Fórum - Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Věříte na reinkarnaci?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věříte na reinkarnaci?
Ano
94%
 94%  [ 32 ]
Ne
2%
 2%  [ 1 ]
Nevím
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 34

Autor Zpráva
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 12:44 pm    Předmět: Citovat

Jen doplnění: ty jo, to je intuice, sotva jsem doklapal to svoje, myslel jsem zrovna na předešlé Rosa, Šamanku a Tooru. No ještě že tam nenapsal v tuhle dobu Zbultran Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Laughing Laughing Laughing

Zdarec všichni,Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 2:40 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Uvědomte si dámy (Šamanko a Torro), že Rigi tady přišla proto, aby ji bylo pomoženo. I když to možná vypadá, že nechce, že kolem sebe kope, tak podvědomě chce pomoct. Proto je tady.


Ano, Roso.
není žádoucí vypisovat vše, co si uvědomuji a Ty zase nemusíš mít dojem, že to, co píšu může někoho "popostrčit" tím správným směrem.
To ale neznamená, že se i toto neděje.

Vážím si toho, když si s někým najdu v něčem společnou řeč, ale v neosobní internetové diskusi to je všeobecně řídký jev, protože lidské osobní spouštěče jsou nevyčerpatelnou studnicí...jako virtuální trenažér , coby jedna z možností sebepoznáváním myslím svoji roli může sehrát celkem dobře.

Nevíš komu, kdy a co doopravdy pomůže, a je to u každého trochu něco jiného. Jsou tu jisté tendence a ty se musí nechat vypůsobit a čím dřív se nahlédnou, tím líp. A Když je to třeba, sehraju roli jakkoli nepříjemného obrazu v "zrcadle", které umožní lépe uvidět sám na sebe. Ať se vzteká kdo chce jak chce, stejně si z toho neberu nic osobně, ani to není možné, protože vidím, co je příčinou, a co ho k jeho reakci a jednání žene.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 2:45 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
Však Toora se změní taky. Časem.... Působičů je tu hafo...


Ahoj Harmoniku Smile

Tož to mi pověz, proč a hlavně jak bych se měla podle Tvojí "normy" změnit? Wink Very Happy
Jo a taky abych to stihla v nějakém předpisovém čase, nejsem
už nejmladší. Laughing


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 3:18 pm    Předmět: x Citovat

Roso: já nemám ráda spasitelské hrátky ve stylu on sice nechce, ale jeho podvědomí chce.... Ono to velmi lehce svádí k tomu tvému oblíbenému tématu - on si to vlastně neuvědomuje, ale jeho Vyšší Já mi dovoluje... atd.

Možná je to smutné, ale ne všichni chtějí skutečně pomoct. Je fajn
si to uvědomit a i připustit. Těch důvodů může být moc, ale to se tu už probíralo mockrát. Hodně z nich je právě z toho podvědomí.
My nemáme právo někomu řídit život.
A v tomhle případě se s tebou v názoru značně rozcházím, myslím si
něco jiného.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 3:43 pm    Předmět: Citovat

A jak si tedy Šamanko vysvětlíš, že Rigi je na webu, na kterém vlastně být nechce a vede diskusi, která ji vlastně vůbec nezajímá?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 9:58 pm    Předmět: x Citovat

Roso: já nepsala o tom, že tu nechce být ani že by ji diskuze nezajímala.
Psala jsem o něčem jiném.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 10:15 pm    Předmět: Citovat

harmonik napsal:


Však Toora se změní taky. Časem....



A to víš, nebo v to doufáš ? Jsi jako prorok Very Happy.

Jediné, co se nikdy nezmění je to, že se stále všechno mění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 9:55 pm    Předmět: Pozdravení Citovat

Lidičky, já tápu, jsem zřejmě těžký oříšek, prubířský kámen ezoterických metod, které procházím, a hledám pomoc. Těm dámám, co mě napadají a zjevně si v tom lebedí, z jejichž slov čiší vševědná pýcha, že z dopisů okamžitě poznají, kdo hledá pomoc a kdo nehledá, vzkazuji, že kdyby žily můj život, tak by asi už byly zavřené v blázinci. Prozatím odolávám, vlastně ani nedokážu říct, co mě drží od úplnému propadnutí smutku...Dneska jsem byla venku, po dlouhé době opět v přírodě, kterou miluju, a celou dobu jsem probrečela. Cítila jsem na prsou obrovskou tíhu, napadlo mě, že jsem kanálem zdevastované přírody která skrze mě a mě sděluje své pocity..Šla jsem, a ani jsem vlastně neviděla na cestu. Občas jsem se zasmála na nějakou krásnou kytičku nebo strom, ale bylo mi hodně těžce. Chci se zbavit smutku, chci se zbavit tíhy...psycholog to nedokáže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 8:09 am    Předmět: x Citovat

Roso: no vida můžeš se pustit do toho! Schválně jestli projdeš zkouškou průbířským kamenem Rigi.
K tomu bych měla jen malou poznámečku. Ezoterické metody nepotřebují nic dokazovat pomohly tisícům lidí.

Roso, hodně štěstí

šamanka
PS: ty už jsi u nějakých psychologů absolovala terapii?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 12:20 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Ezoterické metody nepotřebují nic dokazovat pomohly tisícům lidí.



Ale ne trpitelům.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 12:50 pm    Předmět: Citovat

Rigi a co by se stalo, kdyby si tomu smutku propadla? Každý den řekněme tak na půl hodiny, případně na hodinu? Takže by jsi měla smutek obstaraný řekněme třeba dvakrát denně (ráno, večer) a co by jsi dělala mezitím?

To, že si ještě nejela na dovolenou (doporučuji Kroměříž, je tam skvělý pan psycholog a arteterapie na velmi dobré úrovni, léčebna má moc hezký park a celá Kroměříž je hodně pohodové městečko) je velmi zajímavé. Zjevně máš nějaké dovednosti a schopnosti, které ti umožnují tvůj těžký život žít a zdá se, že i místy docela spokojeně prožívat.

Co ti pomůže aby jsi přestala tápat? Jak bude u tebe vypadat takový netápací den?

M.
Ps: Nemusíš mi odpovídat, jen si to promysli. Možná máš víc zdrojů než si myslíš a zatím jsi je ty, ani žádný další člověk / metoda neobjevila. Říkám tomu chytit věci za správný konec, pak je řešení hned jednodušší, i když to nutně nemusí znamenat, že snadné.

Ps: Co se tahle vrátit zpět k reinkarnaci?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 9:46 am    Předmět: Zdravím Citovat

Ahojky Naryo,
přiznám se, že moc jsem tvému vzkazu neporozuměla. V Kroměříži jsme byli na dovolené a bylo tam překrásně, hlavně v Růžové zahradě se mi moc líbilo, byť umělá jeskyně je trochu moc umělá...
Myslím, že schopnosti by tu asi byly, akorát nevím, jak je objevit a kultivovat. Hledám metodu. A nenacházím.
Co se smutku týče, tak trochu depresivní jsem odmala, nedostávalo se mi toho, co jsem nejvíc potřebovala - lásky...Dětství řešit na fóru nebudu, bylo dost strašný a navíc se toho chci zbavit tak, že o tom týrání napíšu knížku. Psaní mi hodně pomáhá zpracovávat negativní zážitky.
Na druhou stranu, když Šamanka píše, že ezoterické metody pomohly tisícům lidí, tak proč mě ne? Proč na mě nic nefunuguje? A točíme se stále dokola...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 10:16 am    Předmět: x Citovat

Rigi: protože ty chceš, aby tu práci udělali za tebe, aby někdo zvenčí udělal něco, co ty musíš udělat zevnitř. To je celé.
Ale způsobů jak si zařídit aby něco nefungovalo je víc.
Kromě jiného je báječné zajít jednou k terapeutovi a nepokračovat
více sezeními, protože... Dál je dobrý, pokud se mi něco zlepší,
to přisoudit počasí, klasické medicíně (konečně mi ten lék zafungoval, ano ten, který jsem brala před rokem a nefungoval) atd. Nebo taky
si léčený člověk nevšímá malých zlepšení, protože se mu to zdá
podřadné nebo se neumí pozorovat nebo když nějaký problém odezní,
tak ho pustíme z hlavy nebo člověk očekává zázrak a vyřešení svých problémů na počkání nebo po terapii očekává stav soustavného blaha nebo nechce z mnoha důvodů nebo...
Mimochodem chodila jsi někdy na terapie k psychologovi?

šamanka


Naposledy upravil samanka dne út červen 15, 2010 10:39 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 10:38 am    Předmět: Citovat

To je moc dobře, že si mě nepochopila a tvoje nevědomí ti nabídlo úplně jinou KroměřížSmile

Jeden můj učitel (psycholog) má jednu zásadu. Technika bez člověka nefunguje. Metody nejsou všespasitelné. A u esoterických / alternativních je většinou potíž v tom, že málokdo ví na co jsou dobré a na co naopak ne. Povaha člověka, jeho víra a nastavení vůči světu, typ problému, cíl (co ten člověk potřebuje, o co mu jde) a další věci určují jak který přístup sedne.
Neméně důležitý je pak efekt - u spousty metod (ať si říkají jak chtějí) já osobně třeba nacházím věci, které už v psychologii jsou dávno známé, nebo je můžu snadno aplikovat přes hypnoterapii. Prostě jednoduchost je podávána složitě, skrze složitou filozofii a víru. To docela mate, i v mém vlastním oboru je to chaos nad chaos. Pro odbornost už nevidíme lidi.

Někdy pak lidé hledající (a často vlastně ani neví co hledají) dojdou k závěru, že už toho přece zkusili tolik a nic nefunguje, tudíž, je to pro to že jejich potíž / trauma / potřeba, je tak velká / náročná / neřešitelná, že to prostě vyřešit nepujde a rezignují.
Pointa je ale v tom, že se prostě stále ještě netrefili do toho podstatného, u čeho je potřeba začít, nebo u toho dostatečně dlouho nevydrželi a většinou je to právě ten každodenní život, který nám napovídá hodnotné informace o tom co potřebujeme změnit, proměnit nebo naopak přijmout, že tak to prostě je (=nejde to změnit naší vlastní aktivitou, proměnou sebe).

Dětství řešit nemá smysl (a pokud ano jen jako velmi dočasný nástroj), to se prostě stalo, karty byly rozdány, základní partie sehrána, zisky, ztráty sečteny, podtrženy a hraje se dál. Pokud budeš psát svůj příběh, ber to jako tvé vzpomínky na to co se dělo, není to popis reálných událostí, mozek si pamatuje to, co si nějak uložil - proto pro jednoho stejná událost je trauma, pro jiného prkotina. Až budeš psát, zkoušej ty příběhy převyprávět, najít v nich to dobré, posilující, nepodlehla jsi, jsi tady! To co jsi se v dětství nenaučila, se stále můžeš doučit!

Možná ti to rodiče nedali tak jak jsi potřebovala, ale to tě přeci neomezuje v tom se to učit. Jen teď je to na tobě a tvém aktivním vyhledávání - co mi dělá radost, co mě těší, u čeho se rozplývám blahem, co mě znejisťuje ale láká, kde o sebe mohu nechat pečovat a učit se přijímat péči / lásku od druhého. Jistě že na mnohých místech narazíš na nejistotu (uložená zkušenost, někdo to označuje jako vnitřní dítě - tj. zkušenost uložená v ranném dětství), ale teď už si dospělá a máš vědomé nástroje jak si pomoci nejistotu překonat a dovolit si zažít novou zkušenost. Už starý Epiktétos říkal, co změnit můžeš, změň to, co změnit nemůžeš, to s klidem přijmi.

Ach jo, moc mluvím, ale doufám, že si v tom svoji inspiraci najdeš. A pro ostatní to může být návod jak si pro sebe hledat to pravé z esoterické / alternativní sféry.

M.

Ps: Hm Míla to řekla ve 4 řádcích:) Teď jak jse k tomu dopracovat: "Já jsem ten kdo chce aktivně měnit svůj život a své prožívání a vyhledávám k tomu vhodné dočasné nástroje a pomůcky změny."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 3:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj milá Rigi, celé je to úplně jednoduché. Změnit myšlení, tím pocity, prožitky a následně se prozáří celý život. Dopracovat se k tomu už je jiná fuška, ale určitě zmáknutelná.Copak ti už vyrostl trpaslík? Shocked

A tak si pusť klidně pohádku Lotrando a Zubejda, jak hledali pana a Dr. před jménem, když tě psycholog nezbavil těžkostí a hledej třeba pana Drnce. Ten porážel stromy, pročistil to u zámku, přinesl světlo a teplo do princezniných oken a dal ochutnat chleba s tvarohem. A pak i trochu lásky Idea Idea co to je? To se maže taky na chleba? Question Laughing Laughing Laughing

Není to o ničem jiném než se otevřít světu a čerpat energii z vesmíru. Začíná se prosím, děkuji.... a skončí to leckdy až u reiki.No jak třebas funguje strom? Roste dolů i k nebesům, čerpá živiny a energii jak z půdy, tak vody, vzduchu a tepla od sluníčka. Přidáme kov a jsme u pěti základních prvků, živlů a třebas čínské medicíny. No a já jak chodím po lese, vidím, jak některé stromy, které mají vyvinutější kořenový systrém a větve, prospívají víc než ty druhé, které si tolik té výživy nebraly. Prostě i ty stromy se otevírají, nastavují třebas buky listí, aby pobraly více světla.

Samozřejmě záleží na okolí. Jinak vypadá strom o samotě /solitér/ , který má mohutné větve do všech stran a jinak strom v lese, co je tenký, ale vytáhlejší směrem ke slunci. Teď jsem s brašulem procházel revír a v slunném dnu přesně viděl místo, kde se rojili broučci kůrovci. A bylo to místo široko daleko jediné, osluněné. Trocha mítinky. A ty stromy osvícené slunkem byly navštívené datlem-doktorem. Ale nemám z toho strach jak lesáci, nenechám si strojema pojezdit les, nadělat dálnici, kde desítky let nic neroste. Prostě nejít proti přírodě.

No a podobné s okolím je to i u lidiček. Taky se má pěstovat. No já mám ústav v Kroměříži taky zasebou, myslím ten vojenský. Zahrady tam mají vskutku velkolepé a jak kdysi za vojenských dob kdosi spočítal, 29 hospod a 9 holčičích internátů. No dneskaj je to určitě jinak.
No a na harmonizaci prostředí je super taky reiki.

Taky na harmonizaci vztahů s druhými. No já ti měl dětství a mám život, to nepochopíš. Už první člověk, co mě zahlídnul, tak čekal placentu, ale svět ho doběhl a překvapením zvolal: Jé, on je tu ještě jeden! A narodil se druhý týpek v rodině. No dnes už to není ani možné, ale za časů, kdy visel ve třídách na zdi Husák, se to stávalo. Dodnes mě mnoho lidí neosloví ani jménem. To tebe aspoň jo. Takže mě i tyto řádky ber s notnou rezervou- vždyť to ťuká trošku "obživlá placenta".
Laughing Laughing Laughing

Takže máš oči? Tak koukej. Máš uši? Tak slyš! Máš mozek? Tak mysli. Máš srdce? Tak miluj........

Mně se před týdnem splnil sen a touha, vyjel jsem s dcerkou na kole na bezový květ a teď si pochutnáváme na výborné bezinkové limonádě. Je to prkotina, ale já z této maličkosti čerpám a žiju už týden. Krásně to šimrá u srdíčka....

Takže změnit myšlenky, vyhledávat pohodu, krásné zážitky...Otvírat se sluníčku, dokáže fantastické věci---i vypálit mojí Jáji podprsenku na tělo Laughing Laughing Laughing
No a s dalšími prvky, živly je to podobné....čínská medicína, to mě neskutečně bere... školné platí příroda, broučci a tak....

Stejnak ti Mayové byli borci--jejich čas končí 2012, u nás je taky v tuto dobu "nečas".Nějaký jó dobrý "roubek" dobrých časů je pá....žijem dál....i když si sopka uprdla a ropná havárie golfským proudem nebo klimatem nám pošteluje počasím. Učí, že všechno souvisí se vším.

Krásný život, Rigi, všicni se mějte a smějte, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund