Fórum - Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Věříte na reinkarnaci?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věříte na reinkarnaci?
Ano
94%
 94%  [ 32 ]
Ne
2%
 2%  [ 1 ]
Nevím
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 34

Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:07 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Někde jsem četl, že není víra bez pochybností...


Zbutrane,
tady bych si dovolila nesouhlasit... Ale protože Tě už trochu znám, tak myslím, že je to jen volbou slov. Smile
Dle mé zkušenosti je zde víra, nebo pochybnost, jedno se s druhým navzájem vylučuje, podobně, jako nelze být „tak trochu těhotná“.
Spíš než pochybování bych to nazvala prověřováním, zkoumáním (sebe sama, především). Bez toho by to opravdu byla jen slepá víra, co má hodně blízko k fanatismu, a právě ona je důvodem lidské nesnášenlivosti a mnoha válek.
V zásadě stejně věříme tomu, čemu věřit chceme (dle našich všech dosavadních zkušenosti a přání).

Blíže než pojem „víra“ je mi slovo „důvěra“. Rodí se postupně a je neustále prověřována, buď se upevňuje, nebo naopak, to v případě, že naše rozlišování ještě není na takovém stupni, abychom ihned bezpečně rozpoznali, co si důvěru zaslouží a co nikoliv.

A nakonec je tu ta důvěra Nejvyšší, která nás vede k vědomému,
celkovému, odevzdáním se do Jejich rukou. Je to ale proces, a každému doopravdickému (po)kroku předchází nespočet těch malých kroků, které je třeba udělat, a nic z toho není možno přeskočit.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 10:02 pm    Předmět: Citovat

toora: Zajímavé je, že mnozí křesťané často hovoří o tom, že pochybují a tím se znovu utvrzují ve své víře, dokonce to prezentují jako jeden ze základních pilířů svojí víry. Viz třeba páter Halík v jednom rozhovoru, cituji:

Pravou víru musí doprovázet pochyby, víra bez pochyb je fanatismus, pochyby bez základní důvěry vedou k pesimismu a skepsi. Víra a pochyby musí jít ruku v ruce jako dvě sestry.


Takže je to v podstatě asi podobné co říkáš ty, akorát že se tomu slovu "pochybovat" nevyhýbá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:13 pm    Předmět: Citovat

Hele Pepo,
nic proti Halíkovi, na mě je jen občas zbytečně ukecanej, rád se poslouchá, a je za to placenej. Smile

A když by se pochybování týkalo zkreslování a manipulace církve s Písmem svatým, tak bych se i za to pochybování spojené prověřováním dost přimlouvala. Ono by se církvi možná líbilo, kdyby lidi pochybovali o sobě a své víře, ale jen ne o církvi, samotné.
Jinak se ale o víru a věřící křesťany zas tak moc nezajímám.
Spíš dám na člověka, tedy jak si kdo s tím, co přijal, nebo nepřijal naloží a jak si s tím dál poradí, nejlépe v těch těžkých chvílích, které nás občas každýho potkávaj. A to je pro mne víra v akci, životem prověřovaná, tak jak se patří. Takový ty sedánky, když zrovna bota nikde netlačí ve smyslu „pojďme na sebe být hodní“, to je sice někdy fajn, ale většinou to „teplíčko“ odnese první silnější „nápor větru“ v podobě právě nějakého životního průšvihu. A ten, kdo si dokáže zachovat víru a lásku i těch nejtěžších chvílích, to je potom pro mě ten dovopravdickej frajer.

Poznala jsem pár lidí v církvi, kterých si vážím a takoví jsou, dle mého názoru, ty skutečný pilíře víry pro lidi, kteří se potřebují k Pánubohu obracet skrze jiného člověka.
Samotná církevní doktrína vč. diktátu Vatikánu jsou tuším celkem známý, a zabývat se jimi by byla jen ztráta času.

Ještě k té víře ruku v ruce s pochybami...Pepo, když se někdo z lásky vezme - ožení, či vdá, do jaký míry jsou tam pochyby? Fakt to lze, takhle pochybovat o té Marušce, nebo o tom Pepíčkovi a zároveň jí říct své „ano“? Já myslím, že když ji doopravdy miluješ, není co řešit. Smile
Když už řekneš to svý „ano“ z čistý lásky k ní, tak necháš nějaký pochyby stranou. V tý chvíli věříš nejen Mařence, ale taky sobě, že v tom svazku obstojíš. A že se Ti při tom trochu třesou kolena? No to k tomu přece patří. Jen holt tu vaši víru, naději a lásku, prověří až ten společný život sám.
A s tou vírou v Pánaboha, nebo v cokoli jiného, je to nemlich stejný.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:39 pm    Předmět: Citovat

No já sice když hovořím o víře, tak je to trochu jako když vegetarián hovoří o tom jak chutná vepřový řízek Smile ale z toho křesťanského pochybování mám pocit, jakože je to pro některé takový jakoby povinný rituál (který možná ani ve skutečnosti dotčení neprovádí) který má dokazovat že o té své víře a o Bohu vůbec zmíněný člověk přemýšlí. Tedy důkaz o tom, že nejsou jenom tupé ovce, které rezignovaly na rozum.
Jinak souhlasím s tím, že věřit a zároveň pochybovat je v rozporu. Spíš jde zřejmě o jakési utvrzování se v tom, čemu ten člověk věří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 9:52 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
...z toho křesťanského pochybování mám pocit, jakože je to pro některé takový jakoby povinný rituál (který možná ani ve skutečnosti dotčení neprovádí) který má dokazovat že o té své víře a o Bohu vůbec zmíněný člověk přemýšlí.

V tomhle případě jde spíš o to zkoumat sebe sama v pevnosti ve víře. Křesťan se pořádně nedozví o tom, jak být neustále bdělý ke svým myšlenkovým pochodům, na druhé straně se ale dozvídá, že zhřešit může i myšlenkou. Otázka tedy je, do jaké míry si je ty vlastní myšlenkové procesy vůbec schopen uvědomit.
Takže to rozjímání nad sebou a Bohem, modlitba a kontemplace, by samozřejmou součástí být měly. Jenže k tomu ten křesťan taky musí dojít, a když jak se říká „není shůry dáno, v apatyce...“ a tak tu jsou na jedné straně ti, kteří se chtějí doopravdy měnit, a straně druhé ty ovečky, co jim stačí teplo stáda a hledají pouze útěchu.

A dost často se stává, že takový člověk, co se považuje za věřícího, nebo přímo křesťana, si myslí, nebo o sobě prohlašuje, že věří v Boha (tedy v „cosi“ vyššího, co řídí jeho kroky) a při tom je z jeho celkového projevu vidět, že Pánubohu nedůvěřuje. Láteří nad svými nesnázemi aniž by si byl schopen vzít k srdci ono známé: „ani vlas z hlavy bez nespadne bez Jeho vůle“. Tedy je to víra jalová, když si jí je vědom jen když se mu to zrovna hodí.

Zrovna tak je to s tím, kdo se hlásí k tomu, že věří v karmu a zároveň fňuká nad tím, jak se k němu chovají, nebo chovali jeho rodiče, sourozenci, nebo nadřízení, a když ho potká nějaká větší svízel, tak se dostaví totální zatmění a připadá si jako oběť spiknutí osudu.
Potom je to taky poněkud bezzubá víra v principy karmy.

Jaký je pak mezi takovým tzv. křesťanem nebo karmistou rozdíl? Já myslím, že v tu chvíli vůbec žádnej.

Je to k ničemu, když naše životní filozofii nepřejde do našeho myšlení, prožívání a konání v tom tzv. běhu všedního dne.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 10:57 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
No já sice když hovořím o víře, tak je to trochu jako když vegetarián hovoří o tom jak chutná vepřový řízek Smile ale z toho křesťanského pochybování mám pocit, jakože je to pro některé takový jakoby povinný rituál (který možná ani ve skutečnosti dotčení neprovádí) který má dokazovat že o té své víře a o Bohu vůbec zmíněný člověk přemýšlí. Tedy důkaz o tom, že nejsou jenom tupé ovce, které rezignovaly na rozum.
Jinak souhlasím s tím, že věřit a zároveň pochybovat je v rozporu. Spíš jde zřejmě o jakési utvrzování se v tom, čemu ten člověk věří.


Jsem vegetarián a v pohodě se s tebou mohu bavit o tom, jak chutná vepřový řízek. (Nejsem vegetarianem od narozeni.)

Nejsem krestan a mam pratele mezi krestany a jsou to dobri lide. Bohuzel tu ma spousta z vas negativni pohled na katolickou cirkev a proto asi nema cenu toto tu resit.

Ja jsem asi rozporuplna osoba. Verim v Boha a zaroven me nekdy napadne jista pochybnost: "Co kdyz ten Buh treba neni." a premyslim o tom. Pak si reknu, ze z osobni zkusenosti v okruhu lidi, co znam, je spise vice dobrych lidi mezi temi, co veri v Boha nez mezi temi co neveri (nechci se nikoho dotknou, je to takovy muj subjektivni nazor) a z toho dojdu k nazoru, ze statisticky je lepsi verit v Jeho existenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 1:32 pm    Předmět: x Citovat

Zbultran: stejně jako je lepší věřit a doufat v reinkarnaci, dává to životu a smrti jakýsi smysl.
Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 2:19 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Zbultran: stejně jako je lepší věřit a doufat v reinkarnaci, dává to životu a smrti jakýsi smysl.


Každopádně to vysvětluje spoustu věcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 4:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Mám výhodu,že nevěřím ale vím.Je to stejné,jako vím,že je Jupiter na obloze.Ale mohu pochybovat,že to není planeta.On skutečně je tak trochu jako hvězda.Má vzduch obsahující čpavek.Atd...kdybych nepochyboval a nesnažil se ho poznat,tak tohle nikdy nebudu vědět.Ale nepochybuji,že je.Ale to poznání mne duchovně obohacuje.Pomáhá mi si uvědomit rozmanitost věcí,rozmanitost božího stvoření ale zároven si uvědomit řád a zákonitosti dané něčím vyšším.Organizaci a řád jsem pochopil díky zájmu a pochybám.Nespokojenost s nepoznaným nás púosouvá kupředu.Nejsou to pochyby ale touha poznat taje a nepoznané.Není to pochybování o něm ale o tom,co o něm říkají jiní.Co jsem o něm zatím poznal já.To mi pomáhá nalézat pravdu.A v tomto hledání mám svobodnou vůli.Ale v řízení věcí neexistuje svobodná vůle.Copak vejce může řídit slepici.Já mohu myšlenkou mněnit,ale nemohu řídit změny.Na to existuje řád.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 8:08 am    Předmět: Citovat

Tak nevím, včera jsem napsal:

Zbultran napsal:

Pak si reknu, ze z osobni zkusenosti v okruhu lidi, co znam, je spise vice dobrych lidi mezi temi, co veri v Boha nez mezi temi co neveri (nechci se nikoho dotknou, je to takovy muj subjektivni nazor) a z toho dojdu k nazoru, ze statisticky je lepsi verit v Jeho existenci.


A také jsem schodou náhod četl:

egyptský muslimský duchovní Hussejn Ja qoub v rozhovoru pro TV MEMRI napsal:

"Židé nejsou našimi nepřáteli proto, že okupují Palestinu. Nepřáteli by zůstali, i kdyby neokupovali metr území. Komflikt by neskončil ani tehdy, když by měli palestinští Arabové svůj stát. Židé jsou našimi nepřáteli proto, že to řekl Alláh. Nemilovali bychom je, ani kdyby z Palestiny odešli. Nikdy je nebudeme milovat, absolutně nikdy. Jsou nevěřící ne proto, že zabíjejí muslimy, nýbrž proto, že to řekl Alláh!"


Když nebudeme o své víře přemýšlet a pochybovat může to vést k podobným případům.

A teď něco pozitivního:
Dr. Sayyed - šéfredaktor Pakistan Today a Moslem World Today napsal:

"Antisemitou jsem se narodil. Jako většina dětí v tradiční komunitě jsem navštěvoval od 4 let náboženskou školu. První slovo v mé mateřštině bylo Alláh. Učitelé nás učili, že Alláh je spravedlivý a nelíbí se mu neposlušnost k božské moci. Nejvíce se prý Alláh hněvá na židy, protože ho prý zradili, stejně tak i jeho proroka, a jsou to zlí lidé.

Ale já jsem zjistil, že židé milují knihy, rádi čtou a zkoumají. Začal jsem je pozorovat, co dělají zlého, proč je lidé nenávidí? Toužil jsem najít příčinu a odpověď na tyto otázky. Byl jsem zklamán: na jedné straně jsem měl muslimskou sociologii a na straně druhé jsem byl zcela závislý na islámské teorii."


Takže si myslím, že bychom měli rozum používat a zkoumat jím i svojí víru a nám předané pravdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 10:00 am    Předmět: Citovat

Zbultran: Něco trochu mimo téma Smile Máš pěkně udělaný internetový stránky s pěknejma článkama a fotkama. Když se na to dívám (na reportáž z nějákýho putování přírodou), tak mám pocit skoro jako bych se zúčastnil s vámi. Moc pěkný, díky za to Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 10:04 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Takže si myslím, že bychom měli rozum používat a zkoumat jím i svojí víru a nám předané pravdy.
Já dodávám.
Kdybychom dokázali vždy vnímat naše srdce,naši duši,tak nalezneme jen lásku.A zamilovaný člověk má růžové brýle.A nebo je nemá?A chová se pod vlivem a ve jménu lásky.Tak i my se učmeme chovat skrze lásku.I já..Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 1:56 pm    Předmět: Citovat

Beppe: výlety jsou otevřené pro všechny zájemce, můžeš vyrazit s náma Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 3:23 pm    Předmět: Důkaz Citovat

Dokud nebude důkaz, nelze reinkarnaci považovat za něco, co existuje. Je to jako vymyslet si zvíře, které vypadá jako hroch, má hadí ocas, lidské zuby, kůži ropuchy a chodit ho krmit do prázdného chlívku. A říkat si: věřím, věřím, věřím, že to existuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 3:33 pm    Předmět: Citovat

A jaký důkaz bys sis představovala?
Jaký důkaz máš o existenci Boha?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund