Fórum - Zobrazit téma - Nálada na RW - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nálada na RW
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nálada na RW
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 7:44 am    Předmět: Citovat

len napsal:
Toto je můj poslední příspěvek na fóŕu reikivebíku.


Reiki pro mne je a asi již navždy zůstane energií, která po přiložení rukou proudí do mého těla a přináší mi báječný pocit uvolnění a spokojenosti.

Mějte se tu fajn


Len, pokud to tak cítíš, tak to udělej.

Včera jsem tak přemítala o tom, co je vlastně Reiki, a přišlo mi:


Přilož jen ruce
a vyšli lásku
dostaneš odpověď na otázku -

co je to Rei Ki


Takže pokud jsi svým hledáním došla až sem, Len, nic jiného nepotřebuješ. Gratuluji a přeji vše dobré .

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 8:15 am    Předmět: Pro Len Citovat

Tak nevím, zda to ještě budeš číst ..... Rolling Eyes

Koukl jsem se na registraci a dlouho tu tedy nejsi. Nechtělo by to trochu trpělivosti?

Když něčemu nerozumíš, tak se ptej. Když nerozumíš odpovědi, ptej se znovu. Jinak se nic nedozvíš.

Jinak lidé jsou mezi reikisti naprosto různí, taková všehochuť, jako mezi "obyčejnými" lidmi. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 10:34 am    Předmět: Citovat

len napsal:
Toto je můj poslední příspěvek na fóŕu reikivebíku.

Len, možná že jsem to stejné sem taky kdysi napsal, ale určitě jsem se párkrát chystal z RW úplně zmizet.
Byla by škoda, kdyby ses nechala takhle odradit, protože mě se líbí to co a jak píšeš.
Ve Tvém posledním příspěvku jsou věci na které se dá odpovědět, dají se vysvětlit, dají se rozdiskutovat. Jen to chce někoho, kdo by tomu věnoval trochu času.
Já ho teď moc nemám, ale nejsem na RW sám a snad se najde někdo, kdo by se tomu trochu věnoval, protože RW je i od toho, aby pomáhal těm co hledají odpovědi na otázky.
Nebudu Tě přemlouvat, sama víš nejlíp co zrovna chceš a nechceš.
Třeba to chce jen nechat přes noc uležet a ráno se na to podívat v jiném světle. Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 11:21 am    Předmět: Citovat

len napsal:

Přišla jsem sem a hledala CO ? Vlastně sama nevím. A to se pak špatně hledá, když vlastně nevíte co hledáte.


Ono není těžký na to přijít retrospekcí. To co jsme nalezli (ať už kdekoli a kdykoli), přesně to jsme hledali.

Lidé, kteří se ve svém životě rozhodli pro zasvěceni do Reiki jdou každý tou svou cestou, a ať už se Mu věnujou, nebo nikoliv, tak okruh toho, co je zajímá kromě Reiki, je, jako ve všem zcela individuální. A ti, kteří touto cestou kdy opravdu šlapali došli k poznání, že je to v prvé řadě cesta sama k sobě, a pokud už je třeba nějakého „boje“, potom je to ten jediný boj, který má nějaký smysl, především tedy ten se svým vlastním nevědomím.

Cesta k sobě vždy začíná a končí pravdivostí, a to jak k tou k sobě, tak všeobecně. Nelze například žít obavy z toho, jak píšeš, říci Tvému manželovi o tom co děláš, nebo dělat chceš, tak to a raději dělat tajně. Tohle, a vůbec jakékoli hraní si na schovávanou a obavy skutečně energii blokuje, a to všechnu, kromě té negativní.

A tedy s Tebou Len souhlasím, že pokud Tě Reiki neoslovuje, že by jsi se do Něj měla jakkoli nutit.
Přeju Ti hodně zdaru ve Tvém dalším žití.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 3:10 pm    Předmět: Citovat

Zase se mi chce sem něco napsat...

Nepřispívám sem, ne proto, že by mi překáželi někteří nejmenovaní (jinde jmenovaní) členové RW, ale proto, že poslední dobou jednak nemám času nazbyt a také proto, že se mě v posledním období načatá témata probleskující do jinak mrtvolného ticha zde, nějak netýkala. A pak další důvod, který vysvětlím za chvilku. Ale včera jsem si se zaujetím přečetla toto vlákno a mám prostě potřebu se vyjádřit.

Pro Len: mě se líbí tvoje příspěvky, rozumím jim, souzním s nimi. A jsem ráda, že cítíš ten rozdíl, že REIKI není REIKIWEBÍK a že pro tebe je Reiki energií, která po přiložení rukou proudí do tvého těla a přináší ti báječný pocit uvolnění a spokojenosti.
Nemám potřebu Reiki obhajovat, to ona dokáže sama velmi dobře... a nemám ani potřebu obhajovat diskuze a diskutující na RW, protože ani mě se to tu poslední dobou nějak nepozdává.
Možná je to tím, že čím dál víc lidí touží po harmonii a klidu a nemají chuť o nabytý klid přicházet bojůvkama na webu, kde by to mělo harmonií a klidem doslova přetékat a kvést. Proto sem poslední dobou přispívají spíše lidé, kterým to buď nevadí, nebo jim to možná dělá i dobře. Točit se na slovíčkách, rozebírat a hnidopišit a rejpat se v něčem...
Vím, že jsou tu i lidé, kteří se snaží dávat webíku první pomoc, či umělé dýchání ve snaze vzkřísit ho, ale nějak se to nedaří...
Docela jsem se divila, že Toora sem nevložila odkaz na praktiky manipulantovy (jak je jejím dobrým zvykem), ale jen se o manipulaci lehce otřela. Nevím, ale když jsem četla předchozí příspěvky od Len, necítila jsem v nich žádnou manipulaci. Na to tady máme jiné přeborníky.
Např. tato věta v Toořině příspěvku mě naopak zaváněla manipulací VELMI: A tedy s Tebou Len souhlasím, že pokud Tě Reiki neoslovuje, že by jsi se do Něj měla jakkoli nutit. Ať jsem četla jak jsem četla, Len neříkala, že ji Reiki neoslovuje, ale že ji neoslovuje RW.........

Píšu, jak to cítím, nepromýšlím slovíčka a slovosledy a doufám, že kdo bude chtít cítit, co je v mém sdělení, tak to ucítí.

Přeju vám krásné mrazivé lednové dny plné klidu a radosti. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 4:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lendulko.

Lendulka napsal:
Ať jsem četla jak jsem četla, Len neříkala, že ji Reiki neoslovuje, ale že ji neoslovuje RW.....

Ano, máš pravdu Lendulko, Len to zřejmě nevoní jen tady.



Lendulka napsal:
Zase se mi chce sem něco napsat...

A jaký máš názor na to, svému manželovi (partnerovi) tajit pravdu o svých aktivitách, a to obvzláště v případě takových sdělení, kterým nikomu neubližuji.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 10:23 pm    Předmět: Citovat

...

Naposledy upravil len dne ne únor 26, 2012 10:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 10:33 pm    Předmět: x Citovat

Ahoj len:
proletěla jsi tady jako jakýsi rozzlobený rychlík a na závěr jsi nám vysvětlila co si myslíme, co si říkáme (opravdu si tohle říkáme?) a že reiki, Bůh a kdo ví co ještě není pro Tebe. Přiznám se, že mi při tom Tvém posledním příspěvku spadla čelist údivem. Ale je to tvoje rozhodnutí a můžeš si vždycky vybrat co chceš a čemu věříš a taky jestli máš dost trpělivosti překonat první překážky na té dlouhé cestě za poznáním...Je v tom i učení se trpělivosti a pokoře.

šamanka
I cesta k vytvoření vlastní varianty pochopení toho, čemu se univerzálně říká Bůh chce dostatek času, klidu a trpělivosti. S církví to nemá co dělat. Tohle je úvaha tak nějak pro mě, když už len prchla. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tacit
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.9. 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 11:06 pm    Předmět: Citovat

Některé z těch citací mám taky ráda, len, Exupery mě provází už hodně dlouho Smile

Jeden z těch citátů "Když nevíš, kam pluješ, žádný vítr ti není příznivý" mi ale přijde jen jako začátek návodu, protože samotné rozhodnutí pro určitý směr ještě neznamená, že tím směrem popluju, i když vítr je příznivý. Potřebuju se především naučit rozpoznávat bezděčné pohyby své ruky, která nastavuje kormidlo.

Znamená to na příklad vnímat, v jakém emocionálním rozpoložení píšu na web, protože okolí rozpoznává především to "za" slovy. Můžu mít sama pocit, že píšu věcně, a ve skutečnosti - ať chci nebo ne - je z toho znát pocit ukřivděnosti. A můžu naopak psát docela stroze, a přesto je z toho znát přátelská a opravdová snaha přispět se svou troškou do mlýna.

Když mám ve zvyku nechat se unášet momentálními pocity, které beru jako samozřejmost a ve skutečnosti si je ani neuvědomuju, pak často pluju jiným směrem, než si myslím, a mohou vznikat pro mě nepochopitelné větrné poryvy z okolí, které dokážou mou lodičkou pořádně zacloumat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 10:49 am    Předmět: Re: x Citovat

...

Naposledy upravil len dne ne únor 26, 2012 10:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 10:56 am    Předmět: Citovat

...

Naposledy upravil len dne ne únor 26, 2012 10:39 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:03 pm    Předmět: x Citovat

len: budu jen stručná, jsem tu jen na bleskovku - vidíš, tady máš příležitost jak si s reiki pohrát jak pro sebe tak pro nemocné dítě:
- léčení a zklidnění dítěte
- léčení psychického a fyzického rozhození matky, tedy tebe!
Výborná šance na pořádnou praxi!!!

K tvým otázkám se vrátím až tu budu po víkendu večer.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:04 pm    Předmět: Re: x Citovat

len napsal:
A tak mé výhrady k Bohu jsou spojovány s ním.

Myslíš Len, že by bylo možno na chvíli zapomenout na slovo Bůh a porozjímat nad tím, jestli, a především jak vnímáš, že je tu jakási Síla, která Tě přesahuje Question

len napsal:
Mé postoje se vyvíjely spousty let...

Tohle "vyvíjení" má stejně každý z nás. Smile Jestli je někomu 40, vyvíjely se jeho postoje čtyřicet let, jestli je někomu 70, vyvíjely se let sedmdesát, a asi se shodneme na tom, že všichni sedmdesátiletí jsou na tom ve svých postojích stejně dobře (nebo stejně špatně).
Jde Len především o to, kam nás ty naše postoje vedou a jak se v nich cítíme, a jestli nastal čas něco změnit, pak je dobře, že se rozhlížíš po způsobu jak na to. Jen prosím buď trpělivá a nikoho neodsuzuj, ať ti jeho projev připadá jakkoli.

len napsal:
Nevím, co se se mnou poslední dobou děje, mé city jsou jak na houpačce .

Je to jistá katarze, která Tě celkem jasně upozorňuje na to, že je třeba cosi změnit, pochopit, a pokud od ní (od sebe) neodběhneš za něčím utěšujícím, v podobě čehokoliv lákavého a chlácholivé-ho, potom je šance na retrospekci, která je nyní, v tomto období nutností.
Nastává období, které je přímo křižovatkou v tom, jak s těmi energiemi, které sem na Zemi nyní proudí naložíme, a je to období rozhodující a mnoho lidí si s ní nebude vědět rady, buď budou plakat, jako ty teď (soužit se), nebo budou negativitu expandovat do světa. Obojí je destruktivní a ani jedno nikam neposouvá a ničemu dobrému ani nepomůže, ani nepovede.

Za tím vším je Len strach, naše obavy, a pokud žijeme strachy (z velké většiny neuvědomované), nic s tím neděláme, potom jsme jen jakési politováníhodné oběti, a nelze takto pokročit, ba naopak...po určitém čase, bude ještě hůř. Crying or Very sad

Pěkný den Ti přeju a děkuju za Tvůj umírněný a konstruktivní příspěvek.

Smile


Naposledy upravil toora dne pá leden 27, 2012 12:23 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tacit
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.9. 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:22 pm    Předmět: Citovat

Citace:
můžeš mi napsat to, z čeho vyplývá, že se cítím ukřivděná?

Pocit ukřivděnosti vznikne, když někdo druhý nesplní moje očekávání. Moje spokojenost tedy plně závisí na splnění mé představy, jak by podle mě věci měly správně být a co by ten druhý (druzí) měl (měli) udělat. Nad nimi ovšem nemám žádnou moc, takže výsledek závisí jen na tom, co se rozhodne udělat ten druhý (druzí). Tím na ně vlastně přenáším plnou moc určovat, jak se budu cítit. Když se rozhodnou udělat něco, co mi nevyhovuje, zaskočí mě to, v duchu je vidím jako příčinu, že se cítím špatně, cítím se ukřivděná.

Co s tím a jak měnit k lepšímu naše vztahy popisuje na příklad Jaro Křivohlavý v knize "Pozitivní psychologie" http://obchod.portal.cz/produkt/pozitivni-psychologie/, ukázka z ní je tady http://obchod.portal.cz/ukazka/pozitivni-psychologie/3300/

Taky mě moc potěšila knížka "Svého psa nestřílejte!", kterou napsala Karen Pryorová. Z anonce a obsahu:

"Kniha je určena každému, kdo by rád porozuměl nebo změnil chování nějakého živého organismu - ať už jde o štěkajícího psa, hlučného souseda, nepřátelskou kočku nebo vaše vlastní zlozvyky.

Z obsahu: Jak se vyrovnat se špatným hodnocením. Jak se pomocí pozitivního upevňování zbavit nežádoucího chování. Osm metod, jak se zbavit chování, které nechcete. Od nepořádného spolubydlícího přes štěkajícího psa po špatně naučený úder v tenise nebo škodlivé závislosti."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:29 pm    Předmět: Citovat

tacit napsal:

Z obsahu: Jak se vyrovnat se špatným hodnocením. Jak se pomocí pozitivního upevňování zbavit nežádoucího chování. Osm metod, jak se zbavit chování, které nechcete. Od nepořádného spolubydlícího přes štěkajícího psa po špatně naučený úder v tenise nebo škodlivé závislosti."

Ahoj Tacite,
tu knížku sice neznám, ale skoro bych si troufla hádat, že se v ní dá dočíst, že cokoliv, co chci změnit, začnu měnit nejdříve a především u sebe? Smile
A vzhledem k tomu že ve mně název knihy vzbuzuje úsměv, tak bych možná i předpokládala, že autorka tyto pravdy čtenáři předestírá s humorným nadhledem....?
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund