Fórum - Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Věříte na reinkarnaci?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věříte na reinkarnaci?
Ano
94%
 94%  [ 32 ]
Ne
2%
 2%  [ 1 ]
Nevím
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 34

Autor Zpráva
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 12:53 pm    Předmět: Žádný Citovat

Žádný, proto není a neexistuje. Existuje jen v našich myslích jako pozitivní (negativní) autosugesce, spojená se záhadnými pochody mozku, které ještě neznáme. Stačí vhodná stimulace a kuk - je tu BŮH. Ale jsme to jen my a naše iluze v mysli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 7:35 pm    Předmět: x Citovat

A na to jsi přišla jak? Mimochodem jaký máš důkaz na to, že Bůh skutečně neexistuje, že reinkarnace neexistuje? Když na to už jdeš tak vědecky? I když takový blábol jako vysvětlení Boha jsem skutečně ještě neslyšela (zní to nápadně podobně jako Heřtovic logika...).
Ale debata o existenci nebo neexistenci Boha je zbytečná, každý ať si věří tomu, co mu vyhovuje. Stejně každý přijde ke své víře nebo přesvědčení jinou cestou, jinou životní zkušeností, málokdo tím, že by spadl na hlavu nebo mu přeskočilo. I když i to je možnost.

Čemu u tebe nerozumím je proč pořád šmějdíš v různých duchovně
ezoterických směrech a čekáš od nich, že ti budou cosi dokazovat
a řešit tvoje potíže?
Prostě se svými problémy zajdi k normálnímu, klasickému psychologovi,
kterému můžeš věřit, který dělá metody pro tebe přijatelné a máš klid. Dokonce se to dá i na zdravotní pojišťovnu, abys to měla dost materiální.
Ty si vtipně postavíš silnou a vysokou zeď (jistota, je jistota, co kdyby něco z toho zafungovalo!!!) a teď vysíláš zevnitř ven signál: tak se ukažte, schválně - kdo z vás tu zeď prorazí. Stejně to nefunguje, neexistuje, nic to nedělá! Ale snažit se můžete. No táááák!
A vidíte - za ty roky se to nikomu nepodařilo heč! A reiki mi nefunguje
a vy se mi snažte dokázat, že funguje, ha!

Jenže takhle to nechodí. Nikdo zvenčí nemůže nikomu pomoct, když on sám nechce (kromě metod, které pro mě nejsou přiajtelné) a taky není důvod. Není to žádná soutěž, kdo co komu dokáže. Léčebné metody nejsou žadný princ, který žadoní o to, aby pyšné princezne mohl zavázat střevíček.
V tomhle není smysl léčení ani pokory, jak ho vnímám já.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 8:35 pm    Předmět: Citovat

Ona bude Šamanko Rigi možná takový ten "agent-provokatér" ale jestli je nastrčená od Sysyphovců, to těžko říct... Smile

Tak jen hlavně zachovat klid, a neprozradit nic, co není nezbytně nutný...



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 10:11 pm    Předmět: Re: Důkaz Citovat

Rigi napsal:
Dokud nebude důkaz, nelze reinkarnaci považovat za něco, co existuje...

I věda používá často určité představy, které nám pomáhají vysvětlit určité jevy. Třeba že elektron je částice, která obíhá kolem jádra atomu. Existuje řada pokusů (důkazů?), které to potvrzují. Při jiných pokusech, ale dochází k interferenci, což znamená, že elektron je vlna. Věda se s touto dualitou v chování elektronu naučila žít. Ono vlasně nejde to, co elektron JE, ale jak se nám v různých situacích JEVÍ. Reinkarnace je podle mě něco podobného. Prostě existuje řada situací, které lze vysvětlit a pochopit jedině reinkarnací.
Otázka není, jestli reinkarnace je nebo není, ale co z toho vyplývá pro náš život. Mně život s reinkarnací připadá mnohem krásnější, zajímavější a inspirativnější, než bez ní. Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 12:54 am    Předmět: Re: Důkaz Citovat

Doreikis napsal:
Mně život s reinkarnací připadá mnohem krásnější, zajímavější a inspirativnější, než bez ní. Luboš


Ano. Bez ní by pro mě lidský život ztrácel smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 8:35 am    Předmět: Re: Důkaz Citovat

Rigi napsal:
Dokud nebude důkaz, nelze reinkarnaci považovat za něco, co existuje.


Ahoj Rigi, až zemřeš, uvidíš.

Obecně pojem reinkarnace se u nás v pojetí omezuje pouze na znovuzrození těla......... myslím že celý proces je mnohem komplexnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Doreikis
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.5. 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 10:32 am    Předmět: Reinkarnace vědecky Citovat

Pokud byste chtěli vědecký argument pro reinkarnaci, stačí vzpomenout na zákon zachování energie. Je-li to univerzální zákon, pak platí i pro mentální energii, která bezesporu energií je. Mentální energie, kterou během života naakumulujeme, naším odchodem z tohoto světa jen tak někam zmizet nemůže. Jediným způsobem jak se z koloběhu znovuzrozování vyvázat je POCHOPIT, jak mentální energii (karmu) neakumulovat... Idea ... a umět se podle toho chovat Laughing. Třeba praktikovat karmajógu - cestu nepřipoutané činnosti. Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 9:07 pm    Předmět: Citovat

Má cenu žít.Co po nás zůstane.Má to všechno vůbec cenu.Stačí chvilka a vše zmizí,umře,rozbije se, k čemu pak snažení.Proč se za něčím honit.Co má ještě smysl. Má vůbec něco smysl. K čemu to je. Proč se o něco snažím.Kam mne to dovede.Ke smrti.Ke konci. Ale tam dojdu i když už nic neudělám. Proč teda ještě něco dělat.Proč se snažit.Proč vstávat,proč se něco učit. Je mi všechno jedno. Stejně zmizím.Smrtí vše končí,nic nemá smysl.

PROTO JSME SI VYMYSLELI REINKARNACI.

Emoto, japonský vědec, při -15 stupních pod nulou fotí krystali ledu.Špinavá voda má brmborovitý tvar,černohnědé barvy. Čistá voda má krásný zářivý bílý prvidelný krystal. Když na špinavou vodu vysílal pozitivní myšlenky, smích, lásku atd. špinavá voda se vyčistila do nádherných krystalů. Důkaz má fotografie a jeho metoda je známá už po celém světě. Když teda myšlenka ovlivnuje a nebo přetváří hmotu, možná jí dává i vzniknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 10:37 pm    Předmět: Citovat

Pokud po našem životě NIC NENÍ, stejně nám to bude jedno až tu nebudeme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 6:47 pm    Předmět: Díky Člověku Citovat

Ahojky, cítím to jako ty, jen nevládnu takto poetickým vyjadřovánímSmile Život není k ničemu, kdyby nebyl život po smrti, naopak, život je pro to, co pro nás zbyde. Proto na sobě pracuji a snažím se zanechat svoji stopu na naší planetě. Nejsem vskutku konzumní člověk, ani nejsem plně hmotná, a už vůbec nejsem "agent provokatér", což vzkazuji osobě zřejmě postižené stihomamem. K psychologovi by si měla zajít spíše ona. Sysifovce neznám a nehodlám se o nich informovat. Vskutku mě zatím zklamaly všechny "ezoterické" cesty řešení jistých smutků, duševních stavů, takže se to odráží i na mém zklamání, které můžete cítit z mých vět. Prostě NEDOKÁŽU věřit ničemu, co mi o svojí existenci nepodá důkaz. Vítr JE, protože mi vane do tváří, ohýbá stromy. Slunce JE, protože hřeje a vidím ho na obloze. Květina JE, protože se na ní dívám a mohu se jí dotknout. Pokud někdo vidí za tímto vším projevy Boha, je to jeho věc. Pro mě je to PŘÍRODA, která netvoří zázraky, nevstává z mrtvých ani nemnoží chleby. Stejně tak REINKARNACE. Chápu, že pro lidi, kteří se panicky bojí smrti, je poslední berličkou. Řeknou si: jéje, tolik náboženství v ní věří, tolik lidí, to musí být pravda! Já říkám: a co když jde o kolektivní klam? Falešnou představu? Kdy se kdo vrátil z Druhého břehu, aby nás upozornil, že se nemáme bát smrti? Jeden člověk, co byl ukřižován roku 33? A od té doby? NIKDO! Mrzí mě, že tu jsem za rozvraceče, ale každý má právo se vyslovit, a já tak činím. Pokud se okamžitě vyrojí křižáci a začnou po mně plivat slovy jako "agent provokatér" a podobně, svědčí to o jejich duševní úrovni. Zdraví Rigi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 12:23 am    Předmět: Re: Díky Člověku Citovat

Rigi napsal:
..."ezoterické" cesty řešení jistých smutků, duševních stavů, takže se to odráží i na mém zklamání, které můžete cítit z mých vět. Prostě NEDOKÁŽU věřit ničemu, co mi o svojí existenci nepodá důkaz.


Co vlastně očekáváš, co hledáš...?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 11:03 am    Předmět: x Citovat

Achach, zase ty úrovně...

No nic. Moje rada pro Rigi byla myšlena naprosto vážně.
Není v tom žádná logika - něčemu nevěřím, je to blbost dokud mi k tomu někdo nedodá dostatečně přesvědčivé důkazy a přesto se tam cpu!
Co tím sleduju, proč to dělám, co od toho očekávám?
Potřebuju další důkaz, že mě to teda fakt nefunguje?
Přestože dalším stovkám lidí stejná metoda funguje a pomáhá
a je na to spousta svědků, lecos je i zdokumentováno tradičními
metodami i vyzkoušeno na vlastní kůži. Co je to ten správný DUKAZ?
Však nikdo nikomu nic nevnucuje (většinou). A ani nemá cenu
někoho přesvědčovat.

"Víra v Boha je výsledkem chorého mozku a v reinkarnaci věří jen slabodušší jedinci, kteří se bojí smrti." Tohle chodit hlásat na duchovně
ezoterický web mi připadá jako naprostá pitomost nebo jako něco, o čem
tu zažertovala toora.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 11:30 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...zažertovala toora.


Děkuju Šamanko za pochopení toho, jak byl ten můj příspěvek míněn.

Původně mě nějak ani nenapadlo, že by to někdo mohl vzít zcela vážně, ale zřejmě to možné je.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 11:39 am    Předmět: Citovat

Uvědomte si dámy (Šamanko a Torro), že Rigi tady přišla proto, aby ji bylo pomoženo. I když to možná vypadá, že nechce, že kolem sebe kope, tak podvědomě chce pomoct. Proto je tady.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st červen 09, 2010 12:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj vespolek. No téma zas jak "řemen". Kupodivu zakladatel Roso sem moc nepřispívá a spíš mazaně očekává, co kdo k tomu.... Wink

No vyslechl si leccos v minulosti i proto, že tu duchovní sféru, já to nazvu sedmičkou čakru, má dost rozšířenou.

REINKARNACE- to je vlastně převtělení. Drtivá většina zde ví, že máme jak fyzické tělo, tak mentální a i duchovní.....

Zbultran tady krásně výstižně přispíval, taky další....

Významnými projevy kosmu jsou život a vědomí. A protože si kdysi duše zvolily vědomí, které není ve shodě s vesmírnými zákony, funguje to tady jako nemocnice nebo polepšovna....

Jak probíhá taková reinkarnace? Podobně jako třebas s autem. Na základě nějakých vjemů nebo zkušeností si zvolí člověk typ auta, barvu..... A po čase se opotřebuje. A další volí podle představ. Jestli se nezměnily, koupí podobné, v druhém případě zvolí dle změněného názoru. A tak se svým tempem dopracovává k jednotě s Bohem....

Máme tři těla: duchovní, mentální a fyzické. Když se převtělíme, duchovní a mentální je promítnuto do fyzického, které vyjadřuje všechny projevy.

Reinkarnaci řídí projev karmy, to je "podobné plodí podobné, svůj k svému....A co člověk zasel, to sklidí... A tak zatímco fyzické tělo skončí, mentální a duchovní se téměř nezmění a podle těchto pravidel jsme přitahováni k rodičům, tělesné schránce a i k vztahům k ostatním lidem, které jsou naší duši přiměřené.


A tak kdo chceš zvědět něco o svém předchozím životě, rozpomeň se na přání a tužby v dětském věku, jaká historická období tě zajímají, kam pojedeš dle svého výběru na dovolenou, jaké máš nadání a záliby, oblíbená jídla..... a dozvíš se více než si dokážeš představit.

No a nejlepší cestou je praktikovat meditaci, vnitřně se tělesně i duševně vylaďovat na "ducha" v sobě a krok po kroku se bude objevovat skutečné "já" a a rozpomínat se na to, kdo jsme a kam kráčíme....

P.S. Šamanka se jeví jako nekousavý pisatel, co to? Ty už si tu "necvičíš ramena?" No ještě potvrď, že tě změnil srazík a já plánuju další, abych se změnil i já... Rolling Eyes

Však Toora se změní taky. Časem.... Působičů je tu hafo...

A tak život plný supr zážitků všem, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund