Fórum - Zobrazit téma - Tajemství vesmíru, odkud přicházíme a kam jdeme. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Tajemství vesmíru, odkud přicházíme a kam jdeme.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Tajemství vesmíru, odkud přicházíme a kam jdeme.

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 6:21 pm    Předmět: Tajemství vesmíru, odkud přicházíme a kam jdeme. Citovat

To co teď napíšu je založeno na vlastním prožitku z meditace. Jistě k tomu dopomohlo mnoho podnětů z knih, seminářů a rozhovorů. Možná někdo řekne, že jsem objevil objevené ale až teprve na základě vlastního prožitku sestoupí informace na tu správnou úroveň vědomí.

Napíšu to dvěma větama:
Celý vesmír je živá bytost. Přicházíme z vnitřního vesmíru a jdeme do vnějšího vesmíru.

V jednom okamžiku jsem si uvědomil a pospojoval mnoho věcí.
Tak jako buňka je součásí bytosti zvané člověk, tak naše země je součástí bytosti zvané vesmír. Naše tělo, je pro jednu každou buňku v těle nekonečným vesmírem. Vědomí začíná někde na buňěčné úrovni. Každá buňka má svoje vědomí. Toto vědomí se rozšířuje a v této chvíli vědomí vnímáme na úrovni lidské bytosti. Toto vědomí ale expanduje dále do vesmíru. Postupně se stáváme vesmírem.

http://www.ulozto.cz/3381035/univerzoom.pps

A teď další věc. Co je to nemoc? Vezmeme napříkad rakovinu. Buňky např. v plících začnou dělat něco jiného než mají. Přestanou plnit svoje poslání. Začne se projevovat jejich "EGO" a začnou si myslet, že mohou dělat co se jim zlíbí. A taky do dělají. Rozrůstají se a ničí tělo ve kterém žijí. Stejně tak lidké EGO si dělá co chce a ničí zemi, na které žije, ničí okolní vesmír.
Člověk svoje tělo léčí, léčí svůj vnitřní vesmír, dává mu vitamíny, pilulky, energie. Léčime sami sebe. Stejně tak, vesmír léčí naši zemi, léči nás, léčí sám sebe.

Nejvyšší forma lásky je odevzdání Bohu, aby vztoupil na naše místo. Budeme jako dřív ale bez ega. Budeme žít svoje poslání. Stejně jako každá buňka v našem těle plní svoje poslání, tak i my máme plnit to svoje.

V tomto kontextu ještě jednou zde vložim báseň od Jana Nerudy - Písně kosmické

Jak lvové bijem o mříže,
jak lvové v kleci jatí,
my bychom vzhůru k nebesům
a jsme zde Zemí spjatí.

Nám zdá se, z hvězd že vane hlas:
"Nuž pojďte, páni, blíže,
jen trochu blíže, hrdobci*,
jimž hrouda nohy víže!"

My přijdem! Odpusť, matičko,
již jsi nám, Země, malá,
my blesk k myšlénkám spřaháme
a noha parou cvalá.

My přijdem! Duch náš roste v výš
a tepny touhou bijí,
zimniční touhou po světech
div srdce nerozbijí!

My přijdem blíž, my přijdem blíž,
my světů dožijeme,
my bijem o mříž, ducha lvi,
a my ji rozbijeme!


Říkám tedy. Probuď me se. Odhoďme svoje Ega a začněme žít naše poslání.

Hezké svátky

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 8:30 pm    Předmět: Cesta posílení Citovat

Ahoj Roso, díky za krásný článek!

K tomuto tématu mě hodně oslovila poslední kniha Barbary Marciniakové "Cesta posílení", která mě přesně zapadá do téhle doby. Zpětně jsem zjistil, že Marciniakovou doporučuje Eric Pearl v seznamu literatury pro praktiky, ale nějak si mě přitáhla sama.

Myslím, že by se Ti mohla líbit. Je opravdu hutná a skoro z každé stránky by se dalo citovat. Téměř na ni platí to, co řekl Eric o Klíčích Enochových, že jestli existuje kniha, která se nedá číst rychle, tak to je právě tahle. Což mi docela vyhovovalo, když jsem pečoval o Neptuna, na chvíli usnul a někdy ho zas probudilo jenom to, jak jsem otočil stránku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 10:07 am    Předmět: Citovat

Průlet vesmírem. Velmi pěkné.
http://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U&fmt=22

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 11:58 am    Předmět: Citovat

Tohle tak vidět ve 3D...
Moc hezké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 10:38 pm    Předmět: Re: Tajemství vesmíru, odkud přicházíme a kam jdeme. Citovat

Roso napsal:


Napíšu to dvěma větama:
Celý vesmír je živá bytost. Přicházíme z vnitřního vesmíru a jdeme do vnějšího vesmíru.



Přeji Ti Roso krásné vánoční rozjímání a ostatním též pěkný zážitek Wink Eva

http://www.cestykesvetlu.cz/kosmoobrazy/index.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 5:21 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem v meditaci pochopil a prožil pojem nekonečno a pochopil tak symbol nekonečna jako ležané osmičky. Těžko se mně to popisuje slovy a ještě hůř chápe myslí. Říká se, že se vracíme domů, tam odkud jsme přišli. Ta cesta ale neleží na přímce ani na křivce, jako když jedete z Brno do Prahy. Symbol nekonečna je ta samotná cesta. Vracíme se domů ale doma je zároveň začátek te stejné cesty po které už jsme šli. Zkuste si vytvořit symbol nekonečna z proužku papíru. Na jedné straně papír otočte o 180 stupňů a slepte z druhým koncem. Pak si položte tužku a jeďte po papíru. Projedete papír po obou stranách a opět se vrátite tam odkud jste vyšli. Vědecky to má nějaký název ale nenašel jsem to.
Jak jsem psal v úvodním příspěvku tak Přicházíme z vnitřního vesmíru a jdeme do vnějšího vesmíru. Takle do vypadá jednosměrně. Vracíme se ale zpět do vnitřího vesmíru přes bod, který máme v sobě a který se jmenuje Nada Bindu - zdroj (nekonečná, potenciální prázdnota). Jsme neustále v nekonečné smyčce.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

(máš určitě na mysli Möbiovu pásku)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Möbiova_páska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 10:00 pm    Předmět: Citovat

Tuhle pásku jsem si kdysi vyráběl z papíru a rozstřihával Smile (tak jak je popsáno i v té wikipedii), je to jedna z takových populárních matematických zajímavostí. Člověk se musí trochu zamyslet jak je možné, že vzniknou různé útvary podle toho v kterém místě se páska podélně rozstřihne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 10:28 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem se na to ještě podrobně podíval a zjistil jsem, že Roso meditoval na Kleinovu láhev Smile Ta lépe odpovídá jeho popisu

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kleinova_l%C3%A1hev
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 11:14 pm    Předmět: Re: Tajemství vesmíru, odkud přicházíme a kam jdeme. Citovat

Evik napsal:


Přeji Ti Roso krásné vánoční rozjímání a ostatním též pěkný zážitek Wink Eva

http://www.cestykesvetlu.cz/kosmoobrazy/index.html



Jůůůůů, zrovna dneska jsem byla v Galerii cesty ke světlu.........slavila jsem svoje krásný "hranatý" čtyřicátiny a zavítala jsem tam a musím říct, že krása..................... Laughing Laughing Laughing


Jinak k tomu, co psal Roso - měla jsem podobný prožitek asi před 2 měsíci. Byla to taková síla a taková krása, vědomí souvislostí, to se nedá popsat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 11:32 pm    Předmět: Citovat

Tak všechno nejlepší Lendulko Razz Mojí sestře je teď zrovna taky 40 let, zítra máme rodinnou oslavu. Dobrá náhodička, sestro Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 12:48 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Tak všechno nejlepší Lendulko Razz Mojí sestře je teď zrovna taky 40 let, zítra máme rodinnou oslavu. Dobrá náhodička, sestro Smile


Hezky pěkněěě............. Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund