Fórum - Zobrazit téma - Upřímnost - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Upřímnost
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Upřímnost
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 12:21 pm    Předmět: Upřímnost Citovat

Říká se, že co mně zraňuje a vadí na druhých úspěšně měním v sobě, protože je to moje.
Jak je to ale s upřímností. Upřímností k sobě a k druhým?
Pokud mně něco vadí na druhém a uvědomuji si, že je to moje, pak jsem k sobě upřímný. Mám ale druhému říct upřímně, že mně na něm něco vadí? Je to správné?
Pokud mu řeknu co mně na něm vadí a on to vědomě přestane dělat a přestane to dělat ještě před tím než jsem si to sám v sobě vyřešil, tak mně vlastně bere učební látku. Je to správné? Pomohl jsem si tou upřímností k druhému?

Co je tedy správné?

Mám takový vlastní příklad. Chodí ke mně kamarád a pravidelně se zouvá uvnitř bytu a mně to vadím, protože mně zrovna vytírání podlahy nebaví. Nikdy jsem mu to ale neřekl. Poslední dobou jsem ale toto začal v sobě čistit. Včera byl u mně znova a aniž jsem cokoliv řekl, tak se zul venku.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 12:59 pm    Předmět: Citovat

Vždy je to v nás,Okolí nám jen dává,co potřebujeme,.co vysíláme.Když by se nechtěl zmněnit,přestal by k tobě chodit.Je to jako ta svíce.Zapal ji ve tmě a ona kolem sebe tmu prosvítí.Kdo nechce být ve světle musí odejít.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 1:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Roso,
moc zaměstnáváš hlavu hehe.

Já nemam problém požádat někoho,ať se zuje před dveřmi a už vůbec,když se to děje opakovaně.Domov je řád,který mu udáváme my.Stejně tak i náš život,naše osoba má nějaké hranice,nějakou formu a je fajn ,když se projevíme i jako nesouhlasní,vynervovaní,rozčílení a nervózní Smile.Co jiné by dalo nám a našemu okolí formu,než naše upřímné vyjádření.

Je tedy dobré si myslím být upřímný k ostatním,no a i k sobě samozřejmě.A nějak mam pocit,že není až tak moc nutné řešit do hloubky,jestli si tak beru šanci na pořešení tématu,které mě provokuje.Však vše se dá pobrat jaksi plynule,přirozeně...netlačit,neřešit,nestahovat se.Musíme to nejdříve pořádně vidět,abychom s tím mohli pracovat taky,že.

Přestože to říkám tedy,zjišťuji,že i tak si témata,která mě vyvádějí z míry,stejně řeším.Jen s tím rozdílem,že všichni máme v sobě jasno a čisto,díky upřímnému sdělení toho,co se nám líbí a co ne,kde jsou naše hranice a potřeby.

S tou podlahou jsem to měla taky tak.A dosáhla jsem stejného výsledku jako ty ,aniž bych to v sobě držela.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 2:24 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, moc pěkný téma........... Zrovna nedávno jsem si v sobě tohle řešila.........

Celý život jsem to měla spíš tak, že jsem se "užírala" uvnitř, než abych řekla nahlas, že se mi něco nelíbí, nebo že se mě něco dotklo. Pak se to ve mě hezky hromadilo a po nějaké době, když dokapala pověstná poslední kapička do poháru, dokážete si to představit..........asi.......... Embarassed ...........odnesl to jeden člověk za ty všechny ostatní před ním........... Embarassed Embarassed Embarassed

Je to zhruba dva roky, co se učím nebát se, nestydět se, vyjádřit, že se mě něco dotklo, že mi něco vadí, ba co.......dokonce, že mě něco sere.............. Učím se říkat to tak, abych tím neubližovala těm druhým, ale aby bylo k pochopení, že mi něco vadí atd.

Setkala jsem se bohužel i s reakcí u jednoho človíčka, který, když jsem řekla, že se mi něco nelíbí, tak si připadal mnou obviňovaný, napadaný........... Takže je to i o tom, jak je kdo citlivý nebo přecitlivělý, jak kdo snese, když mu řekneme(a jak mu to řekneme), že nám něco vadí.........

Určitě nám druzí zrcadlí, ale možná i tím, že se vyjádříme, tak si něco zpracováváme........... Není se za co stydět, každý si něco řešíme...........

Ale i tak jsem moc ráda, že už dneska vím, že se nemusím bát se vyjádřit, že mám na to právo. Jen by člověk neměl být u toho sebevyjadřování hrubý k druhým. Toť můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 3:04 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi: Ono je to někdy těžký co někomu říct a co ne, protože člověk někdy pochybuje o oprávněnosti svých výtek nebo nechce dělat zbytečně dusno a kazit jinak přátelskou atmosféru. Mě kupříkladu vadí, když můj kolega v kanceláři chroupe hroznové víno, které když je jeho sezona jí na kila. Chvíli to člověk vydrží, ale když už takhle chroupe dvě hodiny tak je někdy na zabití. Proto jsem měl už párkrát tendenci mu něco říct, ale zatím na to nedošlo, protože vím, že to má rád a kdybych mu to chtěl "zakázat" tak bych tím narušil vzájemnou pohodu a zase bych se moh dočkat nějáké "odvety" v tom že zase třeba já dělám něco co vadí jemu, ale čeho bych se zase nechtěl vzdát já. Takže někdy je to o toleranci co je ještě snesitelné a co už ne. Někdy to může být i o tom, že by člověk měl naopak nějkou takovouto nepříjemnost v zájmu lepšího soužití překonat a vyrovnat se s tím. Viz ten klip o meditaci, na který tady v minulých dnech tuším toora dávala odkaz v jiné diskuzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 4:13 pm    Předmět: Citovat

To jsi mi Roso zrovna připomněl moji dlouholetou kamarádku, hodnou, že snad hodnějšího člověka neznám. Občas si spolu psdílíme, povídáme, jak jde život, a sdílíme spolu svoje různé ta života radosti a starosti... Smile

Ta její přehnaná hodnost je mj. v tom, že věci, které jí nejsou zcela lhostejné, stejně těm lidem, kterých se to týká, neřekne, protože ty její ohledy na lidi jsou větší, než nutkání jim o tom něco říct. Ale protože si to takhle sama v sobě nějak rozebere, časem dojde k tomu, že je lepší se tím spíš přestat zabývat, než aby to stálo za něaké řešení. Ve většině případů tomu tak je, a jak píšeš v tom svém pěkném příspěvku, Roso, tedy vyřeším sebe, vyřeším tím taky danoý problém.
V jistých případech ale tímhle dělá těm, kterých se to týká, spíš mědvědí službu.

To, co mne štve, je potřeba v sobě zpracovat vždycky, ale vůbec se to nepere s tím (a někdy je to opravdu potřeba), že jsem k dotyčnému otevřená, tedy upřímná, a řeknu mu to, co je říct potřeba.
Samozřejmě, že záleží na míře závažnosti, tedy i na dobrém rozlišení - co, komu, kde a jak říct. Jsou věci akutnější, a ty které je možno nechat klidně uzrát.

Vždycky ale záleží na tom, z jakého „vnitřního rozpoložení“ mluvím, protože se z něj vyvěrá i jistá forma, kterou určitou věc sděluju. Ať už je potom to projevené sdělení razantnější, nebo jemnější, mívá pak pro případné správné „docvaknutí“ toho, koho se to týká, větší šanci.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 7:05 pm    Předmět: Citovat

Hoj Pepo
Njn,tak také rozlišuji kde,co a jak.Slušně požádám na místech,kde vím,že je dobré ustanovit řád,kde cítím,že já jsem tou,která může mluvit do pravidel hry.
Pak tu jsou situace takové,jaké popisuješ.V těchto případech nikoho nebuzeruju,ale zaměřím svou pozornost jiným směrem.Většinou k reiki.Smile)

Cítím,jak každý to skousává jinak.Objevují se pocity viny,že něco je špatně provedeno či neprovedeno,naštvanost,nelibost......dá se tomu nakonec dát ,,náboj'' takový,aby člověk na druhé straně pochopil,že není kritizován či by mu bylo nadáváno a vytýkáno,ale jen se upřímně sděluje,kdo jsme a co žijeme pro pohodlí všech zúčastněných.Smile

Džarmí zdraví Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 8:13 pm    Předmět: Re: Upřímnost Citovat

Roso napsal:

Pokud mu řeknu co mně na něm vadí a on to vědomě přestane dělat a přestane to dělat ještě před tím než jsem si to sám v sobě vyřešil, tak mně vlastně bere učební látku.

Buď rád. Přirovnala bych to jako k vyřešení nějaké složité rovnice, kterou už se dál nemusíš zabývat. Je vyřešená. A můžeš řešit další učební látku.
Citace:
Je to správné? Pomohl jsem si tou upřímností k druhému?
Co je tedy správné?

Asi nikdo nemůže říct, co je a není správné. Řekla bych, že tohle nejde rozškatulkovat, že záleží případ od případu. To, že někdy něco neřeknu na plnou pusu, neznamená, že jsem pokrytec, nebo neupřimný člověk. Někdy méně znamená více. Někdy je cennější, když ten člověk si na to přijde postupně sám, než když mu to vpálíš přímo do tváře.
Ale to se asi netýká zouvání bot Wink .

Prostě záleží na okolnostech, na situaci , na lidech a mnoha dalších věcech. A všechno to je vlastně o komunikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 8:53 pm    Předmět: Re: Upřímnost Citovat

Evik napsal:
To, že někdy něco neřeknu na plnou pusu, neznamená, že jsem pokrytec, nebo neupřimný člověk. Někdy méně znamená více. Někdy je cennější, když ten člověk si na to přijde postupně sám, než když mu to vpálíš přímo do tváře.


Souhlasím. V některých životních situacích je třeba skutečně velmi dobře zvážit, zda řeknu naplno to co chci, anebo zda to s ohledem na příjemce trochu nezjemním. Naše tvrdá upřímnost za každou cenu by v něm třeba mohla vzbudit zbytečný pocit hanby, viny, či snad až ponížení se všemi následky. Přitom možná stačilo říci to samé jinými slovy, či náznakem, zejména v partnerských vztazích, kde se upřímnost kloubí s tolerancí a kompromisem - třeba při otázce jako: "sluší mi to?" Smile
Naprostá upřímnost je sice hezká ve filmu, ale tam ten upřímný hlavní hrdina je vždy nakonec šťastně a správně pochopen a oceněn, což se od reality dosti liší.

Opravdu nezbytná je ale upřímnost k sobě samému. Výmluvy před sebou samým patří k těm nejrafinovanějším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 9:17 am    Předmět: Re: Upřímnost Citovat

[quote="Evik"]
Roso napsal:

Pokud mu řeknu co mně na něm vadí a on to vědomě přestane dělat a přestane to dělat ještě před tím než jsem si to sám v sobě vyřešil, tak mně vlastně bere učební látku.

Buď rád. Přirovnala bych to jako k vyřešení nějaké složité rovnice, kterou už se dál nemusíš zabývat. Je vyřešená. A můžeš řešit další učební látku.
Citace:

Tady Evi pozor. To je právě ten omyl. Pokud ti ten druhý vědomě přestane něco zrcadli, protože jsi ho na to upozornila a ty to nemáš ještě vnitřně (karmicky) zpracované, tak se ti tato situace (učební látka) začne přehrávat přes někoho jiného. Takže si nepomůžeš.

kamo napsal:
Evik napsal:
To, že někdy něco neřeknu na plnou pusu, neznamená, že jsem pokrytec, nebo neupřimný člověk. Někdy méně znamená více. Někdy je cennější, když ten člověk si na to přijde postupně sám, než když mu to vpálíš přímo do tváře.


Souhlasím. V některých životních situacích je třeba skutečně velmi dobře zvážit, zda řeknu naplno to co chci, anebo zda to s ohledem na příjemce trochu nezjemním. Naše tvrdá upřímnost za každou cenu by v něm třeba mohla vzbudit zbytečný pocit hanby, viny, či snad až ponížení se všemi následky.

A tohle je druhý omyl. Pokud mně někdo něco přehrává (zrcadlí) a NENÍ to jeho přirozená vlastnost, charakterový rys, (nejlépe se to pozná tak, že to dělá jenom mně a nikomu jinému), pak to ten člověk NEPOCHOPÍ co mu říkám. Důvod je jasný. Něco (moje karma) ho k tomu nutí, aby to dělal ale on sám si to NEUVĚDOMUJE.

RoSo
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 11:13 am    Předmět: x Citovat

No takhle to vypadá, jako by svět byl jen divadlem prázdných zrcadel smýkaných nutností pořád někomu něco zrcadlit a vláčených karmou...

Já myslím, že nejpodstatnější a nejdůležitější je nejdřív poznat a pochopit sám sebe v tomhle životě a téhle situaci a od toho je teprve možné se odrazit. Tím, že chápu sebe, můžu začít líp chápat druhé a v kombinaci
se zapojením intuice vycítit co a jak komu říct. Potíž je v tom, že ji poslouchat kolikrát nechceme, ať už je důvod jakýkoliv. Třeba proto, že někomu (třeba podvědomě) chceme ublíižit slovem nebo jsme z nějakého důvodu neupřimní (zase naopak, abychom neublížili např. když máme o sděleném jiné, špatné informace a chceme je změkčit). Může v tom být
i kus taktiky...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 11:43 am    Předmět: Re: Upřímnost Citovat

Roso napsal:

A tohle je druhý omyl. Pokud mně někdo něco přehrává (zrcadlí) a NENÍ to jeho přirozená vlastnost, charakterový rys, (nejlépe se to pozná tak, že to dělá jenom mně a nikomu jinému), pak to ten člověk NEPOCHOPÍ co mu říkám. Důvod je jasný. Něco (moje karma) ho k tomu nutí, aby to dělal ale on sám si to NEUVĚDOMUJE.
RoSo


Abych byl v duchu tohoto vlákna upřímný, tak až takhle do hloubky to nerozebírám. Snad i proto, že už samotné slovo "omyl" by zasloužilo své vlastní vlákno.
Víš, já tohleto pitvání moc nepěstuji, protože se takto dá zkomplikovat třeba i otázka, zda bílé je skutečně bílé a jestli to přece jen není nějaká forma černoty.
Kdysi platily jednoduché trestní zákony, dnes má každý zákon X doplňků a kliček a díky nim se i o těch logicky jasných věcech můžou právníci hádat do haleluja.
Takže možná, že to, co jsem napsal, je omylem z hlediska hlubšího rozboru s přihlédnutím k vlivu karmy, ale z hlediska normálního každodenního fungování si za tím stojím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 11:53 am    Předmět: Citovat

Říkám,že Roso moc přemýšlí Very Happy

Džarmí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 11:53 am    Předmět: Citovat

Dobrá
Místo omyl použiji NEVĚDOMOST. Na principu to nic nemění. Lidi se naučili zbavovat odpovědnosti tím, že ji přenesou na duhého. Když řeknu "Je to jeho vina", tak tím říkám, že to moje vina není. Nebo když řeknu "Je to i jeho vina", tak se snažím vinu rozdělit na půl, aby toho na mně nebylo moc. Jenomže musíme přijmou 100% odpovědnost. MEA CULPA

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 11:54 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Říkám,že Roso moc přemýšlí Very Happy

Džarmí Smile


Když nepochopíš jak to funguje, tak nebudeš vědět co s tím máš dělat.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund