Fórum - Zobrazit téma - Taky z internetu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Taky z internetu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Taky z internetu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 9:12 am    Předmět: Taky z internetu Citovat

Vánoční zpověď Ježíše Krista

Tak jo. Stovky let oslavujete moje narozeniny, takže snad mám trochu právo se k tomu vyjádřit.

Nemyslete si, že taky neslavím. Právě se v Nebi chystáme s Jidášem a několika dalšími kumpány rozjet pořádný mejdan. Každý rok je to dost zběsilá jízda. Před pár lety jsme se odvázali tak drsně, že to kdesi u Indonésie způsobilo zemětřesení a pak i tsunami, které spláchlo půl Thajska. Jó, to byl fakt mazec! Upřímně ale musím říct, že od té doby, co se mi to překlopilo přes dva tisíce, už mě oslavy neberou tak, jako dřív.

Ale o tom jsem vlastně nechtěl mluvit. Samozřejmě, že sleduju, jak to koulíte dole na Zemi. A povím vám, že je mi z většiny z vás skoro do breku. Začnu ale pěkně od začátku.

Tak předně - proč jste ze mě udělali takového suchara? Když jsem nahlédl poprvé do evangelií, zamrzl mi úsměv na rtech. To jako proč se Marek, Jan, Lukáš a Matouš zapomněli zmínit o tom, že jsem býval veselá kopa? Díky nim teď vypadám jako suchopárný úředník z českého berňáku. Kvůli těm nafrněným grafomanům není v křesťanském světě místo pro vtipálky. Taky jsem to těm čtyřem dal pěkně sežrat. Jsou sice v Nebi, to ano, ale Otec je šoupl do oddělení asketů a nudných patronů bez smyslu pro humor. Jsem rád, že je nepotkávám.

Takže aby bylo jasno - za svého života jsem se hodně, často a moc rád smál, protože jsem se nevyhýbal dobré společnosti a vínu. Dokonce jsem zvládl fajn trik, jak ho transmutovat z obyčejné vody. Evangelisté to ale trochu nafoukli, stejně jako třeba vymítání zlých duchů nebo nakrmení tisíců z jednoho chleba a leklé ryby. Bylo to trošku jinak, ale na tom teď houby záleží. Stejně uvěříte jen tomu, čemu věřit chcete...

Jo, přišel jsem vás spasit. Tenhle scénář napsal můj Tatík a já jsem v jeho loterii vyhrál hlavní roli. Jenže vám stejně nic nedošlo. Snažil jsem se jen říct, abyste byli v pohodě a nedělali ostatním to, co nechcete, aby dělali oni vám. Abyste hned nestartovali po každém, kdo vám šlápne na kuří oko, a odpouštěli s lehkým pokrčením ramen a s úsměvem. Abyste nebyli tak nenažraní a hamižní a uměli se o všechno rozdělit. Abyste si užívali života bez strachu z toho, co přinese zítřek. Abyste se smáli jako malé děti a nebrali se tak smrtelně vážně. Ovšem ti nanicovatí evangelisté a jim podobní vykladači (a vykradači) mých názorů to všechno překroutili, upravili a zrodilo se obludné dogma, se kterým nechci mít nic společného.

Jistěže, Táta povídal, že vás musím taky trochu postrašit (jinak se prý nerozkývete k ničemu), takže jsem dělal „bububu." Peklo, Ďábel, věčné utrpení, zatracení - znáte to... Funguje to dokonale, ale brzy jsme zjistili, že se nám to vymklo z rukou...

Aby to dostalo pořádnou dramatickou tečku, Jidáš mě podle scénáře nabonzoval a pár herců mě přitlouklo na kříž. Řeknu vám, že bych už nikdy netrpěl za takové zabedněnce, jako jste vy. Místo toho, abyste začali samostatně a kriticky přemýšlet, udělali jste si ze mě modlu (a taky módu). To bych snad ještě snesl, ale vytvoření církve jako nechutné stádní a svého času i totalitní organizace, která se zaštiťuje mým jménem, to už bylo i na mě moc.

Kolem pozůstatků asketů (dost často to byli ti nejješitnější pitomci pod sluncem), které jste prohlásili za mučedníky, jste postavili kostely a kláštery - opět v mém jménu. Ježíš sem, Ježíš tam... Je mi fakt zle z toho, když vidím, jak uctíváte krční obratel nebo zuhelnatělý kus podvlékaček jakéhosi světce.

Podobně šoufl mi bylo během první světové války. Frantíci a Skopčáci to do sebe šili hlava nehlava a mlýnek na maso krmili jako o život. A najednou - ejhle! - o Vánocích se vyhrabali vojíni, frajtři i oficíři ze zákopů, začali společně zpívat Tichou noc, vyměňovat si dárky a ukazovat jeden druhému fotky manželek, milenek a děcek. Po oslavách se zase začali mydlit a střílet do hladových břich. A faráři jim žehnali, hádejte v čím jménu? Co si o tom mám jako myslet? To mně chcete fakt namluvit, že jste něco z mého poselství (fuj, to je hrozný výraz!) pochopili?

Takže teď se už měsíc chechtám tomu, jak kvůli mým narozkám blbnete v obchodech i na silnicích, jak jste nervózní, podráždění a nastartovaní, vystresovaní, jak závidíte jeden druhému to či ono, jak si namlouváte, že už to skončilo a na Vánoce bude klid a pohoda, a že jste v jádru dobří lidé. To je fakt pecka!

Vážení, je třeba si jednou provždy nalít čistého vína. Nuže vězte - já vás nespasím! Sami sobě jste bohové, tak se podle toho chovejte. Tvoříte si vlastní život, máte ho pevně v rukách, budujete si svůj svět bez ohledu na to, co si o tom myslím já nebo můj Nebeský Otec. Dali jsme vám manuál, který vás měl přivést k osvobození od strachu a bludů, jenže vy jste si z něho přečetli sotva pár vět a máte pocit, že víte všecko. Tak naposledy - nevymlouvejte se na mě, nespoléhejte se na mě, neobracejte se na mě. Žijte a buďte šťastní. To jsem vám chtěl dneska říct, vy ňoumové...

Šťastné a veselé.

Váš Ježíš(ek)

---------------------------------------

zdroj:
http://kvasnicka.blog.idnes.cz/c/116189/Vanocni-zpoved-Jezise-Krista.html

Abych předešel dotazům či mylným domněnkám - mě se tohleto líbí víc než všechny ty dojemné a až havlovsky pravdoláskovné esoterické blbosti, které jsem kolem Vánoc dostal, nebo někde četl.
Třeba nebudu sám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 10:04 am    Předmět: Citovat

Tohle povídání jsem tu dal pro odlehčení, čekal jsem reakce od prostého přirovnání k fekáliím, přes větný rozbor až k varování před rouháním...

Je to skutečně tak špatné, že to nestojí ani za pár znechucených klovnutí do klávesnice?
Nebo už podvacáté šesté drmolíte Otčenáš abyste zahnali vzpomínku, že jste podobnou kacířinu vůbec četli?
Nebo jsou tu samí suchaři, neschopni jiného, než esoterického úsměvu? Smile

Škoda, že už nemůžu najít, tentokrát poměrně vědecky zpracované hypotézy o tom, že se Ježíš nezříkal ani žen.
To už by se asi někdo ozval, ačkoli... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 10:56 am    Předmět: Citovat

Naopak, je to dobře a vtipně napsané. Rozhodně zajímavější čtení než jiná podobná "sdělení", jimiž se to kolem vánoc na ezoterických portálech obvykle jen hemží. Alespoň to ty, kdo zatím o Novém zákoně a evangeliích vědí pouze to, že něco takového existue, třeba přiměje, aby si alespoň kousek taky přečetli. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vrtko
Nováček
Nováček


Registrace: 15.6. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 11:17 am    Předmět: Citovat

podla mna je to rozhodne super. Taketo posolstva velmi citat nemusim, ale toto ma chytilo hned ako som precital prvych par viet. Dobre sa to cita, je to mile, komicke a v konecnom dôsledku aj poucne. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st leden 06, 2010 11:44 am    Předmět: Citovat

Přiznám se otevřeně, že když jsem tento příspěvek četl poprvé, tak jsem z toho nebyl moc nadšen. Několikrát jsem měl rozepsanou odpověď ale nikdy jsem ji neodeslal. Říkal jsem si, že na to nikdo nereaguje, protože je to taková slátanina. Po tom co jsem si přečetl příspěvek Damaa, jsem si celý text přečetl ještě jednou a uvědomil jsem si jak jsem se mýli. Taky jsem přemýšlel, proč k tomu došlo.

Text obsahuje kombinaci pravdy a nepravdy. Já jsem se zasekl hned na prvním odstavci, který jsem označil jako nepravdivý.
kamo napsal:
Vánoční zpověď Ježíše Krista
Nemyslete si, že taky neslavím. Právě se v Nebi chystáme s Jidášem a několika dalšími kumpány rozjet pořádný mejdan. Každý rok je to dost zběsilá jízda. Před pár lety jsme se odvázali tak drsně, že to kdesi u Indonésie způsobilo zemětřesení a pak i tsunami, které spláchlo půl Thajska. Jó, to byl fakt mazec! Upřímně ale musím říct, že od té doby, co se mi to překlopilo přes dva tisíce, už mě oslavy neberou tak, jako dřív.

Toto ovlivnilo můj pohled na celý zbytek textu. Nedržel jsem se toho co jsem psal v jiném příspěvku.
Roso napsal:
...Proto je důležité a já to tak dělám, že když přijímám odkudkoliv informace, tak je přijímám podle toho jak to cítím a ne podle toho kdo to napsal. Protože i důvěryhodný zdroj může podat nedůvěryhodné informace. Ale teď pozor! Toto se může stát zcela záměrně. A důvod? Abychom nevěřili slepě všemu co nám kdo napovídá ale abychom našli vlastní moudrost. Abychom ji našli v sobě. Pouze vlastní zdroj je spolehlivý a já mu věřím.
RoSo

Vono to totiž platí i obráceně. I nedůvěryhodný zdroj může přinést důvěryhodné informace.

Takže opravuji svůj názor. Text obsahuje hluboké moudrosti, pouze psané (použiji Damaův termín) jinou rétorikou. Jen to tam najít a rozpoznat to.

Moje původní téma "7 poselství Ježíše pro rok 2010" a toto téma totiž spolu úzce souvisí a navazují na sebe. Teprve teď se uzavřel kruh poznání.

Děkuji Kamo, děkuji Damao, děkuji Vesmíre

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 12:26 am    Předmět: Citovat

Asi spoustu lidí pobouřím tím co napíšu ale jak můj příspěvek "7 poselství Ježíše pro rok 2010", tak "Vánoční zpověď Ježíše Krista" co psal Kamo, pochází od stejné duchovní bytosti.

Najde se někdo, kdo toto moje tvrzení dokáže potvrdit nebo vyvráti?

Mám ale na mysli nikoliv logickým úsudkem ale napojením na vlastní vnitřní zdroj, či přímo na tuto duchovní bytost.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 8:47 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Asi spoustu lidí pobouřím tím co napíšu ale jak můj příspěvek "7 poselství Ježíše pro rok 2010", tak "Vánoční zpověď Ježíše Krista" co psal Kamo, pochází od stejné duchovní bytosti.

Najde se někdo, kdo toto moje tvrzení dokáže potvrdit nebo vyvráti?

Mám ale na mysli nikoliv logickým úsudkem ale napojením na vlastní vnitřní zdroj, či přímo na tuto duchovní bytost.

RoSo


Roso, prosímtě, to co jsi napsal, jsi myslel naprosto vážně Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 8:49 am    Předmět: Citovat

Naprosto Zbultrane

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 8:58 am    Předmět: Citovat

Duchovní bytosti dokážou inspirovat mnoho lidí aniž tito lidí ví, odkud tato inspirace přichází. Takový novinář si sedne a napíše článek a netuší, že to vůbec nejsou jeho slova ale že jednal pod vlivem inspirace nějaké duchovní bytosti.
Tím, že poselství prochází filtrem lidského vědomí může ovšem dojít ke zkreslení informace, někdy až značnému. To o čem jsem psal již dříve je to, abychom se naučili nacházet pravdu ve všem bez ohledu na zdroj.
Poselství může být ukryto v jedné jediné větě jinak mizerného článku. (Tím jsem teň nenarážel na příspěvek od Kamo)

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 10:14 am    Předmět: Citovat

Kamo,moc pěkný,(já to četla až teď).Dík za ranní kávičku. Very Happy Trochu mě to připomnělo Dopisy z planety země od Marka Twaina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 11:24 am    Předmět: x Citovat

Roso: zajímalo by mě, kdo jsou podle tebe tyto duchovní bytosti, které tu cituješ? Proč by informace nemohli jít rovnou od zdroje nebo z něčeho co bych nazvala společná databáze, vždycky mi naskočí krásný termín použitý v jednom starém filmu "CML neboli centrální mozek lidstva".
Pod termínem duchovní bytosti si totiž každý představuje různé věci, třeba Aštara a jeho squadru.

A jak jsi to myslel s tím potvrzením nebo vyvrácením tvých tvrzení?
Tím jsi chtěl říct, že když budu tvrdit pravý opak, který mi channeloval
Ezechiel II. bretaňský, tak mi to budeš věřit?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 11:49 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Roso: zajímalo by mě, kdo jsou podle tebe tyto duchovní bytosti, které tu cituješ? Proč by informace nemohli jít rovnou od zdroje nebo z něčeho co bych nazvala společná databáze, vždycky mi naskočí krásný termín použitý v jednom starém filmu "CML neboli centrální mozek lidstva".
Pod termínem duchovní bytosti si totiž každý představuje různé věci, třeba Aštara a jeho squadru.

Přemýšlel jsem jak na to odpovědět a zjistil jsem, že by to vydalo na samostatné hodně obsáhlé téma. To jak to cítím, teď nedokážu vyjádřit jen pár slovy a možná, že bych to ani slovy nevyjádřil. Takže to asi nechám bez odpovědi.

samanka napsal:
A jak jsi to myslel s tím potvrzením nebo vyvrácením tvých tvrzení?
Tím jsi chtěl říct, že když budu tvrdit pravý opak, který mi channeloval
Ezechiel II. bretaňský, tak mi to budeš věřit?

Za 1. nedělám si patent na vševědoucnost.
A za 2. jsem se chtěl vyhnout odpovědím typu "já si myslím"
Protože mezi "Já si myslím" a "Já vím" je zásadní rozdíl.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund