Fórum - Zobrazit téma - Hypnoza - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hypnoza
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hypnoza

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 3:52 pm    Předmět: Hypnoza Citovat

Uplne obecna otazka: jaky mate nazor na hypnozu resp. zkusenosti s hypnozou?

Nikdy jsem si nemyslela, ze to je neco spatneho, videla jsem v tom jen jednu z mnoha metod.
Nedavno jsem se setkala s nazorem, ze hypnoza je opravdu hodne spatny zasah do tela, ktery uz nikdy nelze vratit. Doufam, ze to moc nezkomolim, kdyz duvod popisu takhle: Jednou dam nekomu moc nad sebou sama, necham si narusit sve pole, ve kterem uz jednou pro vzdy zustane dira....
Vysvetlovali mi to lide, kterym duveruji, takze to zatim beru jako fakt a radeji se tomu budu vyhybat nez me nekdo presvedci o opaku. Zkusenost s tim nemam.

Jednou jsem absolvovala terapii, kde jsem pry byla uvadena do hypnozy. Kdyz jsem nekomu popisovala, jak ona hypnoza probihala, bylo mi receno, ze to hypnoza nebyla, spis stav meditace. Pracovali jsme s vnitrnim ditetem a NLP. Stejne tak toto me jedine setkani s NLP ve me nezanechalo spatny dojem, byly pouzity jen moje doslovne afirmace. Tenkrat mi to hodne pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Vždy a vše se dá zneužít.Hypnoza je navození hlubokého spánku.Tak to je pochopitelné i pro laiky.Tím vyvracím domněnku,že se z hypnozy někdo neprobudil.Prostě se jen vyspí a pak normálně probudí.Je pravda,že nevíme co s námi dělá,ale to je o důveře k hypnotizérovi.Ty si nic nepamatuješ,ale není pravda,že tě může naprogramovat a ty uděláš něco,co by jsi nikdy neudělal.Proti tvé vůli to nejde,ale může s tebou manipulovat.O tom zásahu,je to stejné,jako když hluboce spíš a já tě budu chvíli pozorovat abych zjistil tvé er em fáze spánku a pak ti začnu klást otázky a dávat ti příkazy.Ale že by navození umělého spánku udělalo někomu díru do aury a nebo něco takového.Proti naší vůli nejde nic udělat.Stejně jako při normální mditaci nás taky může někdo napadnout,jsme uvolnění a otevření.Ale hypnoza je léčivá metoda.Mnohdy pomáhá,akorát se jí moc nevyužívá.Podporuje autoregulaci organismu,ale pro mnoho lékařů je to placeboefekt.Stčí takhle můj názor.Taky ji umím,ale nepoužívám.Raději praacuji s lidmi při plném vědomí.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jafik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 11:39 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že při hypnoze dochází k manipulaci a omezování ducha, takže u použití této metody bych byl obezřetný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 9:46 am    Předmět: Citovat

Tenkrat mi terapeutka vysvětlila, že hypnoza se stav, kdy je naše mysl naopak bdělejší než normálně a tedy není třeba se bát, že by někdo nade mnou převzal moc, prý to je právě naopak.
Rozhodně jsem při tom nespala, spíš bych řekla, že jsem byla v alfe. Tak ani nevím, byla nebo nebyla to hypnoza?
V každém případě dokud v tom mám takový chaos, rozhodně to zkoušet nebudu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 2:50 pm    Předmět: Citovat

Hani, to tvrzení Tvé terapeutky o neškodnosti hypnózy neodpovídá mým zkušenostem. Nepovažuji ho za korektní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 4:57 pm    Předmět: Citovat

Při hypnoze jsme v hlubokém spánku.Zkouší se to i tak,že vás někdo štípne a vy nereagujete,máte odpojení vnímání bolesti.Nebo vám zvedne rukua ta je úplně bezvládná a spadne vám zpět.Tak že by jsi o sobě věděla není hypnoza.A co dokáže autohypnoza s afirmacemi spojená všichni víme.Tak že souhlas s Damaem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 9:33 am    Předmět: Citovat

Považuji za svou profesní čest se ozvat a nabídnout vám co vím já. Hypnózou se zabývám a v rámci výcviku se učím ji používat. Bude to trochu delší příspěvek, počítejte s tím, zatím teorie, časem dodám nějaký příklad z praxe.

Takže jak už tu zaznělo hypnóza - hypnos - spánek - manipulace - vtláčení sugescí - násilné ovlivňování člověka, bez péče o pochopení situace, vztahů, porozumění. Přijdu - doktor uspí - provede zákrok - bude hotovo, vyřešeno. Nebo on mi to v té hlavě opraví - já nebudu vědět co dělá - on to může zneužít - donutit ke zrůzným věcem - moje duše bude mít díry v auře ,...
Snad jsem zmínila ty nejhlavnější přestavy co jste tu zmínili, nebo lidé často tvrdí, či tomu veří.

Haló vstávat! Za vašima zádama se už od 50. let 20. století děje revoluce a velká, významná. Spustil to jeden chlapík jménem Milton Erickson, ovlivnilo to rodinnou terapii, systemické přístupy, neuroligvistické programování, ... Ten člověk strávil celý život prací s tranzovými stavy, celý život zkoumal, léčil neléčitelné, měl jasné výsledky, které lidem pomáhaly účinně, účelně a trvale k jejich jedinečné a upřímné životní spokojenosti.

Jaktože se o tom neví, jaktože se nepřepisují učebnice, jaktože se stále používá ta zatuchlá manipulativní násilná a strojová hypnotizace, když u nosu máme jedinečný přístup? A i taková kapacita na hypnozu, jako je pan profesor Kratochvíl z Kroměříže ve své učebnici věnuje Ericksonovi jen kratičkou zmínku, aby se neřeklo...?

Když jsem hledala co o Ericksonově práci napsali jiní, povolanější, našla jsem něco co mi způsobilo velkou radost. Pravda sice tu knihu já mám v překladu nevímkoho pro své pracovní účely, bude tato kniha vydána http://www.janecekemitos.cz/index.php?what=pripravujeme. V originále hypnotic realities - český překlad hypnotické světy mi zní divně, ale budiž, přečtete si co k té knize píší, moc pěkný úvod.

Tak jednoduše k věci, jak jsem schopna vám to poskytnout já, pouhý žák.

dočtete se v druhém příspěvku.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 9:54 am    Předmět: Citovat

1. Erickson proměnil přístup k lidskému podvědomí. Není to zatuchlá žumpa plná traumat z ranného dětství, ale neskutečný zdroj možností, jedinečností, příležitostí k učení a rozvoji. Takový moudrý dědeček, co je nám k dispozici, když se ho naším zákonitě omezeným vědomím pokusíme využít.

2. Místo hypnozy začíná užívat slova tranz a tranzové stavy. Stavy tranzu známe každý, jsme zamilovaní, babička nám vypráví napínavou pohádku, jsme naštvaní z práce a pořád to v sobě omíláme, jsme tak stženi zármutkem, že ho odmítáme na cestě k udravení opustit, tak rádi se napijeme, užijeme drog, abychom zažili nepoznané. Tranz spánkového typu je pouze jedna z možností. Je to stav rozšířeného vědomí, kdy opouštíme navyklé vzorce nebo se naopak jedním vzorcem prožívání necháme pohltit.

3. Klient není pasivní objekt přijímající hypnotické sugesce, ale aktivní partner, který přináší a využívá svoji jedinečnost na cestě k uzdravení se. Terapeut a klient se střídají v následování a vedení. Existuje tranzová komunikace vytvářející potenciál k růstu a rozvoji. Klientovi nabízíme mnoho možností a necháváme na jeho nevědomí, ať si najde jedinečnou cestu. Vědomí neblokujeme, necháváme na moudrosti podvědomí, jak změny projeví na vědomé úrovni.

4. Pracujeme s příběhy klientova života, respektujeme jeho přání, ale také s plnou zodpovědností občas ne a více se spolehneme na nevědomé zdroje, co nového vědomí přinesou. Lidé pak přijdou, nevím jak jste to udělal, ale je mi o moc líp a pak můžete v další komunikaci pozorovat jak jsou najednou tvořivější, ochotnějí opustit zaběhané stereotypy a pracovat na své změně podle sebe a terapeut jen překvapeně následuje jejich nové nadšení.

5. Komunikace a práce s metaforou je zdrojem tranzových stavů. Není třeba někoho uspávat. Terapeut se naladí na klienta (na venek orientovaný tranz) a klientovi umožní vstoupit do svého světa (vnitřní tranz zaměřený na svůj vnitřní svět, který ochotně zpracovává to nové co mu terapeut nabízí). Je to stav důvěry a spolupráce, jedinečné tvořivosti. můžete mít na začátku ryze technickou představu (chci udělat to o to, nabídnout mu tyhle metafory,...) co budete dělat, ale stav té jedinečné spolupráce to vždy zákonite přetvoří.

6. Ericksonovu jedinečnost záměrně "vykradlo" NLP, které se dnes široce užívá v manažerské praxi a dalšíh ne zrovna košer aplikacích. Tam je to efektivní a přímá manipulace, lze ji využít i pozitivně, ale i když se hojně na Ericksona odkazují není to uplně ono.

7. Ať pan Erickson dělal co dělal (a zlí jazykové ho kritizují za mnoho věcí), vždy plně respektoval jedinečný příběh každého a i když mnoho jeho kazuistik (popis případu) se jeví jako drsná manipulativní rozhodnutí, tak v pozadí je vždy velmi přesné, intuitivní vnímání a odvaha jít novou cestou. Sám to měl v životě těžké, ale právě to ho naučilo, že vždy existuje cesta a vždy se může člověk něčemu novému naučit.

Možná je to nesrozumitelné, ale dodám ještě popis případu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 1:37 pm    Předmět: Citovat

Dlouho jsem v jedné knize hledala dobrý příklad komplexní tranzové práce, až jsem našla jeden, který je docela kouzelnýSmile
Citace:
Jedna žena, se během léčení s Ericksonem dostala do slepé uličky. Byla úzkostná, prožívala pocity sklíčenosti, uzavřenosti a závislosti. Rovněž se během terapie začala zaměřovat na pouhé racionální omílání svých problémů. Navzdory nechuti žít s rodiči odmítala příležitosti k tomu, aby se o nich odstěhovala. Hořce si stěžovala na práci, nechtěla však požádat o dostupné povýšení. Vyžadovala a potřebovala společenské vztahy, ale vyhýbala se možnostem je navazovat. Třebaže z počátku citlivě reagovala na hypnózu, začala jí stále více odolávat a odmítala ji.
V jedné chvíli opakovaně uvedla svůj pocit, že kdyby dokázala dosáhnout byť jen jediného ze svých cílů, pak by jistě následoval i ten zbytek. Erickson se chopil příležitosti a v hypnotickém stavu přiměl pacientku, aby si představila řadu kříšťálových koulí, ve kterých se budou zrcadlit významné události z jejího života. Navíc kromě obrazů ji její nevědomí mělo napovědět, jak smysluplně vytvořit v samostatné křišťálové kouli obraz budoucnosti, ve které by byla spokojeně pohroužena do nějaké příjemné činnosti. Pacientka se všeho zhostila podle instrukcí a učarovala jí scéna z budoucnosti. Spatřila se na svatbě své přítelkyně, která se měla konat asi za 3 měsíce. V představě měla nádherné šaty, tančila s několika muži a dokonce přilala pozvání na schůzku od jednoho se svatebčanů. Svou vizi převyprávěla Ericksonovi. Ten ukončil její trans instrukcí, aby na celý svůj hypnotický zážitek zapomněla.
Během následujících několika týdnů se pacientka objevila v terapii ještě dvakrát a v obou případech se dožadovala hypnózy. V transu poprosila Ericksona, aby jí nechal znovu prožít všechno, co spatřila i cítila během předchozího imaginování svatební scény. Několik dní po svatbě pak vešla do jeho kanceláře a nadšeně vyprávěla o všem, co se událo. Do svatby své přítelkyně se zaangažovala natolik, že byla přizvána jako družička. Pro zjednodušení svého úsilí si našla byt ve městě, čímž odstranila tříhodinové cesty mezi domovem rodičů a zaměstnáním. Jelikož si nechávala ušít šaty, a potřebovala tudíš více peněz, požádala o povýšení a získala lepší místo. Pro svou přítelkyni zorganizovala předstatební večírek. Na svatbě navázala bližší vzah s jedním z hostů a domluvila si s ním schůzku (třebaže se nejednalo o muže, jakého si vysnila v křišťálové kouli). Děkovala Ericksonovi, že jí pomohlo cítit se lépe, aniž by zjistila, že od těžkostí jí pomohla její příprava na svatbu, její vlastní představa

Vidíte v tom nějakou zlou manipulaci, narušování aury? Mělo by smysl s ní hodiny řešit, proč nechce od rodičů, proč hledá výmluvy na to, aby neudělala kroky od toho co jí vadí? Řekla, že jakmile se jí povede jedna věc, přidají se ostatní. Tak ji to nechal Erickson pomocí tranzové práce si zařídit.

Tohle je případ, kde jí o tom (co prožívala v tranzu) neřekl naprosto záměrně (dělala se tzv. amnézie, nevzpomenutí si). Její vědomí bylo fixované na to, proč to nejde, na stěžování si, tak ho nechali pro terapeutickou práci na vedlejší koleji a opřeli se o tvořivé nevědomé síly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 8:09 pm    Předmět: Citovat

Svého času jsem se v zahraničí pohyboval mezi tzv. mistry a praktiky NLP. A měl jsem možnost poznat je z obou stran - z té manipulativní i terapeutické.

Věřím, že čistý přístup k výcviku NLP a hypnózy u nás má Bhagat J. Zeilhofer. Vnímám ho jako čistého člověka, který by se k manipulaci nikdy nesnížil.

Kromě něj na našem území, podobně jako již dlouhá léta v zahraničí, funguje řada firem, která učí právě té manipulaci (manipulativním technikám vyjednávání, prodeje atd.).

Tak to jen na doplnění.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 8:43 am    Předmět: Citovat

A na čem se nevydělává.A proč ne.Když to ti lidi potřebují.Třeba taková žárovka a kolika lidem ale pomáhá od depresí a strachů.Vždy záleží co chci já a pak si to i najdu.Člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund