Fórum - Zobrazit téma - 7 poselství Ježíše pro rok 2010 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - 7 poselství Ježíše pro rok 2010
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

7 poselství Ježíše pro rok 2010
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 12:05 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Jj, Leni, nadepsala jsem to sice Mirkovi, protože píše pěkně o meditaci, a zároveň taky dala do placu, že by se to mohlo ještě někomu líbit. Very Happy


A navíc je ještě v tomhle klipu taky pěkně vyjádřeno, jak si můžeme ušetřit spoustu sil... tj. nejdřív se zklidnit, a pak se na vše pozorně podívat, než se hned začít nad něčím čílit a máchat mečem.

Smile


Připojuji se k díkům, skvělé .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 12:09 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Damao napsal:
Krásnou báseň na toto téma napsala kdysi paní Míla Tomášová....

Mohl by jsi sem vložit odkaz na tuto báseň, Damao?
Děkuju.
Smile

Jak jsem slíbil, tady je ta báseň - je ze sbírky Průzračný svět Míly Tomášové a je datována rokem 1957:


Bytosti Vesmírná, Beztvará,
Bezejmenná, Ó Bytosti!

Ty bez přívlastků.

Jak jsem Tě vzdálena
Když vzývám Tvou Milost
A plně ji dostávám.

Jak jsem Tě vzdálena,
Když pěji Tvou slávu,
Když mne zaplavuje.

Ó lásko, spal se,
Ó touho utop se v poslední vlně.

Propastná Hlubino,
pohlť to,
co stále ještě chce
být alespoň uctívačem.

Dovolím si komentář - Míla Tomášová ji ráda četla na setkáních a často komentovala. Dokud se neprohlédneme Jednoty s Bohem, jsme stále jen žíznícími, hledajícími na poušti....
Mě osobně tahle báseň silně ovlivnila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 12:38 am    Předmět: Citovat

Bylo hezké si uvědomit, že tu stále jistá bytost bdí nad mými příspěvky, že je tu někdo, kdo střehne nad každým mým slovem aby neopomenul přidat své posudky o mé morálce a charakteru. Jakož i tvrzení, že na rozdíl od něj nic nevím a mluvím nesmysly. Nuže - já to neberu jako štěkání, jak to tady někdo okomentoval. Prostě člověk má pocit, že alespoň někde je v tomto světě pořád vše při starém (a nejen v Globusu Very Happy ).
Pro šedesátníka a důchodce, jímž jsem, je to nadějný pocit - protože dává jistou naději, že snad i na ty důchody snad nakonec budou i letos na podzim ve státní kase peníze.... HURÁ!

Ještě k tématu Vyšší Já, intuice....
Měl jsem při svých cestách vlakem dosti času o tom přemýšlet a uvědomil jsem si, že jednu chybu tu přece jen dělám v tom, že prostě předpokládám, že vědomí a mysl všech lidí pracují stejně. Hodně mi v tom pomohlo poslechnout si ze zakoupeného CD přednášku dr. Edurda Tomáše o reinkarnaci - o tom, ce se děje s vědomím umírajícího člověka a co po smrti.
Jak dochází k reinkarnaci - nebo opakování životů na úrovni prosté mysli zatížené sebestředností a mnohými závislostmi (vasány) - v dalších reinkarnacích se pak objevuje často stále stejné téma, často zažívané z různých pohledů - pachatele, oběti, diváka zůčastněného, nebo nezúčastněného....
Pokud - jak praví pan Tomáš - dosáhl člověk určitých duchovních zkušeností, má dobrou karmu (v tom smyslu, že sil za života hlavně dobro), je snadnější projít takovými osobními sny, aniž by tyto sny dotyčného upoutávaly. Duše, jak dále praví pan Tomáš, se pak spojuje s astrální složkou bytí a vytváří si osobní sny jiného typu, v nichž dosahuje dalšího duchovního růstu. Tyto osobní sny jsou pak - zdá se - realizovány další reinkarnací.
Ale i tento koloběh opakovaných znovuzrozování může být překonán tím, že se člověk zrodí s vědomím, jenž je zakotveno v jednotě s Universálním vědomím všeho lidstva.
Uvědomil jsem si, že sám učím, že nelze vytvářet myšlenkové formy a do nich se snažit vměstnat vývoj každého člověka.
Uvědomil jsem si, jak mocný filtr intutivních vjěmů vytváří naše více či méně omezená mysl.
Že je tedy nutné počítat s tím, že takovým filtrem může být v případě neprobuzeného člověka chamtivá mysl dychtivá po požitcích, stejně jako u vyspělejších hledajících jejich Vyšší Já, které ovšem stále ještě není Jednotou.....

Můžeme to vidět i tak, že všichni jsme jako lidé žijící pod vysokou Horou Poznání, z nichž mnozí chodí kolem a mají jiné starosti než starat se o Horu. Jiní se vydali různými stezkami ze všech stran na tu Horu - mají k tomu svého průvodce, který jejich cestu zná .... Vyšší Já. Pod vrcholem končí úloha Vyššího Já a dál už musíme každý sám. Spolehlivě nás tam nakonec dovede naše vnitřní dítě, o kterém se tady také již psalo, protože ono touží splynout s tím, z čeho se zrodilo, v otevřené náruči Jednoty, Světla, ale především Lásky.
A intuice? Universální vědomí obsahuje zkušenosti všech, kdo usilují najít výstupem na Horu sami sebe. Oslovuje nás tak, abychom byli schopni si jí všimnout. Má jediný "úkol" - nenechat nás v klidu, popichovat a vyzývat, abychom si někde cestou nesedli do bláta závislostí či do sněhu přinášejícího postupně rezignaci - a neumrzli tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 10:08 am    Předmět: Citovat

Ahoj Damao
Líbí se mně co píšeš. Mám ale nejasnost co se týče Intuice.
Pokud by to bylo tak jak píšeš (Universální vědomí ), tak by to znamenalo, že pomocí Intuice, všichni přijímají stejné informace. Já mám ale pocit, že pomocí intuice přijímáme personifikované informace, tj. to co potřebuji právě JÁ, abych se mohl nějak rozhodnout. Druhý člověk, byť by se to týkalo stejné situace, může mít jinou intuici. Nevím jestli jsem popsal srozumitelně to jak to myslím.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 11:10 am    Předmět: Citovat

Cítím to tak, že Universální vědomí nezná pojem času. Z fyzikálního hlediska obsahuje i informace o zatím neprojevené energii a hmotě vesmíru. Ale může to být jinak. Nacházím v ní informace o všem - koneckonců už to mám tak, že se více starám o to, aby byla správně položena otázka.
Podívej - je to jako knihovna na palmových listech v Indii.
Naše motivace, závislá na dosažené duchovní úrovni - jak jsem o tom psal - a také správnost položených otázek zřejmě rozhodují o tom, jaké podněty dostaneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 11:20 am    Předmět: x Citovat

Nikdy jsi nezažil, že jsi vycítil nějakou situaci, která se udála někomu jinému? Nebo než se něco semlelo? Něco "bylo ve vzduchu"? A co věci, které vycítíš u druhých lidí, ať už pro potřeby léčení nebo jen tak?
Jasně, že vnímáme pocity přes sebe jako lidi, protože to jinak momentálně neumíme.

Spíš si myslím, že je velký rozdíl v tom, jak umíme intuici vnímat a používat, k čemu ji používáme a jak velký přístup k informacím jsme dostali. Je taky logické k čemu je používáme - většina z nás řeší hlavně svoje životy, které se týkají nás, rodiny, přátel, povolání (tedy i používání intuice pro to co děláme, včetně terapií a působení). Naopak lidi se spasitelským syndromem a dalšími záměry se snaží nejen vycítit situaci pro sebe příznivou, ale hlavně kdy a jak je situace příznivá pro jejich manipulace. A to už zasahuje do informací z jiného soudku.

V době, kdy jsem se ještě neučila s intuicí vůbec pracovat, jsem byla v Praze.
Bylo to 17. listopadu 1989. Byla jsem na místech a v situaci, která by dřív za normálních okolností a pro nás "obyčejné" lidi byla nemyslitelná.
Odjížděla jsem v době, kdy začínala demonstrace.
Ten den to byl tak ohromně silný pocit "něco je ve vzduchu, něco se děje", že na něj nikdy nezapomenu. Bylo to prakticky hmatatelné. Pochopitelně se to týkalo i mě osobně a mého života, ale ta tehdy pro nás velká změna byla důležitá nejen pro mě.
My všichni jsme součástí tohoto světa, takže se dá těžko oddělit moje osobní informace od informace celku.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 2:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Damao, děkuju Ti za odpověď a za báseň od Míly, je opravdu krásná.
Máme tedy možnost tohle načaté téma dotáhnout.

K domluvě si tedy musíme objasnit její základní prostředek - tj. pojmy, zvlášť v případě, že hovoříš o Tomášových, a tady už nevidím prostor pro nějakou vlastní interpretaci, protože jedním použitým slovem měl Eduard na mysli jedno, nikoli to, co si kdo z nás za jeich slovy představí.
Když jsi je tady zmínil, už jen z úcty k nim, stojí, dle mého názoru, za hlubší prozkoumání.

To je taky důvodem, proč se Tě ptám, co máš přesně na mysli, a tím je například i toto:
Citace:
Dokud je tu Já a ostatní, není dosaženo Jednoty.

Už v jádru tohoto sdělení je zásadní rozpor, Damao, protože v Já s velkým „J“ není dvojností. V kontextu této věty, muselo by správně týt psáno malé „j“= osobní vědomí.
K dále psanému, mám za to, že i zde by bylo třeba přesnější formulace, jinak dochází k zbytečnému zkreslení (ke kterému nedochází, mluvíme-li o vlastní zkušenosti, či názoru).
(pozn. Jednoty "dosáhnout" nelze, i když se pojmu dosahování občas jakožto pomocného užívá.)

K diskutovanému pojmu „vyšší Já“ - nepamatuji si, ani jsem od nikoho neslyšela, že by kdy Eduard tento pojem používal. V dnes celkem běžně dostupných, ale i méně dostupných textech a nahrávkách, toto nevidno, neslyšno... Pokud by jsi snad měl k dispozici jeho jakýkoli text (konkrétní-dohledatelný), kdy by užil tohoto pojmu „vyšší Já“, potom bych Tě porosila o udání tohoto zdroje.
Proto jsem se Tě také ptala, a stále ještě ptám, zda je obsah tohoto slova pro Tebe shodný s obsahem pojmu „Já“.
Z toho, co píšeš mi vyplynulo, že totožný není, tedy by šlo o jakýsi „mezičlánek“ mezi osobou a Bohem Question Tomuhle Damao dvakrát nerozumím, a upřímně řečeno, ani nevím, proč by o něčem takovém pan Tomáš vůbec mluvil, když sám iluzi osoby nežil, a jeho slova, instrukce a odpovědi, mířily vždy pouze k tomu jednomu Jedinému - Nejvyššímu.

****
Ještě jedna věcná, k Tvému posledním příspěvku, Damao.
"Jednoty, Světla, ale především Lásky."

Světlo, Jednota, Bůh i Láska (s velkým "L" psaná), jsou mystiky užívaná sice různá jména, avšak pro jedno a totéž.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 8:46 pm    Předmět: Citovat

Ano, souhlasím, pokud jde o atributy Boží. Všechny je ale oslovujeme - Lásko, Bože Lásko - například, třebaže máme na mysli totéž. Laskáme to slovíčky s velikou něhou.
Pokud jsem si přečetl diskuzi zpět, pak mám za to, že jsem žádal, aby bylo definováno, co Vyšší Já, které - jak jsem se přesvědčil - je při zadání do internetového prohlížeče v mnoha případech vydáváno za cosi, co léčí (např. "metoda léčení Vyšším Já"). Právě, že jsem neporozuměl tomu, co ti, kdo termín takto používají, tím mají na mysli. Logicky (pro mne) jsem vycházel z toho, že Vyšší Já je součástí vnímání já nebo Já, to už není důležité a že tedy to Já (Vyšší) stojí mezi Bohem a člověkem.
V tom případě se takové vnímání dostává do konfliktu s prvními dvěma - v katolické církvi, resp. s prvními třemi - v církvi pravoslavné a reformované - přikázáními z desatera.
Přijmu-li názor, že je tím označován Bůh sám, pak se to dotýká přikázání druhého. - Kdo by mwěl zájem si to porovnat, ve wikipedii naleznete pod heslem desatero základních přikázání....
Pokud vím, žádal jsem o definici onoho Vyššího Já a dočkal jsem se pouze otázek a následně osočování, ve kterém vidím péči o můj charakter, takže děkuji - není to osobně o Tobě, Tooro.
Nevím o tom, že by pan Tomáš někdy používal (krom odpovědí na otázky) termín Vyšší Já, pokud si vybavuji někdy se hovořilo o Nadjá, ale ani to nebyl termín užívaný Tomášovými.
Protože ten termín obsahuje slovo Já, těžko uvěřit, že by někdo dospěl k tak vysokému sjednocení s Bohem, že by o takovém spojení hovořil slůvkem Já - domnívám se, pokud se mýlím, bylo by to pro mne překvapením a nezbylo by mi, než se omluvit za nepochopení.
Znovu ale zdůrazňuji, protože také termín Vyšší Já nepoužívám, neznám jeho definici. Proč jsem reagoval, jak jsem reagoval, jsem vysvětlil.
Jde tedy o to, zda termín Vyšší Já skutečně označuje přímo Boha, což se mi zdá doposud stěží uvěřitelné, nebo jde o složku jáství - jejíž definici, jak jsem uvedl, neznám. Pak platí to, co jsem napsal, že takovou složku jáství může představovat jen něco z našich osobních snů. A na toto téma hovořil pan Eduard Tomáš například ve zmiňované přednášce "Znovuzrozování a znovuzrození". Několikrát jsem to takto slyšel - nemohu dokázat, že je to někde také písemně uvedeno, nicméně text přednášky je k dispozici v audionahrávce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 11:09 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
...žádal jsem o definici onoho Vyššího Já a dočkal jsem se pouze otázek....

Damao, tady to musím uvést na pravou míru, původně jsem měla jsem za to, že z toho, co jsem zde
(i na jiném vlákně) napsala, celkem jasně vyplývá, že pojem „vyšší Já“ vnímám jako totožný s „Já“, a to ve stejném smyslu ve kterém o něm hovoří pan Tomáš. Jestliže jsem to napsala nějak nesrozumitelně, tak se za to omlouvám, ale snad to další slova tohoto mého příspěvku napraví....
Proto jsem se Tě na toto taky hned v počátku ptala, protože jak tento pojem, tak například také pojem „intuice“, vnímáš zcela odlišně.

Damao napsal:
...slovo Já, těžko uvěřit, že by někdo dospěl k tak vysokému sjednocení s Bohem, že by o takovém spojení hovořil slůvkem Já - domnívám se, pokud se mýlím, bylo by to pro mne překvapením........

Tož to Tě tedy Damao zřejmě překvapím...i když poměrně velkým překvapením zase pro mne je fakt, jak Ti ze všeho sdílení s Tomášovými mohlo něco tak podstatného uniknout. Mám za to, že všechny jeho přednášky a texty nehovoří v podstatě o ničem jiném.

Nabízím toto video, ve kterém je Tvoje otázka zodpovězena hned v druhé a třetí Eduardově větě:
http://www.youtube.com/watch?v=xEbBYl9gZ4U&feature=related

Pro dnešek Ti Ti Damao děkuju za povídání - za to, že alespoň toto jedno téma jsme zde mohli takto společně - věcně a konstruktivně, rozvést a vyjasnit si naše způsoby jeho vnímání. Třeba to poslouží i někomu, kdo se o tuhle „Vnitřní Skutečnost“ zajímá, nebo zajímat teprve začne.

Pěknou dobrou noc přeju.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 12:27 am    Předmět: Citovat

Je to hezký argument, ale necítím, že by to, o čem mluví pan Tomáš v klipu bylo totéž, o čem se mluví na těch stránkách nabízejících léčení pomocí Vyššího Já a nemyslím si ani, že to je to Vyšší Já, o kterém mluvil RoSo.

Ale budiž. Pakliže je Vyšší já totožné s Já o němž mluví pan Tomáš, s absolutnem, tak se rád omlouvám.

Nenapadlo mě ani ve snu, že by bylo možno na to jít tímto způsobem. Požehnaní ti, kdo toto Já realizovali.
Nejsem si ovšem docela jist, že je to totéž. Podle toho, jak jsem to vnímal, Vyšší Já spíše představuje naši astrální projekci. Většinou je dosahováno skrze pomůcky jako je např. kyvadlo - prostě technikami.
Cesta k onomu Já, které je jediné skutečné, vede jinudy, alespoň to mám praxí ověřeno. Možná někdo našel jinou cestu... to možné ovšem je. Koneckonců i Reiki sama to naznačuje. Stále se učím.

Tooro, upřímě, opravdu se domníváš, že když někdo hovoří o Vyšším Já, tak mluví o tomtéž, jako pan Tomáš v té přednášce? A proč, když už je v takové jednotě se potřebuje s Vyšším Já domlouvat pomocí kyvadla?
No, dobře. Už neargumentuju. Dostala jsi mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 1:15 am    Předmět: Citovat

Damao:

"Bylo hezké si uvědomit, že tu stále jistá bytost bdí nad mými příspěvky, že je tu někdo, kdo střehne nad každým mým slovem aby neopomenul přidat své posudky o mé morálce a charakteru."

To zavání stihomamem.

A MIRROR NEW

I bring to you
A mirror new,
A glass of introspection clear,
That illusions shows and sooty fear
That spots thy mind.

Thou wilt find
This mirror new
Would also show all true
The "Inner You",
That's veiled in flesh
And doth ne'er appear.

Each night consult afresh
Thy mirror friend and clear away
Dust of each day.

paramahansa Yogananda

NOVÉ ZRCADLO

Nesu ti nové zrcadlo,
pro jasnou introspekci sklo,
v němž zračí se tvé iluze a jako saze černý strach,
poskvrna tvojí mysli, prach.

Zrcadlo toto, jak také zříš,
ti věrně ukáže
tvé "vnitřní já",
v tvém těle ukryto,
očima, jež nikdy nespatříš.

Do svého přítele zrcadla
čerstvě pohlédni
po každém završeném dni.
A pečlivě odstraň jeho prach,
iluze tvé, a jako saze černý strach.

Přebásnil Miroslav Kokinda


"Prostě člověk má pocit, že alespoň někde je v tomto světě pořád vše při starém (a nejen v Globusu )."

No, já vidím určitý pokrok. Smile Už neříkáš lidem, aby si hodili hračky do kanálu. Už jim neříkáš, že jsou egomaniaci, když si dovolí vyzkoušet nějakou novou věc, už jim neříkáš, že jsou pomýlení, když sdílí svoji zkušenost... Jsi schopen konstruktivní diskuse. Dokonce se i omluvit za případnou nesprávnou informaci. Zdá se, že moje vytrvalá "masáž" konečně nese své sladké plody. Razz


"Pro šedesátníka a důchodce, jímž jsem, je to nadějný pocit - protože dává jistou naději, že snad i na ty důchody snad nakonec budou i letos na podzim ve státní kase peníze.... HURÁ!"

Mně toto zase skýtá určitou naději, že i v oblasti důchodů se věci dají do pohybu, tedy, že proběhne důchodová reforma a i mně snad jednou nějaký ten důchodík vyměří. (Pokud mě samozřejmě do té doby někdo nezabije. Razz ).

Jinak, básnil jsem, zatímco Lenka umývala nádobí, a potom jsem se jí svým výtvorem pochlubil. To jsem si ale naběhl. Confused "Tak ty píšeš básně Damaovi a mně ne?"

Takže mám teď za úkol přes víkend složit báseń pro Lenku. Skládám tudíž zbraně. Potřebuji se přeladit na romantickou notu.

Bye-bye

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 2:20 am    Předmět: Citovat

Připomeň si,

že není možno vytvořit

nic skutečně krásného

na základě soupeření.

Nic blahodárného

z hrdosti a pýchy.

(Lev Tolstoj)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 9:21 am    Předmět: Citovat

Ještě jednou se vrátím k mému vnímání Intuice.
Souhlasím s tím, že Intuice je Universální vědomí. Jenom že tím, že každý má svou karmu, našeho učitele, tak každý dostává pouze ty informace, které má v danou chvíli dostat. A toto, dle mého vnímání se děje právě skrze Vyšší Já. Řekněme, jinými slovy, že se Universální vědomí filtruje skrze naší karmu. Tato filtrace se právě dějě skrze VJ, která je nadpozemskou částí našeho individualizovaného Já. Karmu vnímám jako takovou mlhu, která nám brání abychom viděli na druhý břeh a zároveň nás učí jak se tam dostat. Jakmile dojde z naší strany ke sjednocení s Bohem, tak se mlha rozplyne a začneme vnímat přímo Universální vědomí. Tímto zároveň zmizí karma. Začneme být jen čistým bytím.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 10:56 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Jinak, básnil jsem, zatímco Lenka umývala nádobí, a potom jsem se jí svým výtvorem pochlubil. To jsem si ale naběhl. Confused "Tak ty píšeš básně Damaovi a mně ne?"

Takže mám teď za úkol přes víkend složit báseń pro Lenku. Skládám tudíž zbraně. Potřebuji se přeladit na romantickou notu.

Bye-bye

Mirek

Dobře Ti tak. Určitě je dobře, když si vzájemně pomáháme masáží.
Možná tohle měl Ježíš na mysli, když žádal: Udeří-li Tě někdo v jednu tvář, nastav druhou."

Jinak: nemám pocit, že jsem se omlouval za mylnou informaci. Spíše za to, že mi vůbec nenapadlo spojovat dvě podle mne tak rozdílné věci. V tom jsem se možná mýlil, kdo ví.... Život sám ukáže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 10:59 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Ještě jednou se vrátím k mému vnímání Intuice.
Souhlasím s tím, že Intuice je Universální vědomí. Jenom že tím, že každý má svou karmu, našeho učitele, tak každý dostává pouze ty informace, které má v danou chvíli dostat. A toto, dle mého vnímání se děje právě skrze Vyšší Já. Řekněme, jinými slovy, že se Universální vědomí filtruje skrze naší karmu. Tato filtrace se právě dějě skrze VJ, která je nadpozemskou částí našeho individualizovaného Já. Karmu vnímám jako takovou mlhu, která nám brání abychom viděli na druhý břeh a zároveň nás učí jak se tam dostat. Jakmile dojde z naší strany ke sjednocení s Bohem, tak se mlha rozplyne a začneme vnímat přímo Universální vědomí. Tímto zároveň zmizí karma. Začneme být jen čistým bytím.

RoSo

Kdyby karma zmizela, RoSo, tak bychom se už nereinkarnovali vůbec a byli bychom více než Ježíš - i ten si nesl do zrození karmu....
Ostatní už bylo řečeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund