Fórum - Zobrazit téma - To naše malé, citlivé já.... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - To naše malé, citlivé já....
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

To naše malé, citlivé já....
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

Omlouvám se Šamance a Tooře za své vtípky. Se Zetíkem si to jistě někdy vyříkám osobně, má dobré nápady a tipy....

Jedeme dál.
Dočítám "Všechny ženy jsou léčitelky" /a musím říct, že fakt to v nich je/ a tam jsem v kapitolce o homeopatii narazil na tuto věc:

Podává se ředěná esence v kapkách, příklad 2 kapky /nějakého homeopatika/ a aplikuje se pod jazyk Exclamation

Zároveň jsem si vzpomněl, jak kdysi spolupracovník si dával při kolapsech "nytrák" pod jazyk.

Takže badatelé a znalí, co to máme za místečko pod jazykem, jakou má funkci....atd. Dokáže k tomu někdo něco dodat a ukojit moji zvědavost?

Čau všichni. Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 10:29 am    Předmět: x Citovat

To máš pravdu, údajně to souvisí s nějakými citlivými body, které urychlují reakci a "rozvoz informací do těla".
Můžu potvrdit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 11:17 am    Předmět: Citovat

harmonik napsal:
Omlouvám se Šamance a Tooře za své vtípky.

Za co prosimtě? Very Happy

Vtip je fajn, a když je harmonie... Wink

Pěkný den přeju.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 7:59 pm    Předmět: Citovat

pod jazyk protože se to rychle vstřebá do oběhu těla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 10:01 pm    Předmět: Citovat

...nebo třeba pod polštář.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.1. 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 12:29 pm    Předmět: Citovat

Cítím se klidná jako vodní hladina.
Jsem klidná a vím,že všechno začíná.
Hladina se leskne jako zrdcadlo
a já nevím,co mě to napadlo.
Že i hladina má svou duši,
já vidím se v ní a moc mi to sluší.
Jsem krásná jako jarní nebe
a vedle sebe vidím Tebe.
Tebe má lásko zatím vzdálená,
vím,že přijdeš a mě podlomí se kolena.
Budu stát a žasnout tiše
a motýlci mi budou létat v břiše.
Vím,že já jsem ta láska a vím jistě,
že čekají mě krásná teď i příště...

I tohle jsem já....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 2:54 pm    Předmět: Citovat

Hanuelo,krásný,moc krásný.


Aj LSD je doporučeno rozpouštět pod jazykem Smile),ale to sem pravděpodobně nepatří .

Krásné jaro Džarmí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 9:24 pm    Předmět: Citovat

Já když si dám něco pod jazyk, tak se mi začne tvořit více slin....tak třeba je to takhle prozaické.....nevím, třeba to tak mám jenom já.

Pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 9:31 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
zeto napsal:
Kde je tvé PRAVÉ JÁ?

A já Zeto děkuji za otázku :

Kde je mé PRAVÉ JÁ ? Asi tam, jako to tvoje. Nejdřív se musíme vydat na cestu k sobě, domů. Dovnitř našeho JÁ. A tam najdeme SEBE.

Pořád člověk hledá ,,někde něco ". Když si uvědomíme, že štěstí, radost, vesmír...je tam, kde jsme a že je v nás, přestaneme hledat a začneme se soustředit na sebe. Budeme vědět, kdo jsme, proč tu jsme a budou nás tak vnímat i ostatní.

Pokud nepoznáme SEBE, budeme stále hledat a nikdy nic nenalezneme, protože budeme hledat ,,někde" a ne v sobě.

Citace:
Jak vypadá, chutná, jaké je?


Nejdřív asi křehké, jako kvítek zjara, když se probouzí a otevírá Wink .


Tak toto, Eviku, to bylo nádherné...

Hned se mi připomenula citace jednoho výroku kdysi zaznamenaného...

Až jednou poté, co v honbě za štěstím prošlápnete kolem dokola celý svět, zjistíte jako babička hledající brýle majíc je na nose, že štěstí je tak blizoučko... Wink

A ať už paní Riegrová v knížce o reiki nebo jasnovidec Cayce nebo ten, kdo sepsal první přikázání, je to o jediném... Nabádá nás, abychom milovali Boha celým svým srdcem, myslí a duší jako sebe samého....
To znamená, co životu prospívá, je dobré pro nás i pro ostatní, co povznáší, projasňuje náš život, obohacuje ducha, duši a tělo...

Reiki je pro mě přínosem, že mě učí posílat lásku všem, jak ostatním bytostem, tak buňkám, orgánům ve mně. Měli jsme nádhernou meditaci na ozdravění orgánů a prošli jsme si každý celé tělo....Zážitek...

Děkuji Stvořiteli za to, že existuji i v podobě přírodního klonu a mohl jsem vyrůstat v prostředí, kde podle pověsti jakýsi uhlíř měl "svého Boha" a dnes tam mají ve znaku Boží oko...

Ahoj všichni, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 10:30 am    Předmět: Citovat

hanulka napsal:
Cítím se klidná jako vodní hladina.
Jsem klidná a vím,že všechno začíná.
Hladina se leskne jako zrdcadlo
a já nevím,co mě to napadlo.
Že i hladina má svou duši,
já vidím se v ní a moc mi to sluší.
Jsem krásná jako jarní nebe
a vedle sebe vidím Tebe.
Tebe má lásko zatím vzdálená,
vím,že přijdeš a mě podlomí se kolena.
Budu stát a žasnout tiše
a motýlci mi budou létat v břiše.
Vím,že já jsem ta láska a vím jistě,
že čekají mě krásná teď i příště...

I tohle jsem já....


Vida,
jak to tu zkrásní,
když duše
se zasní
a přenádherně
básní...

Děkuji Ti, Haňulko, jak se krásně umělecky dokážeš vyjadřovat.

Víš, ve mně se po absolvování reiki kursů něco změnilo, otevřelo, že mně se chce taky dost básnit. Né že předtím pár veršíků né, ale teď se ve mně něco otevřelo. Vyslechl jsem řadu zážitků po kursech reiki, úsměvných i těch druhých, taky jak to s nimi tělesně cvičilo, jak se očišťovali atd... Jen já jsem až tak nic na sobě nepozoroval, jen se mi chce víc básnit, život je "šťavňavější a vnímavěji prožívanější" a nemusím vidět každý hokejový a fotbalový zápas./No to mi hlava nebere ještě teď, co to je za změnu/ Evil or Very Mad Exclamation Question

Ale znám i případy, co druzí najednou začínají malovat mandaly...a jiní se zas projevují jinak.

Po přečtení Tvých řádků, Haňulko, jsem si vzpomněl na zmínku o básníkovi v knize Cesta energie./mimochodem jsem na ni narazil jen tak v obchodě, byla ve slevě, ale o to víc si tohoto daru vážím dík moudrému obsahu- volně podáno:

Co je poezie?-
Moudrý muž odpověděl:"Překvapí Tě, jaké je to jednoduché, jako moře, jako ptáci, jako obloha. Podívej se všude kolem sebe, na zemi, na vodu, do vzduchu.Poezie existuje stejně dlouho jako nebe a země. Současně s nebem a zemí byla stvořena také nejvyšší krása.Všechno kolem nás v přírodě má svoje ústa. Pokud jsou ústa kohokoliv na světě v pohybu, slyšíme zvuky. Poezie je tedy zvuk srdce. Znáš mnoho lidí, kteří vydávají zvuky nepřirozeným způsobem. Ale to nejsou básníci, připomínají chování opice nebo papouška.
Slova skutečného básníka majíducha, plynou sama od sebe právě proto, že duch jim dává sílu."

Kdosi se mistra zeptal:"Jaký důvod má básník k napsání básně?"
Podivil se otázce a nerozuměl:"Ptáš se, proč básník píše verše?Proč šumí moře, proč zpívají ptáci, víš to snad?"

Totéž platí o hudbě, autor se zmiňuje o mantrách/taky ladí do určitého energetického vnímání a naladění se/.Dál porovnává stavy jin/kdy, kde, proč a jak/ a jang /jednotu se vším/. A další třebas jindy.

Zdar, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 10:57 am    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Já když si dám něco pod jazyk, tak se mi začne tvořit více slin....tak třeba je to takhle prozaické.....nevím, třeba to tak mám jenom já.

Pa


Zase jsi mi obnovila brouka v hlavě... Very Happy Very Happy Very Happy

Jazyk---sliny... Idea Idea Idea
Jan Křtitel uzdravoval křestem a pomocí vody, Mistři reiki nasypou zasvěcením symboly do aury, Ježíš léčil ohněm a pomocí Ducha svatého...

Ale měl tam případ i se slepcem. Rozhnětl hlínu se slinami, přiložil na oči, po chvíli se zeptal, jestli už vidí...po odpovědi, že jenom rozmazaně zopakoval a slepý viděl perfektně.

Když někdo chytne "slinu", má pak velkou žízeň.
Pes, když něco chce /k jídlu/, začne slintat.
Když někdo něco chtěl říct a zapomněl, připomene:"Teď jsem to měl na jazyku..."
Ze slin dokáže kriminalista identifikovat jedince pomocí DNA...
Určitě slintání po něčem či po někom rozvíří a rozbují hladinu hormonů...
Když chtěl dřevorubec porazit strom, nejprve si plivl do dlaní, protřel/aktivoval zakončení energetických drah/ a pak se dal do díla...
No a rituál před zkouškou? Jak to kdesi bylo: držím palce a třikrát pomyslně plivnout tfuj, tfuj tfuj... Laughing ....

No je to s tím jazykem a slinama zajímavé...Eště bych na něco přišel a v té době byznysu a různých _ismech režimech uďál díru do světa. Shocked Very Happy

Radši valím na zahrádku a už je i podběl, bude čajík... Laughing se zinkem...přírodním... Laughing Laughing Laughing

Mějte se hezky, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanulka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.1. 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 8:47 am    Předmět: Citovat

Díky Harmoniku!
Ano i já jsem našla svůj vnitřní klid a krásu a když jsem jeden večer ležela a užívala si to,tohle mě prostě napadlo. Když jsem otevřela tohle téma,okamžitě mi vyskočila tahle moje básnička. Napadá mě teď spousta různých slov,které když dám dohromady,vyvolávají ve mě i v lidech okolo mě příjemné pocity.Kamarádky mě ponoukají k tomu,abych začala psát knížku. A musím přiznat,že mě to taky před nedávnem napadlo...že by tohle byla moje nová cesta? No a tak to zkouším,píšu sobě pro radost a možná...
Díky a přeji Ti krásný den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
harmonik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 9.7. 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 10:48 am    Předmět: Citovat

hanulka napsal:
Díky Harmoniku!
Ano i já jsem našla svůj vnitřní klid a krásu a když jsem jeden večer ležela a užívala si to,tohle mě prostě napadlo. Když jsem otevřela tohle téma,okamžitě mi vyskočila tahle moje básnička. Napadá mě teď spousta různých slov,které když dám dohromady,vyvolávají ve mě i v lidech okolo mě příjemné pocity.Kamarádky mě ponoukají k tomu,abych začala psát knížku. A musím přiznat,že mě to taky před nedávnem napadlo...že by tohle byla moje nová cesta? No a tak to zkouším,píšu sobě pro radost a možná...
Díky a přeji Ti krásný den!


Ahoj Haňulko, piš, skládej, jen tak, pro radost, pro ostatní... Třeba je to tvé poslání... Třebas dokážeš svými dílky obrovitánskou věc- přelaďovat lidi do pozitivního energetického režimu. Tak jako to mistrně zvládali Goethe, Jack London nebo Puškin....Dokázali mistrně popsat koloběh energetického vesmíru ve svých dílech. Také mnohé bajky a pohádky jsou ve shodě s energetickou spirálou. Radost, otevření se, postavení se čelem k životu-to jsou projevy jang.
Myšlení je funkcí mozku a prožívání radosti zase funkcí srdce. Co je velice důležité, že ve skutečném prožívání jang nelze ublížit.Zdroje radosti jsou v nás. Záleží jen na našem rozpoložení, jak vnímáme.

Třeba humor-
přináší veselost, radost /to je jang/,
ale existuje i jin/škodolibý,posměvačný,ironický i agresivní./
No a jak to pochopí rozdílně a zle, jsou z toho i konflikty./Dánský karikaturista a islámské země--Švýcaři a mešity a islámské země.../

Takže slovo-ta neutrální věc- ta nás může nadchnout, povzbudit nebo naopak rozhněvat, rozplakat, rozesmutnět.

Vedle jsou klávesnicošermovánky na Reconnection/dostal jsem knížku na vánoce, asi začnu studovat, vo co gou/, ale nejdůležitější pro zdraví je být v pohodě, hledat podněty k radosti. Radost, to není jen duševní stav. Těšit se umí i oči, svalstvo, končetiny, cévní systém. V tomto stavu probíhají v člověku procesy samoléčby. Takže v podstatě nezáleží, co děláme, ale v jaké náladě, rozpoložení.

Takže nikdy nepracovat, jenom se prací bavit Laughing Vychutnávat si život Idea

Principem jangové reakce je láska, pochopení, altruismus:/chápu tě, ale nesouhlasím s tebou Ty vidíš věc tak a já zase takhle./

A jinové? Okradli nás, zklamali, urazili, dali pokutu...Jinového člověka to dostane do zuřivosti a deprese.
A jangovým- ten by si řekl, jak je ten svět rozmanitý, zajímavý....

Trošku jsme to tu Zetovi přebásnili a spisovatelsky rozebrali, ale snad mu to nevadí. Já se běžím učit do přírody na zahradu...
Čau, Harmonik. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 6:50 pm    Předmět: Citovat

harmoniku: nevadíSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2011 12:12 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Bylo by zajímavé sledovat, jak se změní vnímání těch, kteří tady napsali svoje pocity, až se vrátí od Damaa Wink

RoSo

Přesto, že mezitím uběhlo hodně "vody" v řece života, chci Ti Roso poděkovat za skvělou inspiraci. Letos jsem požádal účastníky, aby na začátku semináře napsali "pohádku" o svém dětství - o rodičích, sourozencích a o sobě. Později jsem doporučil, aby si tuto pohádku nadepsali jako "Můj scénář o dětství".
Na konci semináře jsem je požádal, aby si promysleli a procítili, v čem by tento scénář přepsali. Jedna účastnice dokonce napsala scénář zcela nový, ve kterém se z maminky stala obdivovaná "královna" a z tatínka "lev salónu" na závěrečném plese v tanečních - což "slečně" umožnilo cítit se jako princezna.!!!
Ideální by bylo, kdyby sem svoje svědectví napsali sami, jen tolik za sebe chci napsat, že těch změn bylo tolik a tak zásadních, že znovu vyloudily slzy, tentokrát z uvolnění a prožitku štěstí.
Je neuvěřitelné, kolik energie sami sobě blokujeme tím, že trváme na tom, jak jsme se narodili nechtěně, nevítaně, jak jsme byli v dětství zrazováni rodiči, sourozenci atp.
To malé zranitelné "já" najednou zažilo Lásku. Pociťuji velkou vděčnost za to, že jsem mohl být v tomto procesu průvodcem. Velice mi pomáhala Jarmilka Matičková - Džarmi - svými harmonizačními obrázky (viz www.springlover. cz), dobrou náladou a zvonivým smíchem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund