Fórum - Zobrazit téma - Nálada na RW - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nálada na RW
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nálada na RW
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 8:55 am    Předmět: Citovat

...

Naposledy upravil len dne ne únor 26, 2012 10:34 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 8:58 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:


Proto se nebudu zúčastňovat té nesmyslné ankety.


Pro tenhle názor je tam v té anketě myslím ta 3. volba, že ti to je fuk Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:06 am    Předmět: Slovníček pojmů :-) Citovat

len napsal:


Ano, to co píšeš Šamanko je hezká věc, slovníček pojmů. Ale v běžném životě je to tak trošku neproveditelné. Pokud se týká mě, tak mne to od psaní odradí asi také.


Slovníček pojmů - jenže kde vzít ten jednoznačný výklad pojmů? Při diskusích tady jsem zjistil, že to je právě ten největší problém, že lidé používají nějaké pojmy ale každý jednotlivý si pod tím představí něco jiného. Takže by to asi nemělo moc velký smysl. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:19 am    Předmět: Citovat

Citace:
Do druhého vidíš jen do té míry, v níž vidíš do sebe. A to není vůbec snadné - člověk se začne poctivě zajímat o vlastní motivace, jen když ho k tomu něco přinutí. A nebývá to právě příjemné. Protože každý máme přirozený instinkt si sám sebe idealizovat a chyby hledat na těch druhých.


Něco?
Je to nelibost, bolest a utrpení, vlastní dosud neprohlédnuté obranné mechanismy, tedy je to útrpná cesta, kterou každý projde do té doby než se začne zaobývat přdevším sám sebou a záleží jen na něm, jak dlouho to bude trvat, než se začne koukat do sebe, a je to jediný správný směr, kterým je možné se vydat na té tzv. duchovní cestě.
Bez toho, abychom dokonale prohlédli sebe sama se ve skutečnosti vůbec nic nezmění, do té doby je to jen taková hra na duchovno.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:20 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Evik napsal:


Proto se nebudu zúčastňovat té nesmyslné ankety.


Pro tenhle názor je tam v té anketě myslím ta 3. volba, že ti to je fuk Very Happy


Ne, není mi to fuk. Nesouhlasím prostě s touto kampaní. Tečka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:28 am    Předmět: Re: Slovníček pojmů :-) Citovat

Zbultran napsal:
Slovníček pojmů - jenže kde vzít ten jednoznačný výklad pojmů? Při diskusích tady jsem zjistil, že to je právě ten největší problém, že lidé používají nějaké pojmy ale každý jednotlivý si pod tím představí něco jiného. Takže by to asi nemělo moc velký smysl. Razz

Ano, problém není slovník, protože někdo ani nechce poznat skutečný význam určitého slova, trvá si na své projekci, na tom, co si myslí že to je, ve smyslu "je to takhle a basta", někdo zase kterým nerozumí ani on sám, a když se ho na ně zeptáš, tak se z toho snaží všemožně vykroutit. Tyhle tendence ani sebedokonalejší slovník bohužel řešit nedokáže.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:30 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Nesouhlasím prostě s touto kampaní. Tečka.


Ano, též nesouhlasím, tedy se hlasování ani neúčastním, protože o tohle tady Evi skutečně nešlo.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:36 am    Předmět: Citovat

ahoj
zaujalo mě:",,Co dělám proto, aby RW zase ožil a fungoval? "..."

když jsem sem přišel,taxem dělal,popsal jsem svou praxi i teorii

možná si to i někdo přečet

bavila mě debata,co udělat pro vzestup reiki,jak zabránit úpadku...ale bohužel,jako většina věcí,se to rozplizlo...žádná syntéza,nic konstruktivního

a to nejen v této debatě

popisuji svůj dojem

do toho navíc hádky a naschvály a hašteření o prkotiny,chvíli mě bavilo šermovat s ostatníma a oplácet zlomyslnost zlomyslností,ale všeho do času

ted reaguji jen sporadicky,ani žádné nosné téma tu nevidím

",,Co dělám proto, aby RW zase ožil a fungoval? ""
co udělám?
v současné situaci nevím,co by pomohlo
pohybuji se i na jiných webech(poradna zdarma,jitřní země,věk zlatého světla,...i tam jsou hádky,ale myslím v menší míře než tady,dá se debatovat

kolik je reikistů v čr,co dělají,jak jsou spokojeni,pracují,mají klienty,pomáhá jim někdo,jejich zkušenosti,co by potřebovali...co bychom potřebovali všichni..????

já jsem se zabýval reiki od roku 1994 do roku 2004,přišel jsem s nadšením a odcházel jsem dost rozpačitě,možná jsem černá ovce a ostatní jdou od úspěchu k úspěchu...inu,pak není co řešit

ale možná je takových jako já víc a bylo by škoda,aby toho všichni nechali

kdo ví?

@
......................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:40 am    Předmět: Citovat

ad slovník - problém je právě v tom, že každý duchovní směr, náboženství či jednotlivec může pod týmž pojmem vidět něco třeba i dost zásadně jiného. Obvykle tyto nehmotné pojmy nemají žádnou objektivní všeplatnou definici, se kterou budou souznít všichni. Proto nic jako objektivní slovník domnívám se neexistuje, nezbývá než komunikovat a vysvětlovat pojmy v konkrétní diskuzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:51 am    Předmět: Citovat

Pár lidem bych doporučil a jsou to hlavně ti, co jdou nejvíc slyšet, aby se na chvíli odmlčeli - totálně a aby dali prostor ostatním - těm tichším hlasům a pozorně tak naslouchali.

Když už nic, tak ticho léčí.
A když ano - můžou uslyšet pravdu o tom, kde je skutečný problém. Pak už jen zbývá se této myšlence nebránit a akceptovat ji. Ne se ji snažit umlčet přeřváváním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 9:55 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Pár lidem bych doporučil a jsou to hlavně ti, co jdou nejvíc slyšet, aby se na chvíli odmlčeli - totálně a aby dali prostor ostatním - těm tichším hlasům a pozorně tak naslouchali.

Když už nic, tak ticho léčí.
A když ano - můžou uslyšet pravdu o tom, kde je skutečný problém. Pak už jen zbývá se této myšlence nebránit a akceptovat ji. Ne se ji snažit umlčet přeřváváním.


Ale vždyť k tomu co žádáš právě teď docházelo. A výsledek byl, že sem kromě sporadických příspěvků ostatních přispívali prakticky jen arohoj a moi. Takže tvoje metoda zdá se bohužel nezafungovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 10:06 am    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj
zaujalo mě:",,Co dělám proto, aby RW zase ožil a fungoval? "..."

když jsem sem přišel,taxem dělal,popsal jsem svou praxi i teorii

možná si to i někdo přečet

bavila mě debata,co udělat pro vzestup reiki,jak zabránit úpadku...ale bohužel,jako většina věcí,se to rozplizlo...žádná syntéza,nic konstruktivního

a to nejen v této debatě

popisuji svůj dojem

do toho navíc hádky a naschvály a hašteření o prkotiny,chvíli mě bavilo šermovat s ostatníma a oplácet zlomyslnost zlomyslností,ale všeho do času

ted reaguji jen sporadicky,ani žádné nosné téma tu nevidím

",,Co dělám proto, aby RW zase ožil a fungoval? ""
co udělám?
v současné situaci nevím,co by pomohlo
pohybuji se i na jiných webech(poradna zdarma,jitřní země,věk zlatého světla,...i tam jsou hádky,ale myslím v menší míře než tady,dá se debatovat

kolik je reikistů v čr,co dělají,jak jsou spokojeni,pracují,mají klienty,pomáhá jim někdo,jejich zkušenosti,co by potřebovali...co bychom potřebovali všichni..????

já jsem se zabýval reiki od roku 1994 do roku 2004,přišel jsem s nadšením a odcházel jsem dost rozpačitě,možná jsem černá ovce a ostatní jdou od úspěchu k úspěchu...inu,pak není co řešit

ale možná je takových jako já víc a bylo by škoda,aby toho všichni nechali

kdo ví?

@
......................


Děkuji moc za tento příspěvek. Nepohybuji se na jiných webech a nikde jinde nepřispívám.

Dostalo se mi Reiki jako nástroje ke svému rozvoji a tak ho i používám. Díky Reiki jsem se posunula trochu jiným směrem a neříkám, že to je tak špatně. Zkrátka všechno, co děláme, je nějak tou zlatou nitkou Reiki propojeno.
Ne všemu, co dělá ten druhý rozumím a také neočekávám pochopení pro to, co dělám já.

Reiki mi pomáhá pořád, používám tuto energii stále, ale není mojí prioritou, je spíš úžasným doplňkem.

Reikiweb mám moc ráda, ale vidím i pokles zájmu o Reiki. Nováčci ve smyslu úplných začátečníků tady nejsou. A není to určitě tou atmosférou. Tu vnímáme především my, kteří se už známe delší dobu.

Proto se tady občas vyskytnou ,,témata", která na první pohled sem na reikiwebík nepatří. Ale pokud někoho zaujmou, tak se rozvine celkem slušná a zajímavá diskuze.
Co udělám pro ,,rozhýbání" reikiwebíku? To, co dělám doposud. Pokud narazím na zajímavé téma, nenechám si ho pro sebe. Naopak pokud mě nějaké téma zaujme, ráda se diskuze zúčastním. Pokud budu cítit, že k tomu nemám co říct, budu mlčet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 10:39 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Krabas napsal:
Pár lidem bych doporučil a jsou to hlavně ti, co jdou nejvíc slyšet, aby se na chvíli odmlčeli - totálně a aby dali prostor ostatním - těm tichším hlasům a pozorně tak naslouchali.

Když už nic, tak ticho léčí.
A když ano - můžou uslyšet pravdu o tom, kde je skutečný problém. Pak už jen zbývá se této myšlence nebránit a akceptovat ji. Ne se ji snažit umlčet přeřváváním.


Ale vždyť k tomu co žádáš právě teď docházelo. A výsledek byl, že sem kromě sporadických příspěvků ostatních přispívali prakticky jen arohoj a moi. Takže tvoje metoda zdá se bohužel nezafungovala.


Myslel jsem to speciálně na toto téma. Dal bych tedy větší prostor Len a jí podobným a ubral bych jej Tooře, mě, Beppemu, a dalším nám podobným.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 11:19 am    Předmět: Citovat

To, co tady píše Len, se mi líbí.
Jestliže tohle má být svěží vítr na RW, tak to beru.
Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 11:24 am    Předmět: Re: Slovníček pojmů :-) Citovat

Ještě douška k tomuto:
Zbultran napsal:
Slovníček pojmů - jenže kde vzít ten jednoznačný výklad pojmů?


Stačí se podívat kolik návštěv mají vlákna:
„Zkratky“ a „Srozumitelnost“, myslím, že to o ledasčems to svědčí.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund