Fórum - Zobrazit téma - 7 poselství Ježíše pro rok 2010 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - 7 poselství Ježíše pro rok 2010
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

7 poselství Ježíše pro rok 2010
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 3:52 pm    Předmět: Citovat

Hádáte se o blbostech a uniká vám OBSAH sdělení.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 3:57 pm    Předmět: Citovat

V této chvíli toto téma bylo shlédnuto 151 krát a kdyby byl mezi nima jenom jeden, kterého to oslovilo a otevřelo srdce, tak to splnilo svůj účel.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 3:59 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Ještě mě Katko docela zaráží Tvá slova:

"...jestliže ale k někomu evangelia nepromlouvají..."

To znamená, že člověk, který má s Ježíšem osobní vztah a rozmlouvá s ním, nechá se jím vést ve svém každodenním životě, je podle Tebe člověk, k němuž nepromlouvají evangelia?

Ne, Mirku, asi jsi si to moje psaní vyložil nějak jinak, možná jsi si je vztáhl také na sebe? Tedy možná takové malé nedorozumění.
Tímhle jsem reagovala v návaznosti na celé Damanovo psaní, tedy, že to, co napsal dále - v kontextu na prvotní reakci, tj.:
"přínosnější přečíst si třeba Ježíšovo "horské kázání" - protože to člověka na rozdíl od toho vše a současně nic neříkajícího chanelingu skutečně inspiruje." , resp., že to skutečně neinspiruje různé lidi stejně, tedy se to nedá paušalizovat - viz to, co píšu dále.
Můžeme tedy mluvit pouze sami za sebe a tímhle směrem jen poukazovat.


Mirku, otázku channelingu jsem měla na mysli položit Mistrovi jako jeho žák.
To, co by mi odpověděl můj Učitel, nebo třeba takový Fráňa Drtikol, to si v souvislosti s vlastním praktikováním (a z toho vyplývajícím spásným a nespásným zaměstnáním) umím docela dobře představit.

Obecně vzato, máme tendenci spíše naslouchat líbivým poselstvím, hřejivým slovům, růžovým nadějím, než skutečně pronikat do hloubky vlastní psyché (kde jsou odpovědi přímo "od Pramene") při kterém se samo tříbí zrno od plev, kde nejsou jen jakési zvěsti „odkudsi“, které stejně nejsou ničím novým (jejich opakování na diskusním webu chutná spíš jako stokrát vymlácená sláma) - tj., že je třeba „....Rozdávat více dobra, lásky, víry a naděje.... Bůh a andělé Vás velice milují“... „pracovat na sobě. Rozvíjet svého Ducha.“.....“ a při tom ani nevědět jak to dělat, a už vůbec ne, jak na to, abych porozuměl sám sobě.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 4:24 pm    Předmět: Citovat

toora:

""přínosnější přečíst si třeba Ježíšovo "horské kázání" - protože to člověka na rozdíl od toho vše a současně nic neříkajícího chanelingu skutečně inspiruje." , resp., že to skutečně neinspiruje různé lidi stejně, tedy se to nedá paušalizovat - viz to, co píšu dále."

Pro mě osobně tento channeling říká naprosto vše.

"Můžeme tedy mluvit pouze sami za sebe a tímhle směrem jen poukazovat."

Tak jsem promluvil sám za sebe.

"Mirku, otázku channelingu jsem měla na mysli položit Mistrovi jako jeho žák."

Můj učitel s channelingem vyrůstal. Jeho rodiče byli velice aktivní ve spiritualistickém hnutí, které po druhé světové válce bylo velice populární. Lidé prostě chtěli vědět, co se stalo s jejich blízkými a mnozí z nich hledali možnosti, jak si s nimi promluvit. Vyprávěl mi k tomu řadu zajímavých příběhů ze svého života a říkal, že dnes již taková úžasná média nezná, jaká žila v těch časech.

Později byl ve vědomém kontaktu se svými jemnohmotnými průvodci, kteří mu pomáhali i v léčení.

Dlouhá léta má přímé vedení Mistrů z linie Mahavatára Bábadžího, s nimiž také komunikuje přes třetí oko. Od něj dostal pokyn, aby začal předávat zasvěcení do krija jógy. A paramahansa Jógananda ho vedl k dalšímu studiu, ukazoval mu cestu, aby jeho výuka byla co nejkvalitnější.

"Obecně vzato, máme tendenci spíše naslouchat líbivým poselstvím, hřejivým slovům, růžovým nadějím, než skutečně pronikat do hloubky vlastní psyché ale ty přímo "od Pramene", při kterém se samo tříbí zrno od plev, kde nejsou jen jakési zvěsti „odkudsi“, které stejně nejsou ničím novým (jejich opakování na diskusním webu chutná spíš jako stokrát vymlácená sláma) - tj., že je třeba „....Rozdávat více dobra, lásky, víry a naděje.... Bůh a andělé Vás velice milují“... „pracovat na sobě. Rozvíjet svého Ducha.“.....“ a při tom ani nevědět jak to dělat, a už vůbec ne, jak na to, abych porozuměl sám sobě."

Ano, obecně vzato. Rosa znám osobně a on k takovým lidem nepatří. Pracuje na sobě jako málokdo.

"...a při tom ani nevědět jak to dělat, a už vůbec ne, jak na to, abych porozuměl sám sobě."

Totéž, co výše. Roso by mohl jít mnohým příkladem. Nezaslouží si poučování od někoho, kdo neví, o čem mluví.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 7:00 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Ti za odpověď, Mirku.
Rosa osobně neznám, a to co jsem napsala není v žádném případě míněno jako kritika Rosa.

Píšeš: „Lidé prostě chtěli vědět, co se stalo s jejich blízkými a mnozí z nich hledali možnosti...“
Tedy konkrétní člověk, který má jasnou potřebu, jistý zájem.

„Později byl ve vědomém kontaktu se svými jemnohmotnými průvodci, kteří mu pomáhali i v léčení.
Dlouhá léta má přímé vedení Mistrů z linie Mahavatára Bábadžího, s nimiž také komunikuje přes třetí oko. Od něj dostal pokyn, aby začal předávat zasvěcení do krija jógy. A paramahansa Jógananda ho vedl k dalšímu studiu, ukazoval mu cestu, aby jeho výuka byla co nejkvalitnější.“

A v tomto vidím Mirku velmi podstatný rozdíl, tj. jestli jde o osobní, tedy přímé vedení, je to intimní záležitost a týká se toho, toho, kdo „rozumí“, nebo jestli jde hlásání spásy na diskusním webu.

Jsou zde ti, kteří si ho přečtou stejně, jako podobná slova již po stopáté před tím, a.....kde-nic, tu nic, buď pochválí, nebo se ani neprojeví.

Také ti, podobně jako jsi ty, Mirku, kteří ale vědí, i bez takovýchto veřejných sdělení, potom snad může posloužit jako občasné připomenutí.

A potom ti, kteří diskutují o aspektech a přínosu tohoto Channelu, ti se ale, dle Rosa „hádají“, a ve své omezenosti tedy zřejmě nechápou velikost, tj. obsah, uvedeného textu

Možná ale, že tento Rosův text alespoň jednoho člověka inspiruje, aby se Rosa zeptal - ano, je to pěkné, je to pravda, tohle vše vím, souhlasím, ale co s tím dál - jak tedy konkrétně na to?
A tohle bych jako prospěšné vnímala.

Pěkný večer přeju všem.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 8:46 pm    Předmět: Citovat

Damao:


"Připadá mi přínosnější přečíst si třeba Ježíšovo "horské kázání" - protože to člověka na rozdíl od toho "vše a současně nic neříkajícího" chanelingu skutečně inspiruje.
Stačí si srovnat rétoriku onoho kázání s tímhle "poselstvím", aby bylo jasné, že autorem není jedna a tatáž bytost."

toora:

"A potom ti, kteří diskutují o aspektech a přínosu tohoto Channelu, ti se ale, dle Rosa „hádají“, a ve své omezenosti tedy zřejmě nechápou velikost, tj. obsah, uvedeného textu."

Cítím to jinak Katko, ale snad pochopíš, že už se tím nechci dál zabývat. Každý nechť si z toho vezme to svoje.

Dobrou noc

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 9:16 pm    Předmět: CHÁPU Citovat

Dobrou noc, Mirku.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 9:24 pm    Předmět: Citovat

Roso: Tedy něco k tomu obsahu: Je to takové sladké žvanění, které nic neřeší, něco jako psala výše Toora. To že by všechno bylo krásné a dokonalé kdyby všude byla samá láska, to by němej neřek, kdyby mu hubu rozbil, jak se říká. Ještě jak to prakticky zařídit nebo jak se k tomu alespoň trochu přiblížit ? ! Mě k tomu tyhle přeslazené přeláskované a přebohované průpovídky podepsané falešným podpisem tedy nepomáhají, ba naopak k tomu mám spíš odpor. Ale někomu to třeba k něčemu pomáhá, nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ANAJ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 8.5. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 10:01 pm    Předmět: Citovat

Co napsal ROSO se dobře čte,ale záleží ci si kdo vezme a co ne,musí se to číst a přijímat s nadhledem,já osobně jsem ta slava vzala s diky,na začátku roku každý s čistým štítem začínáme. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 10:56 pm    Předmět: Citovat

Ve všech slovech poselství je obrovská moudrost.

Ne každý ji tam ale vidí. Tím ale neříkám, že je to špatně, nebo že by takový člověk byl horší než jiní. To si rozhodně nemyslím.
Kdybych toto poselství četl před rokem, tak bych možná také jako Beepe ho označil jako za nasládlé a zdroj za dost šílený. Dnes to ale vnímám jinak a tento text mně velmi oslovuje. Taky ale vím, že až toto poselství budu číst za rok, tak najednou zjistím, že jsou tam ukryty perly, které tam dnes nevidím.

Kdo čte duchovní literaturu, tak jistě ví, že když čte nějakou knihu podruhé, potřetí tak v ni nachází stále nová a nová poselství. Když tu stejnou knihu čte z ještě větším odstupem času, tak v ní opět nalezne něco nového. A proč? Protože naše vědomí je připraveno přijmout nové informace, které před tím byly záměrně zkryty. Mám doma knihy, kdy jeden octavec čtu 3 krát a pořád tomu nerozumí. Takovou knihu odkládám na později, protože vím, že jsem na ní ještě nedozrál.

Z osobní zkušenosti vím, že když někomu něco vykládám a daný člověk nění na tuto informaci připravený, tak ji prostě neslyší. Sdělím li mu tu stejnou informaci za nějaký čas, pak ji přijme.

Stejné je to i zde ze 7 poselstvími Ježíše.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 11:26 pm    Předmět: Citovat

Ještě jeden dodatek. Opět z osobní zkušenosti.
Je u mně pravidlem, že ke mně stejná informace chodí na několíkrát a teprve až při x tém průchodu zapadne na to správné místo a způsobí to správné uvědomění. Proto já osobně vítám, že mně chodí ty stejné informace ze všech stran a opakovaně. A i když už něco vím, stejně není nikdy na škodu si to osvěžit. Člověk přece jenom lehce zapomíná Very Happy

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 11:28 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím, Roso.

"Přijmout informace" není ale totéž, jako schopnost podle nich doopravdy žít.

Ledaskdo má takovou „oslovující“ a průzkumnou zkušenost, která jej dovedla k nutnosti každodenní praxe. Ta jediná ho „přenáší“ na svých křídlech přes potřebu naděje, tedy i čtení channelů o „lepším příštím“, a tehdy se ona poselství a Nauka stavají jedním, tím vpravdě žitým.

Do té doby se budeme sami sebe topit na lžíci vody, i když nás mezi tím ledascos svojí pravou zahřeje, nebo naopak srazí na kolena.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 12:06 am    Předmět: Re: 7 poselství Ježíše pro rok 2010 Citovat

Milý Roso,

četla jsem si tvůj příspěvek dopoledne, než jsem jela do práce a říkala jsem si, že hned jak bude trochu času, tak ti za to, co jsi sem napsal chci poděkovat.
Je pravda, že mě trochu zarazil podpis na konci těch 7 poselství, ale nic nevylučuji a v podstatě to pro mě není tak důležité, jako to, co mi přineslo to, čemu jsem rozuměla a na co jsem zrovna připravená. Wink


Toto mě velmi velmi oslovilo. Ano, vím, že mám problém odpouštět sobě, natož druhým...........vědomě na tom pracuji. Snažím se na sebe i druhé dívat očima lásky.

Roso napsal:

ODPUŠTĚNÍ

„Dívejte se na sebe očima lásky. Všichni
jsme synové a dcery Boží. Jste dokonalé
Děti Boží ve své nedokonalosti.
Přijměte svoji nedokonalost
a nedokonalost lidí okolo sebe.
Odpusťte sobě a všem, kdo Vám ublížili.
Žehnejte sobě a druhým láskou.“




A při čtení tohoto zrovna běžela v televizi písnička stará nevím skoro 20 let od Michaela Jacksona http://www.youtube.com/watch?v=4FZcAzZOyOg (jaká náhoda) a to mě dostalo úplně.


Roso napsal:

MATKA ZEMĚ

„Rozdávejte více dobra, lásky, víry a naděje
sobě a druhým lidem okolo sebe. Čím více
světla zažehnete v sobě a v druhých,
tím víc se bude měnit planeta Země.
Matka Země Vás miluje a právě
teď Vás velice potřebuje.
Ochraňujte ji a starejte se o ni s láskou.
Zdravá Matka Země je budoucností
Vašich dětí a jejich dětí.“



Kdo mě zná, ví ,že nejsem žádná cukrová romantická panenka a přesto mě ta "sladká" slova oslovila.................

Takže milý Roso, já ti děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 8:24 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Kdybych místo Ježiš Nazaretský napsal RoSo tak vás to nepopudí?


No lépe by bylo třeba:
Citace:

Toto jsem dostal od jedné dobré známe z internetu a velmi se mi to líbilo, proto se chci o to s vámi podělit.


Roso napsal:

Řeknu vám jednu věc. Než jsem to sem napsal, tak mně napadlo, že ten podpis popudí mnoho lidí a zeptal jsem se na to svého VJ jestli to tam mám dát a dostal jsem jednoznačnou odpověď, že ANO.
Teď už chápu proč.
Je to určeno právě pro ty, které to nejvíc popuzuje. Problém ovšem je v tom, že ti to nejméně chápou.

RoSo


Jestlipak se náhodou to tvoje VJ nemůže někdy mýlit?
A navíc, zase je tu nebezpečí, že to VJ nemusí být.

A když už víš, že ty které to popuzuje to stejně nepřijmou ... proč to vlastně dělat?

Promiň RoSo, nechtěl jsem tě nasr.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 10:10 am    Předmět: Citovat

Zbultrane, mně nasr... nemůžeš. Wink

Zbultran napsal:

Jestlipak se náhodou to tvoje VJ nemůže někdy mýlit?

VJ se plést nemůže. Plést se můžu já, že něco špatně interpteruji. Stejně tak se může plést naprosto každý. I ti nejvíce vyspělí. Informace vždy prochází filtrem našeho vědomí a tam může dojít ke zkreslení. Proto je důležité a já to tak dělám, že když přijímám odkudkoliv informace, tak je přijímám podle toho jak to cítím a ne podle toho kdo to napsal. Protože i důvěryhodný zdroj může podat nedůvěryhodné informace. Ale teď pozor! Toto se může stát zcela záměrně. A důvod? Abychom nevěřili slepě všemu co nám kdo napovídá ale abychom našli vlastní moudrost. Abychom ji našli v sobě. Pouze vlastní zdroj je spolehlivý a já mu věřím.

Zbultran napsal:

A navíc, zase je tu nebezpečí, že to VJ nemusí být.

Když místo VJ použiju INTUICE, je to lepší?

Zbultran napsal:

A když už víš, že ty které to popuzuje to stejně nepřijmou ... proč to vlastně dělat?

Nepřijmou jen zdánlivě. Jde o čištění karmy. To co nás zraňuje ne naše.
Máš li na těle vřed, tak nejprve musí vřed prasknout a hnis musí vytéct aby se rána mohla zahojit. A tím se to právě děje.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund