Fórum - Zobrazit téma - Práce - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Práce
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Práce
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Frantishek
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 7:25 pm    Předmět: Práce Citovat

Dobrý večer všem:)

Potřebuju trochu poradit, co se týče zaměstnání..

Má někdo zkušenosti s tím, jak si přivolat práci, která se k němu hodí nejlépe?

Děkuju, František
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

To mě také zajímá, protože to budu zanedlouho řešit.

Ale asi bychom aspoň přibližně měli vědět, která práce by se k nám hodila, bavila a nebo nás naplňovala. Já to o sobě moc nevím, protože díky zajetým stereotypům a díky tomu, že mě moje práce bavila, tak jsem o tom až tak nepřemýšlela. Nechala jsem si vypracovat astrotyp, kde je uvedeno jaké mám předpoklady, kde bych se cítila jako ryba ve vodě a naopak, která práce by mě ubíjela. Pro mě to je užitečné vodítko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 10:55 pm    Předmět: práce Citovat

Ahojky, taky bych si ráda pořešila práci. A tak o tom hodně přemýšlím a minulý týden jsem si uvědomila, že jsem se nejlépe cítila v období, kdy jsem měla práci, která měla "řád". Od pondělí do pátku, pravidelná pracovní doba, práce, která mě sice až tak nenaplňovala, ale měla svůj význam právě v tom časovém stereotypu.

Teď mám práci, která mě baví, ale mám nepravidelnou pracovní dobu a jak jsem takový ten rozevlátý človíček - rozhodně mnohem pomalejší, než většina populace, tak mi ta nepravidelná pracovní doba nedělá úplně dobře. Mám pocit, že toho všeho mnohem míň stíhám, protože si nedokážu ve svém volnu stanovit a dodržet nějaký řád.

Vím a je mi jasné, že to takhle nemá každý, ale pro mě to bylo důležité uvědomění si, abych věděla, jak směřovat myšlenky a svoji "žádost" do vesmíru právě v tomto ohledu. Až si promyslím to ostatní, pošlu si ji a budu věřit, že to funguje.......... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Frantishek
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 10:55 pm    Předmět: Citovat

Smile

JJ, já tak nějak tuším která práce by mě bavila, ale stalo se mi už několikrát, že se mi Vesmírek poslal práci, kterou jsem chtěl a já zjistil, že to není ono.. Musím změnit svůj starej vzorec. Přání se plní, když víš co chceš a hlavně proč to chceš,, To je asi můj největší problém. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 7:30 am    Předmět: x Citovat

Frantishek: rada zní: nejdřív zkusit najít spokojenost v tom co děláš teď, protože jinak nenajdeš spokojenost v ničem. Všechno má své plusy a mínusy, tak nejdřív zkus hledat aspoň něco hezkého a příjemného v činnosti, kterou máš teď. Já vím, že to zní divně, ale v každé činnosti najdeš něco, co ti vyhovuje. Plácnu: třeba i ta pravidelná nebo naopak nepravidelná pracovní doba, klid, pravidelná výplata, že nemusíš dojíždět daleko nebo co tě napadne. Je to výborný odraz, jinak budeš pořád dokola utíkat, protože nic, opravdu nic není dokonalé.

Sám píšeš, že Vesmír dělá co může, plní ti přání, ale ne a ne se ti zavděčit. Splní ti přání, dá ti práci, kterou jsi chtěl, ale tobě se to stejně nelíbí, nejsi spokojený a mudruješ co bys mohl chtít lepšího.
Takže podle mě je nejlepší začít ne od toho, co se mi nelíbí, ale naopak od toho co se líbí, v čem jsem spokojená v tom co dělám a ujasnit si co dělat chci, ovšem počítat i s tím, že to nemusí jít jako po másle. Hodně to souvisí s tématem, který sem za chvilku hodím - neúspěch. Ono je někdy trochu problém v tom, že pokud se nám daří, tak se nám všechno líbí, jenže když přijdou překážky najednou se nám je nechce překonávat a přestává nás naše činnost bavit. Bohužel není pořád posvícení, že není pořád všechno zábavné a úžasné je normální součást našeho života.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Frantishek
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 9:42 am    Předmět: Citovat

Krasne ranko Samanko,

ono nemůže být jenom to dobré, protože Bůh je v prožitku a poznání zrovna té zkušenosti, která nás posouvá a každej potřebuje to své.. Smile

K té práci, momentálně žádnou nemám a já už neshledávám nic pozitivního na tom, být někde patnáct hodin pozdě do noci, pak dostat 75 korun za hodinu.. :/

Momentálně práci nemám a přeju si aby ta příští byla o něco lepší, než byla ta poslední. Kdybych si nehledal na všem něco pozitivního, nikam bych nedošel.

Krásný den.

F
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Draka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 2:12 pm    Předmět: Citovat

V práci trávíme podstatnou část svého bdělého života, měla by nás tedy naplňovat a uspokojovat, ne jen finančně, ale i svým obsahem. Štastní jsou ti, kteří mají práci jako koníčka, jak však přijít na to, která práce je pro nás ta pravá Question .

Před rokem jsem se v minulém zaměstnání u okenářské firmy dost trápila, netroufala jsem si sama odejít, protože v době krize se neodchází z místa, kde je jistý plat, hezké prostředí, pár fajn lidí. Bylo by to nezodpovědné vůči rodině, kolegům, prostě jsem si vždy zdůvodnila, proč mám setrvávat někde, kde mě to deptá a potlačit svá přání a potřebu dělat něco, co má smysl Confused .

Jenže....když si začnete klást otázky co má a nemá smysl, přicházejí odpovědi a protože si budoucnost tvoříte svými myšlenkami, dějí se někdy věci Wink

Chtěla jsem změnu, ale sama jsem výpověď nedokázala dát, no tak jsem jí dostala pro nadbytečnost v důsledku ekonomické krize. Nevěděla jsem kam se vrtnout, tak jsem se zeptala a dostala odpověď, v mém případě mi poradily andělské karty a kyvadlo. Ukázaly mi směr, práci u dětí (mě technikovi na hliníku). To mi dodalo odvahu abych odpověděla na inzerát, na který bych si jinak vůbec netroufla odepsat, protože nemám potřebnou kvalifikaci. Když mi do ještě staré práce zavolala má součastná nadřízená, že mě berou, málem jsem radostí zbořila kancelář Laughing Jako bonus jsem měla tři měsíce přes léto volno, dostala odstupné a mohla si tak udělat alespoň kurs asistenta pedagoga. Od září jsem "pančitelka" ve školce a jsem ten nejšťastnější zaměstnanec ve Středočeském kraji Laughing

Konečně mám pocit, že jsem na svém místě...., jsem spokojená jako becha v kožiše a odráží se to v celém mém životě, na mém zdraví, v rodině, s přáteli. Každé ráno se do školky těším a pak se těším domů k rodině, ke svým zájmům a koníčkům jako je reiki, Qi Gong, kyvadlo..... prostě jsem najednou moc ráda na světě a každý den beru jako veliký dar Smile.

Přeji všem hledajícím, aby našli odpovědi. A pokud si sami nevíte rady, nebote se zeptat Wink

Hodně štěstí vám přeje Radka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Frantishek
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

Radko,

úplně mi vyrazily slzy do očí,, Smile

No to je super, ne? Můj problém je, že jsem ještě v sobě nenašel to co by mě bavilo..

Kyvadlo říkáš? Hele já to zkusím, fakt..a dám vědětSmile

F
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 8:36 pm    Předmět: x Citovat

Držím palce, doufám, že dáš dobré zprávy i sem.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Frantishek
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 5:56 pm    Předmět: Citovat

Hej hola Smile

Zitra jdu na pohovor do jedny krasny cajovny na Andelu, tak snad.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 11:53 am    Předmět: Citovat

Pokud nemáme rádi práci, kterou děláme - nic se nám nedaří a nemá cenu to protahovat.

Když se necítíme být na správném místě, tak se nám nedostává ani uznání. Pokud nám chybí i sebeocenění a sebedůvěra, tak se ho pravděpodobně ani nedočkáme a vzniklá situace může odrážet problém, který máme sami se sebou.

Další možnost je ta, nechat si otevřená vrátka, zůstat tam, kde jsme a zkusit experimentovat se svým snem, s tím, co nás baví, dělat ho jako koníčka a pod.

Franto, držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Frantishek
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 12:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,

presne Jsi to vystihla, protoze to je presne muj cil.

Delat praci, ktera me uspokojuje a zivi a mit dost volneho casu na sve konicky a ze jich mam nekolik Very Happy

Pohovor dopadl uspesne, jsou tam osmi hodinove smeny, coz je v gastronomii v Ceske republice dost nezvykle (v ostatnich zemich dost bezne)

Tak pratele, od 6. 1. se na vas budu tesit v Kava Kava pasazi Platyz na Narodni tride.

Krasny den vsem ,)

Frantishek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 6:09 pm    Předmět: Citovat

Mazec, gratuluji! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 2:21 pm    Předmět: Citovat

Tak to je super mega novoroční dárek Very Happy . Mám z toho takovou radost, jako kdybych to místo dostala já Very Happy .

Neboj, někdy uděláme přepadovku !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Frantishek
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.12. 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

Ok, to by bylo super, dejte mi par dni na zapracovani, nebo se muze stat, ze vas poleju kafem Smile
Zitra jedu do Spindlu na tri dny pomoct jedny kamaradce na hotel, tak se tesim na prazdniny.
Jinak vsem NEJ do Noveho roku, i kdyz si myslim, ze se to slavi v listopadu Smile)

..taky bouchnu šampus,)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund