Fórum - Zobrazit téma - Práce - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Práce
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Práce
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 8:49 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Prostě jsme hodně rozmazlení a tyhle řeči o krizi mi přijdou trochu jako rouhání.


S tou rozmazleností máš pravdu.

Ráda jsem měla vyprávění prarodičů o dobách, kdy byli ještě malí. Děda ( 1902 ) vyprávěl, že dostal k jídlu krajíček suchého chleba. Podíval se proti světlu, řekl, že je přes něj vidět až do Prahy, dostal pár facek, chleba mu sebrali a šel spát o hladu.

V továrně, která je teď v úpadku, se vyráběl margarín i v době druhé světové války. Na vrátnici prováděly osobní kontroly pracovnice gestapa a sebemenší kázeňský prohřešek se trestal koncentrákem. Přesto lidé mnohdy riskovali svůj život.
Byl výměnný obchod, za mouku se směnilo pár vajec, za vejce zas trochu cukru...

No jo Beppe, naštěstí to znám jen z vyprávění Rolling Eyes. Tak snad se sejdem v nějaké veselejší diskuzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 9:46 pm    Předmět: Citovat

Evík: Lidi si ovšem snadno zvyknou na pohodlí a rádi zapomínají, že dřív třeba bylo hůř, takže máš pravdu, že dnes je každý trochu významnější pokles životní úrovně pro lidi hodně bolestivý. Sám bych asi taky mluvil jinak, kdybych třeba přišel o práci, protože jsem zrovna jeden z těch hodně pohodlných Embarassed Všechno je to relativní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá únor 19, 2010 10:53 am    Předmět: Citovat

Kdysi jsem byla jako student-asistent na konferenci nazvané absurdita v ekonomice a jeden pan profesor ze švýcarska měl přednášku na téma štěstí, v kontextu ekonomické oblasti.

Moc pěkně hovořil o tom, že člověk v rámci své pozice je ohromně štastný, že něco získal. Jeho šestí končí ve chvíli kdy zjistí, že druzí už také mají to samé, ne-li i víc. A je po stavu štěstí. A tak to jde pořád dokola.

Je to vysoce subjektivní vztah a návyk být štastný, pokud to co děláme odpovídá naším cílům a přáním. Dnešní doba nám vnucuje cíle a přání často i nám přirozeně hrozně cizí. Ale úspěšní, šťastní to mají, tak my musíme taky, když na to nejsou prachy, tak si pujčíme.... no a když nám náhodou krachne práce... tak jsme v (sprosté slovo). Před druhou světovou válkou polovina populace víceméně ekonomicky neaktivní (ženy drtivě v domácnosti, o hodně věcí se lidi starali sami, služby měl jen někdo), dneska brečíme když 10-15% lidí nemá práci. Blbé ovšem je, že dřív každý kdo nevydělával, tak aspoň něco dělal, o něco se staral...dneska sedí u televize, chlastají, depresí, stojí fronty na úřadech práce.

Mě se to říká, mě je víceméně dobře. Co potřebuju si mohu obratem koupit. Přesto je ve mě velmi skromný přístup, co mohu, dělám si sama, pečlive zacházím se vším co mám, i když nemusím šetřím papíry v práci co to jde, ... jedna věc je podmínky vnějšího světa, druhá věc náš vnitřní stav. Spousta nepracujících lidí, pokud nedostane práci pod nos, tak dělat nechce, vymýšlí si to, či ono, proč by to nemělo jít. Není ochotná se přizpůsobit, uskromnit, dokud nebude líp. A pak volí ty, co jím rozdávaj peníze, místo těch, kteří říkají, že je potřeba lépe hospodařit všude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2010 1:16 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
člověk v rámci své pozice je ohromně štastný, že něco získal. Jeho šestí končí ve chvíli kdy zjistí, že druzí už také mají to samé, ne-li i víc. A je po stavu štěstí.

To je spíš závist, ne ?
Citace:
dneska brečíme když 10-15% lidí nemá práci.

V roce 1929 to bylo asi 14%. Ale v porovnání s jinými státy jsme na tom byli ještě dobře.
Citace:
Blbé ovšem je, že dřív každý kdo nevydělával, tak aspoň něco dělal, o něco se staral...dneska sedí u televize, chlastají, depresí, stojí fronty na úřadech práce.

Chlastá se dnes, chlastalo se i tenkrát, možná víc, protože nebyla televize, a chlastat se bude dál. Řekla bych, že i ty důvody k pití byly, jsou a budou stejné. Jinak v hospodě se vždycky našly nejlépe nějaké ,,kšefty" Wink .
Citace:
Spousta nepracujících lidí, pokud nedostane práci pod nos, tak dělat nechce, vymýšlí si to, či ono, proč by to nemělo jít. Není ochotná se přizpůsobit, uskromnit, dokud nebude líp.

Tak s tímhle souhlasím. Např. manžel známé ( Ing.stavař) má takové požadavky, že práci nesežene. Když mu nabídnou práci o které si myslí, že je pod jeho úroveň, nevezme jí. Přitom vzhledem k věku si už moc vybírat nemůže. Je to zřejmě jeho ješitnost a ego, která mu nedovoluje se takto ,,ponížit" . Zajímavé u těchto lidí je to, že se necítí ponížení, když je živí ženská. Když nedávno omarodila na delší dobu, neměli na holé živobytí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 9:49 am    Předmět: x Citovat

To jste ženy přesně káply na typ mužských, kterých vídám okolo čím dál víc: stálé adepty pracovních úřadů. Lidí, kteří tam jsou roky, protože "žádná vhodná práce není". Znám jich opravdu hodně. Čím déle jsou mimo normální práci, tím míň se jim chce něco dělat. Přece nebudou dělat něco "pod jejich úroveň". Práci hůře placenou, práci, kde po nich chctějí něco dělat...Jednoho např. živí matka - důchodkyně, která má
k důchodu ještě jednu práci. Často je jejich argument, že čekají
na něco fakt dobrého, co přijde. A nedejbože, kdyby náhodou se nějaká nabídka objevila - honem na ní musí najít dost chyb, aby jí nemuseli přijmout - např. vysvětlí osobě je živící, že prostě tohle je zase a znovu pod jejich úroveň atd.

Každý se může dostat do potíží, nechat si čas na rozmyšlenou, rozhlížet se a rozhodovat co dál, ale je velký rozdíl v přístupu ke své vlastní budoucnosti...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 2:15 pm    Předmět: Citovat

Mnojo a otázkou zůstává,proč je ty mamiňky a ženušky v tom podporují.Smile


Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 9:50 pm    Předmět: Citovat

Pravda šamanko, muži jsou opravdu strašní povaleči. Vlastně si teď říkám proč nezastávají ženy vyšší posty.. např. prezidentské, vedoucí apod., asi je špatná doba. Kdyby tomu vládly ženy, asi by to tu vypadalo jinak Very Happy Znám spoooouustuu chlapů bez práce, a přitom kdyby chtěli, tak mohou makat a být prospěšní systému... Lidé by měli mít více pokory.... Zamyslet se sami nad sebou. Smile Vždyť přece my jsme tu pro systém, ne systém pro nás. Ono i samotné reiki má ženskou podstatu, nemám pravdu ? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 10:06 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Pravda šamanko, muži jsou opravdu strašní povaleči. Vlastně si teď říkám proč nezastávají ženy vyšší posty.. např. prezidentské, vedoucí apod., asi je špatná doba. Kdyby tomu vládly ženy, asi by to tu vypadalo jinak Very Happy Znám spoooouustuu chlapů bez práce, a přitom kdyby chtěli, tak mohou makat a být prospěšní systému... Lidé by měli mít více pokory.... Zamyslet se sami nad sebou. Smile Vždyť přece my jsme tu pro systém, ne systém pro nás. Ono i samotné reiki má ženskou podstatu, nemám pravdu ? Cool


Tak prr Filio, co třeba troška tolerance i vůči mužským? systém je určitým způsobem vyvážen a degradovat hned něco co nefunguje za problém chlapů mi nedává smysl.

Jen tak pro zamyšlení rozvádím myšlenkovou konstrukci:
Žena je zrození, muž je ten co zasévá. Žena si chce udržet muže, věrného, jediného, chlap chce "osít co největší pole". I takto můžeme nahlížet na mužské/ženské role, kdy bychom mohly ženám vyčítat že nás svazují svou monogamností. Možná že tím že chlapy jsou flustrovaní z nedostatku sexuálních partnerek, jsou méně výkoní i v práci, méně prospěšní systému. Může být tedy chyba na straně žen, že systém nefunguje podle jejich představ. (je to jen úvaha)

No nechci se rozepisovat, by bylo na knihu:D jen chci vyjádřit že si za to co máme si můžeme my samotní........ a házet vinu jeden na druhého je pokrytectví a ten co ukazuje prstem na jiné, sám na sebe ukazujevšemi ostatními prsty. tedy v prvé řadě je chyba v nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 10:39 pm    Předmět: x Citovat

Filio: popsala jsem jen svoji součastnou zkušenost. Ten mužský co jsem ho popisovala, že ho živí matka, tak ten je na pracáku cca 10 let. Nejdřív se mu všichni okolo snažili pomoct, dohazovat práci, ale vždycky byl problém - alergie na prach, světlo, tmu, chlad,... až potom to všem došlo.
Ženy, když nechtějí pracovat, často si najdou bohatého přítele. Ale jinak si umí najít další činnosti, třeba brigádu nebo nějaký přivýdělek. Mužům se tolik nechce.
Ale hlavní problém, který jsem chtěla ukázat je ten, že čím déle je člověk mimo práci (a nemá nějakou jinou smysluplnou třeba nevýdělečnou činnost), tak se mu čím dál míň chce něco dělat. Natož se vzdělávat nebo si soustavně vydělávat. Žiju v městě, kde ještě jakž takž práce je, přesto znám lidi, kteří nad ní ohrnují nos, protože ONI mají navíc a kdysi brali velké peníze atd. Není to nic proti mužům jako celku.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 11:07 pm    Předmět: Citovat

Heh Zeto snad si nemyslíš, že to co jsem napsal jsem myslel vážně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 11:14 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Heh Zeto snad si nemyslíš, že to co jsem napsal jsem myslel vážně Wink

MyslímSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 1:08 pm    Předmět: Citovat

Půl hodiny mě dělí od ukončení staré práce, kde jsem byla 17 let. Zvláštní pocit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 2:13 pm    Předmět: Citovat

Eviku, to zvládneš, jsi silná. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 2:43 pm    Předmět: Citovat

Já vím. A do nové práce se moc těším. Hlavně jsem ráda, že odložili z pondělka tu stávku. Přála jsem si to. Nerada bych hned první den přišla pozdě, ne- li vůbec.

Myslela jsem, že mě ovládnou emoce, ale ne. Ono už ani pomalu nebylo s kým se loučit, kromě pár lidí. Po mojí kolegyni se mi bude moc stýskat, ale asi máme zase každá potkat někoho jiného, s jehož pomocí se kousek posuneme.

Pro mě to bude velká změna ve všem. Tolik nového vstupuje do mého života, tolik nových věcí. A určitě nepřicházejí jen tak, ale proto, abych s nimi něco dělala. Možná, že i ta jarní energie mi to trochu usnadní, dodá mi kuráž a elán do všeho.

Bude to změna nejen pro mě, ale i pro mojí rodinu, manžela a jsem moc zvědavá, jak to všechno bude. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 7:44 pm    Předmět: změna Citovat

Je báječné, že si tě nová práce našla již s předstihem Exclamation
Náročné to bude zpočátku, kvůli dojíždění. Člověk si však zvykne - já sama jsem kdysi 2 roky dojížděla do Prahy do zaměstnání vlakem 60km, a to se tenkrát ještě vlaky pěkně couraly, dneska to tam jezdí kratší dobu.
Prostě jsem každý všední den strávila jenom ve vlaku dohromady 3 a 1/2 hodiny, pokud neměl zpoždění. Těch knížek, co jsem tenkrát přečetla! Idea
V každém případě držím palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund