Fórum - Zobrazit téma - Nálada na RW - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nálada na RW
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nálada na RW
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klofi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2010 10:55 pm    Předmět: Nálada na RW Citovat

Jsem ráda, že jste a že je možné popovídat si, byť virtuálně, s lidmi podobného založení. Na RW chodím pár let, s většími či menšími přestávkami. A nemůžu se ubránit pocitu, že pokaždé jsou příspěvky agresivnější, slova ostřejší, lidé jízlivější. Měknu já nebo tady panuje příslovečná "blbá nálada"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 12:46 am    Předmět: Citovat

Klaudie, jsi jen mnohem vnímavější, než dříve.
Sama doba sebou nese výraznou polarizaci nejen životního stylu, ale i názorů - na život i duchovno.
I když se to může zdát být paradoxní, vnímám to jako lekce, jimiž se postupně máme naučit vzájemné úctě a toleranci či respektu. Ono to nejde jinak, než že se nejprve upevníme ve své vlastní víře.
Projdem si nezbytně etapou, v níž máme pochopit, že jednotlivé nauky jsou jako různé dopravní prostředky, které sice jedou stejným směrem, ale jinou rychlostí a někdy nemají okna, takže není vidět do krajiny kolem. A to je škoda, protože nejdůležitější je cesta sama. A také to, co se v jejím průběhu naučíme sami o sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 11:02 am    Předmět: Citovat

Když se někde sejde více různých lidí, kteří mají různé názory na velmi málo prozkoumanou oblast, navíc je to na internetu a doba je taková (globalizace), že není problém aby se setkaly názory ze všech koutů světa. Není se pak čemu divit, když dochází ke kolizím, zácpám, objížďkám, hromadným nehodám, snahami provoz řídit, zavést nová pravidla:)

Někteří lidé to mohou vnímat hodně citlivě. Na druhou stranu zase lze vést debaty a dohady, nesouhlasit, dodávat protinázory - více či méně přímější, nebo naopak diplomatičtější formou - přesto jde pořád o žádoucí a v dnešní době bezpodmínečně nutnou výměnu názorů. Dodnes ráda vzpomínám na své rozhovory s mojí dlouholetou kamarádkou. Lidé o nás tvrdili, že se neustále hádáme, my samy to vnímaly jako zajímavou, přínosnou debatu o našem vidění světa, které bylo jednoduše odlišné.

Není jednoduché vést konstruktivní dohady bez zbytečného zatahování emocí navíc v prostředí internetu, kde každý svůj názor dodává se spožděním a píše ho v jednom kuse a používá citace předchozích příspěvků. Proto o to snadnějš vznikají třenice. Pointou jde o to co s tím uděláme.

Někdo může mít problémy s tím, že lidé zabývající se ezoterikou mají být přeci takoví a onací (pozitivní, láskyplní,...) a najednou kouká, že je to jinak. To je ale pak problém osobních očekávání. Konflikt a střet názorů není nutně špatný. Je dobré vidět i jiné názory, i když to často přináší nepříjemnou nejistotu, "tak sakra jak to teda je", ale také uvědomění si, že sami si naše poznání vytváříme a skládáme a neexistuje nic jako "objektivní a nepopiratelná realita" i když sama musím přiznat, že doufám alespoň "v použitelné životní poznání stojící na hlubším zvážením věcí, ne na slepé víře."

V tomhle je mi vědecká metoda (jakákoliv věda) sympatická, zkoumá, hledá, pochybuje, neustále se vyvíjí a součástí každé dobré práce je přeci i zpracování námitek, zmínění odlišných zkoumání a každá práce má své určené oponenty, lidi s účelem konstruktivně hledat nedostatky, upozorňovat na možnosti zlepšení, zjednodušení, vytvoření uplně jiného přístupu.

Každopádně sama za sebe osobně ještě dodám, že diskuzní forum svádí k mnohem větší ostrosti. Sama jsem v osobním kontaktu mnohem mírnější, smířlivější, takže když vidím, že mě lidé neposlouchají, nebo nechtějí slyšet víc, dál nepokračuju. V textové formě mě nemá moc co zastavit, krom mé vlastní sebekázně a úvahy, co to tedy vlastně chci napsat a říct. Je docela dobrou věcí si to co napíšu přečíst, zkontrolovat, víc opečovat, aby výsledná zpráva nebyla útokem, ale slušnou a uctivou konfrontací odlišného názoru.

Tak ať nám v tom novém roce jde debatování k užitku všech zůčastněných.
M.


Naposledy upravil Narya dne po červenec 25, 2011 2:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 2:16 pm    Předmět: Citovat

Nejžhavější téma těchto dnů - Arohoj.
Nálada na reikiwebíku ? U mě dobrá.

Čím víc se hádáte a vztekáte, tím víc jsem klidnější. Čím víc nadáváte, tím víc se usmívám. Sama si to neumím vysvětlit, ale když čtu ty příspěvky, tím víc mě to posiluje.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 2:19 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Sama si to neumím vysvětlit, ale když čtu ty příspěvky, tím víc mě to posiluje.

Wink


Neboj Evi, to se dříve, či později změní.
Tady, nebo někde jinde, to máš fuk.
Všechno, i tyhle pocity, je jen takový přechodný stav.
Někdy se prostě cítíme tak-nějak bohorovně. Wink


Smile

P.S.
...do dalšího kola a "úderu" samsáry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 2:37 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Nejžhavější téma těchto dnů - Arohoj.
Nálada na reikiwebíku ? U mě dobrá.

Čím víc se hádáte a vztekáte, tím víc jsem klidnější. Čím víc nadáváte, tím víc se usmívám. Sama si to neumím vysvětlit, ale když čtu ty příspěvky, tím víc mě to posiluje.

Wink


Mohu podepsat. Nějak mne to posiluje narozdíl od dřívějška, kdy mne to spíš frustrovalo. Jsem za tu změnu rád. Konečně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 3:33 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

Mohu podepsat. Nějak mne to posiluje narozdíl od dřívějška, kdy mne to spíš frustrovalo. Jsem za tu změnu rád. Konečně.


V tomhletom Pepo vidím jeden z přínosů diskusí vůbec.

Skutečná vnitřní změna ale neproběhne bez toho, aby si člověk ty svoje reakce, tj. obranný mechanismy uvědomil a vůbec s tím chtěl něco dělat, tedy pocítil nutnost to změnit.
Pak je tato virtuální realita diskusního webu (s duchovním zaměřením zvláště) opravdu bezvadným trenažérem. Navíc nekrvavým. Smile

Myslím, že není zase takový problém nebrat si to, co kdo píše osobně, horší už to většinou bývá v té praxi všedního dne, když přijde situace, která je po toho kterého člověka opravdu bolestivá.
A dokud tuto „ne-frustraci“ nepřeneseme do všech situací v našem životě, tak taky v téhle virtualní realitě skončí

A tak zaplaťpánbůh za takováto fóra, je to dobrý prostředek, a určitě jasná možnost, v celém tom našem procesu sebepoznání.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 8:22 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Evik napsal:
Sama si to neumím vysvětlit, ale když čtu ty příspěvky, tím víc mě to posiluje.

Wink


Neboj Evi, to se dříve, či později změní.

Všechno, i tyhle pocity, je jen takový přechodný stav.


Pevně věřím, že to není přechodný stav, ale trvalý. Chci to, přeji si to a pracuji na tom. Vědomě i podvědomě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 10:05 pm    Předmět: Citovat

Naše snaha ukotvit se ve stále „uspokojivějším“ stavu je tím hnacím motorem, řekla bych. Smile
V určité fázi přímo přirozeným vyústěním té snahy a práce dosavadní.

Zároveň mám tu zkušenost, že jakmile se začneme cítit „uspokojivě“, tak nám přijde do cesty něco, co nám zcela přesně ukáže, jak jsme na tom doopravdy. Tak tedy jsem jen trochu opatrná s nějakým tím uspokojením z „právě stavu“, a to kdykoliv a jakkoliv.

A tak-nějak průběžně vlastně zjišťujeme, že jsme na tom překvapivě jinak, tj. lépe než tomu dosud, a jindy zase poněkud hůře, než by se nám mohlo v té jisté klidné etapě zdát.

Takže možná se mnou budeš souhlasit, že práce je tady furt něúrekom,
a myslím, že dlouho ještě bude.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 10:16 pm    Předmět: x Citovat

toora: máš pravdu, taky mám takové zkušenosti. Chvíle klídku střídají náročnější pasáže, člověk se potřebuje i regenerovat a dát do kupy.
Někteří z nás, pravděpodobně s masochistickými sklony nebo dobrodružnou a zvídavou povahou si občas takové zpestření ordinují
i sami Laughing Laughing Laughing

šamanka

PS: pochopitelně Evíkovi ten úžasný pocit přeju a ta náročnější pasáž může mít podobu i vcelku pohodovou, když máme zmáknuto....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 10:28 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...ta náročnější pasáž může mít podobu i vcelku pohodovou, když máme zmáknuto....


A mám za to, Mílo, že tohle je ten jediný faktický lakmusový papírek toho, jestli jsme něco už "pochopili" doopravdicky.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2011 8:53 am    Předmět: Citovat

Tenhle popis to pěkně vystihuje:

Při transformaci jde především o změny pravohemisférového vnímání a reagování. To je řízené našimi instinktivními reakcemi na to, co se děje, a při něm je hlavním aktérem emoční mozek, který - stejně jako u zvířat - aktivuje vegetativní reakce v celém těle, nejen v hlavě. Jeho aktivity jsou tak rychlé, že probíhají mimo levou hemisféru. V tomto stádiu nemá schopnost vědomého učení se "hlavou" žádnou možnost to jakkoliv ovlivnit. Zdánlivě racionální reakce jsou ve skutečnosti reakcemi našich instinktů. Teprve důsledky neustálého opakování nepříjemných dopadů našeho nedovedného reagování v nás jednou - nakonec - vyvolá pochopení, že naše domněle racionální reakce byly řízené naší bytostnou potřebou sebeobrany. A objeví se tak vzácné neosobní : "aha"

Tenhle proces se dá buď brzdit - setrváváním ve svých dosavadních postojích a názorech - anebo urychlit neosobním vnímáním souvislostí

a) mezi tím, co se děje,
b) mezi způsobem, jakým na to reagujeme, a
c) mezi důsledky, ke kterým naše bezděčné reagování vede.

Při chápání kontextu, t.j. souvislostí ("aha!") fungují obě hemisféry současně. Znamená to příležitost

a) uvědomit si dřív, v čem pod vlivem emocí a sebeobranných mechanismů reagujeme nedovedně,
b) rozpoznat příčiny, proč tak reagujeme se rozvíjí pomalu, úměrně tomu, jak se prohlubuje naše sebereflexe.

Tímto se otevírá prostor pro jednání s menším množstvím bolestných dopadů.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2011 1:21 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Zároveň mám tu zkušenost, že jakmile se začneme cítit „uspokojivě“, tak nám přijde do cesty něco, co nám zcela přesně ukáže, jak jsme na tom doopravdy.

Tu zkušenost asi máme všichni. Pokud se cítím spokojeně, ,,bohorovně"Smile, tak si to užívám. Prožívám. Mám z toho radost. A hlavně to nechávám plynout a neprogramuju si nějakou brzskou podpásovku, nebo nějakou situaci, kterou nezvládnu. Tím neříkám, že to nepřijde.

Ten zákon prostě JE a BUDE. Ten zákon nijak zrušit nejde. Zrození střídá smrt, noc střídá den, léto střídá zimu ...zkrátka to kyvadýlko se houpe od jednoho pólu ke druhému a nejde zastavit. A platí ve všech úrovních. Na té duševní úrovni to ale asi pociťujeme nejvíc.
Zvlášť citlivější jedinci, kteří dokáží velmi bouřlivě prožívat radost a nadšení, tak stejně hluboko se dokáží utápět ve smutku a trápení. Nevím, jak jsou na tom ostatní, ale jako Rak na tom asi budu poněkud hůř, než kdybych byla třeba Lev.

Proto chci přijít na to, jak to udělat, abych tyto své pocity co nejvíc eliminovala. Abych se nenechala vláčet kyvadlem svých nálad, abych ten zákon prostě nějak ,,elegantně obešla" Very Happy . Jsem na začátku, něco zkouším vědomě, něco se mi zkrátka stane ,, jen tak" Wink, ale tím, že se to stane, tak zase dost věcí mi docvakne.
Je to zkrátka složité...ta jednoduchost Laughing . Ale určité poznatky už mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2011 1:29 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Chvíle klídku střídají náročnější pasáže......................................
PS: pochopitelně Evíkovi ten úžasný pocit přeju a ta náročnější pasáž může mít podobu i vcelku pohodovou, když máme zmáknuto....


Tak to si musím pamatovat....NÁROČNĚJŠÍ PASÁŽ..... Laughing Laughing Laughing
No, zní to fakt líp, než že to stojí za .....

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2011 1:21 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Nevím, jak jsou na tom ostatní, ale jako Rak na tom asi budu poněkud hůř, než kdybych byla třeba Lev.


Moje letitá kamarádka je Lev a celý život si sama vytváří neexistující dramata, která s plnou parádou prožívá. Crying or Very sad
A moje sestra je račice a je v pohodě, sice si trochu maluje svět na růžovo, aby mohla v poklidu (ve své růžové bublince) žít, ale u toho Lva (když se tedy povede) a jeho dramatickou potřebou je to jakýsi druhý extrém. Smile Takže holt úžasná pestrost života vezdejšího.... Laughing
Takže Evi, je to spíš na kuse. Very Happy

Citace:
Proto chci přijít na to, jak to udělat, abych tyto své pocity co nejvíc eliminovala. Abych se nenechala vláčet kyvadlem svých nálad, abych ten zákon prostě nějak ,,elegantně obešla" . Jsem na začátku, něco zkouším vědomě, něco se mi zkrátka stane ,, jen tak" , ale tím, že se to stane, tak zase dost věcí mi docvakne.
Je to zkrátka složité...ta jednoduchost.


Tady jsi Evi vyjádřila "jádro pudla".
Ono se skutečně většinou chce něco obcházet, a to nejen v uvozovkách. Smile
Na to "co s tím" už naštěstí přišli ti před námi. A co je na nás?
Přijít na to, že jiné cesty není, prostě si to prakticky ověřit, to je celé.
A tahle touha, potřeba, něco opravdu pochopit a změnit, ta tady buď
je, nebo není.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund