Fórum - Zobrazit téma - Reiki a mandaly - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a mandaly
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a mandaly

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 2:30 am    Předmět: Reiki a mandaly Citovat

Toto téma chci otevřít k výměně zkušeností s hledáním vnitřní harmonie člověka - spojení dvou technik, které mají podobný nebo stejný cíl: vytváření mandal (třeba jen vymalovávání mandal) a Reiki. Především bych rád, kdybyste napsali své zkušenosti s mandalami. Jak například postupujete při využívání tvorby (vymalovávání mandal) v terapiích.
Zvláště mě pak zajímá propojení tvorby mandal se symboly Reiki (ne jen klasické symboly) - jak je používáte a jaký to podle vás má efekt. Otevírám se konzultacím na toto téma buď formou diskuse v tomto vlákně, nebo i v osobních konzultacích. Toto téma mě v současné době mimořádně zajímá.
Moc se těším Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 1:49 pm    Předmět: Citovat

Tak to jsem moc zvědavá na vaše zkušenosti, ale Damao, myslím, že bys měl začít ty. Jsi přímo u zdroje Very Happy. A další se doufám přidají. Těším se. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 8:54 pm    Předmět: Citovat

Rád napíšu o svých zkušenostech. Sbítám je už dobře deset let. Very Happy
Mandaly používám jako prostředek pro mimoslovní vyjádření pocitů. Když jsem se v nich naučil "číst", tak mi poskytují docela zajímavý obrázek o tom, jak člověk, který je namaloval cítí to které téma. Doporučuji dodržovat následující zásady:
1. Mandalu ideálně vybírá z předloh terapeut; když si ji vybírá člověk sám, měl by si dát čas na procítění si vzoru předlohy. Spíše tělem, oblastí kolem pupku, než hlavou.
2. Když si vybíráte mandalu sami, vždycky si předem zvolte nějaké téma, nebo položte otázku, na niž v průběhu malování hledáte odpověď.
3. Mandalu pak malujte - zpravidla - buď ze středu k ukraji nebo naopak od okraje do středu.
4. Než si procítíte výsledek svého tvůrčího úsilí, nechcejte uplynout určitou dobu - např. jeden den.
5. Pokud se vám to, co jste namalovali, z jakéhokoliv důvodu nelíbí, mandalu nekompromisně zničte - nejlépe spálit.

Pokud jde o spojení tvorby mandal s Reiki, například se symboly, je možné vykreslit vliv symbolu na naši mysl i naladění. Je to zajímavá pomůcka pro terapie.
Nejvíce se mi tento způsob práce osvědčil v terapeutických seminářích "vnitřní dítě", "vnitřní muž . vnitřní žena" a "harmonizace čaker jako cesta k celistvosti". Zajímavé byly i výsledky v individuálních terapiích a nebo v semináři Cesta intuice, kde se hodlám po několikaleté přestávce k využití uvedené metody vrátit.
Tož tolik pro začátek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 10:14 am    Předmět: Citovat

Ahoj, já jenom kratičce k mandalkám. Protože jsem vývojově reiki- nemluvně. Ale na kurzu jsme měli k dispozici na výběr mandalkové kartičky k pořízení. Čistě intuičně jsme si vybrali např. mužská síla a Archanděl Rafael / uvedeno na spodní straně/. Jsou to zalité kartičky v obalu a u nás na stole mají své místo, pokládáme na ně třebas misku s oříškama, sušeným ovocem, brusinkama apod. Taky leckdy čajovou konvici před snídaní, někdy sklenku s nápojem. Zdobí nám to stůl a věřím, že to i harmonizuje. Tož tak.

Děti omalovávají mandaly zakoupené jako jakési omalovánky, čistě intuitivně si volí barvičky.......učí se vnímat harmonii......

Ahoj, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 12:45 pm    Předmět: Citovat

Je to tak, že někde hluboko v nás mandaly "rozezvučí" naše naladění. Určitě je dobře, že s mandalami speciálně pro to vydanými pracujete. Kolegyně Jarmilka (Džarmi), malířka, také vytváří mandaly pro tento účel - zatavuje je a ty pak mohou být použity třeba pro navibrování potravin, resp vody v nich. Jak to funguje objasnil japonský badatel Emoto svým výzkumem krystalů vody.
Určitě se časem někde v hloubi duše vytvoří přání a později touha mandaly vytvářet, třeba tím, že s vymalujete některou z předloh. Bývá to v rodinách tak, že jakmile jeden začne, tak se postupně spontánně přidávají další členové rodiny a také třeba přátelé a kamarádi. Zjistil jsem, že to jde velmi dobře mužům, stejně jako ženám, jen občas slyším, jak se někdo potřeboval poprat vnitřně s představou, že se to pro chlapy nehodí. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2011 10:21 pm    Předmět: Citovat

Bylo zajímavé pozorovat Džarmí ( Jarmilku ) při práci, kdy se nejdříve na dotyčnou osobu napojila, procítila a potom přímo na míru vytvořila léčivou mandalu.

Kdybych ovšem vytvořila já sama nějakou mandalku, znamená to, že dokážeš třeba podle tvaru a barev diagnostikovat nějakou mojí disharmonii? Je škoda, že tu nemáš nikoho do diskuze Sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2011 11:27 pm    Předmět: Citovat

Evi, z jakékoliv kresby lze vyčíst mnoho o zématech a naladěních toho, jdo maloval . už u malých dětí, které něco malují (pokud to není jen čmárání).
Naciťovat se mandaly vytvářené na určité téma může přinést podstatně více informací, navíc se ukazuje, že emoce - pocity - v mandalách vykreslené, jsou zpracovány tak, jako by o nich bylo hovořeno a to je významné zejména tehdy, kdy pro slovní vyjádření se slova zdají být nevýstižná.
S Jarmilkou hodně spolupracuji právě proto, že jsme naladěni na podobnou vlnovou délku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2011 12:05 pm    Předmět: mandaly Citovat

S mandalami jsem se poprvé setkala před dvěma lety na týdenním semináři Vnitřní dítě, právě u Damaa - Karla.
Bylo až neuvěřitelně uvolňující, lehnout si na zem na břicho, popadnout pastelky a vymalovávat se ze svých nálad a pocitů.... a že jich tehdá bylo! Wink
U všech zúčastněných bylo vidět markantní rozdíl v kresbách na začátku toho týdne a pak na konci, po všech těch zážitcích.
Dokonce jsem si po návratu domů koupila sadu kvalitních pastelek se širokou škálou barviček a ve vymalovávání jsem ještě nějakou dobu pokračovala.
Další rok jsem byla na semináři Vnitřní muž- vnitřní žena, kde jsme opět vymalovávali mandaly. Bylo to zase moc příjemné a některá díla by se dala vystavovat třeba i v národní galerii (myslím, že byla hezčí, než některé obrazy tam Laughing Laughing Laughing )

Je to nesmírně uvolňující technika, alespoň z mého pohledu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 10:31 am    Předmět: Citovat

Získal jsem nádherné vzory mandal pro děti, kdybyste měli zájem, pošlu mailem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 3:53 pm    Předmět: Citovat

A tohe je Karle taková Mandala všech mandal....

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2011 9:06 pm    Předmět: Citovat

Zajisté, tady někde je asi zárodek všech pozdějších mandal - tedy pokud je to tak, pokud to nejsou předlohy jen tak z hlavy, tak v každé tuhle prazákladní v nějakém prvku najdeš. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund