Fórum - Zobrazit téma - Víly, elfové, salamandři, sylfy...fantazie nebo skutečnost? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Víly, elfové, salamandři, sylfy...fantazie nebo skutečnost?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Víly, elfové, salamandři, sylfy...fantazie nebo skutečnost?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 11:53 am    Předmět: Víly, elfové, salamandři, sylfy...fantazie nebo skutečnost? Citovat

Viděli jste je někdy? Jsou, nejsou? Kdo má schopnost je vidět?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

Sylfy?
Co to je?
A salamandrem se asi nemyslí ten mlok, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 1:02 pm    Předmět: Citovat

Něco tam venku je...Smile V co se to pak závisí na tvé víře a představivosti. Je docela zajímavé srovnávat jak to mají různé kultury, prostě jeden jev se obléká do více kabátů a vysvětlení. Lidi si rádi věci připodobňují, lépe tomu rozumí má-li to jméno, popis, označení.

Jak tak občas se toulám různě po přírodě, občas natrefím na, nějak jiné místo a začnu mít jiné než obvyklé pocity a když se snažím do toho místa ještě více vcítit, začne mě to ovlivnovat, většinou příjemně nebo do tihécho splynutí s místem. Žádné pajďuláčky ale běhat nevidím, takže se prostě chovám s úctou k "neuchopitelným, nepojmenovatelným" silám přírody a snažím se s nimi být v harmonii. Mě to tak stačí. Nebudu se cítit duchovnější když tam "něco uvidím".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 1:27 pm    Předmět: Citovat

Zrovna nedavno jsem se o tom bavila se svym ucitelem. Vzala jsem si z toho pro sebe to, ze energie jsou vsude kolem nas. Jsou ruzne co do sily i barevnosti a take my jsme ruzni. Takze nekdo je citi vice jiny mene a nekdo vubec ne. A nekteri lide si tyto energie materializuji do ruznych podob. To ale neni treba, ba to muze cloveka zbytecne tahat nekam, kam neni nutne chodit.
Jako pise Narya - vcitit se, "uzit si to" ale videt ne treba.
Rozhodne neplati, ze ten kdo to vidi je nejak "duchovnejsi".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 1:49 pm    Předmět: Citovat

Je to tak, že intuitivně vnímáme energii a někdy seubráníme potřebě dávat tomuto vnímání vnější formu.
Pokud tomu nepropadneme a nebereme to (se) příliš vážně, je to krásná hra. Přijmeme-li vjemy jako vjemy intuitivní, můžeme to pojmout jako formu sebepoznání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 3:05 pm    Předmět: Citovat

Malý elfík se ptal maminky, jestli je pravda, že existují lidé nebo jestli je to jen nějaká fantazie, halucinace, ...

A maminka odpověděla: "Je to tak, že intuitivně vnímáme energii a někdy se neubráníme potřebě dávat tomuto vnímání vnější formu..."

Mirek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 3:34 pm    Předmět: Citovat

Sunyi, to je podpáskovka... ošklivá, jazykovat umí každý. Takže, vidíš elfy takové ty vysoké dlouhouché s nepřítomným pohledem nebo mrnavé křídlaté zmenšeniny? Ať vím jestli čteš Tolkiena nebo Doreen Virtue:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 6:02 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Malý elfík se ptal maminky, jestli je pravda, že existují lidé nebo jestli je to jen nějaká fantazie, halucinace, ...

A maminka odpověděla: "Je to tak, že intuitivně vnímáme energii a někdy se neubráníme potřebě dávat tomuto vnímání vnější formu..."

Mirek Smile

Mirku, myslíš si vážně, že má cenu překrucovat, co jsem napsal a pošťuchovat? Nebráním Ti přece, abys napsal svůj názor a ani by mě nenapadlo překrucovat, co napíšeš. Kdyby sis přečetl - dříve než začneš psát odpověď - co jsem napsal, tak zjistíš, že nezpochybňuji existenci energií, jimž pak lidé říkají víly, nebo skřítci, či elfové.
Myslíš si, že když vnímáš strom, nebo hvězdy na nebi, že to není Tvoje projekce? Jak to víš? Jak si můžeš tím být jistý?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Rigi
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 7:20 pm    Předmět: Sylfy Citovat

Sylfy mají být vzdušní duchové, salamandří ohniví, rusalky vodní a gnómové zemní. Pak jsou tu ještě víly a elfové (lesy, pole, louky).
Gnómové mají za krále Ghoba a jeho nadřízený je anděl Uriel.
Rusalky mají krále Niksa a anděla Gabriela.
Vzdušné sylfy poslouchají Paraldu a anděla Rafaela.
Ohniví salamandři krále Džina a anděla Michaela.
Koho to zajímá, doporučuju super knížku od Teda Andrewse: Čarovná říše víl. Autor nepochybuje o tom, co píše a zástupce jednotlivých říší prý viděl.

Hm...Proč se tedy ukazují jen někomu, čím si člověk zaslouží, aby je viděl? Co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 7:35 pm    Předmět: Citovat

Docela by mě zajímalo, jestli si nás elfové taky takhle škatulkují Wink

Jestli my jim tím naším snažením narvat všechno do systému tak trochu neboříme ten jejich svět....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 8:09 pm    Předmět: Citovat

Damao:

"Mirku, myslíš si vážně, že má cenu překrucovat, co jsem napsal a pošťuchovat? ... Kdyby sis přečetl - dříve než začneš psát odpověď - co jsem napsal, tak zjistíš, že nezpochybňuji existenci energií, jimž pak lidé říkají víly, nebo skřítci, či elfové.
Myslíš si, že když vnímáš strom, nebo hvězdy na nebi, že to není Tvoje projekce? Jak to víš? Jak si můžeš tím být jistý?"

Já v tom překrucování nevidím. Reagoval jsem to: ..."a někdy se ubráníme potřebě..."

Nerozumím tomu, proč bychom se měli bránit. Potřebuji se snad bránit tomu, abych viděl strom nebo hvězdy na nebi jako strom nebo hvězdy na nebi? Proč bych měl řešit, jestli to není moje projekce? Jsem člověk, mám své fyzické smysly i schopnost mimosmyslového vnímání. Ale proč bych to měl oddělovat? To, že vidím strom nebo slyším potok, má pro mne stejnou hodnotu, jako když moje přítelkyně a celá řada dalších lidí, které znám, vidí třeba skřítky. Proč bych měl jejich vnímání relativizovat?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

Proč je někdo vidí a druhý né.Protože každý tu jsme aby jsme se naučili něco jiného.A my by jsme už měli být daleko,aspon tak,abychom věděli,že to co nevidím,neznamená že není.Někdo,jako moje kamarádka má dar vidět a slyšet věci minulé a možná je i vidí.Já zase jen cítím energie a intuitivně nebo spíše mymosmyslově se dorozumíváme a nebo spíš pocitově se bavíme.Nedá se to přesně napsat.Ale co vím přesně,nelze to zaměnit za energii toho stromu.Možná nejblíže by se dalo napsat,že to je jeho vyšší já.A proč to všichni neumíme.A proč i já se ještě učím vnímat a naslouchat každý den.Je to jen o tom.Přiznat,povolit jim v mysli existenci a pak je přijmout.Možná se nám pak samy ukáží.Kdo ví?Ale bez nich by ten náš svět skutečný ale i pohádkový byl chudý.Nemyslíte.člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 9:01 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Nerozumím tomu, proč bychom se měli bránit. Potřebuji se snad bránit tomu, abych viděl strom nebo hvězdy na nebi jako strom nebo hvězdy na nebi? Proč bych měl řešit, jestli to není moje projekce? Jsem člověk, mám své fyzické smysly i schopnost mimosmyslového vnímání. Ale proč bych to měl oddělovat? To, že vidím strom nebo slyším potok, má pro mne stejnou hodnotu, jako když moje přítelkyně a celá řada dalších lidí, které znám, vidí třeba skřítky. Proč bych měl jejich vnímání relativizovat?

Mirek

Veškeré vnímání je svojí podstatou trelativní. Není žádné měřítko, podle nějž lze stanovit co je "absolutní pravdou" - jinými slovy je absolutní pravda velkým živým prázdnem. Jestliže žijeme "ne má vůle, ale Tvá se staň", pak cítím, že čím déle se udržím bez posuzování (pojmenovávání a srovnávání), tím déle jsem s Bohem. Proto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 10:53 am    Předmět: Citovat

Damao:

"Je to tak, že intuitivně vnímáme energii a někdy seubráníme potřebě dávat tomuto vnímání vnější formu."

"...čím déle se udržím bez posuzování (pojmenovávání a srovnávání), tím déle jsem s Bohem. Proto."

A necítíš v tom, co říkáš, rozpor?

Když se něčemu bráním, tak posuzuji, srovnávám.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: so září 05, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
Docela by mě zajímalo, jestli si nás elfové taky takhle škatulkují Wink



Jestli čtou RW tak stoprocentně...
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund