Fórum - Zobrazit téma - Osud versus svobodná vůle - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Osud versus svobodná vůle
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Osud versus svobodná vůle
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 8:36 pm    Předmět: Citovat

Teď si na to kápla... Wink

Naposledy upravil Evik dne pá leden 22, 2010 8:08 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Já taky ne, ale je mi to jedno. Wink
Moje svobodná vůle mi dovoluje, že je mi to jedno........ Wink
A jestli nemám svobodnou vůli, aby mi to bylo jedno, tak mi to bylo předurčeno předem, že mi to má být jedno a vlastně je to úplně jedno, že tomu nerozumím, ne? Wink


...tak tohle bych si dovolila považovat za takovej vonkoncom zdravej postoj k danému tématu

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 8:19 am    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Já taky ne, ale je mi to jedno. Wink
Moje svobodná vůle mi dovoluje, že je mi to jedno........ Wink
A jestli nemám svobodnou vůli, aby mi to bylo jedno, tak mi to bylo předurčeno předem, že mi to má být jedno a vlastně je to úplně jedno, že tomu nerozumím, ne? Wink


Tak tohle mě dostalo! Very Happy Very Happy
To si snad dám na nástěnku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 1:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj děcka.Kdybych mněl já i všichni úplně jasno,tak nebudeme diskutovat.Jasno nebudeme mít nikdy.Ani tam nahoře?Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 2:58 pm    Předmět: Svítání? Citovat

clovek napsal:
Jasno nebudeme mít nikdy.Ani tam nahoře?Jožka


Správně, Jožko,
co můžeš udělat hned, neodkládej na zítřek Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 3:53 pm    Předmět: Citovat

toora: A nebo taky "ráno moudřejší večera" Smile Můžeš si vybrat ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 5:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Zastanu se toory,nedělám to často,ale...když něco,co mám udělat,neudělám hned,tak se na to nabalí další sajrajt a pak je to horší.
Když mám pocit,že mám něco udělat a neudělám to, tak dost často na to zapomenu.V tom lepším případě.Když třeba potřebuje naše tělo odpočinek a chytne bacil a já stejně neodpočívám a chodím do práce,tak si pak třeba zlomým nohu,v tom lepším případě.Já vím,jak jsi to bepe myslel,ale je potřeba upozornit na širší souvislosti.Tak promin.Jožka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 5:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Zastanu se toory,nedělám to často,ale...když něco,co mám udělat,neudělám hned,tak se na to nabalí další sajrajt a pak je to horší.
Když mám pocit,že mám něco udělat a neudělám to, tak dost často na to zapomenu.V tom lepším případě.Když třeba potřebuje naše tělo odpočinek a chytne bacil a já stejně neodpočívám a chodím do práce,tak si pak třeba zlomým nohu,v tom lepším případě.Já vím,jak jsi to bepe myslel,ale je potřeba upozornit na širší souvislosti.Tak promin.Jožka. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 9:08 pm    Předmět: Citovat

Já jsem jenom neodolal upozornit na rozpory v lidové moudrosti, že někdy jedno přísloví popírá druhé. Źádné hlubší závěry v tom nehledejte Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 7:09 pm    Předmět: Citovat

Zdravím Vás všechny, milí Web ouškové. Nejprve odpověď pro Tooru. Jít jako stopař po stopách k jádru věci, jak to tak je, že se zajímám odmalička o léčitele. To se totiž ani nenarodíš, to se přímo vyskytneš! Narodíš se jako velice podobné dvojče, že tě vlastní otec nikdy nepozná a i spousta ostatních. Teď i mamka /když jsem jí udělal přednášku o zobrazení nemocí na obličeji //ledviny jako vaky a kabely pod očima, slinivka tmavo u kořene nosu atd. // Ale to se stávalo i kdysi jednomu tesařovi, že ho vlastní rodina nepoznávala. Vyrůstáš ve vesničce se symbolem Božího oka, hvězdami a krajinou. Vybral jsem si kdysi a od té doby mám všelijaké otázky na téma "cosi mezi nebem a zemí". Ale nechám webíkového striptýzku a sypnu, co se mi před pár dny přihodilo.
Napojil jsem se na reiki, nasázel symboly i s intuiční šántý a probíral knihovničku. Volba padla na mé "srdeční o páteru Ferdovi a jasnovidci Caycemu." A úplně jse zíral, jak v knížce Edgar Cayce hovoří je kapitola s názvem Dar svobodné vůle. Dobře to tam vysvětluje.
No a teď mě nesmírně oslovuje, jak léčí na zamrzlém severu /kde neznají bylinky/, zvlášť když máme ku... ladovskou zimu. Arnošt Vašíček se zmiňuje o tření určitých míst a bodů na těle. A jak Velký léčitel Ježíš léčil a uzdravoval s pomocí slin.
Děkuji Tooře, dík všem, dík tomuto webíku, rozšířil jsem si vědomosti o p. Bruntonovi a Tomášovi. Mějte se všichni sluníčkově. Harmonik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 7:50 pm    Předmět: TAKY DĚKUJI. Citovat

Hodně štěstí, Harmoniku! Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 2:48 pm    Předmět: Citovat

Trocha do mlýna:

http://www.youtube.com/watch?v=RNzpc6MaHZU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Vq_SKI8Yj48&feature=related



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2011 10:37 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni, zvláště Tóruš.

Moc díky za odkaz, Bhagavana jsem proštudoval, velice mě to obohatilo.

Laughing Tak když si teda nemožu vybrat a téměř všechno /ve smyslu dříve nebo později/ je naprogramované a dané, tož TI, Tóruš, velikánské DÍK. Zafungovalas i jako můj průvodce /ztělesnění/ mé "blahovůle Boží/.

Krásné to bylo s příkladem mýdla - když máš na výběr sto druhů v regále supermarketu-ty si myslíš, že to je velká svoboda v rozhodování ve smyslu čím víc tím líp, ale ve skutečnosti je to nesvoboda, je to skrytý boj/ reklama, propagace a neustálé masírování ke koupi toho či onoho.
Kdežto když máš jenom jeden druh mýdla, myslíš si, že strádáš a nemůžeš si vybírat, /nesvoboda/, ale vlastně to je ta svoboda- že není ten problém výběru..... Idea


Pak příměr s cibulí- kolikrát se v něčem loupeš jak se slupkama cibule, až zjistíš, že tam nic není- to , co se hledá.

Že sám jsi žákem a učitelem- přesně to vystihuje reiki větička- Otevři knihu života a začni číst- děkuji ti za pár nauček z kurzíku- má reiki mamko.

Je krásné, že to tu funguje bez rozdělování západní- východní- jiné pojetí. Srí Bhagavan se zmiňuje, že jakmile něčemu dáš koncept, jsi lapen a sveden z cesty k nejvyšším metám. Musí se to osobně vlastní mozaikovou cestičkou dopracovat.

A o zmínce, že máme mít svého Boha, o tom ví i ti, co jsou ze Svébohova Laughing Laughing Laughing

Čusík, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2011 3:58 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Nebo taky - je pohodlné nemuset si vybírat a rozhodovat.
Jooooo je to osud, nemůžu s tím nic dělat, aaach jooooo. Ale zase se tím pádem nemusím snažit, stejně je to marnéééé. Laughing

Správně: proč si vybírat mýdla, když dneska mi na Nově sdělili, že právě teď 99 ze 100 vymydlených hospodyněk potvrdilo, že to nejlepší a jedinné správné je "Mydlímcovidím". Proč se rozhodovat, když 99 hospodyněk to rozhodlo za mě? V tom taky spočívá kouzlo reklamy a mimochodem i ideál stádovosti.

Na spoustu věcí se dá dívat z více úhlů.

Jak by řekla toora a co je to vlastně svoboda, co si pod tím představuješ?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2011 8:26 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Laughing Nebo taky - je pohodlné nemuset si vybírat a rozhodovat.
Jooooo je to osud, nemůžu s tím nic dělat, aaach jooooo. Ale zase se tím pádem nemusím snažit, stejně je to marnéééé. Laughing


Šamanko, k tomu aby měl někdo milion výmluv a v každé situaci to "správné" alibi, na to nikoho nepotřebuje. Smile Takovým lidem slouží naprosto všechno k tomu, aby byli neustále tzv. "z obliga". Cool
A dobrý taky například je, všímat si, do jaké míry (většinou i v naprostých prkotinách), reagujeme tak, aby jsme to nebyli my, kdo by byl naposto sám za něco nepříjemného odpovědný. Smile

Trochu paradoxní je, že právě těm, kteří nevědomky, plují životem na oblaku "já nic, já muzikant", tyhle promluvy o nesvobodnosti volby ani trochu nevoní.

Jestliže popravdě nahlédneme toho, jak to s tou naší svobodnou vůli je, ještě neznamená, resp. vůbec neznamená, že přestaneme volit, rozhodovat se, ale především, že se budeme zříkat zpodovědnosti za to, co říkáme a činíme.
Prostě, stejně vždycky budeme dělat to, k čemu nás to táhne nejvíc a výsledek se dostaví přesně podle toho, jak šťastné, či nešťastné to naše počínání (z hlediska Všehomíra) bude.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund