Fórum - Zobrazit téma - Zajimavé odkazy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zajimavé odkazy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zajimavé odkazy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 6:40 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
...Tedy mám za to, že sejedná o fotku z minulosti, a současnost je taková, jak ji znáš z letošního června. Smile


Tak. Ta fotka je ze 13.1.2011 a před velikonocemi jsem potom žil 8 dní jen o čaji s medem. Dokud nepřišly ty velikonoce a Lenka neudělala řízky s bramborovým salátem Smile

toora napsal:
No, nevím přesně, Evi, já alespoň Mirkovi rozumím tak, že Lenka vaří a Mirek jí, ale dnes už o něco méně, a co do složení racionálněji než tomu bylo dřívávějc.

I když...nakonec, vyzkoušet se má všechno, žejo Wink Smile .


Tak. Ono se říká, že jógíni jsou buď strašně tlustí anebo naopak strašně hubení. Tak jsem si prostě vyzkoušel obě polohy Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 6:49 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Laughing No hezký!!! Tomu se říká spokojený mužský, Lenka musí být báječná kuchařka! Tak teď bude na programu ta prána? Laughing

šamanka


Uvidím, do jaké míry to dokážu, ale docela mi to Mílo imponuje. V lednu jsem už vydržel žít 7,5 dne jen o vodě a předtím ještě asi 11 dní jen o čaji, někdy s medem a nějakém tom ovoci. A nijak jsem moc jsem při tom nezhubnul, i když opasek jsem si nakonec přece jen o jednu dírku povolil. Poslední týden už jím zase víceméně normálně, ale chci s tím i dál experimentovat. Rozhodně se potom cítím mnohem líp. Možná, že i tu slabost, která nastala 8. den, bych býval překonal, kdybych si mohl jít lehnout a zaspat to, ale musel jsem jít učit a na to už jsem si netroufal.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

H. Monfort mluví o tom, že ta příprava je velmi pozvolná. Tedy nejdříve přechod k vegetariánství, potom zařazování postních dnů, posléze krátkých půstů, nakonec 21 denní zasvěcení potřebné k přechodu na pránickou výživu.

Zmiňuji se o tom proto, protože co jsem tak vyslechla, bývá poměrně častá tendence k zaměňování hladovky s pránickou výživou, tedy se jedná skutečně o "výživu", nikoli o hladovění.
Toliko tedy jedna věcná poznámka k tématu.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 8:06 pm    Předmět: Citovat

S tím počítám, že to chce přípravu, a nedělám si žádné iluze. S tím vegetariánstvím nesouhlasím a myslím, že ani on ne. Beztak jím maso jen velmi sporadicky. S tím 21 denním zasvěcením je to také jen technikalita. Každý má svoji vlastní cestu, podle toho, čemu věří. Mám doma "Stravu bohů" od Jasmuheen a vůbec mne to neoslovuje.

Podle jistých indicií již do značné míry pránickou výživu přijímám, i když to zatím není ustálené na nějaké pevnější hodnotě, ale hodně to kolísá. Každopádně je to hodně o vůli, cvičení a vědět, proč to dělám.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 8:36 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
S tím vegetariánstvím nesouhlasím a myslím, že ani on ne.

Ve videozáznech z Monfortovi návštěvy u nás se Henry o mase zmiňuje, a připadá mi celkem pochopitelné, že jestliže se někdo chystá za nějaký čas přejít na přímou výživu (bez onoho prostředníka, kterým jídlo je), že se nejdříve zřekne toho, co zaměstnává náš trávící trakt ze všeho nejvíc.

Citace:
"Stravu bohů" od Jasmuheen a vůbec mne to neoslovuje.

Monfort s několika málo věcmi v té knize sice nesouhlasí, něco pohopravila sama Jasmuheen, ale přesto byla tahle kniha jeho startem k pránické výživě, a protože měl už tak jako tak dobrou přípravu, tak jemu samotnému byla jakýmsi "zasvěcením", ale samozřejmě nemusí vyhovovat všem, navíc na trhu nebylo nic z této literatury navýběr, takže mám za to, že může celkem dobře posloužit k jisté informovanosti (v případě takovéto potřeby).

sunnyi napsal:
Podle jistých indicií již do značné míry pránickou výživu přijímám...

Ona nás živí jen ta prána, jen holt zatím povětšinou ještě především přes to jídlo. Very Happy Ale jisté je, že někteří z nás nebudou hubnout i s minimem přijímaného jídla. Wink

sunnyi napsal:
Každopádně je to hodně o vůli...

Co přesně je Mirku "o vůli"?

Smile


Naposledy upravil toora dne čt únor 02, 2012 8:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 8:37 pm    Předmět: x Citovat

sunnyi: zajímavá poznámka, proč to děláš?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 9:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Ve videozáznech z Monfortovi návštěvy u nás se Henry o mase zmiňuje,...


Třeba říkal něco jiného ve videozáznamech a něco jiného v některých rozhovorech. V rozhovoru, který jsem četl já, odpověděl takto:

Jak ten přechod probíhá? Asi si nedáte jeden den steak a pak už jen pránu?

Nejprve je třeba se připravit. Ta příprava trvá jeden či dva roky. Jí se méně. Ale zato kvalitně.

I maso?

Klidně i maso. Velmi často se lidé stávají vegetariány, ale není to nutné. Hlavní je snížit objem přijímané potravy.

Podle je mě je to naprosto individuální, dokážu pochopit, že člověk, který těžce fyzicky pracuje často potřebuje maso víc než někdo, kdo vysedává celý den u počítače.

toora napsal:
...na trhu nebylo nic z této literatury navýběr, takže mám za to, že může celkem dobře posloužit k jisté informovanosti (v případě takovéto potřeby).,...


Ono k informovanosti může posloužit i to, že i Jasmuheen v jiné své knize říká, že v dnešní době již ten 21 denní proces není potřebný, že dříve hodně lidem pomohl, ale dnes již spousta lidí přechází na život na práně docela spontánně.

sunnyi napsal:
Podle jistých indicií již do značné míry pránickou výživu přijímám...


toora napsal:
Ona nás živí jen ta prána, jen holt zatím povětšinou ještě především přes to jídlo.


Tak proč předstíráš zájem, když stejně nevěříš tomu, co říkám? Nudíš se?

sunnyi napsal:
Každopádně je to hodně o vůli...

Co přesně je Mirku "o vůli"?

Na to si třeba dokážeš odpovědět i sama. Třeba tak, že zkusíš tři dny nic nejíst. (Kromě prány, samozřejmě Smile .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 9:52 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
sunnyi: zajímavá poznámka, proč to děláš?

šamanka


Odpovím zítra, už je pozdě.

Dobrou noc

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 10:03 pm    Předmět: Citovat

Technická poznámka: Asi by bylo dobré tuto diskuzi přesunout do samostatného vlákna nazvaného "brethariánství" nebo podobně.
Jinak jsem taky zvědav na odpověď, co člověka k něčemu takovému vede. Motiv musí být každopádně dost silný, osobně se necítím ani jednodenní půst Smile Byl bych otrokem myšlenek na jídlo, zcela paralyzovaný pro normální život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 10:42 pm    Předmět: Citovat

Beppe máš naprostou pravdu, dál už k téhle otázce založím samostatné vlákno, nakonec ne každého to taky zajímá.
Díky za upozornění.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 12:49 pm    Předmět: Zajímavé odkazy Citovat

Zaujala mě tříhodinová diskuse s Petrem Knotkem, říká se mu Pjér la Šé´z.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000034-divadlo-kampa/212251000300020-duse-k/

Mluví nejen o úskalích na duchovní cestě, co se s člověkem může dít po nečekané zkušenosti probuzení, která může vést i ke schizoforenii, ale i co s tím. A s Duškem diskutují o tom, jak působí přijímání negativních projevů lidí kolem nás, například u malých dětí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 9:46 am    Předmět: Citovat

http://zdraveziti.eu/cs/na-pocatku-bylo-svetlo.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 12:01 am    Předmět: Re: Zajímavé odkazy Citovat

tobee napsal:
Zaujala mě tříhodinová diskuse s Petrem Knotkem, říká se mu Pjér la Šé´z.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000034-divadlo-kampa/212251000300020-duse-k/

Mluví nejen o úskalích na duchovní cestě, co se s člověkem může dít po nečekané zkušenosti probuzení, která může vést i ke schizoforenii, ale i co s tím. A s Duškem diskutují o tom, jak působí přijímání negativních projevů lidí kolem nás, například u malých dětí.


Děkuji za odkaz, právě jsem to doposlechl (rozdělil jsem si to na tři hodinové "díly"). Pro mě to bylo zajímavé a přínosné. Jarda Dušek mě baví čím dál tím víc a jeho host mě bavil taky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 11:40 am    Předmět: Jarda Dušek Citovat

Moc se mi líbilo představení "Čtyři dohody". J. Dušek dodal této knize další rozměr s humorem jemu vlastním.
Tady je odkaz (pouze audio): http://www.youtube.com/watch?v=1-DGgm0r6ys&feature=related

Jesli to už zde někde je, tak sorry. Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 11:41 am    Předmět: zajímavý film Citovat

Zajímavý film na youtube (nevím, jak dlouho tam vydrží, dneska tam film je)

http://www.youtube.com/watch?v=zNKHarmbJzk

Hezký víkend!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund