Fórum - Zobrazit téma - Upřímnost - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Upřímnost
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Upřímnost
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 11:58 am    Předmět: Citovat

Je to jako jezdit autem po městě bez znalosti dopravních předpisů a divit se, že máš auto pořád otlučené.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

Roso, odpovím otázkou:
Kdo z uživatelů počítače ví, co přesně se v něm děje? A jaké s nimi dokážou věci, třeba spisovatelé, grafici, programátoři...

Já Ti neberu Tvou snahu dostat se všemu až na kost a rozebrat to do šroubku. Ale je toho tolik, že je na to jeden život krátký a zatím mi můžou utéct podstatné věci.
Ty jdeš do hloubky, já si ujasním fakta, přihlédnu ke zkušenostem a pravděpodobně ve výsledku dojdeme oba k tomu samému Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:31 pm    Předmět: Citovat

Život je jako jízda autem. Bez dopravních předpisu se nabouráš nebo auto odřeš. To o čem se bavím v tomto tématu, patří do dopravních předpisů. Abych jezdil autem, tak nepotřebuji znát jak funguje motor. Spousta lidí žije život a nezná dopravní předpisy.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:39 pm    Předmět: Citovat

Roso: Většina lidí se takovým pitváním problémů jako se děje na tomto fóru vůbec nezabývá, žijí podle své přirozené intuice a zkušeností, neznají tedy podle tebe ty správné "dopravní předpisy" a přesto je řada z nich šťastná a spokojená a jejich auto není otlučené. Je to spíš tak že každý jsme jiný, někdo to potřebuje rozpitvat, někdo to nepitvá vůbec, někdo to zase řeší ale ne až tak do hloubky. Neřekl bych že něco z toho je principiálně lepší nebo horší. Každý máme jiné potřeby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:44 pm    Předmět: Citovat

Roso,
K řízení auta potřebuješ v principech vědět právě to, jak funguje ten motor a vůbec celé auto, tzn jak ho vůbec uvést do chodu.
Předpisy určují jak se k sobě mají řidiči chovat, ale na to abych ho nenaboural je až tak nepotřebuji.

Když už teda jdeme do hloubky... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:50 pm    Předmět: Citovat

Kolik lidí žije podle intuice je otázka do diskuze ale asi moc ne, jinak by Země a společnost nevypadala tak jak vypadá. Když se podíváš kolem seba tak vidíš jak si pořád lidi na něco nebo na někoho stěžují, jak mají problémy s kolegy v práci, problémy v partnerských vztazích, při nakupování, při cestě do práce, jak v hospodě a všude nadávají na politiky, když si pustím televizní noviny, přečnu jakýkoliv zpravodajský portál je to všude samá katastrofa a neštěstí, tak se na mně nezlob ale s tvým tvrzením nesouhlasím.
Jediné s čím souhlasím, že se většina lidí, takovým pitváním problémů nezabývá.
A opět říkám: Je to NEVĚDOMOST. Ale i když nevědomě strčíš ruku do ohně, tak se stejně spálíš.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:51 pm    Předmět: x Citovat

Roso: víš tohle je takové ohromné slovíčkaření a frázování. Stačí když slovo omyl změníš na nevědomost a už mluvíš o něčem významově jiném.
Po pravdě řečeno mě dost často mateš svými myšlenkovými pochody:
jednou pravidla striktně ano, příště jsou pravidla fuj.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 12:55 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Roso,
K řízení auta potřebuješ v principech vědět právě to, jak funguje ten motor a vůbec celé auto, tzn jak ho vůbec uvést do chodu.
Předpisy určují jak se k sobě mají řidiči chovat, ale na to abych ho nenaboural je až tak nepotřebuji.

Když už teda jdeme do hloubky... Smile


Tak to z tebou hrubě nesouhlasím. Aniž bych teď chtěl urazit ženy, tak znám některé, které akorát vědí, kde se strká klíček do zapalování a kde se lije benzín. Umí zapnou světla a blinker, spojka plyn, volant. Co potřebuješ víc?
Můžeš jezdit bez znalosti dopravních předpisů ale buď máš tuto znalost danou intuitivně (odpracoval sis to v minulých životech a te´d to prostě znáš) nebo jsi nebezpečný sobě a svému okolí a je jen otázkou štěstí, že ses nenaboural. Tebe bych na silnici potkat fakt nechtěl Wink
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:03 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Roso: víš tohle je takové ohromné slovíčkaření a frázování. Stačí když slovo omyl změníš na nevědomost a už mluvíš o něčem významově jiném.
Po pravdě řečeno mě dost často mateš svými myšlenkovými pochody:
jednou pravidla striktně ano, příště jsou pravidla fuj.

šamanka


V čem se obsahově změní moje sdělení, když místo "To je tvůj omyl" řeknu "To je tvoje nevědomost"?
Omyl může být vědomý nebo nevědomý. Tímto jsem to jen více specifikoval. Obsah dalšího sdělení to ale neovlivní.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:04 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Kolik lidí žije podle intuice je otázka do diskuze ale asi moc ne, jinak by Země a společnost nevypadala tak jak vypadá. Když se podíváš kolem seba tak vidíš jak si pořád lidi na něco nebo na někoho stěžují, jak mají problémy s kolegy v práci, problémy v partnerských vztazích, při nakupování, při cestě do práce, jak v hospodě a všude nadávají na politiky, když si pustím televizní noviny, přečnu jakýkoliv zpravodajský portál je to všude samá katastrofa a neštěstí, tak se na mně nezlob ale s tvým tvrzením nesouhlasím.
RoSo


Tolik lásky, tolik duchovna, tolik esoterických bytostí, tolik moudrých knih a kazatelů a kdejakých proroků, stále toho všeho přibývá a přitom svět jako takový mnozí vidí stejně jako Roso. Já tu taky onehdá napsal, že se mi moc nezdá, že se nějak rychleji blížíme k ráji.
Kde je ta chyba?

I ta upřímnost v tom hraje svou roli. Upřímnost nemusí vždy znamenat dobro. Jsou lidi, co to i na bilboardech myslí upřímně a jak to dopadlo. Podvodník si taky upřímně přeje svou oběť co nejlíp okrást - a je to taky čistá upřímnost.
Všechno je dnes zprofanováno, provařeno, zneužito, využito, upřímnost a lásku nevyjímaje.
Proto nečtu většinu knih, které tu mnozí doporučujete, proto neklekám před každým novým poslem lásky, proto hluboce a dlouze neanalyzuji, proč se ten onen na mě blbě podíval. Snažím se žít tak abych mohl být upřímný sám k sobě a abych sám sobě nemusel nic skrývat.
To je moje upřímnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:08 pm    Předmět: Citovat

Roso: Šlo mi o to, že většina lidí žije odjakživa tak něják přirozeně v každodenních starostech a radostech bez toho pitvání, přesto je řada z nich šťastných. Prostě jim to tak stačí a nemá smysl takového člověka nutit k něčemu co mu není vlastní, aby pitval něco co pitvat nechce. Připadá mi že chceš zachraňovat lidstvo a že máš pocit, že ty víš co je pro lidi dobré a jak je udělat šťastnější. Jenomže oni můžou být šťastnější jedině když sami dospějí k tomu, že mají něco změnit a zatím si budou klidně dál řídit bez tvých dopravních předpisů, s tím nic nenaděláš. Měl bys ze sebe sejmout tu tíhu celého Vesmíru Smile a smířit se s tím, že je každý člověk jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:09 pm    Předmět: Citovat

Kamo, když věřím, že svět spěje k lepšímu, když vidím v lidech lásku, když ji kolem sebe rozdávám, to ještě neznamená, že jsem slepý či zaslepený a nevidím současný stav společnosti a světa. To neznamená, že se tvářim, že se nic neděje a jsem k tomu netečný. Chápeš ten rozdíl?
Proto vedu tuhle diskuzi. Protože mně to NENÍ JEDNO.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.1. 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:10 pm    Předmět: od upřímnosti k omylu... Citovat

Omlouvám se,ale nerozumím tomu....proč Rosso mluví o omylu nebo o čem vlastně teď mluví?To,že je život jako jízda autem,při které se musí dodržovat určitá pravidla...
mám takový názor,že v životě musíme jen umřít,jinak je vše na každém z nás,každý má právo volby...budu se řídit pravidly?Nemusím,ale pak si ponesu následky.To že někdo nadává na politiky,na ostatní lidi,na osud,na boha,na bla bla bla...můžu se přeci rozhodnout dívat se na svět jinýma očima.Svýma očima...je jen na mě jak se rozhodnu v dané situaci reagovat a jak se u toho budu cítit.
A co dělají ostatní lidé?To už je jen jejich volba....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:12 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Kamo, když věřím, že svět spěje k lepšímu, když vidím v lidech lásku, když ji kolem sebe rozdávám, to ještě neznamená, že jsem slepý či zaslepený a nevidím současný stav společnosti a světa. To neznamená, že se tvářim, že se nic neděje a jsem k tomu netečný. Chápeš ten rozdíl?
Proto vedu tuhle diskuzi. Protože mně to NENÍ JEDNO.
RoSo


Ale v tomhle já s Tebou vůbec nepolemizuji, naopak to vidím stejně jako Ty.
To byla souhlasná reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 1:16 pm    Předmět: Citovat

Beppe, někdo sedí se založenýma rukama a považuje se za bezmocného. Nepovažuji se za spasitele světa ale ani taky za bezmocného.
Hanulko: ...volba... Svobodná volba
Přečtěte si znova odkaz v tématu Osud versus svobodná vůle
http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=2849#2849

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund