Fórum - Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Věříte na reinkarnaci?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Věříte na reinkarnaci?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věříte na reinkarnaci?
Ano
94%
 94%  [ 32 ]
Ne
2%
 2%  [ 1 ]
Nevím
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 34

Autor Zpráva
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:21 am    Předmět: Citovat

Citace:
.Můj názor je,že když se uzavřu před světem,budu jen meditovat někde úplně sám,opuštěný,tak možná něco zažiju,něco uvidím,ale z duchovního hlediska se vůbec nic nenaučím.Třeba šaman,aby se vůbec dostal na cestu šamana musí zažít extrémní zátěž,někdy to nepřežije,někdy se z toho zblázní.Meditací se nelze dostat nikam


Člověče, Ty si opravdu myslíš, že žít někde opuštěný, sám, třeba v jeskyni je jednoduché? Shocked
Někdy to jogín nepřežije,někdy se z toho zblázní.

Meditace je jediná cesta.
Meditace je totiž uvědomování si SEBE .
Ne ega, ne nepravého já, ale toho, co opravdu jsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 6:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Anakoo,je-li to jeho cesta,budiž.Může se zbláznit,nebo něco jiného.Ale jak poznáme,že je to to správné,nebude to jen snaha našeho ega o viniknutí jako mnicha samotáře.Projev ega má mnoho forem.Ale i tak by v samotě a meditacích třeba po 10 letech přišel na to,co je jeho úkol.A nemyslím si,že když zvolím dobrovolnou samotu,jsem-li na to už vyspělý,tak proč bych se mněl zbláznit.Zbláznit se může mozek,hmota ale né duch,duše.Říká se,že v Tibetu mniši,aby dosáhly určitého stupně duchovního vývoje,tak tři roky,tři měsíce,tři týdny a tři dny jsou v samote cely jen pod dveře jim dávají jídlo.Pak na závěr skládají zkoušku,sedí na sněhu a musí během noci usušit určité množství dek.Ty se máčí v horské bystřině.Údajně kolem nejlepších i taje sníh.Nevím podrobnosti ale nemluví se o tom,že se někteří zbláznili.Blázní jen člověk otevřený ven.Ale taky se může zbláznit člověk,který vstoupí tam,kam nemněl přístup.Ale to je zase z jiného důvodu.Dojde ke zkratu jeho mysli.Co nemáš mít,nedostaneš.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 7:11 pm    Předmět: Citovat

Ano, Jožko,
zbláznit se lze z čehokoliv. Ať už z probuzení a nezvládnutí různých „vyšších“ sil, nebo z toho co nás v životě potkává. Proto je tu džňána a bhakti, které teprve spolu tvoří jeden celek.

Je možné se pár let pekelně soustřeďovat a meditovat v ústraní, pak z té „jeskyňky“ vkročit do běžného civilního života a zjistit, že je tu „učení“, které je třeba zvládnout a že nelze jedno od druhého oddělit. Resp. až jedno s druhým vytváří pravou celistvost.

Mnozí učitelé ze západu tímhle prošli – strávili delší čas např. v šrámu na Východě, potom se vrátili domů, žili v rodinným životem, chodili do zaměstnání, a až potom teprve řádně prověřili, přivedli do praxe, to, co se před tím v ústranní naučili. Že to pro ně nebyla žádná „procházka růžovým sadem“, o tom svědčí mnohé knihy, které o tom byly napsány.
Jen díky tomu ale dnes mohou, a mají, z čeho čerpat, co doopravdy učit.

Mám za to, že ty, i Annaka mluvíte v tomto případě o tomtéž....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 8:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro.Máš pravdu.Šlo to napsat vlastně jednoduše.Vemte světlo. někdo se celý život bude bavit o modré složce,druhý o fialové složce...ale všichni mluvíme o světle.Ne cíl,ale cesta k cíli je tím cílem.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 2:27 pm    Předmět: Citovat

Kamarádi,
když to tady tak čtu, tak vidím, že tu řada z vás má v pojmech dost velký chaos. (Nic ve zlém). Uvědomění si své skutečné podstaty má tři fáze.

1. Intelektuální pochopení. Zde shromažďujeme informace z učení. A řadu z nich se nám podaří na intelektuální úrovni pochopit. Jenže to nestačí.

2. Meditace. Díky metodám meditace a meditačním technikám se náhle po nějaké době začnou objevovat, zcela spontálně, záblesky pochopení. Pochopení toho, co jsme si přečetli, ale co byla zatím jenom prázdná slova bez obsahu. Ten obsah k nám přichází z prostoru. Vědomého prostoru, kterého jsme neoddělitelnou součástí. Čím déle a pravidelně meditujeme jsme si stále více vědomi toho, že neexistuje minulost a že budoucnost je jen přelud našeho očekávání. Vše se skládá jen z vědomých okamžiků přítomnosti.

a

3. Udržování čistého pohledu. To bych vám přeložil jako udržování těch pochopení, která jsme prožili (skutečně prožily od slova prožitek) v meditaci v každodenním životě až do další meditace. Najednou si uvědomujeme, že vlastně svět kolem nás je naprosto skvělý, lidi se kterými se setkáváme jsou ve své podstatě osvícení a to, že se tak zrovna nechovají je jen důsledek toho, že si to ještě neuvědomili. Na každém rohu na nás čeká spousta informací, které jsme jak slepí dříve přecházeli.

Jenže abychom meditovali a měli tyto zkušenosti a ještě spoustu dalších dobrých zážitků, NEPOTŘEBUJEME odejít do lesa a stranit se okolnímu světu. Naopak. Díky tomu, že se setkáváme denně s mnoha situacemi svou mysl neustále cvičíme a pomáhá nám to mnohem rychleji odstraňovat všechna zatemnění, která nám brání probudit svou osvícenou podstatu. V ústraní meditují jen ti, kdo se cítí být okolním světem obtěžováni. Proto se raději zavřou v klášteře.

Je tu jasný cíl. Jsou tu metody. Tak proč to nezkusit. Věci můžu odmítat až v okamžiku, kdy jsem tím prošel a zjistil jsem, že mi to bylo k ničemu. Problém je v naší osobnosti. Našem EGU. Záměrně jsem ho napsal velkým písmem, protože právě ego udělá vše pro to abychom se tohoto procesu nezúčastnili. Vymyslí našim prostřednictvím 111 111 důvodů, proč by sem se měl takové věci vyvarovat. Ze strachu, že nad námi ztratí kontrolu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 2:45 pm    Předmět: Citovat

Tazz napsal:
Kamarádi, když to tady tak čtu, tak vidím, že tu řada z vás má v pojmech dost velký chaos. (Nic ve zlém).


Nic ve zlém, Mirku,
ale mohl by jsi hovořit přímo, tedy konkrétně?
jen protože je to dobrý základ diskuse a záróveň moc prospěšný "fundus" k potřebnému hlubšímu zamyšlení, a z něj vyplývajícího uvědomění, neboli džňáně.

S dalším Tebou psaným mohu jen souhlasit, ačkoli tento výčet není úplný, resp. - například učení bdělého rozlišování považuji přímo za nezbytný základ k dalším cvičením, pokud ovšem není toto zahrnuto v Tebou zmiňovaném "Udržování čistého pohledu".

Děkuju.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 11:42 pm    Předmět: Citovat

No. Asi máme, Katko, na mysli stejnou techniku jen se vyjadřujeme v jiných pojmech. To, co prožijeme v meditaci a pochopíme v ní, se snažíme co nejdéle aplikovat v běžném životě. Až do další meditace. Zpočátku to jde chvíli, pak se ty chvíle prodlužují a nakonec přecházejí do nepřetržité meditace. Kdy už nerozlišujeme, zda provádíme sezenou meditaci nebo ne. Vše kolem nás je čistou zemí. Všechny bytosti vnímáme jako buddhy. Všechny zvuky a slova mají sílu manter. Každá myšlenka je moudrostí prostoru.

Je jedno, zda jdeme cestou buddhismu, hinduismu, taoismu, zenu nebo jiné východní filozofie. Všechny mají společný jmenovatel. Jsou to jasné metody s kterými pracujeme a které nás vedou k pochopení naší skutečné podstaty. Některé rychleji jiné pomaleji. Na tom nezáleží. Ta pravidla jsou prastará a stále platná. Protože naše mysl (křesťani tomu říkají duch) se nemění. Měníme svá těla. Dříve nebo později dozraje karma tohoto současného těla a ono zemře. Ale naše mysl toto tělo opustí nepoškozena. Protože se nikdy nenarodila nikdy a nic ji nemůže zničit. Poté co projde mezistavem (bardem) trvajícím 49 dnů, znovu se vtělí do embria a po devíti měsících přichází znovu na svět. Pokud ovšem nejde o ty jedince, kteří překročili hranici vysvobození. Ti mají možnost pobývat v tzv. "čistých zemích" neomezeně dlouho, tam získávat učení a znovuzrodí se až v okamžiku, kdy si to sami přejí. My ostatní si v bardu nemáme moc co vybírat. Spíše jsme vláčeni převládajícími emocemi, které si sebou neseme.

A právě k tomu jsou ty metody o kterých jsem psal. Když budeme pilní, nejenže budeme vždy prospěšní svému okolí. Budeme si vědět rady v každé situaci bez negativních emocí. Budeme prožívat vše spontálně jako velkou radost. A v mezistavu si budeme moci pěkně složit nohy do meditace a vydat se díky učením, která jsme získali za života, do "čistých zemí" a vrátit se zpátky jen proto, abychom pomáhali ostatním z neustálého utrpení.

To, že naše mysl opouští tělo, dokázali dokonce i jezuitští mniši. Vážili těla umírajících a zjistili, že v okamžiku smrti všichni ztratili 21 gramů tělesné hmotnosti. Usoudili z toho, že duše váží právě těch 21 gramů.

Proto, věřte jen tomu, co si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 9:56 am    Předmět: Citovat

Tazz napsal:

Proto, věřte jen tomu, co si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Mirek


To je právě to, co dělám. Pořád všechno zkouším na vlastní kůži. Abych si potom za tím mohla stát.
Ale někdy nevím, jestli to je dobře. Jestli spíš v sobě nezaseji to semínko pochybností, kdy si říkám, jestli vůbec má cenu to, o co se pokouším.
A když začnu o sobě pochybovat, znamená to, že si málo věřím, což je mi občas tady vytýkáno.
Teď nemluvím jen o meditacích Rolling Eyes .

Jinak Ti Mirku chci poděkovat za to, že píšeš stylem, který je srozumitelný i pro mě a leccos si z toho vezmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Tazz napsal:

Proto, věřte jen tomu, co si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.


Pokud jsi to myslel jako věřte vlastnímu prožitku, věřte vlastnímu zdroji, tak souhlasím.
Pokud jsi to myslel jako věřte pouze to co vidíte tak nesouhlasím.
Někdo pracuje s reiki a necítí energii v dlaních a přesto ta energie teče.

Chceš říct, že jsi začal věřit, že máš duši až po tom co jsi zjistil, že váží 21g? Víra nepotřebuje důkazy. Ty důzaky potřebuje naše ego.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 12:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Nevím,jestli se po 49 dnech znovu vracím do věčného koloběhu.Spíše se kloním k názoru starých Egypstskýchk,kteří spočítali,že cyklus země kolem středu galaxie společně se sluncem trvá nějakých 25700 let a nějaký drobný roky.Za tento jeden cyklus se člověk reinkarnuje přibkižně 700x.Pak mi to na těch 49 dnů nevychází.To bychom byli dlouhověcí.Je to jen EGO CHCE FAKTA,INFORMACE.DUŠE NEPOTŘEBUJE NIC.VÍ A VĚŘÍ.Víte.pan Tomášek a ne jen on, říkával,že
učení je brzdou poznání.Vše si pak chceme logicky odvodit.Vše zapomente a jdete k sobě,ke svému játství. Přistupujme ke studiu,stejně jako k jiným pozorováním.Třeba západ slunce.Taky nepřemýšlím proč jsou ty mraky červený,proč je to slunce nějaký větší.Když budu vnímat krásu tohoto úkazu bez logiky,zkoumání mysly,klidně můžu zažít osvícení.Ale bez logiky a údajů.To samý,když při studiu přijmu vnitřně smysl poselství,klidně prozřím.Novím kde je pravda,jestli těch 49 dní,ale moje duše to ví,a já ji věřím.Je to moje polemika,jak se snažit vnímat a přijímat poznání.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 2:42 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
EGO CHCE FAKTA,INFORMACE.DUŠE NEPOTŘEBUJE NIC.VÍ A VĚŘÍ.Víte.pan Tomášek a ne jen on, říkával,že
učení je brzdou poznání.

Šamane,
máš na mysli zřejmě pana Eduarda Tomáše, nikoli Tomáška?
A odpovídal tak vždy konkrétnímu hledajícímu, v jeho konkrétním „načasování“.
Jinak hovořil se začátečníkem a jinak zase s pokročilým.
Když viděl, že dotyčný sice přečet kde co, ale chybí mu doopravdické praktikování Nauky (a to se dělo velmi často), jeho myšlenky se namísto klidu neustále větví, potom věděl, že další študování se stalo jen jednou z jeho závislostí (vasán), a tedy i brzdou jakéhokoli pokroku.
Jinak Eduard nejčastěji hovořil o tom, že je nutné vše spojit, tedy nepostradaltelný „balíček“ k praxi tvoří Džňána-Bhakti-Dhjána , a nic z toho není možno vynechat.

Ego si vždy vyzobá ze slunečnice ta zrnka, co mu nejvíc chutnají, s tím, že ostatní není potřeba. Potom např. adept se sklony k Bhakti spočívá na svém „obláčku“, ale hlubšího rozjímání a pochopení hlubší „souvislosti věcí" není schopen. Výsledkem je, že nerozumí ani svým nejbližším, prostě je nechápe (ani co jakože po něm chtějí...), a na místo aby byl své rodině a svým blízkým čím dál tím větší pomocí a oporou, odchází kamsi, kde spíš než vlastní porozumění, očekává, že mu porozumí ti ostatní. To ovšem v případě, že nepráskne dřív do bot jeho partnerka, která má časem toho „nadpozemského“, v běžném soužití nepoužitelného mužského, plné zuby.

Proto je třeba nejdříve věcem porozumět, proniknout je intelektem (což patří ke stejným cvičením, jako kterákoli jiná jogická praxe), a až tehdy je možno to vše „pustit“, dokonce je to potom nutné, ale ve svůj pravý čas, a nikoli na základě jakési paušální, universálně hlásané poučky.

Na tohle leze ale přijít pouze vlastním praktikováním, nikoliv citací Moudrých, a z omezeného pochopení pramenící následnou jejich dezinterpretací.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 7:41 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
Damao napsal:
Co máme v mysli, Hani, to se stane.... Tak ať se Ti to alespoň za tento rok o pár desítek životů zkrátí. Hihihi - s Láskou Karel

budu se snazit ... nebo spis "budu" ... vlastne spis "jsem" Laughing ?


Kájo a Haničko,je s vámi kopec srandy,jsem ráda,že se setkáváme. Smile))

Džarmí zdraví a objímá s láskou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.1. 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 8:36 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,
jen jsem chtěla říct,že nesdílím názor se ČLOVĚKEM.Život bez zplození dítěte že nemá smysl?Promiň,ale to se mi nelíbí....
Podotýkám,že dítě mám....úžasnýho syna,který je jistě mým velkým darem a učitelem,ale že by Ti kteří tento dar nedostali nebo se sami rozhodli,že o něj žádat nebudou neměli smysl života???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 8:38 am    Předmět: Citovat

Já na reinkarnaci taky věřím od doby co jsem četl knihu Osud jako šance od T. Dethlefsena. V této knize se reinkarnace popisuje jako hotová věc. Vůbec se o ní nepochybuje. A jedině tak mi dává život na zemi smysl. Můj reiki mistr o reinkarnaci taky často mluvil. Myslím, že každý, kdo dělá reiki nutně musí věřit i na reinkarnaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 1:28 pm    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:
Myslím, že každý, kdo dělá reiki nutně musí věřit i na reinkarnaci.


Hele grasshoppere, to asi nemusí Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund