Fórum - Zobrazit téma - Ze života - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ze života
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ze života
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
niki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.12. 2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 3:06 pm    Předmět: Ze života Citovat

Ahoj, moc zdravím. Chtěla bych se vás zeptat, jestli máte konkrétní zkušenosti s Reiki a "léčením vztahů". Mám zatím jen REIKI I, tak toto ještě nezvládnu, ale jestli je možné s dvojkou dosáhnout harmonizace vztahů v rodině....

Konkrétně jde o mě a moji mamku, se kterou mám od mala komplikovaný vztah. A hodně moc mi záleží na tom, abychom se jako rodina snášely v pohodě. I když už jsem sama mámou a mám 3 malé děti, tak mě někdy vztah s mou matkou dohání k zoufalství.

Ona má o mém životě jasnou představu a ví přesně, co a jak dělám špatně. Stále by mi dávala rady do života a když je odmítnu, tak jsem buď hloupá, nebo nevděčná a nemám k ní náležitou úctu. V tomto duchu jsme já i má sestra vyrůstaly od mala. (Sestra 33 let zůstala sama, nemá vztah ani se nevdala ani nemá dítě a žije s mýma rodičema v našem domě. A je za tu poslušnou dceru.)

Jakýkoli jiný názor, než je ten její ona odmítá, protože ona to ví líp. Tak jakýkoli rozpor skončí naší hádkou a ona se jde "oběsit", protože ji týrám. A pak mi řekne, že kvůli mně 2 noci vůbec nespala...
Na druhou stranu na mně a sestře nikdy nešetřila, vždy jsme měly co jsme chtěly, ale za nekonečnou vděčnost a poslušnost...

Nevidím stále, v čem je vlastně ten zakopaný pes a jak z toho ven.
Jsem opravdu tak nevděčná a zlá dcera, jak je mi stále předhazováno, nebo si má máma na mně léčí své vlastní komplexy a cucá mou energii, jak tvrdí můj manžel. Mám energie dost a dost a ráda se o ni podělím, teď s reiki je to snadné, ale obávám se, že když se zabývám reiki, tak zas budu ta divná, protože ji a mou sestru to nezajímá.

Vím, že vše je tu proto, že jsme si to nějakým způsobem sami vytvořili. Ale co se z této dlouhodobé situace naučit? Už před touto situací nechci zavírat oči. Navenek to nevypadá dramaticky, my jezdíme k rodičům, oni občas k nám. Jezdí na oslavy narozenin dětí, děti dostávají dárky... Ale když chci děti pohlídat já, tak to nejde,protože mají práci - hlídají, ale jen když chtějí oni, když chci, aby přijeli v 15 hodin, že si půjdeme po obědě na vycházku, tak přijedou ve 13 a zuřivě volají na mobil, proč neotvíráme.. Když mají větší děti na výletě, tak se "dohodnem", že přijedou do 18 večer a děti vyloží u nás doma, tak je 20 hodin a oni nikde a mobil vypnutý.. A když jim řeknu, že už 2 hodiny jsem jak na trní, tak mi "maminka" řekne, že jsem nějak přecitlivělá a že oni si s mými dětmi budou dělat, co chtějí, a že já jim nebudu nic nakazovat.( To se pak ve mně vzedme pocit odporu a nenávisti, který si myslím, že už nepotřebuju zažívat...)
Jsou to drobné a neustálé naschvály z její strany a pokud se ozvu, tak je zle¨ a ještě mi je připomenuto, co špatného jsem kdy udělala já ji.

Možná je to z mého příspěvku znát, ale já se necítím provinile. Dělám chyby a ne vždy jsem se zachovala tak, jak bych chtěla, ale ta neustálá sebekontrola mě nutí se za své chyby omluvit a nějak je napravit. Funguje mi to ve všech ostatních vztazích jen ne s mou mámou, kterou mám ze srdce ráda i s jejími chybami (každý máme přece někdy den blbec a třeba si i vybijeme špatnou náladu na někom nevinném) a okamžitě bych ji odpustila vše, jenže ona o odpuštění neprosí, to jen já stále dokola, jen aby byl klid, ale ona jakoby chtěla, abych trpěla - což si nedovedu vysvětlit PROČ.

Je to pro mě bolavé téma a teď na mě nějak vyskočilo. Tak nějak spoléhám na REIKI 2.?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 3:45 pm    Předmět: Citovat

Když se vžiju do tvé role, tak se ve mě vaří krev, jenom to čtu. Kdyby se takhle chovala moje matka ke mě, tak by to asi byla neustálá série výbuchů a hádek Confused Taky nemám vztahy v rodině vyřešené (i když trochu jinak)takže to cítím i za tebe. Přeju ti hodně síly a trpělivosti v řešení těhle záležitostí.

Myslím si, že spíš než reiki ti v tomhle pomůže nějáký seminář zaměřený na "léčbu" vnitřního dítěte, rodinné konstelace apod. Někdo ti tady jistě něco doporučí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 3:48 pm    Předmět: Citovat

nechci delat reklamu ale mohu ti doporucit konstelace s Evickou Hruskovou nebo tydenni prozitkovy seminar Vnitrni dite (Damao a Evicka)
tam se presne tyhle veci velmi resi opravdu s peknyma vysledakama

reiki nevnimam jako nastroj na konkretni situace (ve stylu pouziju tenhle symbol a ono se to zmeni) ale spis jako cestu pochopovani/nalezani....

takze odpoved ano, reiki Ti muze pomoci i v Tve situaci ale mozna trochu jinak, jinou formou nez cekas... strucne receno: tim, ze jdes do sebe a k sobe, tak se meni i Tve okoli. Proto je podle me vicemene jedno jaky stupen reiki zrovna mas

spolehej predevsim na sebe, ty urcujes, v jakych situacich se ocitas. kdyby to bylo tak jednoduche, ze se nechas zasvetit a ONO se to vsechno vyresi, tak tady vubec nemusime byt, ze jo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 5:27 pm    Předmět: x Citovat

ahojky,
reiki ti pomůže ve všem co potřebuješ, ale bohužel to za tebe neudělá. Žádný stupeň.

Napsala jsi "mám dost energie a ráda se o ni podělím" ve smyslu sosání energie. Proč? Copak ty nepotřebuješ fungovat jako máma, manželka, člověk sám o sobě? A když budou situace, kdy ji budeš potřebovat pro sebe a zvládnutí náročných situací, kdo jí dá tobě? Nemůžeš pořád jen dávat a dávat. Dávat můžeš jen když i dostáváš, jinak jednoho dne zjistíš, že ti nezbylo nic ani pro tebe ani pro ostatní. To by bylo škoda.

Z toho co píšeš vyčnívají dvě slova - manipulace a vydírání. Vím, že změnit celou rodinnou situaci není jednoduché. Podívej se taky na to, jak tvoje matka žila v původní rodině - jaká byla babička a jaké měla matka dětství. Jak žili tvoji rodiče spolu i jako rodina atd. To ti může dát spoustu informací proč se tak chová. V tom, jak se v tom vyznat a zorientovat a pak pozměnit by ti měl pomoct nějaký odborník ať už z oblasti psychologie nebo rodinných konstelací, podle toho co je ti bližší. Odborníka, který ti ovšem sedí, abys mu mohla důvěřovat.

Jedno ti můžu říct tutově, nebude to úplně jednoduchá cesta, protože ve hře nejsi jen ty, ale celá vaše rodina, kde můžou být vztahy hodně zamotané a zlepšit je není na jedno sezení ani na jedno R2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
niki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.12. 2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 5:58 pm    Předmět: Citovat

Pro Beppe a Smart : Děkuju za podporu a pochopení!!!

Rodinné konstelace - to je pro mě nový a zatím neznámý pojem, ale skutečně ráda bych to vyzkoušela.
Smart, mohla bys mi napsat bližší kontakt na paní Evičku Hruškovou? Ráda bych se o těch konstelacích něco víc dozvěděla. Nebo je taky členem tohoto fóra, jako vím podle příspěvků, že je Damao?

Cesta do vlasního nitra mi není novinkou, i když v reiki jsem nováčkem, tudíž se vší odpovědností přijímám, že i tento pro mě nepříjemný problém je mým vlastním výtvorem a dokud ho nezpracuju, bude se mi stále vracet a opakovat... Ale taky cítím, jak reiki krásně nastartovalo mou proměnu a tuto zasunutou a odvrhnutou bolístku vytáhlo na světlo , "a teď s tím už konečně něco dělej!"

Už jsem to chtěla odeslat, když se tu objevil ještě příspěvek od Šamanky, takže i tobě děkuju. Souhlasím, jednoduché to určitě nebude. A taky mi je jasné, že to sama nezvládnu, protože o to jsem se snažila až doteď. Bezvýsledně. Takže potřebuju nakopnout a otevřít oči, protože věřím, že řešení, pro všechny elegantní řešení existuje, jen ho nejsem schopná vidět a motám se v bludném kruhu.... Nechci nikomu ublížit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 9:18 pm    Předmět: Citovat

niki: Poslal jsem Ti soukromou zprávu. Odkaz na soukromé zprávy máš vlevo v nabídce zhruba uprostřed, pokud to ještě neznáš Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 10:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Niki,
v podstatě bych ti doporučila to samé, co moji předpisatelé Laughing . Konstelace a Vnitřní dítě.

Sama můžu doporučit. Vyplatilo se. Wink
V mnohém vidím velkou podobnost tvojí maminky s mojí, ale přece jen drobné rozdíly tu jsou. Moje maminka asi tolik nedramatizuje (nevěší se) a je určitě ohleduplnější (mám tím na mysli ty včasné, či pozdější příchody tvojí maminky).

V čem jsou si ale podobné (nebo v mém případě spíše byly), to je to neúnavné "sosání" energie. Jeden čas jsem na tom byla tak, že když se mi objevil na displeji mobilu nápis mamina bylo mi někdy do pláče. Podotýkám, že svojí maminku hluboce miluju a stejně jako já bych pro ní udělala první poslední, stejně tak to má ona vůči nám svým 3 dcerám. Jenom je někdy trochu jako sloník ve skleničkách a rozjetej tank v konvalinkách.............

Měla jsem pocit, že nás jen velmi nerada a veeeelmi pozvolna nechává dospět. Velmi nerada nás vypouští z hnízda a radši ani nechce koukat, jak nám to létání jde. Mě v mých 40 letech je schopna radit v takových maličkostech jako je třeba vaření čaje chichiiii Laughing . Co kdybych to náááhodou nevěděla, že? Dřív mě to iritovalo, v duchu rozčilovalo ba někdy až nasíralo, ale dneska se nad tím kolikrát musím pousmát.


Jednou (asi před dvěma lety) jsem mamince zavolala a požádala jí dopředu, že si s ní musím vážně promluvit, aby si na mě udělala čas. MUSELA jsem svojí maminku požádat, aby mě nechala "dýchat", aby mi dovolila dospět, aby se nebála, ale aby se na mě dokázala spolehnout, že to zvládnu. Vím, že to v té době nabylo pro ní lehké, protože jsem v té době byla poměrně vážně nemocná. Ale o to víc mě její PÉČE dusila. Držela jsem jí celou dobu za ruce a stále jí opakovala, že jí moc miluju, ale že už jsem fakt velká holka...............Nějaký čas to trvalo, ale maminka to pochopila!!!!!

Vloni v létě na vnitřním dítěti se to hodně dočistilo.
Dneska je náš vztah moc hezký. O něčem jiném. Ne, že by maminka nevolala několikrát za den. To jo, ale je to nějak jiné. Nějak svobodnější. Cítím to tak.


Niki, moc ti držím pěsti, ať je váš vztah s maminkou co nejlepší.

PS: Buď k sobě i k ní maximálně upřímná.

Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
niki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.12. 2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 6:39 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem, kteří mi poslali SZ. V těch konstelacích vidím pro sebe naději...

Milá Lendulko,

tečou mi slzy, když čtu tvůj příspěvek, to o tvém rozhovoru s maminkou, který mnohé vyjasnil.

Máš pravdu, musím se té situaci konečně postavit a líbí se mi tvé řešení. Pokusím se o vážný rozhovor s mojí mamkou, kde ji poděkuju za všechno co pro mě dělala a dělá a poprosím ji, aby mě stále nekritizovala a nedělala mi naschvály... A budu věřit ve šťastné řešení...

Že by v tom byl nějak hodně zakuklený strach? Proč ne.

Strach staví zdi, láska staví mosty... (Líbí se mi tato moudrost)

Ještě jednou díky všem za názor i pomoc a přeju sluníčkový den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 10:40 am    Předmět: Citovat

Niki,
určitě bych ti doporučil nějaký ten kurz na zpracování těchto vztahů. Samozřejmě, že to nevyřeší všechno, co toho máš od své rodiny ve vínku. Chtělo by to nějakou metodu, se kterou bysis mohla pomoci dál sama doma - třeba metodu RUŠ, nebo Hopono nebo EFT atd.

Jinak budeš muset s jakoukoliv "prkotinou" jezdit po Konstalacích a jiných jim podobných kurzech. Určitě je dobré si alespoň na začátku pomoc nějakou metodou, která tě "nahodí" do trochu normálního stavu, ale stejně to nikdo za tebe neudělá, jen ty sama.

Píšeš, že se těšíš na Reiki2 abys to mohla pak dělat s ní. Ano určitě energie ti v tom trochu pomůžou, že "odeberou" trochu z toho, co už opravdu nepotřebuješ ale ty naše hlavní pilíře, pro které jsme sem na Zemi přišli, ti nikdo a nic neodebere, jen ty sama.

To, co popisuješ, jsou rodové energie a emoce, které jsi i ty zdědila, některé máš na povrchu, některé máš latentní, jsou to tvé karmické duální páry. Poznáš to tak, že to, co ti na mamce nebo někom jiném vadí, máš i ty v sobě - protože ti to vadí. To je duální karmický pár. Máš v sobě obě tyto polarity, na kterých je nalepený strach. Posouzením něčeho, buď že je to dobré nebo zlé, si aktivujeme tento karmický duální pár. To jsou ty naše učební lekce, které jdou teď do finiše a není už moc času, je pořád odkládat...

Vyřešit se to dá velice jednoduše, právě třeba tou metodou RUŠ.
Přeji ti, abys to brzy zvládla Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
niki
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.12. 2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Milý Lightworkere,

děkuju za odpověď.

Musím přiznat, že máš pravdu s tím strachem. Hrozně dlouho jsem měla strach na tento problém se vůbec i jen podívat. Navenek se tvářila jakože je vše v pohodě a i uvnitř si nalhávala, že mám pěkné rodinné vztahy..
Jen můj manžel, který je takový můj anděl strážný a naprostý realista, si vždycky po nějaké akci mé matky a mé reakci na to jako, že vše je vlastně OK, tak si klepal na čelo, abych se probrala. (Ale konkrétní řešení taky neviděl, pokud bych ovšem nepřistoupila na úplné přerušení kontaktu, což vzhledem k malé vzdálenosti mezi našimi bydlišti je dost nereálné a to já odmítala - je to přece máma a vychovala mě tak nejlíp, jak uměla.)
No, že mi to trvalo.

Děkuju vám všem, že jste mi nabídli konkrétní návrhy, jak svou situaci řešit. Budu pátrat po informacích o metodě RUŠ u nás v okolí. Zaujalo mě to.

Díky vám všem a vaší ochotě cítím, že situaci v mé rodině rozhodně můžu nějak zharmonizovat. Už necítím v tomto případě takovou beznaděj. A to je prima pocit. Takové světýlko naděje. D ě k u j u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 1:17 pm    Předmět: Citovat

Niki, zaměř se na svojí 3. čakru.

Tam jsou ty strachy. Určitě znáš, když se něčeho bojíš, cítíš to v oblasti žaludku. Proto máme žaludek "na vodě", když se něčeho bojíme. Proto cítíme stahnutí břicha, když se něco děje. Oblast okolo žaludku.
3. čakra je taky o sebeprosazení se..............
No a to je to co ty potřebuješ, prosadit ve vašem vztahu sama sebe.

Už s tím, co dovedeš teď si můžeš pomáhat. "Pumpuj" si Reiki do trojky, co to dá. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 2:21 pm    Předmět: Citovat

No já nevím,mě to zaměření jen na jednu čakru nesedí.Třeba bych použila nějaký vhodný kamínek (karneol,citrín,jaspis,křišťál) a přiložila ho ,ale čakry bych si harmonizovala jako celek.6-1,5-2,4-3.To,že cítíme strach nemusí být nutně téma třetí čakry i když tam strach pociťujeme.Jsou všechny propojené,jsou celkem a jejich témata se navzájem prolínají.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 3:23 pm    Předmět: Citovat

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 11:43 pm    Předmět: Citovat

Některé věci, které popisuješ jsem také velmi intenzivně zažívala.

Má lekce k učení byla ta, že si mám stanovovat hranice a trvat na jejich dodržování. Zjišťovat co MĚ osobně je příjemné, jak chci věci mít. Jak já potřebuji aby MÉ věci byli a vypadali. Velmi mě osvobodilo to, že jsem si uvědomila, že jsem tady pro SEBE a já mám plnit věci, které jsou pro MĚ. Že jsem se nenarodila pro druhé, ale pro sebe. A že se o sebe musím - a hlavně chci starat. Pokud někdo něco chce, tak si to musí zajistit sám. A toto právo že mají i ostatní.

Je krásné milovat rodiče, ale kde je láska k tobě, pokud jim dovolíš, aby se k tobě chovali tak že ti to "nedělá dobře".

Jestliže si někdo vynucuje úctu, pozornost, lásku na tvůj úkor, tak to není o přirozenosti, ale o ovládacích dramatech.

A chceš být sama sebou nebo mít klid a omlouvat to a tiše si bublat?

Zvolila jsem první cestu a doposud jsem toho nelitovala. Hodně jsem získala. Ono získat ( nebo spíš znovuobjevit) sama sebe je velký dar.

Držím ti palce....

Hodně mi pomohlo to jak psala Šamanka - rozpoznání jak se to u nás v rodině žilo. Pochopení, že i moji rodiče byli vychováváni nějakým způsobem. A že dělají to nejlepší co umí. A současně, že já to mohu žít ještě i jiným - dalším způsobem.

No a pak i Reiki a seminář Vnitřního dítěte. Také vřele doporučuji, je to velmi očistná záležitost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2010 9:41 am    Předmět: Citovat

Ahoj děcka.K zamyšlení.Kdo staví hranice,duše nebo ego,rozum.Neříká se, otevři své srdce. A né zavři ho.Přemýšlejte.Pozor, ale každý má dělat to své,co je v tu chvíli pro něj přijatelné k pochopení.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund