Fórum - Zobrazit téma - Upřímnost - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Upřímnost
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Upřímnost
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hanulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.1. 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:27 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za typ RoSo.Přečetla jsem si...a?Četla jsem teď zajímavou knihu,která se tohoto tématu taky dotkla."Šifra samotného boha" už Albert Einstein toto téma řešil....myslím si,že člověk má právo volby.Svobodné volby.Někdy sice dostane přez čumák,ale to k tomu jistě patří Smile
Jinak chci říct,že já nenadávám,dnes je krásný den a jsem ráda,že žiju... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 2:16 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Dzarmi napsal:
Říkám,že Roso moc přemýšlí Very Happy

Džarmí Smile


Když nepochopíš jak to funguje, tak nebudeš vědět co s tím máš dělat.

RoSo


Pravděpodobně existuje více rovin,jak se dobrat ke stejnému výsledku,jako se to podařilo nám oboum.
Ty přes hlavu,já přes prožitek.Ty tomu rozumíš a já to cítím.Uvědomujeme si to oba.Není nutné to zaškatulkovat do jediné správné formy. Smile

Krásný den Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 2:42 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s tebou. Buď tomu rozumíš, nebo to cítíš. Jsou ale lidi, kteří tomu ani nerozumí a ani to necítí a tedy nevědí proč se jim to děje. A proto vedu tuhle diskuzi.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 2:44 pm    Předmět: Citovat

A pak je ještě třetí skupina a to jsou ti, co si myslí, že tomu rozumí a při tom vědí prd. Občas do této skupina patřím taky. Smile

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 6:44 pm    Předmět: Re: Upřímnost Citovat

[quote="Roso"]
Evik napsal:

kamo napsal:
Evik napsal:
To, že někdy něco neřeknu na plnou pusu, neznamená, že jsem pokrytec, nebo neupřimný člověk. Někdy méně znamená více. Někdy je cennější, když ten člověk si na to přijde postupně sám, než když mu to vpálíš přímo do tváře.


Souhlasím. V některých životních situacích je třeba skutečně velmi dobře zvážit, zda řeknu naplno to co chci, anebo zda to s ohledem na příjemce trochu nezjemním. Naše tvrdá upřímnost za každou cenu by v něm třeba mohla vzbudit zbytečný pocit hanby, viny, či snad až ponížení se všemi následky.

A tohle je druhý omyl. Pokud mně někdo něco přehrává (zrcadlí) a NENÍ to jeho přirozená vlastnost, charakterový rys, (nejlépe se to pozná tak, že to dělá jenom mně a nikomu jinému), pak to ten člověk NEPOCHOPÍ co mu říkám. Důvod je jasný. Něco (moje karma) ho k tomu nutí, aby to dělal ale on sám si to NEUVĚDOMUJE.

RoSo
RoSo


Nemůžu za to, že já to cítím takhle...

Co to znamená - ,,není to jeho přirozená vlastnost..."
Tím myslíš, jako když mi někdo dělá naschvály ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 10:50 pm    Předmět: Re: Upřímnost Citovat

Evik napsal:

Nemůžu za to, že já to cítím takhle...

Co to znamená - ,,není to jeho přirozená vlastnost..."
Tím myslíš, jako když mi někdo dělá naschvály ?


Na tom není nic špatného, že to tak cítíš. Říkam ti jak to vidím já a říkám tím, že si myslím, že jsi v omylu.

Naschvály ne. Myslel jsem tím povahový rys. Třeba je někdo vztekloun na všechny. Má to v povaze. Někdo se ale může vztekle chovat jenom vůči tobě? Proč? Protože ti to přehrává. On sám ani neví proč právě k tobě se tak chová. Neví co ho k tomu nutí. A to je právě ta tvoje karma.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 9:35 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Proto nečtu většinu knih, které tu mnozí doporučujete, proto neklekám před každým novým poslem lásky, proto hluboce a dlouze neanalyzuji, proč se ten onen na mě blbě podíval. Snažím se žít tak abych mohl být upřímný sám k sobě a abych sám sobě nemusel nic skrývat.
To je moje upřímnost.


Přemýšlel jsem o tom, kam až tahle diskuze povede. Začalo to tím, že Rosuv kamarad si nezouval boty uz na chodbe a doslo se k hlubokemu duchovnu ....

Mam pocit, ze lide tady se snazi vsechno prevest na duchovno a na vesmir. Ono je to svym zpusobem pravda, ze vse souvisi se vsim. Ale nekdy mi to pripada jako brat kanon na komara. Spousta problemu normalniho zivota se da vyresit ciste prakticky a materialne.

Ja bych to kamaradovi rekl: "Prosimte, prezuj se. Vsude je spousta snehu a me se nechce porad vytirat predsin."

A on by na to reagoval: "Jasne." Nebo: "Ja se bojim, bydlim v panelaku a tam mi boty krade soused (popr. souseduv pes)"

A pak by to bylo na me. Bud bych mu rekl, at se teda zuje v predsini ....

LIDE BY MELI SPOLU MLUVIT. A TO NEJEN PRES INTERNETOVA FORA.

Dost casto totiz dochazi k tomu, ze nekomu radsi napisu mail nez bych s nim mluvil z oci do oci. Za chvili se budeme citit v pritomnosti jinych lidi nesvi a nakonec zustaneme zavreni v nejakych malych byteckach s pripojkou na nejaky druh komunikace .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 10:30 am    Předmět: Re: Upřímnost Citovat

Evik napsal:


Prostě záleží na okolnostech, na situaci , na lidech a mnoha dalších věcech. A všechno to je vlastně o komunikaci.


Zbultrane, konečně jsme se taky v něčem shodli Wink

Ahoj E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 10:41 am    Předmět: x Citovat

Zbultran: jsi můj člověk.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:00 am    Předmět: Citovat

Všechno začíná v maličkostech. Když ze svahu pustíš malou sněhovou kuličku, tak za chvilku z toho bude balvan.
Když se rozhodneš, že budeš cvičit a udělaš něco pro sebe, tak staré myšlenkové programy se začnou strachovat, že budou vymazány a udělají všechno pro to aby se to nestalo. Budou si vymýšlet, že není dost času, že jsi teď unavený, že máš jinou důležutější práci a pod.
Tady je to to stejné.
Uvedl jsem tento případ jako ilustrační, jako snadno pochopitelný a vysvětlitelný. Protože když člověk nepronikne do podstaty věci na banálních příkladech, kdy v uvozovkách o nic nejde, když se to na nich nenaučí, tak ve složitých věcech to nepochopí ztratí se v tom. Ve škole se taky nejdřív učí malá násobilka a teprve až pak velká a dál rovnice atd. Ne obráceně.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:03 am    Předmět: x Citovat

Roso: nebo dojde do tak zamotaných složitosti, souvislostí a filozofií, že přestane rozumět životu i sám sobě a začne se vracet k jednoduchosti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:05 am    Předmět: Citovat

To že jsme to tady zesložiti neznamená, že to složité je.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:33 am    Předmět: Citovat

Mě vždy v negativním smyslu fascinovalo, když jsem si přečetl např. o nějákém slavném filozofovi, který celé dny bádal nad životem, nad jeho smyslem atd. napsal o tom spoustu knih a přitom se vůbec nestaral o svoje děti se kterými žil v jedné domácnosti, ty nevěděly že mají tatínka, nebyla tam žádná láska, nic ...... říkám to proto, že by se měl člověk vyvarovat toho, aby mu pro samé výšiny, složitosti a vznešené myšlenky neunikal život sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:37 am    Předmět: Re: Upřímnost Citovat

Roso napsal:
Třeba je někdo vztekloun na všechny. Má to v povaze. Někdo se ale může vztekle chovat jenom vůči tobě? Proč? Protože ti to přehrává. On sám ani neví proč právě k tobě se tak chová. Neví co ho k tomu nutí. A to je právě ta tvoje karma.

RoSo


Romane a myslíš si, že když je někdo cholerik a chová se tak občas ke všem, tak že ho k tomu nenutí jejich karma ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:52 am    Předmět: koncept zrcadel Citovat

samanka napsal:
No takhle to vypadá, jako by svět byl jen divadlem prázdných zrcadel smýkaných nutností pořád někomu něco zrcadlit a vláčených karmou...


Je divadlem zrcadel, Šamanko.
Jestli „prázdných“, nebo „plných“...obojí je, svým způsobem, pravda.
Resp. celý tento projevený Svět je jedno velké zrcadlo příčiny a následku, bez něj by vůbec neexistoval. Byli jsme zvědaví, chtěli si ho vyzkoušet, tak jsme teda tady. Shocked Smile
Nejsme ale "smýkáni nutností pořád něco někomu zrcadlit" a přesto se to zrcadlení neustále děje,
a houby to záleží na nějakém našem chtění a nechtění.

Jen se tahle skutečná kauzalita poněkud vymyká tý naší omezený představě o ní. Ten celý "mechanismus" tj. i čas mezi příčinou a následkem je důležitý jen pro nás, protože máme strach z nepohodlí, z utrpení, nebo protože si zrovna lámeme v nějakým průšvihu hlavu, proč a za co jsme to takhle „schytali“.
A pak, když je nám zase hej, tak se zase tak moc naléhavě neřešíme...



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund