Fórum - Zobrazit téma - Očkování - obecně - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Očkování - obecně
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Očkování - obecně

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:02 pm    Předmět: Očkování - obecně Citovat

Téma chřipky i té prasečí a ptačí už tu máme, nicméně já bych chtěl založit téma příbuzné a to očkování. Nechci to dávat do tématu chřipka. Matně si pamatuju, že už od první třídy základní školy nám bylo vštěpováno do hlavy, že řadu nemocí způsobují bakterie nebo viry a proto tu máme očkování. Takovou fantastickou věc, kdy se do těla vpraví oslabený nebo mrtvý bacil a tělo si proti němu vytvoří protilátky a když se pak setká s tímto bacilem příště, tak ho pomocí protilátek zneškodní a k nemoci nedojde. Když nám to tak bylo opakováno stále dokola, tak jsme tomu uvěřili. Říká se, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou… A pak taky klasická medicína tvrdí, že jenom díky očkování jsme se zbavili vážných nemocí jako černý kašel, neštovice, tuberkulóza a já nevím co všechno. Hodně lidí to bere za hotovou věc a vůbec o tom nepochybují. Zato když dojde řeč třeba na homeopatii, tak chce hned každý dokázat, jak to může fungovat. Ale o funkčnosti očkování nepochybuje skoro nikdo. A každý chce spíše dokázat proč by to fungovat nemělo…

Já si nedávno pustil video z jedné švýcarské přednášky - link už tu taky někdy dříve byl:
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9308
a tam se ale hovoří o pravém opaku. Abych to zkrátil, tak ta paní tam vykládá mimo jiné:

1. Protilátky v těle znamenají jenom to, že organismus měl v minulosti kontakt s původcem nemoci, nic víc a nic méně. Počet protilátek vůbec nesouvisí s odolností organismu proti dané nemoci. I člověk, který má hodně protilátek, může onemocnět, zatímco člověk s malým množstvím protilátek, onemocnět nemusí, když se s daným virem / bakterií setká.

2. Očkováním se imunita těla jakoby zablokuje, oblbne. Člověk sice v blízké době neonemocní danou nemocí, ale za několik let se mohou projevit jiné poruchy imunity nebo člověk ve vyšším věku onemocní dětskou nemocí a následky jsou pak daleko horší.

3. Otázka přídavných a konzervačních látek a jejich vliv na zdraví. Na některá očkování prý máme v současné době více úmrtí a vážných následků než na nemoci samotné. Typický případ očkování proti prasečí chřipce ve Švédsku: na očkování 4 úmrtí, na chřipku jen 2.

4. A co mě velmi zaujalo tak očkování proti tetanu. V Německu, které má 80 milionů obyvatel prý ročně onemocní tetanem tak 7-10 lidí (většinou starších 60 let). Z tohoto počtu dvě třetiny byly normálně očkované. A jen jeden člověk (většinou starší 80 let) z těch 10 nemocných na tetanus umře. Tímto vlastně dokázala, že očkování proti tetanu je neúčinné a taky zbytečné. Pokud je to video ovšem pravdivé.

Pokud na tohle fórum chodí nějaký doktor nebo biolog či někdo kdo se v tom vyzná, byl bych rád za odpověď. Hlavně mě zajímá jak je to s těmi protilátkami. Mají protilátky skutečně funkci ochrannou nebo je to jak říká paní na tom videu, že znamenají jen to, že organismus měl v minulosti kontakt s původcem nemoci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 10:45 pm    Předmět: x Citovat

Uffff už zase? Vždyť už to tady bylo tolikrát, pořád dokola...
Nejen od rána do večera TV, noviny, net, ještě znovu a znovu reikiwebík.. Confused

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Nevěřím tomu, že by očkováním šlo narušit duchovní princip, který nás učí konečně pochopit, že nemoc nás zastavuje v okamžiku, kdy je třeba, abychom se zastavili.

Claude Bernard, význačný lékař a vědec, napsal v 19. století: „Nemoci poletují stále kolem nás, vítr roznáší jejich zárodky, ale ty se neuchytí, pokud není terén připraven je přijmout..“
Louis Pasteutr, otec mikrobiologie, prý na své smrtelné posteli řekl: „Bernard má pravdu. Bakterie nejsou důležité, podstatný je terén.“ Terén, to je prostředí a prostředí zahrnuje jak náš vnitřní, tak i vnější svět.

Tento úryvek je z knihy Nemoc jako cesta Thorwalda Dethlefsena.
To jsem chtěl připomenout. Podstatné je, že i kdyby očkování zvýšilo naši rezistenci proti virům a bakteriím, nemůže to tak být natrvalo - pak se stává, že příušnice nebo černý kašel, nedostanou lidé v dětství, ale až v dospělém věku. Případ takto postižených fotbalistů z nedávné doby např. s tím souvisí. Tu přednášku si pozorně vyslechněte. Snad jen maminky, které MUSÍ nechat své malé děti očkovat ze zákona, by si nejprve měly dát pár let odstup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 12:13 am    Předmět: Citovat

Nejsa doktor, nemohu sloužit. Pouze poznámka k bodu 4. To co jsi v bodě 4. citoval není samo o sobě důkazem neúčinnosti očkování. To že z těch pár nemocných byly 2/3 očkované samo o sobě neúčinnost nedokazuje. Znamená to pouze že u těch pár ojedinělých případů očkování nezafungovalo, ale nic to nevypovídá o tom jak by to vypadalo kdyby se neočkovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 4:11 pm    Předmět: Citovat

2 Damao:
Děkuji za připomenutí slov autora, kterého jsem četl před 8 lety. To s tím vhodným terénem chápu. Nicméně mluvíš o tom většinou z jiného konce. Snad ten závěr je ve stejném duchu jako byla otázka. S tím povinným očkováním dětí do 18 let je problém. Slyšel jsem, že u nás mají vojáci z povolání (a to už jsou dospělí lidé) dokonce poviné očkování proti chřipce. A jeden známý po něm vždy onemocní chřipkou, ale nemůže se tomu jakožto voják vyhnout.

2 Beppe - bod 4:
Ono záleží jak se to vezme. Pokud bereš 10 lidí, že je 100 % nemocných a z tohoto počtu byly 2/3 stejně očkovány, pak to není vůbec dobrý výsledek očkování.
Pokud ale předpokládáš, že očkování normálně funguje a onemocní pouze:
- neočkovaný člověk
- očkovaný člověk, který je výjimkou, že u něj očkování z nějakého důvodu nezafungovalo
pak je to samozřejmě jiná káva...

Ale tato statistika bohužel nepostihuje případy, kdy se člověk (ať už očkovaný nebo ne) s tetanem setkal a neonemocněl jím. To se prostě nedá zjistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 7:58 pm    Předmět: Citovat

grasshopper: Právě že je to nejednoznačné. Nikdo taky neví kolik by bylo nemocných kdyby nebylo žádné očkování. Navíc je ten počet lidí (7-10 lidí z 80-90 milonů) tak hrozně malý, že to může být celé zkreslené. To nepíšu jako obhajobu očkování, jenom podotýkám, že z tohoto se toho moc usuzovat nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 11:52 pm    Předmět: Citovat

hm...

vsetko tu su zaujimave myslienky...to o tom terene je pravda...ja mozem povedat za seba to, ze po "povinnom" preockovani proti tetanu sa mi narusil cely system, ktory este ako-tak drzal pokope. Nahodou som pri meditacii prisla na to, preco sa mi deje, co sa mi deje. Negativne ucinky ockovania sa nemusia prejavit hned, casto az po par rokoch, clovek to uz potom ani nedava do suvislosti s ockovanim. Tie adjuvansy su snad najhorsie...hlinik a thimerosal, no fuj!!! Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

2 sanaya:

Mě se po očkování proti tetanu stalo totéž. Nemyslím si ale že jde o tetanus, spíš mi asi vadí ty přídavné a konzervační látky, které ve vakcínách jsou. Totéž mi udělalo očkování proti zarděnkám v 17 letech.
Já třeba angínu měl naposled před 18 lety, chřipku mám tak jednou za 2-3 roky a od střední školy jsem nebýval často nemocný, ale po tom očkování jsem začal trpět na nemoci nosní sliznice, záněty dýchacích cest apod. Doktorka to samozřejmě nedává do spojitosti s očkováním, ale nastalo to pár týdnů po něm a pak se mi to táhlo celou zimu. A další rok zase a znova. Proto říkám, to bylo moje poslední očkování vůbec. Kdybych věděl jak dopadnu, tak jsem na ně nešel. Naštěstí už jsem plnoletý a žádné povinné očkování už pro mě neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 7:45 am    Předmět: Citovat

Něco a dlouhé zimní večery Smile

http://www.mustwatch.cz/film/anita-petek-dimmer-ockovani-impflugen/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
trezalka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.12. 2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 8:05 pm    Předmět: očkování Citovat

já byla kvůli zaměstnání poslána na vakcínu proti žloutence - 3 dávky. no, jsem sice ráda, že riziko nákazy je takřka nulové, protože se to vyplatilo, ale...první očkování mě odbouralo asi na 14 dní a další dva týdny jsem se dávala dokupy co se týče imunity. Druhá dávka už nebyla tak zlá, ale i tu jsem odmarodila...potom se u mě - rozeného optimisty - z ničeho nic začala objevovat depresivní nálada a melancholické stavy. Sama jsem se nechápala a nevěděla, kde se vlastně bezdůvodný splín bere. Jasně, že nemůžu s jistotou říct, že to bylo po očkování, ale rozhodně tomu nepřidalo. Po tom, co jsem viděla dokument o očkování už se ani nedivím. Myslím, že očkování není vždy přínosem, ale pěkný nápor na tělo. A protože mě ten dokument zmasíroval dokonale, ani jsem nevzala na další očkování svýho kocoura Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 8:22 pm    Předmět: x Citovat

Je moc smutné, co se děje v našem zdravotnictví, kde naprosto zmizel člověk a objevil se PACIENT.
Dneska byla zase ve zprávách masáž na očkování proti rakovině děložního čípku. Ať si jde každý do jakéholiv očkování podle svého rozhodnutí, ale informace by měly být aspoň trochu objektivní.
V tomhle televizním šotu nějaká mladá zpěvačka (20 letá!) jásavě sdělovala, že měla nález na děložním čípku a hrozila ji operace. A teď pozor! Tak se nechala očkovat proti ní (!!!) a světe div se, ono se to zhoršilo a na tu operaci skutečně šla Shocked
Což mělo inspirovat k následování, neuvěřitelné.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 8:18 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Dneska byla zase ve zprávách masáž na očkování proti rakovině děložního čípku. Ať si jde každý do jakéholiv očkování podle svého rozhodnutí, ale informace by měly být aspoň trochu objektivní.
V tomhle televizním šotu nějaká mladá zpěvačka (20 letá!) jásavě sdělovala, že měla nález na děložním čípku a hrozila ji operace. A teď pozor! Tak se nechala očkovat proti ní (!!!) a světe div se, ono se to zhoršilo a na tu operaci skutečně šla Shocked


Hele, to je divný, na to očkování má přece smysl jít před zahájením sexuálního života, takže to je asi do 13 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 8:58 am    Předmět: Citovat

To očkování proti rakovině děložního čípku moje Martina podstoupila, nechala se ukecat naší dětskou doktorkou, Naštěstí žádné následky neměla. Byla na tom někdy kolem těch 13 let.
Zato já, před časem jsem se nechala naočkovat proti hepatitidě A,B, doporučili mi to v cestovce před cestou do tropů, po první aplikaci jsem měla hrozně oteklou ruku a teplotu, prostě hrůza. A to mě ještě čeká přeočkování proti tetanu, už teď se bojím. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund