Fórum - Zobrazit téma - Nálada na RW - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nálada na RW
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nálada na RW
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 12:14 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Zkus mrknout na druhý odstavec toho, co vedle před chvílí napsal LW.
Wink
.

Myslíš tohle Kámo?
Citace:
Jedna rada, pokud Vám někdo vadí, je to i ve vás, co on pro vás znázorňuje. Když si to v sobě vyřešíte, přestane vám to vadit. A pak tomu už nedáte energii a ten dotyčný pak odejde někam jinam, kde si bude hrát s těmi, kteří si hrát chtějí.


Kdybys alespoň jenou pořádně přečetl, co píšu já, to by bylo moc fajn:
Citace:
...mám takový dojem, že zaměňuješ ještě dvě jiné, rozdílené věci. Vnitřní postoj (jakousi emoci) s čistou, nezabarvenou reakcí na dění, prostě spolu-utváření čehosi společného.


Citace:
mám taky možnost vyjádřit, co si myslím, že tomu prospívá a co to mu škodí, samozřejmě, že nečekám, že to každý bude vnímat stejně jako já, a že se tedy rázem něco změní. Ať už to dopadne jakkoli, nemám s tím žádný problém...


Dokážeš Kámo někdy rozlišit to, co ti vadí, tedy se to dotýká tvojí osoby, od citově nezabarveného konstatování toho, co je pro něco přínosné a co je tím prvkem, který jistou věc brzdí a patuje?
Nebo tohle prostě vůbec neznáš a vyjadruješ se až tehdy když se to nějak nelibě dotkne tvého ega, tedy ti to tzv. vadí?

Ještě jednou tedy, nevadí mi vůbec nikdo (narozdíl od vnímání Leighta o "vadění někoho").
Vnímáš alespoň ten rozdíl mezi osobním a neosobním, Kámo?
Respektive vnímá tento rozdíl alespoň někdo z čtenářů?

Vadí Vám někomu jak je veden tento stát?
Nuže, přátelé, vyřešte si to v sobě, pak se vše vyřeší. Rolling Eyes
Už mne nějak unavuje, když někdo tyhle new-age duchovňácký řeči
aplikuje na to, kde je zrovna třeba se projevit, jednat a ne jen tichého souhlasného pobekávání. Cool

S přáním pěkné neděle, ahoj.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 12:16 pm    Předmět: Citovat

Tato kamova argumetace mi připomněla, jak jsem kdysi dávno při zpoždění vlaku, který delší dobu stál někde v polích mezi stanicemi vznesl nevinný dotaz na průvodčího ve smyslu "Co se děje ? Kdy budeme pokračovat v jízdě ?" a on mi bez vysvětlení naštvaně odpověděl něco jako "Když se vám to nelíbí, tak vlakem nejezděte ! ". Člověk přeci není jenom pasivní konzument, alespoň co se týče RW a má tudíž právo říci k tomu svoje a pokusit se to ovlivnit. Nejenom pasivně vypnout / zapnout. Proto to přirovnání k televizi kulhá na všechny 4 nohy. Mimochodem i k té TV se mohu kriticky vyjádřit a ne jen pasivně konzumovat. Opačný extrém, kdy se někdo nadměrně zabývá jen kritizováním namísto toho aby to občas vypnul, ten pochopitelně taky není dobrý, asi jako každý extrém.

Jinak já si nemyslím, že by činnost plakátovačů byla jediná příčina úpadku diskuzí, v tom souhlasím s Krabasem a dalšími. Ale je to jedna z podstatných věcí, která lidi odrazuje. Každý to nedokáže tak eliminovat jako píše kamo. Když třeba budete chodit do oblíbené restaurace na oběd a začne vás rušit že tam u jednoho stolu sedává parta buranů co vulgárně pokřikuje, tak si taky příště rozmyslíte jestli příště přijdete. Někdo to dokáže přejít, někdo hůře, někdo vůbec ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 12:22 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím Beppe.

Jinak jde (spíše než o cizí hospodu) o volně přístupný klub, jeho členy a jeho programové zaměření, jeho jisté, předem dané, stanovy.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 2:26 pm    Předmět: Citovat

Tooro a Beppe,
vy jste projevili nějaký názor na fungování RW a já vyslovil ten svůj. A nemám potřebu ho měnit, stejně jako nemám potřebu se kvůli něj s vámi rozhádat.

Jestli něco zpomalilo RW, tak to není diskutabilní aktivita některých jedinců, ale až na výjimky pasivita zbytku poměrně velké členské základny. Pak se stane, že nejživější diskuse nastává v momentě, kdy se řeší někdo, kdo někomu vadí.
Spíš bych se teda zaměřil na to, co udělat s touto pasivitou, než řešit nějaké ankety koho sejmout.
Co?

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 2:57 pm    Předmět: Citovat

...

Naposledy upravil len dne ne únor 26, 2012 10:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 3:25 pm    Předmět: Citovat

len napsal:
...tak tady mne už nenapadá nic jiného, než že vyhrabu ze skříně pionýrský šátek, budu salutovat a zpívat Internacionálu.

Kluby Len vznikly díky demokratické společnosti, a je to dobrovolné seskupení lidí s jakýmsi společným zájmem. A protože je nutné, aby se např. v golfovém klubu nejezdilo po hrací ploše s čtyřkolkami, má každý klub jakási pravidla, aby byli tito členové mohli věnovat tomu, co je obsahem činnosti onoho seskupení, namísto toho, aby řešili nápady, či výpady lidí, které obsah činnosti klubu nezajímá, nebo jim přímo škodí.
Členství v klubu je dobrovolné a odchod z něj svobodný.

A pokud máš jakýsi neuvědomovaný spouštěč na slovo "klub", "stanovy", či jiné z té mojí věty, potom je tady vždy stará dobrá Wikipedie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Klub


Citace:
A víte jaký byl rozdíl proti diskusím tady ? Tam každý napsal co nejraději, nikdo nekritizoval to, co psali ostatní, nikdo se nesnažil přesvědčit nikoho o změně jídelníčku, nestrhla se tam žádná hádka o zdravý způsob výživy, o tom, zda je lepší jíst maso, nebo být vegetariánem.

Problém bude někde na Tvém přijímači (jakýsi další nevědomý spouštěč) Len, neboť to, když někdo napíše svůj názor, bereš to jako přesvědčování.
A s tím bohužel asi nikdo nic nezmůže. Sad

Tož si tedy děvče budeš muset hledat nějakou vznešenější společnost, než je eaná na RW, když ti nejsme dost dobří. Laughing Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 3:26 pm    Předmět: Citovat

Len, díky, mluvíš mi z duše.
Kéž by ještě nějaký další nováček našel odvahu a napsal své pocity o zdejších diskuzích.

Na závěr jedna odpověď pro tebe - ne, to není reiki, to jsou jen někteří lidé tady, kteří se jím ohánějí.

Hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 3:34 pm    Předmět: Citovat

len napsal:
Tohle má být Reiky ?
Děkuji, diktování toho co je správné a toho co si mám myslet jsem si už užila dost.
Sbohem reiky, bylo mi potěšením, ale už toho bylo dost.

Len, Reiki je v tom nevinně.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
len
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 4:58 pm    Předmět: Citovat

...

Naposledy upravil len dne ne únor 26, 2012 10:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 5:07 pm    Předmět: Citovat

Tak dejme hlasovat v soudružském duchu ještě o Tooře!

Aby jsme v tomto případě nebyli překvapeni výsledkem Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 5:48 pm    Předmět: Citovat

len napsal:
Já raději vstoupím do kroužku vaření, jelikož tam chodí jen ty husičky jako já, které nejsou schopny stanovy pochopit, a nějak logicky předpokládají, že když je to kroužek vaření, že se tam bude vařit


Len, tohle manipulace jako vyšitá, přímo ukázková.
Nejdřív se vyjádříš ve smyslu jací sem chodí lidé, a jak nemožně tady píší a pak sama sebe prohlášíš za husičku.

Jo a sice nejsem sice jediná, ale za tohle děkuji:
Citace:
Proč ty jediná tu diskutuješ...


A pokud by jsi místo toho svého mentorování, kárání a manipulování chtěla opravdu diskutovat, potom sem dej konkrétní příklad, kde a co považuješ za "přesvědčování o své pravdě".

Jinak se měj pěkně.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 6:00 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Len, tohle manipulace jako vyšitá, přímo ukázková.
Nejdřív se vyjádříš ve smyslu jací sem chodí lidé, a jak nemožně tady píší a pak sama sebe prohlášíš za husičku.

Manipulace?? Kde?
Ať hledím jak hledím - prostě ji nevidím.
To si nechám vysvětlit, zkus to polopaticky.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 6:14 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Manipulace?? Kde?
Ať hledím jak hledím - prostě ji nevidím.
To si nechám vysvětlit, zkus to polopaticky.


Jo, to víš, Kámo, abych furt byla za toho, kdo tady jedinej diskutuje, viď Wink (protože to slušný lidi přeci nedělaj). Very Happy

Ale dá se na to normálka přijít.
Zkus se Kámo třebas zamyslet nad tím, proč bys sám sebe označoval
jako "já vůl blbej" (husáček hloupej), nebo takhle nějak podobně.
Co, kdybys tohle napsal, co by tě tak k tomu mohlo asi tak vést...?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 6:20 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé je že po té "husičce" pak přijde příklad s klubem vaření, což je ovšem principiálně totéž, co ten golfový klub se kterým nesouhlasí. Asi tam jde opravdu jen o tu "husičku" aneb jak sám sebe vmanipulovat do pozice oběti a druhého do pozice agresora. Jinak si myslím, že len zdejším lidem křivdí v tom (a podobně Krabas, který ještě nezpracoval zážitek z roku 2004) že nikdo nedává odpovědi a jenom vyvolává kontoverze. Já tady vidím spoustu témat, kde se dotazujícímu odpovědí dostalo. Například tady nedavno bylo něco ve smyslu "Co pro vás znamená reiki" a tam lidé odpovídali přímo předpisově, jak si to len představuje. Jinak to že se diskuze něják rozvijí a o názorech se polemizuje, já za závadné nepovažuji. Je to pro mě normální a v pořádku. Jedině tím si člověk něják utříbí svoje názory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne leden 22, 2012 6:21 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Zkus se Kámo třebas zamyslet nad tím, proč bys sám sebe označoval
jako "já vůl blbej" (husáček hloupej), nebo takhle nějak podobně.

Tohle je manipulace? Tak to čumím...takže pokaždé když si z nějakého důvodu něco takového řeknu, nebo napíšu, tak manipuluju?
To jsou mi věci. Shocked Já myslel, že je to jen takový povzdech...


toora napsal:
Co, kdybys tohle napsal, co by tě tak k tomu mohlo asi tak vést...?

Mnoho a mnoho důvodů, nebo jsem snad jediný, kdo si tohle sám o sobě sem tam řekne?

.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund