Fórum - Zobrazit téma - Nálada na RW - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nálada na RW
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nálada na RW
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 6:33 pm    Předmět: Citovat

Citace:
máš pravdu, já se opravdu nehodím do "golfového klubu", kde jsou potřeba stanovy k tomu, aby člověk věděl, zda mezi tyto "vyvolené" vůbec může vstoupit a jak se má chovat.
Já raději vstoupím do kroužku vaření, jelikož tam chodí jen ty husičky jako já, které nejsou schopny stanovy pochopit, a nějak logicky předpokládají, že...

Máš dojem, kamo, že tohle je pokorný povzdech nad sebou? Mně to spíš připomíná ironizování Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 6:49 pm    Předmět: Citovat

Tobee,
trošku se Ti míchá to co psala Len a to co píšu já, ale budiž: ano, tohle asi bude ironie. Ale otázka zněla, jestli je to manipulace.
Co myslíš Ty?
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 7:10 pm    Předmět: Citovat

Otázka je, co rozumím manipulací. Pro mě je to - v tomhle případě - snaha docílit určitého výsledku použitím jakoby nevinných prostředků. Zdánlivé skromnosti, třeba.

Je to součást nevědomého taktizování. Můžeme se k němu bezděčně uchýlit v určité nouzi, když přímočaré jednání nevedlo k žádoucímu výsledku, například nevyvolalo souhlasnou reakci, kterou jsme předpokládali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 7:18 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
(a podobně Krabas, který ještě nezpracoval zážitek z roku 2004)


To že něco pamatuju, neznamená, že jsem to nezpracoval.

Mě spíš překvapuje, že ten, kdo je tu sotva dva roky si vyhrazuje právo navrhovat vyhazování lidí z tohoto fóra. Neříkal jsi, že ses angažoval v politice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 7:31 pm    Předmět: x Citovat

Dámy a pánové,
připadá mi naprosto zbytečné se pořád dokola piplat v minulosti. Kdo kdy komu šlápl na bebínko a co kdo komu řekl. Vždyť už je to dávno pryč
a dneska jsme každý někde jinde. Pokud někoho bývalé křivdičky pořád trápí, pak má možnost použít ony vychvalované metody k jejich zpracování. Podstatné je co je teď a k čemu to povede.

Zase se tu objevuje stará známá iluze, že člověk zasvěcený a používající reiki by se měl stát jakýmsi bezchybným sladkým monstrem hodným svatořečení. Tak to není. Ani v reiki ani v jiných duchovní směrech.
Každý má svoje dobré i méně krásné stránky. Poznala jsem pár lidí, co mluvili jako oživlá bible nebo chodící ezoterická literatura a přesto to byli velice zlí lidi nebo podvodníci a lháři.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 7:40 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Mě spíš překvapuje, že ten, kdo je tu sotva dva roky si vyhrazuje právo navrhovat vyhazování lidí z tohoto fóra. Neříkal jsi, že ses angažoval v politice?


Razz A za jak dlouho se smím vyjadřovat, za 5 nebo za 10 let ? Nebo nikdy, protože ty jsi tady byl dřív ? Tvojí výtku bych chápal, kdybych byl úplný nováček nebo kdybych chtěl někoho vyhazovat z nějákých neospravedlnitelných důvodů, ale takhle mi to přijde přehnané. Vyjádřil jsem svůj názor na fungování fóra a to je všechno. Dle mého na to má právo každý kdo sem přispívá alespoň pár měsíců a nováček samozřejmě taky, i když ten by mohl být zdrženlivější.
Co se týče politiky, tak jsem se nikde neangažoval ani jsem nic takového neříkal. A i kdyby, tak nevím jakou to má mít souvislost ? Rolling Eyes Nebo to měla být od tebe urážka ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 8:46 pm    Předmět: Citovat

tobee napsal:
Otázka je, co rozumím manipulací. Pro mě je to - v tomhle případě - snaha docílit určitého výsledku použitím jakoby nevinných prostředků. Zdánlivé skromnosti, třeba.

Je to součást nevědomého taktizování. Můžeme se k němu bezděčně uchýlit v určité nouzi, když přímočaré jednání nevedlo k žádoucímu výsledku, například nevyvolalo souhlasnou reakci, kterou jsme předpokládali.

V tom případě se snad na každou větu dá naroubovat manipulace - i na tuhle. Klidně v tom hledej třeba vlastizradu. Když se chce - všechno jde.

.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:04 pm    Předmět: Citovat

...

Naposledy upravil len dne ne únor 26, 2012 10:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:25 pm    Předmět: Citovat

Citace:
V tom případě se snad na každou větu dá naroubovat manipulace

Nejde o naroubování něčeho zvenčí, ale naopak pohled dovnitř - na příčiny, PROČ co děláme právě tím způsobem, jakým to děláme. Ty nás jak známo ovlivňují bez našeho vědomí. To mě vždycky zajímalo, zvykla jsem si dívat se zpětně po příčinách svých reakcí i reakcí lidí kolem sebe a potvrdilo se, že opravdu můžeme dělat nebo říkat jednu a tutéž věc a pokaždé z úplně jiného důvodu. Jednou třeba naprosto nesobeckého, podruhé naopak v sebeobraně. Časem se chtě nechtě rozvine všímavost ke kontextu a zvyk vidět slova a věty v celkové souvislosti, ze které sama vysvitne motivace a co z ní plyne, k čemu směřuje.

Skutečná upřímnost bez sebeobranných motivací naštěstí existuje,
a napodobit se nedá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:41 pm    Předmět: Citovat

Tobee,
do lidí nevidíš, nikdy nemůžeš s určitostí vědět proč to, či ono řekl a udělal, maximálně se o tom může donekonečna spekulovat a mudrovat. Člověk kolikrát nezná dokonale sám sebe a snaží se prokouknout někoho jiného...
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 9:52 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Člověk kolikrát nezná dokonale sám sebe a snaží se prokouknout někoho jiného....

To nefunguje. Do druhého vidíš jen do té míry, v níž vidíš do sebe. A to není vůbec snadné - člověk se začne poctivě zajímat o vlastní motivace, jen když ho k tomu něco přinutí. A nebývá to právě příjemné. Protože každý máme přirozený instinkt si sám sebe idealizovat a chyby hledat na těch druhých.

Co ale u sebe rozpoznáš, rozpoznáš pak už vždycky a všude. Přirozeně že dokud s tím nemáme vlastní zkušenost, může nám nám podobné tvrzení připadat jen jako další snaha mít navrch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 10:23 pm    Předmět: Citovat

len napsal:
Byl o tom, že nechápu, proč na otázku není jednoduchá odpověď.

Fajn Len, tohle je tedy alespoň jakási konkrétní sentence, a pokud tuto
otázku myslíš opravdu vážně, potom:

U otázky vždy záleží na tom, čeho se týká, kdo, a především proč se ptá.
U jednoduchého dotazu na oblíbený pokrm, pořad apod. existuje zcela
jednoduchá pragmatická odpověď a nenapadá mne, proč by odpověď nebyla někomu jasná.
Potom ale existují dotazy, a speciálně v oblasti ducha to bývají otázky, kdy odpověď jednoduchá sice může být, může zaznít, ale tázající jí neporozumí. Proč?
Jednoduše, protože se ptá na zkušenost někoho druhého, kterou dosud sám neudělal. V této fázi se rozhoduje o budoucnosti celého dialogu, tj. zda tázající míní svoji otázku vážně a doopravdy, potom přichází k dalším doplňujícím otázkám a upřesňujícím odpovědím, nebo...se dotyčný ptá s tím, že si myslí, že může teď a hned všechno pochopit, a nebo se dokonce ptá na něco, na co má už předem hotový názor, aniž by to vůbec absolvoval, měl s tím, na co se ptá, jakousi vlastní zkušenost.
Tam je potom dialog naprosto nemožný.


Citace:
Proč vaše diskuse končí tak, jako v tomto vlákně.

Diskuse (věcná) končí, když se namísto diskutovaného tématu začnou lidé dohadovat o tom, kdo je tady ten nejblbější, nebo oklikou, tedy z toho, co někdo napíše jasně vyplývá, že on rozhodně tím blbem není. Smile

Citace:
Manipulace ?

Ano, i když nevědomá, je to pořád o tom samém, zkoumání vlastních pohnutek, alfa a omega.

Citace:
Můžu být také hnidopich a ptát se tě, proč tě napadl zrovna golfový klub ?

Na to Ti Len odpovím tak jak to je, prostě mi proběhnul před očima obraz, který jsem nedávno viděla, kdy nějaký borec na čtyřkolce rozoral kdesi green. Jen pořád nevím, co máš právě ty proti golfu nebo gofistům.
Je přeci úplně jedno, o jaké společenství lidí se společným zájem se jedná, vždy jsou tady, a to ve všem, jistá pravidla, které buď ctíme, nebo ne.

Citace:
Cítíš se tak, že my ostatní smrtelníci do toho nemáme co mluvit, že ty budeš pomocí stanov rozhodovat kdo bude nebo nebude členem ?

Opět Tvoje neuvědomovaná manipulace. Podsouváš mi něco, co je pouhá Tvoje smyšlenka. Kde o něčem takovém rozhoduji???
S obecnou kritikou toho, jak se zde diskutuje jsi sem přišla Ty, Len.

Citace:
Mimochodem po mě to po přihlášení za člena nechtělo podepsat žádnej souhlas se stanovami nebo podmínkami diskuse na fóru.

Proč hned podepisovat?
Jsi občan téhle republiky, nebo jiné? Podepisovala jsi snad ústavu?
Já tedy ne, přesto zákony ctím a řídím se jimi. Na Reikiwebíku je to stejné, pravidla tady existují. K jejich akceptování se přihlašuješ
tím, že se na RW zaregistruješ.

Citace:
Tož si tedy děvče budeš muset hledat nějakou vznešenější společnost, než je eaná na RW, když ti nejsme dost dobří.


len napsal:
Co měla znamenat tato věta ? Jak si jí mám vysvětlit ? To není manipulace ? Nebo to mám brát jako provokaci ? Jako pokus o to mě urazit ?

Tato věta byla pouze odpovědí na Tvoje prohlášení:
len napsal:
Přišla jsem sem, abych se něco zajímavého o reiki dozvěděla a také proto, abych si udělala obrázek o lidech, kteří s reiky tak říkajíc žijí. A můj pocit : Děkuji, nechci


len napsal:
Tohle nikam nevede.

V tomhle se Len shodneme, tedy již podruhé se dnes s Tebou loučím.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 5:57 am    Předmět: x Citovat

A zase je to tu, nekončné žvanění jestli tohle slovíčko a tamhleto slovíčko.
Raději řeknete - proboha stručně a srozumitelně - kde vidíte cestu z toho bludného kruhu a přestaňte se zase zamotávat do koloběhu toořiných traktátů, které spolehlivě spoustu z nás vyženou z diskuzí, protože v té záplavě slov se těžko hledají příspěvky někoho jiného.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 7:16 am    Předmět: x Citovat

Co mě napadlo, jako novinka, která by se tu mohla objevit a hodně by ulehčila v debatách je slovníček pojmů. Buď jako samostatná rubrika řazená podle abecedy (jako je teď seznam mistrů reiki), takže by se v diskuzi mohlo dát místo zaplétání do slov odkaz - viz slovníček - a bylo by vymalováno. Nebo by se to mohlo dát jako samostatné téma do Pelmelu. Ale tak, aby bylo jasné, čeho se vysvětlování týká. Tedy: napis - heslo (např. mysl), potom samostatný text. Aby člověk nemusel hledat kdesi
v textu co je vysvětlováno.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 7:41 am    Předmět: Citovat

Milí přátelé,

sleduji dnes, co se tady děje a nevycházím s údivu Rolling Eyes
Já mám rozhodovat, komu dám palec dolů, protože mi VADÍ jeho příspěvky? Co to je za nesmysl? Jaký vadí nebo nevadí?

Pokud porušuje pravidla, je na správci webu co udělá. Jenom na něm. Nám ostatním to nepřísluší.

Nálada na reikiwebu všeobecně...tady si můžeme sáhnout asi všichni do svědomí a říct si: ,,Co dělám proto, aby RW zase ožil a fungoval? "
Když si odpovím, tak zjistím, že svádět jeho úpadek na některé členy je nesmyslný. Vždycky je to na nás, jaké si to uděláme.

Počet aktivních přispěvatelů by se dal spočítat na prstech jedné ruky. I to o něčem svědčí. A není to o Arohojovi ani o Moiovi.

Proto se nebudu zúčastňovat té nesmyslné ankety.

Krásný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund