Fórum - Zobrazit téma - HUBNUTÍ - CO POMŮŽE? odpověď NEŽRAT opravdu nečekám:-) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - HUBNUTÍ - CO POMŮŽE? odpověď NEŽRAT opravdu nečekám:-)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

HUBNUTÍ - CO POMŮŽE? odpověď NEŽRAT opravdu nečekám:-)
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 12:02 pm    Předmět: HUBNUTÍ - CO POMŮŽE? odpověď NEŽRAT opravdu nečekám:-) Citovat

Mám 2 věci:
Zdravím, potřebovala bych vědět, která z terapií by mi mohla pomoci vyřešit hluboko zakořeněné špatné jídelní návyky. Nejsem schopna určité věci, např. jedení večer a v noci, zvládnout svojí vůlí. Velmi mě to trápí. Uvažovala jsem i o hypnoze, ale bojím se.
Máte nějakou pozitivní zkušenost?

Pár měsíců jsem teď byla na Herbalifu, mám úplně rozbouraný organismus, mizerně se mi spí, udělala jsem pěknou blbost...jak se srovnat?
Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Rigi,
ty ses takova vichrice, ze jo? Asi Te zklamu, ale zopakuji jen to, co jsme Ti tu uz jednou doporucovali - netristi sily na mnoho ruznych temat a zkousej jedno po druhem a dej tomu cas. Behem 10ti minut si sem vlozila pet temat a to na hodne obecne urovni. Kdyz ti po dostatecne chvili nebude neco jasne, tak se rada zeptej, ale trochu konkretneji. K danym tematum na takto obecne urovni tu urcite najdes neco na starych forech nebo na i-netu.

Kolikrat jeste budes cekat na odezvu v pikosekunde, nez pochopis, ze takhle to nejde? Nebo mozna jinak - je to metoda, kdo Ti pomaha anebo ses to Ty sama? Nehledej zazracne metody ale zazrak v sobe.

V kazdem pripade do hypnozy ROZHODNE nestouchej a tuhle metodu obejdi velikym obloukem.

Hanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Rigi,

jestli chceš, můžeme se na to podívat. Máme toho ale hodně, tak by to bylo možné nejdříve za tři týdny.

P.S. Raději se napřed koukni na náš přístup na naše stránky, protože to není něco, co přijme každý. Případné nejasnosti lze upřesnit soukromě.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 2:50 pm    Předmět: x Citovat

Kupodivu - nežrat, je opravdu výborné a nejvýstižnější.

Dá se i postupně zapracovat na změně jídelníčku na zdravější a menší, častější porce, pomalu posouvat dobu kdy večer nebo v noci jíš. Třeba si pohlídat, že místo ve 20 hod si dáš něco v 19 a budeš víc času věnovat tomu co to je. Není to násilné a člověk si na to pomalu navykne.

Nejhorší jsou takové ty "drobnůstky", které vlastně ani neregistrujeme jako brambůrky a sladkosti. Vůbec se podívat na to, co celý den jíme
a kdy. Najít si na jídlo čas, žádné fastfood blivajzy.

Tomuhle se momentálně docela věnuju, protože v některé dny chodím dost pozdě domů, po sportu mi vyhládne a nebyl problém si něco uvařit
i kolem 22 hodiny.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

Hypnotická práce může fungovat a velice dobře. Jaképak nebezpečí, máme jen moc bujnou představivost a ty opravdu nebezpečné formy "hypnotických jevů" nás nechávají chladné (media, davová manipulace,...)

Jen samo o sobě to nestačí, určitě by bylo dobré zapracovat i postupy, které se budou ptát na tvůj denní režim, způsob stravování, vázání jedení na nějaké psychické stavy, hodně dobře pracuje ta paní doktorka co byla v Jste to co jíte, zabývá se i tzv. systemickým (to nejsou konstelace) přístupem, takže se ladí vždy na životní styl lidí a jeho změny, zkus najít nějaké články, jeden skvělý vyšel v Psychologii dnes.

Samozřejmě můžeš najít různé hlubinné metody, ale sama jsi použila nejen označení hluboko uložené (práce s jazykem) ale taky slovo návyky. Takže proč jít na to složite, co zkusit vymyslet na co jiného by sis ráda navykla. Není potřeba něco odblokovat, stačí to prostě začít dělat jinak. Samozřejmě vždy se mohou ukázat hlubší souvislosti (možná spíše širší, životní styl, práce, rodina...), ale ne vždy.

Ps: jinak to srovnání, pravidelný nezatěžující jídelníček. Sladké minimálně, lépe ve formě ovoce (ted je např. hodně hroznů - máš je ráda?), snídaně - oběd - večeře, nejíst nic mezitím (no někdo rád aspon malou svačinu odpoledne...).

Mě se osvědčila i jakási sugesce,afirmace, žádost k mému tělu, že "obědem" získalo dostatek energie a žádám ho, aby ji zpracovalo a vysvětluju, že další jídlo bude až tehdy a tehdy (a tehdy si ho opravdu dám, nejlépe mnou připravené). Mám pocit, že to docela funguje.

Jestli si z Prahy nebo Kladna, můžem to propracovat. Samotnou by mě zajímalo, kam se dá dostat.

M.

Ps: pro Smart, proč hypnoza ne e? napiš mi kdyžtak prosím soukromou zprávu, docela by mě tvoje zkušenost nebo představa hypnozy zajimala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 3:39 pm    Předmět: Citovat

ad hubnuti:
Myslim, ze k tak proflaknutemu tematu jako je hubnuti snad ani nejde napsat nic noveho.
Pokud se budeme bavit o prejidani (se kterym mam hluboke zkusenosti Embarassed ), vidim za tim nahrazovani nejakeho nedostatku jidlem. Je to unik. Kdyz neco delam a dostanu se k bodu, ze nevim, jak dal, nebo se mi dal nechce, hned se zacnu rozhlizet, kde bych co zobla.... proto treba pri uceni hodne tloustnu.
Kdyz mam zivot plny novych vjemu, radosti, tak hubnu. Naopak kdyz vse zacina byt stereotypni bez novych impulzu, zacinam se cpat a pribirat.
Je fakt, ze po zasveceni do R1 jsem zacala pribirat, ackoliv jsem novych vzruchu mela pozehnane. Ale take jsem se prestehovala do Rakouska, kde je jidlo jedna basen, ktere se jen tezko odolava....

ad hypnoza:
otevru na to nove vlakno, abychom to hubnuti tady moc netristili Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

Jestli máte zájem,tak mne kontaktujte a já vám pošlu zcela zdarma jídelníče a povídání.Nehladovět,jíst i více než dříve a ještě zhubnout.Pohádka,ale vyzkoušená.Jenom změna stravovacích návyků.Jožka
jozka.maca@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 12:06 pm    Předmět: Citovat

Podle mého makrobiotika Smile Omezení soli a pokrmů jang (energie dostředivá, stahující) vede k tomu, že je zeslábne zákonité a tudíž těžce zvladatelné přitahování k porkmům jin (energie odstředivá, uvolňující) - sladkostem atd. a tím se zvýší vůle (vytrvalost, soustředění - tyto vlastnosti pokrmy pokrmy JIN snižují). Atd. atd.
Princip je v tom, že když sníme něco hodně jang, meridinány, orgány, tělo, psychika se stáhne. Když je to velmi jang, tak velmi a tělo, psychika žádá něco uvoňujícího - velmi uvolňující je tropické ovoce, cukroví, kafe atd. Když člověk nejí nic co velmi stahuje, má menší potřebu se potom vyrovnávat něčím co velmi uvolňuje, protože není stažený. Po uvolňujicím se většinou také tloustne - expanduje. Tudíž cesta je nejprve omezit protikladný extrém stahů, aby se člověk snáz vymanil z extrémů jinových, po kterých se tloustne a fantazíruje.
Jen pro úplnost. Na druhou stranu platí i opak, když je člověk velmi uvolněn (projevuje se například přehnaným veselím, pasivitou, pohodovostí, extrémní tolerantností, velkými gesty, velkými plány, klátivou chůzí, nepořádkem, leností, spaním dlouho do oběda, člověku je věčně chladno, věčně je všude pozdě, člověk je spíše submisivní, melancholický, má velkou potřebu něhy a mazlení atd.) z cukroví, kafe, coca-coly, džusů, většiny bylin, marihuany, sladkých jogurtů a tvarohů atd.. tak touží po něčem co stahuje (je jang - u velmi staženého člověka lze vidět vlastnosti jako netolerance až dominance, tvrdohlavost, systematičnost - vše v přihrádkách,šuflících a tabulkách, rychlý rázný krok, suché dlaně, všude dřív než je třeba, nechuť psát, spíš sevřenost - nesdílnost...) třeba kuřecím masu nebo kuřáci po tabáku. Nebo prostě po něčem slaném...
Tabulka potravin z hlediska kvalit energií je na :
http://www.svetenergii.cz/index.php?page=my-a-energie
Makrobiotické řešení je tedy takové, že místo extrémních výše uvedených JINů se začnou jíst JINy přirozené (jemně, harmonicky uvolňující) a zdravé jako je upravená zelenina a luštěniny a místo extrémně stahujících jangů celá zrna obilí, rýže atd. jenž zdravě posilují integritu osobnosti mírným jangem. K tomu občas na uvolnění trocha našeho ovoce. Dobré navštívit kurz, kde se člověk naučí vařit i z těchto potravin jídla zajímavá a různorodá.
Na makrobiotice se těžce tloustne, i když se jí na noc (což je blbé. Já se také bohužel často neubráním). Sunnyi zde nabízel pomoc. Mně jeho terapie pomohly. Proto můžu doporučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 8:12 pm    Předmět: Zajímavé Citovat

Díky všem za účast a za nápady!
Teď jen přijít na to, co je zrovinka pro měSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 4:03 pm    Předmět: POTRAVA Citovat

Ať už chceme shodit, nebo třeba naopak přibrat, nebo si jen udělat přehled o tom, jaké jsou hodnoty Vašeho jídelníčku, objevila jsem na netu bezva pomůcku.

Spočítá nám to BMI index, tedy i udá náš ideální denní energetický příjem.
Je zde moc šikovná kalkulačka, kde se najdeme a „odkliklikáme“, co jsme ten den snědli, tím se to zapíše do deníčku, a zároveň se nám všechny tyto položky hned v tabulce sčítají.

Ukáže nám to obsah – energie, bílkovin, tuků, sacharidů a cholesterolu v této veškeré zkonzumované potravě obsažených.
Dále je zde k dispozici např. znázornění grafické a další možnosti.(výdej energie, dietní plán, atd, atd...)

Mně se to moc líbí, tak třebas se to někomu taky bude hodit:

http://www.flora.cz/edenicek/eden_kalk.php

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 4:27 pm    Předmět: Citovat

BMI index je podle mě pořádná pitomost resp. platí jenom pro jakéhosi "průměrného" člověka, pro ostatní je silně zkreslující. Tento index totiž vůbec nezohledňuje kolik máte na sobě tuku a kolik svalů, jak těžkou máte kostru, ale určuje ideální parametry pouze na základě výšky a váhy. Takže např. kulturistovi, který měří 1,80 m a váží 100 kg tento index ukáže, že je obézní přestože má na sobě minimum tuku naopak stejně vysokému pivaři s pivním bachorem ale zbytkem těla relativně "hubeným" a vážícím 75 kg index ukáže že jsou jeho parametry ideální .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 4:56 pm    Předmět: BEPPE, NEVYLÉVAT PROSÍM S VANIČKOU I DÍTĚ! :-) Citovat

Beppe,

máš pravdu, BMI nelze takto paušalizovat. To je myslím celkem známo.
Proto nám může posloužit jen jako taková hrubá orientace. Navíc je tady vždycky možnost nechat si "hmotu" svého těla změřit přesně.

Na uvedených stránkách jde spíš o to udělat si přesný přehled (v těch základních ukazatelích) jak vyvážený máme jídelníček, jakou má energetickou hodnotu, a jakým směrem ho je třeba vyrovnat.
A k tomu tento "deník" a "kalkulačka" poslouží velmi dobře.

Když se na ty stránky podíváš, až potom si můžeš vytvořit ucelenější obrázek. Třeba Ti to k něčemu bude, třeba ne, to uvidíš sám.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 6:03 pm    Předmět: Re: POTRAVA Citovat

toora napsal:


Mně se to moc líbí, tak třebas se to někomu taky bude hodit:

http://www.flora.cz/edenicek/eden_kalk.php

Smile


Mě se to taky líbí. ,,Kalkulačku " jsem zkusila a byla jsem příjemně překvapená výsledkem.
Dík Torro, určitě s tím budu různě kouzlit Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
glennifer
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2009
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 8:56 pm    Předmět: Citovat

www.mte.cz

Když podrobně pročtete, můžete si spočítat svůj bazál, najdete doporučené procentuální složení stravy a spoustu užitečných informací. Četla jsem teď asi hodinu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so listopad 28, 2009 12:11 am    Předmět: Citovat

toora: Já neodsuzuji ty stránky jako celek, opravdu někomu můžou dobře posloužit. Jenom jsem se zaseknul u toho indexu, který mi vychází špatně a tak ho nemám rád Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund