Fórum - Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Věříte na reinkarnaci?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věříte na reinkarnaci?
Ano
94%
 94%  [ 32 ]
Ne
2%
 2%  [ 1 ]
Nevím
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 34

Autor Zpráva
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 9:52 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
grasshopper napsal:
Myslím, že každý, kdo dělá reiki nutně musí věřit i na reinkarnaci.


Hele grasshoppere, to asi nemusí Rolling Eyes


Máš pravdu, nutně veřit nemusí. Pak je ale v rozporu sám se sebou. Jak říkám, můj mistr reiki bere reinkarnaci jako hotovou věc, dělá na tohle téma přednášky a celkově se tyhle dvě záležitosti v jeho pojetí dost prolínají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 1:49 pm    Předmět: Citovat

grasshopper: A jaký pro to máš argument, kromě toho že něco tvrdí Tvůj reiki mistr ? Já jsem jediný uživatel tohoto fóra, který v anketě o reinkarnaci napsal "nevím", protože si zatím nedokážu představit mechanismus jak bych něčemu takovému uvěřil. Obecně nevím jak se dá v něco uvěřit ? ! To je pro mě velice zajímavá otázka, protože v duchovních oblastech jsem schopen utvořit si názor na základě rozumové úvahy, ale pořád je to s pochybami. Něco mi třeba připadá relativně pravděpodobné, ale pořád si připouštím že to může být klidně úplně jinak, rozhodně nemůžu říct že bych v něco věřil. Nevím jak se to stane, že člověk uvěří ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 10:37 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
grasshopper: A jaký pro to máš argument, kromě toho že něco tvrdí Tvůj reiki mistr ? Já jsem jediný uživatel tohoto fóra, který v anketě o reinkarnaci napsal "nevím", protože si zatím nedokážu představit mechanismus jak bych něčemu takovému uvěřil. Obecně nevím jak se dá v něco uvěřit ? ! To je pro mě velice zajímavá otázka, protože v duchovních oblastech jsem schopen utvořit si názor na základě rozumové úvahy, ale pořád je to s pochybami. Něco mi třeba připadá relativně pravděpodobné, ale pořád si připouštím že to může být klidně úplně jinak, rozhodně nemůžu říct že bych v něco věřil. Nevím jak se to stane, že člověk uvěří ?


Podle jednoho starého mistra Radža jogy je pochybovač hoden leda pekla.

A to z jednoduchého důvodu. Chceš-li dosáhnout v duchovních naukách jakéhokoliv cíle, je nezbytně nutné o cíli a cestě nepochybovat. Energie, která tě totiž posunuje vpřed, díky pochybám slábne a ty stále přešlapuješ na místě a ničeho nedosáhneš. Vlastně tu energii rozmělňuješ na drobné proudy, které tě nikam nedonesou.

Je ovšem nanejvýš nesnadné nepochybovat. Byli jme tak vychováni. Podrobovat vše kritice zdravého rozumu. Zdravého. Materialistického. Jenže už jenom reiki je něco, co materialismu odporuje "moderní" věda to ignoruje, ale všichni to tady používají. Pochybuješ o tom? Ne!

Pokud o reinkarnaci pochybuješ, sežeň si informace. Pochybovat lze jen o tom, o čem nic nevím a vpodstatě jsem nic neslyšel.

To, že naše mysl je nadčasová a nezničitelná a přechází z jednoho těla do druhého již věděli před 2500 lety a patrně ještě mnohem dříve. Tibetský budhismus tyto jevy podrobně zkoumal a popsal a publikoval. Ne díky dohadům a fabulacím. Ty jevy popsali mistři, kteří dosáhly úplné realizace a vědomě smrtí procházeli a procházejí, aby se, opět vědomě, znovuzrodili. Před smrtí nechávají dodnes přesné instrukce, kde se narodí, aby mohli být vychováváni již od dětství svými bývalými žáky.

Nedávno vyšla kniha "Tibetská kniha o životě a smrti" Sogjal rimpočhe vydalo Argo. tam je spousta odpovědí na pochybovačné otázky Wink Nelze si všechno logicky odvodit. Teorii relativity nebo kvantové fyzice všichni plně důvěřujeme. Nikdo z nás si ji ale nedokáže zdůvodnit nebo logicky odvodit. Prostě ta podrobně popsaná a zdůvodněná fakta přijmeme a důvěřujeme jim.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:31 am    Předmět: Citovat

Pepo, jak se stane, že člověk uvěří?
To nejde naučit. Víra je dar.
Víra není něco, co člověk musí bezpodmínečně chápat.
K víře nejsou argumenty třeba............. Není třeba představovat si nějaké mechanismy. Víra nemusí být logická.

Prosíš někdy o něco Vesmír, nebo Boha, nebo anděly? Jestli jo, tak možná věříš tomu, že tě vyslyší. Wink
Jestli ne, tak to zkus. A můžeš začít třeba prosbou o víru..... Popros třeba, abys nepřehlédl "vzkazy", které ti budou poskytovat nějaké ty "důkazy", které potřebuješ. Idea Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:58 am    Předmět: Citovat

Lendulka: Díky za příspěvek. Razz Když jsem mluvil o těch mechanismech, tak jsem tím myslel, že si nedokážu příliš představit způsob jakým člověk v něco uvěří. Prostě jak se to najednou stane, že racionálně uvažující člověk najednou v něco věří. Rozumem se k tomu dopracovat nelze, to je právě v rozporu. Skutečně to musí být něják sesláno shůry.

Díky za tip ohledně té prosby Vesmíru. Možná to zkusím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 10:20 am    Předmět: Citovat

Ahoj tazzi.Je rozdíl něco vědět a v něco věřit.Když to poznám,pochopím mechaniísmus a nebo to beru jako pro mne reálnou,poznanou skutečnost,pak nepochybuji.Jestli ale věřím někomu co říká a nepochybuji,tak pro můj duchovní pokrok to nic není.Všichni,pardon,většina věřících knězů všech vyznání a víry učí něco,co sami nezažili,nepoznali a zakazují o tom pochybovat.Oni svojí nepodloženou víru,nepodloženou zážitkem,poznáním pravdy,předávají dál.
Je otázka,zda v okamžiku smrti či jiné nepohody neutečou k něčemu jinému,taky nepoznanému,ale prostě uvěří něčemu jinému.Pak je ale ještě ta druhá víra,ALE TO UŽ NENÍ VÍRA ALE ZNAMENÁ TO ŽE UŽ VÍM POZNAL JSEM PRAVDU.Poznal jsem to,zažil jsem to a mám o tom svůj poznatelný,dokazatelný argument.Bud jen pro mne a nebo se ten argument dá ověřit.A toho se nevzdáš.ALE ČAS OD ČASU SVOJÍ VÍRU,POZNÁNÍ PODROBÍŠ POCHYBÁM,ABY JSI SE ZNOVU PŘESVĚDČIL,ŽE JE TO PRAVDA.Můžeš a nemusíš,ale jen opakované poznání nás posouvá kupředu.Třeba jako moje poznání Boha,minulých životů a říše duchů.A jen na poznané pravdě se může stavět dál.A modlením pámbíčkařením a nebo důvěra v psané slovo nemusí bít pevný základ mého duchovního vývoje.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 10:24 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
....ALE ČAS OD ČASU SVOJÍ VÍRU,POZNÁNÍ PODROBÍŠ POCHYBÁM,ABY JSI SE ZNOVU PŘESVĚDČIL,ŽE JE TO PRAVDA.Můžeš a nemusíš,ale jen opakované poznání nás posouvá kupředu.Třeba jako moje poznání Boha,minulých životů a říše duchů.A jen na poznané pravdě se může stavět dál.A modlením pámbíčkařením a nebo důvěra v psané slovo nemusí bít pevný základ mého duchovního vývoje.Člověk


Člověče, asi jsi zatím nečetl žádný můj příspěvek, protože já tady nikdy nikoho nenabádal, aby četl a tomu co čte věřil. To je opravdu těžký omyl. To snad ví kde kdo, že tím cíle nedosáhneš. Jen falešné svatosti.

Naopak vždy říkám, že poznání se skládá ze tří fází:
1. Intelektuální poznání. Tedy seznámení se s problémem, čtením, diskuzí...
2. Prožitek. Zkušenost, ketrou ti žádná kniha nepředá a kterou zažiješ jen díky meditaci a rozšíří poznání intelektuální o skutečné pochopení jevů.
3. Udržení prožitku ve svém každodenním životě.

A zpět k víře. Víra v mém pojetí znamená mít pevné přesvědčení, že věci existují. Bez pochyb. Ale uznávám, že pochyb jsem míval hodně. Teprve každodenní praxí se jaksi začaly vytrácet a nahradil je pocit neochvějného přesvědčení.

Jsme tady všichni reikaři a víme dobře, že skutečné učení je možné předávat jen z učitele na žáka. Až jednou zemře poslední mistr reiki a nepředá učení dál bude konec. Knihy nepomůžou. Reiki je ale staré jen nějakých šedesát let. Praxi, kterou denně vykonávám, předávají z REALIZOVANÉHO učitele na žáka už více než 2500 let. Jednou z těch metod je třeba i Phowa. Přenos vědomí v okamžiku smrti. Nebo se také říká praxe vědomého umírání. Ten prožitek ti ale může zprostředkovat jenom mistr v jehož energetickém poli se praxe odehrává. Pokud jsem mluvil o Tibetské knize o životě a smrti, je to čtení, ale máš možnost sám na vlastní kůži zjistit, co je na tom pravdy. Nejsou to dogmata. Učitelé, kteří dosáhli osvícení (realizace) jsou totiž mezi námi. A my máme možnost lecos od nich získat Cool

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 729

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 11:03 pm    Předmět: Citovat

Před vánoci jsem byla na besedě s profesionálním exorcistou. Studoval pět let teologii - speciálně exorcismus. Musím říct, že se dost rozpovídal a doslova nás všechny přítomné šokoval.
Mne o to víc, že přiznal, že reinkarnace je pro katolickou církev samozřejmý fakt. Před "běžnými" smrtelníky byla tato skutečnost dodatečně utajena, protože prý nejsou dost "na výši" aby to pochopili a nevědomostí je církev před touto skutečností chrání celá dlouhá staletí.
Kdyby to nedělala, možná by nevzniklo tohle vlákno Wink .
Takže asi tak.
Podotýkám, že ten muž údajně není církevní hodnostář, prý nyní jen pracuje pro církev. Řekl nám tolik zajímavých věcí, že by to bylo na dlouhé povídání. Ale to sem nepatří. Třeba zase někdy do jiného vlákna...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 11:14 pm    Předmět: Citovat

Nj,četla jsem kdysi něco,kde bylo uvedeno,že církev fakt reinkarnace vymazala,protože se jim přestal hodit v souvislosti s obavami o ztrátu moci a vlivu nad svými ovečkami.Smile)

DŽarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 11:20 pm    Předmět: Citovat

Takovou zločinnou institucí jako je katolická církev se snad ani nemá co se týče duchovna cenu vůbec zabývat. To je organizace primárně mocenská a podle toho to také vypadá. Ovšem to vyhánění zlých duchů zní zajímavě, přimlouval bych se za založení vlákna o tom co poudal ten pan vyháněč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 729

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 11:27 pm    Předmět: Citovat

Beppe, co píšeš o katolické církvi, je sice fakt, ale nic to nemění na tom, že jejím učením jsme chcanechca ovlivněni. S tím nic nenaděláš. Prostě její dědictví je v našich zemích příliš zakořeněno.

Dzarmi, ano, o tom se sice mluví, ale tak veřejně přiznáno od vystudovaného teologa, to mne fakt zaskočilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 11:38 pm    Předmět: Citovat

Křesťanstvím jsem určitě všichni zásadně ovlivněni, ale přímý vliv katolické církve u nás naštěstí není velký, takže je díky tomu u nás mimo jiné společnost mnohem tolerantnější ve srovnání s katolickými zeměmi. Když nás srovnám např. Polskem tak je u nás mnohem menší antisemitismus, homofóbie a obecně jsme mnohem tolernatnější k menšinám. Tahle katolická nenávistnost a netolerantnost u nás naštěstí tak hluboce nezakořenila. Ale úplně bez vlivu ani u nás nejsou, to je pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 1:05 pm    Předmět: Citovat

Beppe - nic se z toho nedělej, že máš nějaké pochybnosti a nevíš jak funguje víra. Mě se pro víru nejlépe líbí to, jak píše Lendulka, že to je dar.

To co píše Tazz, že pochybovač je hoden jedině pekla, to se mi přiznám moc nelíbí. Společně tu "nadáváte" na katolickou církev a já se přiznám, že to, co mi na ní nejvíc vadí je právě to udržování oveček ve strachu. A ten výrok o pochybovačích se tomu dost podobá. I když je to asi způsobené tou východní argumentací a rétorikou. Podobné věci, jako že ten kdo toto dělá nebo toto nedělá, je největší hlupák, protože nevyužil příležitost .... toho je v literatuře spousta.

Někde jsem četl, že není víra bez pochybností. To by byla slepá víra, měla by nějakou velkou cenu pro člověka? Možná, že člověk, který se s určitými pochybnosti vyrovná, je pak ve víře pevnější.

Víra je daná milostí Boha, je to nezasloužená milost, projev jeho otcovské lásky k nám a naší upřímné touhy pochopit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Zbultran: Pěkný příspěvek. Z takového postoje jako tlumočil Tazz taky vyplývá další nepěkný jev, že někteří věřící (různých náboženství) mají tendenci pohlížet na nevěřící popř. jinověrce jako na méněcenné (případně hodné pekla), protože přece neuvěřili te jejich "pravé" víře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 5:07 pm    Předmět: Citovat

mohu se podělit o zkušenost kolegyně, která, když ji bylo 33 let, byla "zablouděná sama v sobě", jak se vyjádřila - problémy v manželsví etc., nevěděla kudy kam. Kroky ji dovedly do kostela a katolické církve, ale dlouho se nemohla zbavit pochybností.. Bloumala nad tím, jak to vlastně je, a ze srdce prosila, aby se ji dostalo milosti poznání. Jednou (asi dva roky poté) šla ulicí a náhle celé okolí zalil bílý nadpozemský jas.. všechno bylo osvícené.. a ona najednou pochopila, poznala a věděla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund