které toužíte, tak naopak dodáváte spoustu potravy temným silám ať už si říkají jakkoliv. Co asi neustálým omýláním děsivých historek a myšlenek plných strachu, co tím asi vytváříte sami
za budoucnost?

Hernajs lidi neblbněte a nenechte se manipulovat a vzít si svoje názory
a to, čemu věříte a co chcete ve svém životě dělat, jaké hodnoty vyznávat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:04 pm    Předmět: Citovat

samanka: Naprostý souhlas. Za svůj ne něják zvlášť dlouhý život mě čeká už asi pátý konec světa. Divím se, že řada lidí tyhle šílenosti pořád znova a znova šíří a podporuje. Když nevyjde jedno datum, tak z jiného proroctví okamžitě vyplyne další, kdy už to konečně bude. Jakoby se lidi potřebovali bát Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:14 pm    Předmět: Citovat

šamanka: Čekal jsem dlouho, ale konečně jsi napsala něco, pod co se můžu i já podepsat Smile. Já osobně jsem z budoucnosti vnitřně šťastný, cítím, že něco krásného je před námi a vím, že v tomhle nejsem sám. Na tuhle chvíli jsem čekal spoustu inkarnací a konečně jsem se jí dočkal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:16 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: Laughing přesně. Největší nebezpečí toho posledního vidím právě v tom, kolik lidí intenzivně pracuje na rozšiřování strachu a jak rozmnožují negativní energii z té druhé tzv. duchovní strany. Nevím jak jinde ve světě, tady v česku je jich mimořádné množství.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:20 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Evik: no že i ty tady začneš strašit, dokonce vyhubením našeho národa, to bych opravdu nečekala.


Já nikoho nestraším. Tazz nás pouze vyzval k diskuzi.

Chtěla jsem později napsat, že já sice nevím, co se má dělat v době krize, ale že se musíme soustředit na to, s čím ještě něco dělat jde. A že musímě věřit, i když všechno hraje proti nám. Potom jsem chtěla napsat, že já teda bojovat budu a že se jen tak nevzdám. A že budu pracovat, jak nejlíp budu umět a že krize nesmí vstoupit do mého života. Tak tohle všechno jsem chtěla napsat.

Chtěla jsem se zeptat, jestli riskovat v době krize je méně riskantní, než v době bez krize ? Jestli je to doba vhodná k nějakému pohybu ...?

Mám za to, že u nikoho strach nevzbuzuju. Jenom nezavírám oči před situací, která tady opravdu je a netvářím se , že jí nevidím a nebo nechci vidět.

Ale už nehodlám diskutovat. Šamanko, spolehlivě jsi mě tedy umlčela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:27 pm    Předmět: Citovat

Evik: Mě se líbil transparent nějákých mladých umělců, na kterém bylo napsáno "Věříme v krizi !", který jsem zahlédl někde v novinách nebo kde. Celkem to vystihuje můj dojem z tzv. krize. Já tedy zatím žádnou krizi nevidím, máme takříkajíc talíře plné žrádla a žijeme si v blahobytu jako nikdy před tím (srovnejte jak lidé žili pře sto, dvestě, třista lety ...., ta naše "krize" je legrační). Tím nechci zlehčovat, že někdo třeba přišel o práci, takže se má nyní o něco hůř než dřív, ale i tak si krizi představuji jinak.

samanka: Taky mi připadá, že jestli se něco ošklivého stane tak ne proto, že by se to mělo stát, ale že si to někteří lidé tak usilovně přejí až to přivolají. Ale snad se přesto nestane nic tak hrozného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:32 pm    Předmět: x Citovat

Evik: proč se urážíš a necháš se umlčet, končíš diskuzi jen proto, že
s tebou nesouhlasím? Kde je pak ten boj, který nevzdáváš?
Ono je nejtěžší se nevzdat právě v té krizové chvíli, kdy se nedaří.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 11:36 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: třeba je dost lidí, kteří zůstanou a budou podporovat tu lepší stránku světa a života.
Držme si palce.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2010 6:53 am    Předmět: Citovat

Citace:
proč se urážíš a necháš se umlčet


Neurážím se, ale nechci tady šířit ,,negativní energii ", kterou ze mě vnímáte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2010 8:06 am    Předmět: Re: Rok 2012. A co dál? Citovat

Tazz napsal:
Železný věk (kali juga) se totiž blíží ke svému konci a pro přerod do zlatého věku bude třeba restrukturalizovat celou společnost, doteď zaměřenou především na materiální hodnoty.


Tazziku, prosímtě, jak jsi na to přišel?

Kalijuga začala před cca 5 tisíci lety a trvá dohromady cca 400.000 let, takže to s tím jejím koncem není zase až tak žhavé Laughing .

Navíc se železným věkem nemá kali juga nic společného:
http://spokensanskrit.de/index.php?script=HK&tinput=kali&country_ID=&trans=Translate&direction=AU

Odkaz na překlad slova - železo:
http://spokensanskrit.de/index.php?script=HK&tinput=iron&country_ID=&trans=Translate&direction=ES
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2010 8:10 am    Předmět: Citovat

Pro Evíka: Ty se Evíku nerozčiluj na Šamanku. Mám pocit, že tobě byl věnován jen ten první odstaveček a zbytek byl pojat obecně (tedy např. pro Tazze).

A je dobře, že nevzdáváš boj!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Strana 1 z 12

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund