Fórum - Zobrazit téma - Zánět dásní. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zánět dásní.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zánět dásní.
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 3:42 pm    Předmět: Zánět dásní. Citovat

Dobrý den vespolek. Včera v noci mi propukl masivní zánět dásní. Reikuju dásně, krk, 3tí + druhou čakru a konečky prstů na nohou. Přiznám se, že závratné pozitivní změny jsem zatím nezaznamenala. Máte někdo nějaké zkušenosti s touto záležitostí ? Má zubařka má do neděle dovolenou. Raději bych však tuto záležitost zvládla sama. Děkuji za vaše případné zkušenosti a rady. arima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 4:32 pm    Předmět: šlo by o specializovanou prodejnu s přírod. prostředky Citovat

Ahoj Arimo.
Odkud jsi?
Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 9:04 pm    Předmět: Citovat

Prosím, mnohoi naznačí, když lépe lokalizuješ místo zánětu a pokud možno spojení s určitým zubem. K tomu můžeš využít informace uvedené v tomto odkaze:
http://www.webspirit.cz/index.php5?page=library&library=25&show=library
Zánět vždy signalizuje, že zůstala někde nezpracována energie, která měla být a není použita.
Doporučuji Ti výplachy čajíčkem z 1 - 2 hřebíčků, špetky řepíku a špetičky z květu prhy-arniky. Krom toho mi vždy přinášelo velkou úlevu alespoň v noci, když jsem si dáseň natíral ústním gelem PATONTAL. Hodně mi pomáhala také zubní pasta Parodontal (četně ústní vody) - někdo ji ale nesnáší dobře, je slaná.
Určitě ale neřeš tohle onemocnění sama, rozhodně navštiv svého dentistu - úleva bude rychlejší, léčení důkladnější a pak můžeš v klidu uvažovat o příčinách. Přeju brzkou úlevu od bolesti a uzdravení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 9:26 pm    Předmět: Citovat

Arimo v lékárně kup Corsodyl,je to ústní voda pro léčení a prevenci zánětů.Stojí okolo 150.- a zabírá fakt rychle.Jinak co psal Damao.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 10:19 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer vespolek. Všem vám moc děkuju za rady.
tooro - jsem z Kolínska
Damao - zubní pastu a vodu Parodontal, Patontal a bylinky na čajíček si zítra nechám koupit. Vylezla mi teplota, tak jsem začala absces (se mi z toho udělal do P patra ) střikat Dubovýni kapkami. Děkuji ti za popis na 3w.webspirit, už jsem se tam našla. Teď jen ty "maličkosti" vyřešit Smile
Zubařka se mi vrátí z dovolené v pondělí, určitě ji navštívím.
Zipe - děkuju za typ. K seznamu k zakoupení připíšu i Corsodyl.
Ještě jednou díky a dám vědět, jak se to vyvíjí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 8:33 am    Předmět: Citovat

Abces, teplota, víkend přes sebou... Neuvažovala jsi o návštěvě zubařské pohotovosti nebo zubaře jako akutní případ? Pokud po té péči co jsi nasadila, dneska nepřijde zlepšení - nemusí být velké, ale znatelné (víc než jen pocit je mi líp), nech se ošetřit.

Až se to srovná, můžeš pak uvažovat o prevenci nebo souvislostech.
Jinak já ke spokojenosti občas používám ústní vodu Listerine - je teda docela silná, ale v puse ti udělá pořádek.

Mimochodem ten hřebíček funguje i trochu proti bolesti, krom vynikající dezinfekce. Já to s ním dělám takhle. Vezmu si jeden, někdy dva, opatrně rozkoušu tak, abych si tu drť mohla dát co nejblíže k bolavému místu. Nepolykám a snažím se tu drť udržet v puse co nejdéle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 4:15 pm    Předmět: Citovat

Dobré zkušenosti mám s přípravkama z Ajurvédy.
Dříve sem Govind Rajpoot dovážel zubní prášek Paras, ale teď už jsem ho nikde nesehnala, ani tady v Ústí, kde ho před tím v nabídce na netu měli.

Nyní je k dostání alespoň hojivá zubní pasta (taky z Indie) a jmenuje se Supirivicky. Může se nanést i na dásně a pak neopláchnout, a nechat působit.
Z našich luhů a hájů je to šalvějová tinktura, propolis a jak zmínil Damao, tak hřebíček, ten teda cca 3 minutky povařuji a pak v tom malém množství vody ho nechám ponořený vychladnout. Používám z nějak potom, jak samotný hřebíček (lokálně), tak ten nálev – k potírání a výplachům.

Jinak by bylo dobré pít po celou dobu protizánětlivý čaj (v akutním stadiu zánětu cca 2 litry denně), koupit se dá již namíchaný.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 6:03 pm    Předmět: Citovat

Kolega z práce si nemůže vynachválit HERBADENT - roztok na dásně. Vždy ty dásně tímto přípravkem masíruje. Prý to léčí nejen dásně, ale i pomocí toho vydržel dlouhou čekací lhůtu než měl jít s bolestivým zubem k lékaři....

Děda zas na vše používá Alpu....

Co se týče reiki, tak mám zkušenost jen s tím, že mé problémy s kazy nevyléčily ani hodinové reiki na celé tělo.


A vůbec, je lepší si dávat reiki na celé tělo

Dávat si reiki jen na určité části těla mi trošku přípomíná jakobych tím říkal: "prosvítím to nejnutnější, doufám, že to zabere". Místo aby zde bylo: "chci to mít všude, chci se v tom ztratit".

A pak je zde ten problém s časem

Někdy na to není ale čas a tak člověk chce vědět jen ty nejnutnější místa.

Tak to ale není. Nejnutnější místo je tam, kde to momentálně bolí. Až je čas, tak se prostě prozáří celé tělo.

Někdy z toho mám dojem, že hledání míst na těle pro nejlepší efekt je to prostě jen flinkání, přestrojené za efektivitu.

Nebo intelektuální debata

Je možná dobré se ale sám sebe zeptat, jak to doopravdy je. Zda má pro nás reiki cenu léku, nebo Boha.

Když léku, tak to vlastně tak trochu šidíme.

Ještě, že Bůh je tak milostivý

A hlavně šidíme sebe, přicházíme o to nejcennější - být co nejvíc ve Světle.

Někomu ale stačí, když ho nebolí zuby


Iťing říká, že jsem napsal celkem blbábol, nebo to jako blábol bude vzato.

Propadání.

Asi moc čtu Daleho Pendella.

A moc pracuju


[/i]


Naposledy upravil Psychedelic dne pá leden 15, 2010 6:30 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 6:03 pm    Předmět: Citovat

Když mi včera ta teplota ťukala na 38°C (patřím mezi jedince bez teplot - dosavadní můj rekord je 37,5°C ), vzpomenula jsem si, že mám vytištěný článek z knihy Léčení kyvadlem (Christof Rohrbach). Ani nevím, kde jsem ke článku přišla. Jedná se o postup "odsátí nemocné bioplasmy".
Po ukončení léčení jsem zjistila, že teplota klesla o 0,5°C a bolest ustoupila. Dnes jsem bez teploty, absces dozrál a splaskává a je citlivý pouze při masáži.
Samozřejmě nevím co všechno mělo vliv na tento obrat Smile , jestli reiki, Dubovky či výše popsaný pokus. Dnes jsem už zařadila i vámi popsané medikamenty a v pondělí si zajdu k zubařce, aby mi celou záležitost zkontrolovala.
Pro příště to pro mne znamená, nenechat se zaskočit a mít stále vámi doporučené bylinky a přípravky v pohotovosti. Smile
A to i pro případ, že se mi podaří úspěšně zpracovat informaci, kterou mi mé tělo doručilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 11:39 pm    Předmět: Citovat

Tu poslední větu, tu bych podtrhl.
Ona ta klasická medicína je pro nás v případech, jako je Tvůj, skutečně úžasná a umění klasických lékařů je velké. Vždyť na studovali poctivě řadu let a také se cvičili. A umí, pokud na to mají dost času, jsou skvělí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 4:11 pm    Předmět: Citovat

Damao, přiznám se, že nerozumím. Jako by ten příspěvek psal někdo jiný.
S každou prkotinou k lékaři neběhám, snažím se vždy nalézt příčinu a něco s tím dělat. Pokud to nezvládnu sama - ano- mám to štěstí, že za ta léta znám pár skvělých doktorů. Nejen proto, že měli možnost vystudovat obor který je bavil. Hlavně proto, že chtějí POMÁHAT lidem a proto se ve svém oboru stále zdokonalují.

"A to i pro případ, že se mi podaří úspěšně zpracovat informaci, kterou mi mé tělo doručilo."
Pokud tvou reakci vyvolala tato věta: Všichni máme (abych se někoho nedotkla) Mám spoustu záležitostí, které zde potřebuji pochopit a pokud možno vyřešit ( proto zde jsem ). Pokud zpracuji a vyčistím blok související s mým zánětem dásně, nevím, zda jsem vyřešila a odstranila i ty další, které se také účastní na této lekci.
Z toho důvodu jsem formulovala mou poslední větu tak, jak jsem ji formulovala. Smile
Za tvé, i všech ostatních, rady moc děkuji. Pokud bude někdo chtít, mohu napsat jak to v pondělí u zubařky dopadlo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 8:36 pm    Předmět: Citovat

Nehledej v tom, prosím něco, co tam není. Myslel jsem to tak, že určitě je dobře jak přemýšlet o tom, co nám měla říci nemoc, nehody, zánět atd., tak včas vyhledat lékařskou pomoc. Pokud jde o zuby tak tam především. Sám jsem v tomhle byl za mlada hodně nezodpovědný vůči sobě sama a tak to, co jsem napsal, co jsem podtrhl, je jen esence těch neblahých zkušeností mnou nahromaděných.
Fakt je, že mě moje pozdější potíže se zubama dovedly až k¨podrobnějšímu studiu toho, co nám to vlastně naše tělo prostřednictvím kazů, zánětů dásní nebo parodentózy, sděluje.
Vážím si Tě, ostatně každého, kdo hledá hlubší smysl onemocnění a nesnaží se ihned nasazovat medikamenty, které pouze odstraňují příznaky - bolest atd.
Posílám Ti na pondělí na zubní přání, aby všechno dobře dopadlo a určitě ocením, když napíšeš, jak to dopadlo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 12:42 pm    Předmět: Citovat

Dásně a zuby jsou o našem sebeprosazení a o sebeobraně. Dusíme -li energii, která se má uvolnit v sobě, pak je to v nás usazeno, jako bahnitá hráz, bránící toku čisté řeky.

Je - li dáseň bolavá - potírat hlavně na noc - nezředěnou ústní vodou - Olimpex Aftosine s ženšenem.
http://www.lekarna.cz/olimpex-aftosine-ustni-voda-s-zensenem-100ml/
Ayurvédská zubní pasta Sumudu - je primárně určena na předcházení paradontozy, naopak, zde doporučovaná pasta Supirivicky - je primárně určena na bělení zubů. Je dobré používat obě, Sumudu večer a Supirivicky ráno.
http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=2977
Pro vyrovnání energíí v těle, rozpuštění usazených uzlíků energie - je velmi dobrý Čavanpraš - ajurvédská bylinná směs
Přes den dodává energii, přes noc zajistí klidný spánek.

I po návštěvě dentisty bych na zlepšení stavu dásní dala homeoptické kuličky od firmy Boiron - Nux Vomica v ředění 9 CH, nebo 15 CH, vycucat 2-3 kuličky 2-3x denně po dobu 6 -ti týdnů. ( objedná každá lékárna - cca 80 Kč )

Jako první pomoc při ustupující dásni, čili odhalujících se zub. krčcích - milimetrový plátek česneku večer, po vyčistění zubů - pořádně rozmělnit v ústech se slinami, jazykem rozetřít kolem všech zubů a už nic nepít a jít s tím spát. Dáseň se po jednom takovém procesu zatáhne asi o 1/3 a hlavně česnek zlikviduje bakterie, které se drží v nemocných dásních.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:09 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
...naopak, zde doporučovaná pasta Supirivicky - je primárně určena na bělení zubů.

Hovořím zdne z vlastní zkušenosti, Sanmoon, ale také sám výrobce v tomto smyslu spotřebitele informuje. Tebou zmiňované bělení zubů jakožto "primární" účinek, uvádí výrobce někde na 9.místě ve výčtu veškerých působení pasty Supirivicky.

Pokud si pozorněji přečteš složení cca 13 bylin (ind.hřebíček, skořice, garcinia cambogia, atd...), potom fakt, že pasta hojí a zpevňuje parodont, máš možnost si při troše znalostí bylin, rovněž odvodit:

http://www.auto-luca.com/wp-content/uploads/2010/01/zmenseny-2-supirivicky-siddhalepa.jpg

http://www.najadashop.cz/siddhalepa-produkty-ajurvedy-ze-sri-lanky/kosmeticke-pripravky/1049-supirivicky-zubni-pasta.html

Toliko tedy k této, na vlastní kůži vyzkoušené zubní pastě, a dalším možným zbytečně zavádějícím informacím o ní.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 7:11 pm    Předmět: Citovat

Sumudhu :
obsahuje méně druhů léčivých složek, ale je jich obsaženo procentně o to víc : blahovičník kulatoplodý, který působí antisepticky, léčí záněty v dutině ústní, dále glycerin, který zvlhčuje dásně, aby hojivá látka mohla být aktivní +

+ další látky, které obě dvě pasty obsahují zároveň - popisovat nebudu.

Naproti tomu Supirivicky obsahuje Garcinii Cambogii - tj. z 50 % kyseliny, Pepř, Syzigium cumini - snižuje cukry, Aristolochia bractolata - opět kyselinu aristolochovou, Terminalia chebula - na funkci střev, Tephrosia purpurea - na průjem a laxativum, Mimusops elengi - pro čisticí, brusné a leštící vlastnosti, Saussurea lappa je vonná přísada, Phyllantus embelica - je kyselina z ovoce, jako náš angrešt.

Hovořím z vlastní zkušenosti. Bolavě dásně se nemohou kyselinami dráždit a následně ještě leštit a brousit, taky výrobce komolí názvy bylin a v mém odkaze je bělení zubů součásti názvu pasty.

Sumudhu je léčivá, Supirivicky především leštící, bělící a proti zub. kameni.

I proto jsem ještě doplnila své radu k léčivým látkám na zuby, které by do těla měly přijít jako potr. doplněk - Čavanpraš.
http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=6065
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund