Fórum - Zobrazit téma - 7 poselství Ježíše pro rok 2010 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - 7 poselství Ježíše pro rok 2010
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

7 poselství Ježíše pro rok 2010
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 6:55 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Nemyslím si a ani to tak necítím, že by bylo jedno, jestli intuici a Vyšší Já ztotožňujeme. Vyšší Já jako součást osobního životního příběhu je pouhou osobní vizí....

Damao napsal:
Je tu také například definice Vyššího Já, jak ji kdysi na jedné ze svých přednášek uvedl pan Tomáš.


Damao,
napsala jsem "v tomto případě", ale neodříkám se případného dalšího konstruktivního rozvedení daného tématu.

Možná bychom mohli bychom tedy začít objasněním, zda považuješ obsah pojmu "vyšší Já" (učitelem E.Tomáše-P.Bruntonem nazývaným "Nadjá") za totožný s pojmem "Já", jako především, užívaným panem Tomášem Question


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 11:20 pm    Předmět: x Citovat

toora: víš já se nevyznám v takových složitých filozofických disputacích jaké tu vedete s Damaem a sunnyim, takže ti to asi nedokážu vysvětlit tvým joginským jazykem. Po svém bych to definovala jako náš vnitřní učitel, průvodce, naše chytřejší část, kterou postupně poznáváme, posloucháme, která nám pomáhá. Něco jako je naše další část - naše Vnitřní dítě. Něco co nám bylo dáno k použití a je naší součástí.
Líp to vysvětlit neumím.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:34 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...já se nevyznám v takových složitých filozofických disputacích jaké tu vedete s Damaem a sunnyim

Na nějaký "složitosti" (když to tak vnímáš) se Šamanko vyprdni Wink

K diskusi je ale někdy potřeba vzájemné objasnění pojmů.
Ptala jsem se, protože mi nešlo dohromady spojení "vyšší Já", coby "prvek" (částice) rozvoje.

Za to vysvětlení, tj.:"naše chytřejší část" děkuji, je myslím srozumitelné.

Vnímám to opačně, tedy že osoba-osobní mysl (malé já), není celek, ale právě ta část-prvek, který se "děje" (existuje) právě a pouze díky "vyššímu Já".

Podobně, jako známé přirovnání vlny na hladině oceánu....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:56 am    Předmět: Citovat

šamanka:

"...víš já se nevyznám v takových složitých filozofických disputacích jaké tu vedete s Damaem a sunnyim..."

Já už se toho zříkám. Vše podstatné, co se týče mého pohledu na život a práci na sobě, mých poznatků a zkušeností, jsem tady již sdělil a jen bych se opakoval. To, co znám, stejně mohu předat jen lidem, jejichž cesta rezonuje s tou mojí. Je v tom asi určitá setrvačnost, že sem ještě píšu. Ale již míň a míň.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 5:36 am    Předmět: x Citovat

Ještě mě v noci napadlo takové přirovnání: to co sem přišlo na svět bych nazvala tělem - duchem - duší.
Tělo - naše momentální realita, tady a teď
Duch - naše vnitní moudrost
Duše - naše vnitřní nevinnost, to co přichází a odchází v koloběhu znovuzrození.

sunnyi: chlape, chlape nikdo tě nenutí sem chodit a plkat s námi nemožnými jedinci. Dokonce tě nikdo nenutí štěkat po sobě s Damaem.
Ale asi ještě stále budeš jen člověk a jsem ráda, že sem přece jenom
občas zavítáš. Máš zajímavé názory a postřehy, pokud si je chceš nechávat jen pro sebe a svoje "připravené", je to tvoje věc i když je to
škoda.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 8:42 am    Předmět: Citovat

šamanka:

"...chlape, chlape nikdo tě nenutí sem chodit a plkat s námi nemožnými jedinci."

To "nemožnými" jsi řekla Ty. Jde prostě o to, že tím "plkáním" prostě nelze předat drahocenné zkušenosti, které člověk sbíral po celý svůj život, studiem i vlastní praxí. Každý máme ty svoje a jsou v podstatě nepředatelné. Takže mi přijde bezpředmětné pokoušet se někomu vysvětlit, proč je například meditace pro mne celou podstatou vědomého a smysluplného žití, když v intelektuální rovině toto pochopit nelze. Něco jiného je, když člověk přijde na kurz a získá vlastní prožitek, který potom může sám dále rozvíjet, pakliže ho to osloví.

"Dokonce tě nikdo nenutí štěkat po sobě s Damaem."

Já na Damaa neštěkám. A doufám, že ani on na mě ne. Jsme každý úplně jiný a máme diametrálně odlišné zkušenosti a pohled na život i přístup k předávání toho, co známe. Jednoduše řečeno: nerozumíme si. A v tom duchu se nesou i naše občasné výměny. To ale neznamená, že na sebe štěkáme. Pokud to tak vnímáš, tak by možná bylo dobré podívat se na to, co v Tobě tento pocit a domněnku vyvolává.

"...Ale asi ještě stále budeš jen člověk..."

A co jiného bych měl být? Jsem člověk jako každý jiný, řeším si své problémy, svá nezpracovaná témata. Už mi ale není dvacet a mám dosti bohaté zkušenosti, díky nimž mohu mnohým z těch, kdo to potřebují a stojí o to, účinně pomoci.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 9:34 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Ještě mě v noci napadlo takové přirovnání: to co sem přišlo na svět bych nazvala tělem - duchem - duší.
Tělo - naše momentální realita, tady a teď
Duch - naše vnitní moudrost
Duše - naše vnitřní nevinnost, to co přichází a odchází v koloběhu znovuzrození.


Ano, jen bych řekla, že "nevinnost" je stálé přítomna, nepříchází, neodchází Smile .....a jak to Šamanko souvisí s "vyšším Já"?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 10:03 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
šamanka:
"Dokonce tě nikdo nenutí štěkat po sobě s Damaem."

Já na Damaa neštěkám. A doufám, že ani on na mě ne. Jsme každý úplně jiný a máme diametrálně odlišné zkušenosti a pohled na život i přístup k předávání toho, co známe. Jednoduše řečeno: nerozumíme si. A v tom duchu se nesou i naše občasné výměny. To ale neznamená, že na sebe štěkáme. Pokud to tak vnímáš, tak by možná bylo dobré podívat se na to, co v Tobě tento pocit a domněnku vyvolává.

Mirek


Laughing Co tuto domněnku vyvolává? Čtení Vašich příspěvků Laughing
Jeden něco napíše a druhý hned vystartuje. Parafrázvala bych klasika:
skoro každý máme svého Krabase Laughing Laughing Laughing


toora: myslela jsem VJ jako ta moudrost.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 10:18 am    Předmět: Citovat

samanka napsal:
sunnyi napsal:
šamanka:
"Dokonce tě nikdo nenutí štěkat po sobě s Damaem."

Já na Damaa neštěkám. A doufám, že ani on na mě ne. Jsme každý úplně jiný a máme diametrálně odlišné zkušenosti a pohled na život i přístup k předávání toho, co známe. Jednoduše řečeno: nerozumíme si. A v tom duchu se nesou i naše občasné výměny. To ale neznamená, že na sebe štěkáme. Pokud to tak vnímáš, tak by možná bylo dobré podívat se na to, co v Tobě tento pocit a domněnku vyvolává.

Mirek


Laughing Co tuto domněnku vyvolává? Čtení Vašich příspěvků Laughing
Jeden něco napíše a druhý hned vystartuje. Parafrázvala bych klasika:
skoro každý máme svého Krabase Laughing Laughing Laughing

šamanka


Mirek měl na mysli něco jiného.
Pokud máš pocit, že Mirek štěká na Damaa a obráceně, tak je něco v tobě co s tím to pocitem rezonuje. Protože pokud to v tobě rezonuje, pak tam máš něco co potřebuješ řešit. Tohle samozřejmě neplatí jenom pro tebe.
Pocity Mirka a Damaa jsou jejich vlastní pocity a jen oni vědí co to v nich vyvolává či nevyvolává. Pokud tuto situaci hodnotíš ty, tak pouze ze svého vlastního pohledu.
No a to je právě jeden z důvodů proč se to děje. Učí se nejenom oni ale zároveň my všichni co to čteme a reagujeme na to.
Taky nám pomáhají rozbíjet ILUZI. Iluzi o tom, jak se má či nemá chovat člověk na určité duchovni úrovni.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 10:21 am    Předmět: Citovat

" Laughing Co tuto domněnku vyvolává? Čtení Vašich příspěvků Laughing
Jeden něco napíše a druhý hned vystartuje."

Hm, takže když někdo důrazně projeví svůj nesouhlas, tak štěká? Zajímavé... Krom toho, naše výměny jsou dnes již spíše sporadické, protože jsme snad již oba pochopili, že nějaký průsečík vzájemného porozumění mezi námi prakticky neexistuje. Takže proč plýtvat časem a energií?

"Parafrázvala bych klasika: skoro každý máme svého Krabase Laughing Laughing Laughing

No, když do toho vidění našeho vztahu s Damaeem promítáš svůj vztah s Pepíkem... Já to vidím úplně jinak.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 11:32 am    Předmět: Citovat

sunnyi: Zrovna teď v minulých dnech tady z tvé strany padalo v diskuzi s Damaem něco o "házení perel sviním", což by se dalo nazvat ještě daleko ostřeji než "štěkání". Takže mi přijde legrační, že když si to někdo vyloží jako běžný smrtelník tj. nazve to štěkáním nebo jinak pojmenuje tvojí agresi, tak to interpretuješ tak, že je to vlastně jeho problém když si to takto vykládá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 11:52 am    Předmět: Citovat

Mám takový pocit, že za každou cenu chcete Mirkovi vnutit, že štěká po Damaovi aniž se na to snažíte podívat jeho očima. Níže uvedený text jsem našel na netu.

„Neházejte perly sviním“ je jeden z řady těch biblických výroků (Matouš 7,1-6), které v češtině zdomácněly a běžně se používají v běžném životě. Výrok je srozumitelný všem: znamená neplýtvat něčím vzácným pro ty lidi, kteří nevědí, o co jde a pohrdají tím, nebudou z toho mít žádný užitek. Navíc je unikátnost té věci či myšlenky může natolik rozrušit, že se stanou agresivními vůči tomu, kdo jim tu „perlu“ nabízí. Nabízí se ovšem kardinální otázka: Jak poznáme, kterým lidem je zbytečné, či nebezpečné něco říkat?,domnívám se že jednoduše.Zkusíte s takovým člověkem navázat rozhovor a záhy zjístíte že nemáte na čem a proč pokračovat ...

Podotýká, že nehodnotím, zda Mirek či Damou postupují správně. Pouze se snažím pochopit co je vede k této diskusi. Co oni vědí a my ne?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:04 pm    Předmět: Citovat

A proč se snažit o pochopení co je vede k jejich vzájemnému chování? Pokud do toho budu kafrat aniž bych věděl, co skutečně mezi sebou mají, tak můžu naopak jen přilít olej do ohně, nebo být těžce mimo.
Nebuďme jako OSN.Wink Oni si to zvládnou sami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:10 pm    Předmět: Citovat

Proč se snažit o pochopení proč tě bolí pravá noha?
Když pochopíš lidi kolem sebe, tak pochopíš snáze sebe. Ti lidi, včetně Mirka a Damao jsou součástí nás.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:14 pm    Předmět: PPS Citovat

Teď mi přišlo po NETu moc hezké PPS (Power point), ale neumím to sem dát. Nejspíše to nejde. Je to takový fiktivní rozhovor s Pánembohem. Kdyby někdo o to měl zájem, ozvěte se mi na mail a já to pošlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund