Fórum - Zobrazit téma - Problém v praxi - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Problém v praxi
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Problém v praxi

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
impii
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 19.1. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 11:50 am    Předmět: Problém v praxi Citovat

Ahoj, jsem zasvěcená teprve krátce, takže nemám ještě moc zkušeností, tak prosím o radu, objasnění. Při celkovém ošetření se mi stalo, že v jedné pozici do mě prudce udeřila bolest v tom samém místě na mém těle, kde jsem se ošetřovaného dotýkala a prudce mi stoupla teplota. Po přechodu na jinou pozici to postupně odeznělo. Stejně tak předchozí pozice byly v pořádku - jen místy chlad v rukou. Myslím, že se mi daří nechat Reiki samovolně působit, neplést do toho svou energii, navíc si ani ošetřovaný nebyl vědom, že by v tomto místě měl nějaký problém, nemohl mě tedy předem ovlivnit. Trochu mě to překvapilo, myslela jsem, že se nic takového nemůže stát, je možné, že jsem udělala nějakou chybu, která by toto způsobila? Confused Děkuju moc za každý názor, radu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 1:19 pm    Předmět: Citovat

Naopak, gratuluji k rozvíjející se citlivosti. Kdyby tvůj učitel věnoval víc (naprosto zásadní) pozornosti této věci, řekl by ti, že jde o subjektivní vnímání problémové oblasti, japonské školy Reiki tomu říkají Byosen (vyzařování nemocné části) a signalizuje to místo, kde se nějak projevuje nějaká potíž, zablokované, špatně fungující, zraněné místo,...

Většinou se to projevuje tak, že lidé cítí v rukách mravečnění, píchání, chlad, ale i bolest a jiné i vcelku nepříjemné signály. Někdy to může vystupovat až do celé ruky, prostě to intentivně cítíš. Z tvé zkušenosti usuzuju, že jsi nějaké takové místo našla a "procítila ho až příliš důkladně". To většinou není nutné, je dobré udržet ty pocity tak maximálně v rukou, není nutné, aby jsi prožívala každou bolístku dotyčného. Jiní musí dlouho trénovat, aby aspoň lehoučký závan chladu ucítili, zdá se že ty budeš muset trénovat i to, aby si neprociťovala příliš. Zatím nevím zda intenzita pocitů souvisí i s intenzitou problému, ale je faktem, že např fyzické rány jsou cítit mnohem intenzivněji než nějaký chronický problém.

Každopádně jsi v pozici vydržela a všimla si, že to ustalo - to je signál dobré změny. Kdyby jsi vydržela ještě déle, možná by si zjistila, že se ty samé pocity opět vracejí a po chvíli zase ustávají a takhle by to šlo několikrát, dokud by jsi nezjistila, že už vlastně nic necítíš, místo tě dále nepřitahuje a můžeš jít dál. Možná proto japonští praktici na Hajašiho klinice někoho léčili i více hodin, trpělivě byli v jedné pozici, dokud neucítili že mohou jít dál. Trochu modernější způsob je, že se nejdříve pocitově hledají problémová místa a ta se pak ošetřují přednostně v pořadí od hlavy k nohám. Variantou je i pokračovat v ošetření dál a na místo s intenzivnějším byosenem se pak vrátit (a buď je cítil stále stejně, nebo došlo k větším či menším změnám vlivem celkového ošetření).

Teď je pro tebe užitečné aby si věděla. Je to subjektivní dojem, neděje se nic špatného, postupně to odezní. Pocit nemusí nutně znamenat, že to je přesně to problémové místo, prostě je to jen projev klidně i jiné oblasti, přesto bys měla přednostně ošetřit místo, kde ten pocit Byosenu máš. Klientovi stačí jen říci, že tady vnímáš intenzivnější reakci a nepřímo se zeptat, jestli náhodou nemá nějaké vážnější, nebo chronické problémy. Pokud nejsi doktor nedělej závěry. Někdy je intenzivnější byosen i jen čistě z psychických důvodů a nemusí ukazovat postižení těla. Přetrvává li pocit v tobě déle je vhodné si ruce omýt studenou vodou, provést očištění (kenyoku) - není to, že by si ze sebe sundávala nějakou špatnou energii, jen rušíš vyladění tvého energetického systému na vnímání těch pocitů).

Vyšší dívčí je pak přímé léčení jen podle vnímání byosenu a intuitivních pocitů, kam mají jít ruce dále, to je ale vhodnější dělat spíše později, až se člověk naučí dobře vnímat. Nejlépe formou pravidelného procvičování. Za den nebo dva kurzu, se to dá vysvětlit, ale ne pořádně naučit.

Ps: Neodpustím si poznámku, že místo tlachání o andělech a o tom co nás čeká v roce 20xx, by učitelé měli v prvním stupni učit tyhlety věci, jinak se v kvalitě Reiki nehnem dále. Vím, že to není tvoje vina jako žáka, ale jiní by si měli sáhnout do svědomí. Kdo se teď cítí dotčen, ne nemyslím nikoho konkrétního, jen takový obecný povzdech. Myslím v podstatě i sebe, když jsem se zamýšlela kolik by zabrala dobrá výuka toho, co bych chtěla učit, vyšlo by to klidně na 4 víkendy práce v základní a mírně pokročilé úrovni. Jen nevím jak by se to v módě za víkend vše a nejlépe ještě nějakou novou energii navíc, uchytilo. Ještě to musím promyslet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
impii
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 19.1. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 1:45 pm    Předmět: Citovat

Děkuju moc za objasnění. Věděla jsem, že chlad, teplo, mravenčení se může objevit a je to správné, ale tohle mě zastihlo nějak nepřipravenou - snažila jsem se na té pozici zůstat, dokud to neodezní, ale ta bolest byla tak silná, že už jsem to fyzicky nezvládla, začaly se mi dělat i mžitky před očima a už jsem měla pocit, že budu muset přerušit celé ošetření, napadlo mě ještě změnit pozici a to naštěstí pomohlo - tedy mě, ošetřovanému asi ne Sad . Existuje nějaká berlička, jak si v takové chvíli pomoci od té bolesti a opravdu ošetřovaného dostatečně na tom místě zreikovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 3:40 pm    Předmět: Citovat

Impii,
je taky možné, že do reikování vnášíš až moc snahy dotyčnému pomoci. Samozřejmě, že mu chceme pomoct, ale tohle je třeba brát spíš jako boční efekt toho reikování, ne jako primární cíl. Při velké vlastní snaze si ten jeho problém na sebe můžeš stáhnout. Kolikrát člověka napadne, když reikuje třeba vlastní dítě - kéž by mě to mohlo bolet za něj... Ano, jde to na sebe stáhnout a řešit to sám na sobě, ale se všemi důsledky z toho plynoucími.

Pokud je problém nějaké místo, nebo i celého člověka reikovat, pak si někdy vytvořím jeho virtuální dvojče, třeba si ho zmenším do dlaně a pracuji na něm. Tam pak můžeš dělat co chceš a jak chceš a původnímu tělu nabídneš ať si z toho vezme co a kolik chce. Asi budeš hodně citlivá, takže pro Tebe by to neměl být problém. Takhle se dají ošetřovat třeba i místnosti a budovy - není třeba šplhat po zdech a objímat střechy.
Anebo nepřikládej ruce přímo na tělo, zvedni je výš. Ten přímý kontakt je někdy hodně silný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 4:36 pm    Předmět: Citovat

Chtěl bych k tomu dodat ještě tu zkušenost, že jakmile vnímáme, že se při reikování něco děje nejen pod rukama, ale i na přinližně stejných místech ve svém těle, je to signál o tom, že jsme narazili na téma, které s ošetřovaným sdílíme. Prostě tělo nám sděluje: "je hezké, že tady pomáháš těm druhým, ale konečně si udělej čas také sám (sama) na sebe!". Very Happy
Doporučuji oddělit se od toho pomocí dechu, nebo prostě jen posunout ruce do další polohy, jak jsi to možná bezděky naprosto správně udělala.
Určitě ale se pak v klidu zamyslet, co že mi to říká to moje milované vlastní tělo...!?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 5:47 pm    Předmět: Citovat

Je to jen informace pro tebe, kde je problém u dotyčného. Stačí když si v duchu řekneš: Děkuji, to stačí.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2010 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já spíš taky začínám. Mistři a zkušení, ale kdokoliv citliví, přihodilo se vám toto? Když jsem jednou po "nakládačce těžby v lese" doma zkoušel předávat energii reiki mému bratrovi dvojčeti přes plošky solar plexu na chodidlech, já měl prsty horké a on cítil po celém okraji těla jako svědění, lechtání, jakoby nafukování celého těla. Lechtání nejvíc na vrcholu hlavy a na konečcích uší. U nikoho jiného se nic takového nedělo. Podotýkám, že nikdy nebyl v nemocnici a nikdy nic zlomenýho. Cítí se zdravým. U dalších spíš někde na těle oblast tepla, brnění, mravenčení apod. Je fakt, že ti ovšem udávali nějakou potíž na těle.
Harmonik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
impii
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 19.1. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 12:28 pm    Předmět: Citovat

Děkuju vám moc za příspěvky, pomohly mi udělat si v tom trochu jasněji a příště, pokud by se mi to zase stalo, budu na to už lépe připravená, jsem vám vděčná, že jste přispěli radou a pomocí, ještě jednou děkuju! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 3:23 pm    Předmět: Citovat

Impii, se spožděním jen dodám.

Trénovat zastavení nadměrného vlivu je věc dobrá. Soustředit se na signál v rukou, dál to jít nemusí. Zvaž Damaův nápad, ta reakce byla netypicky silná. Přeci jenom s Reiki začínáš, zvykáš si a reaguje na Reiki silněji i tvoje vlastní tělo. Ošetřování sebe a jiné techniky na rozvoj kontaktu s Reiki by aspoň po určitou dobu měly hrát větší roli než ošetřování druhých.

Jinak elegantní řešení při ošetřování je asi, ještě chvilku v místě vydržet a pak se prostě přesunout dál a před koncem ošetření se na to místo ještě vrátit. Často se ta intenzita změní, sníží, prostě dojde ke změně.

Po ošetření je možné na zbavení se pocitů ruce opláchnout studenou či teplou vodou, nebo druhou rukou setřít veškeré pocity od ramene ke konečkům prstů a pryč (klidně zopakuj několikrát na každou ruku). Dobré je i ukončení sezení sepnutím rukou, lehkou úklonou klientovi, zavřít dvěře a jít se věnovat jiné činnosti.

Pro Harmonika, gratuluju k poctivému ošetřování s Reiki. Není možná tak důležité co přesně se dělo a co by to mohlo znamenat. Jestli jste byli oba fyzicky unaveni Reiki mohlo zafungovat jako posílení, vzpruha, aktivovat zdroje vaší vlastní energie (proto tolik tepla). Prostě veskrze signály, že energie tvého bratra se aktivuje a rozlévá po celém těle. Asi jde o to rozeznat "zablokované místo" od reakce - všecko se uvolňuje a dostává do harmonie - což mi přijde přesně to teplo, příjemné lehtání, zlepšení nálady,...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 4:33 pm    Předmět: x Citovat

Reiki není jen o předávání energie nemocnému člověku. Má velmi široké použití. I zdravý člověk potřebuje relaxovat, doplňovat ztracenou energii.
A na psychickou i fyzickou únavu je působení od druhé osoby něco báječného. Chodím takhle občas "tankovat" ke své kamarádce.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 7:21 pm    Předmět: Citovat

Milá Impii,

napadla mě jedna věc. Píšeš, že si zasvěcená teprve krátce, tedy zřejmě do R1. První stupeň je určený zejména Tobě. Neznamaná to, že bys nemohla nebo neměla reikovat druhé ale určitě by ses měla teď věnovat převážně sobě a to jistě mnohonásobně více sobě než druhým.
Když někdo začíná a je ke všemu hodně citlivý, může to být tak trochu nevýhoda. Tím, že má nějaké a třeba i silné zážitky, může se stát, že plně upoutají jeho pozornost a zapomene se rozhlížet a třeba i propadne dojmu, že mít tyhle zážitky a "pomáhat" druhým přikládáním rukou je jeho cíl. Naopak lidé, kteří jakoby nic necítí (a v principu je nic nerozptyluje), může jejich touha nebo zvědavost dovést paradoxně dál, než ty první.
Moje dosavadní zkušenost je taková, že míra citlivosti není úměrná tomu, jak moc své okolí "léčíme" nebo lépe řečeno "příjemně ovlivňujeme svojí exitencí". Pokud jde o léčení, tak mi nedá nevložit jsem větu, na kterou jsem narazila:

Citace:
"Stačí, abys měl lidi rád, když si je pustíš do srdce, už nemusíš nic dělat, nepotřebuješ žádnou techniku".


Važ si svého daru vnímavosti, rozvíjej ji ale nezapomínej, že to je jen jeden z mnoha prostředků na Tvé cestě ale ne cesta sama. Reiki není léčebná metoda přikládádní rukou. Tímto Tě nechci nijak poučovat a nemyslím, že povrchnost a ulpívání na efektech je Tvůj případ. Přeji Ti hodně radosti při a z objevování. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 7:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Imrii
Dostala jsi tady hodně rad a podnětů. V každé radě se ale zároveň skrývá omezení, které je dané vlastní zkušeností toho, který radu dává. Moje rada je tato: Ze všeho co slyšíš od druhých si vem jenom to co cítíš, že tě posunuje dál. Pokud cítíš, že tě něco omezuje či svazuje tak to neposlouchej. Najdi si svou vlastní cestu. Překroč obavy těch, kteří se drží zaběhaných způsobů a ze všeho si vem to co potřebuješ.
Držím se hesla: Omezením není prostor ale naše mysl.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 8:24 pm    Předmět: Citovat

RoSo: souhlas!!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 9:18 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Ze všeho co slyšíš od druhých si vem jenom to co cítíš, že tě posunuje dál. Pokud cítíš, že tě něco omezuje či svazuje tak to neposlouchej. Najdi si svou vlastní cestu.


Také souhlasím a tak to i dělám Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
impii
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 19.1. 2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2010 8:37 am    Předmět: Citovat

Děkuju moc i za další rady. Sama sobě dávám Reiki každý den ráno, bez problémů si o hodinu přivstanu, někoho jiného mám možnost ošetřit asi tak jednou až dvakrát za týden, ale nebráním se tomu, jsem ráda, protože sama na sobě nedokážu udělat celkové ošetření a tím se jednotlivé polohy dostatečně naučit, prostě si všude nedošáhnu Smile Ta bolest mě spíš vyděsila, než potěšila Embarassed a hlavně jsem měla obavy, zda jsem neudělala něco špatně, čím bych mohla sobě, nebo druhému ublížit. Jsem moc vděčná, že jste mi to tu objasnili a dali i rady, co v takovém případě dělat, kdyby se to náhodou opakovalo. Nemyslím si o sobě, že bych měla nějaký úžasný dar a zázračné ruce, to vážně ne, a pokud je na nich něco zázračného, tak je to Reiki, ne já Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund