Fórum - Zobrazit téma - Vyzkoušejte si-jak ovlivnit svá DNA - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vyzkoušejte si-jak ovlivnit svá DNA
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vyzkoušejte si-jak ovlivnit svá DNA
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 5:59 am    Předmět: x Citovat

Překlep nebo chybné opsání. Protože by se mohlo jednat, jako s tím DNA o tenký led konkrétních čísel nebo konkrétních a dokazovatelných argumentů. A tady jde hlavně o mlžení a neprokazatelnost. Ono i ty samotné, měřitelné položky jsou dost pochybné sami o sobě.
I když si to Arohoj a jeho stoupenci měří. Zajímalo by mě, jak nakonec dopadl Roso, který si nechal měřit své ego nebo osvícenost či co....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 8:19 am    Předmět: Vnucování teorií Citovat

Když se člověk setká s nějakou vírou a líbí se mu, nastává zákonitě i období pochybností. Většinou jsou s tou vírou spojeny i nějaké "nepříjemnosti" (odřeknutí se něčeho, nějaké cvičení či meditace, které zabere čas, ...) a "odměna" (osvícení, bohatství, vědomosti, ....) má přijít až za dlouho (popř. po opuštění hmotného těla) a navíc je nejistá!

Naprostá většina lidí to řeší tzv. obdobím "fanatismu", kdy se snaží své pojetí víry vnutit co nejširšímu okruhu známých i neznámých. Vidí totiž, že když se počet členů (věřících stejné věci) rozšiřuje, musí to být správné. Tolik klidí se přece nemůže mýlit Twisted Evil a tím si pak sám dodává sebevědomí a utvrzuje se ve víře. Věřte mi já to znám, sám jsem si tím prošel Embarassed Very Happy

Ostatní to může dost štvát, ale to si nen člověk ve stavu "fanatika" těžko uvědomí. Vždyť jim nabízí něco úžasného ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 10:11 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Je fakt, že moc nediskutuje a nesnaží se své vyhlášky nějak moc vysvětlovat, ale vyvrátí mu někdo to co píše? Věcně, logicky a srozumitelně? Je tu tolik mudrlantů a teoretických docentů esoterických věd a jste krátcí na jednoho Arohoje? Ukažte mu zač je toho loket, ale jak říkám - věcně, logicky a srozumitelně... Wink

Cool
.


Dokázat že něco neexistuje, zejména pokud se jedná o věci nehmotné nebo neměřitelné je v podstatě nemožné. Dokazovat se dá jenom existence něčeho, neexistence jenom velmi obtížně.

To je jako, když ti řeknu, "dokaž mi, že neexistují lesní skřítkové". Jak by měl vypadat takový důkaz neexistence něčeho takového ? To v podstatě nejde. Latinsky se tomuhle způsobu argumentace říká tuším "argumentario at ignoratia", už název napovídá, že to prostě nemá smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 11:12 am    Předmět: Citovat

OK Beppe,
máš pravdu, nemůžeme dokázat neexistenci nečeho co neexistuje - nebo se to tak domníváme. Takže je to remíza, on nás nedokáže přesvědčit, že nekáže bludy (protože to zatím nijak moc přesvědčivě nepodložil) a my mu to naopak nedokážeme relevantně vyvrátit.

Opakuji, že spousta toho co napsal, mi taky moc nevoní, ale ani mě to neprudí, protože na rozdíl od Toory si nemyslím, že je to až tak úplně mimo rozsah tohoto webu. Nemyslím si, že tady jsme na tom jejím fyzikálním sympoziu a vtrhnul sem někdo, kdo se vecpal na stupínek a otravuje třeba přednáškou o chovu včel. Kdyby tu psal o těch včelách, tak jo, ať s tím jde někam k chovatelům.

Arohoj dělá chybu v tom, že zbytečně plní prostor novými a novými tématy a k dotazům se moc nevyjadřuje, tím ztrácí body. Ale jinak mi to, co píše, až tak nekoliduje s tím, co sem občas píšou jiní. Je to zvláštní, jak dokázal vyprovokovat ty, u kterých bych čekal, že někoho takového v sobě dokážou v pohodě zpracovat... Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 11:40 am    Předmět: x Citovat

V těch příspěvcích je něco, co asi vnímá hodně z nás: jakoby za nimi bylo prázdno:

NIC OSOBNÍHO, ŽÁDNÉ PROŽITKY, ZKUŠENOSTI,.... jen prázdné fráze.

Arohoj píše o letech praxe a zkušeností, tisíce děkovných dopisů
a doporučuje 9 ze 10 letitých reikimistrů, ale nikdy tu nic osobního nenapsal. Ostatní blahoskloně poučuje a sděluje svoje dojmy - pojmy
o nich, ale sám ze sebe nedá ani jednu praktickou zkušenost nebo prožitek. Trošku to připomíná autismus - dokáže perfektně popsat postup jakýchsi cvičení, ale opravdu jakoby to odněkud jen kopíroval nebo to psal robot Emil. Na dotazy na osobní prožitky odpovídá odkazy na stránky.

Já vím, že to je jeho věc, jestli vůbec někdy něco podobného praktikoval nebo jen opisuje něčí proslovy, ale prostě my jsme tu trochu náročnější. Texty a videa si můžeme na netu najít taky, přečíst knížky není problém, ovšem osobní zkušenosti, praxe a výsledky - kterými se tu neustále holedbá jsou jiná liga.

Mimochodem není pravda, že cosi nejde změřit - o tom tu Arohoj mluví
v jednom kuse, jak měří záhadné veličiny a může je všem ukázat, jak to funguje a jaké jsou s tím praktické zkušenosti (i když o některých imaginárních pojmech mám pochybnosti, jestli vůbec dokáže říct co to má jako být). DNA je taky něco hodně konkrétního, co se dá dneska "změřit", jen jako na potvoru ta Arohojova část je neviditelná. Ona největší chyba některých vizionářů byla, když uvedli konkrétní údaje a data, protože pak se jejich omyl může pořádně rychle, dokonce materiálně prokázat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 12:52 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Arohoj píše o letech praxe a zkušeností, tisíce děkovných dopisů
a doporučuje 9 ze 10 letitých reikimistrů, ale nikdy tu nic osobního nenapsal. Ostatní blahoskloně poučuje a sděluje svoje dojmy - pojmy
o nich, ale sám ze sebe nedá ani jednu praktickou zkušenost nebo prožitek.

A to je tady něco nového?

Jinak s tím co jsi napsala souhlasím.
Ne všechno co tady Arohoj píše jsou stoprocentní bludy, ale shazuje to tou formou prezentace - což jsem jinými slovy už někde napsal. Takže kdyby teď napsal něco opravdu podnětného, tak už "z trucu" to nebude nikdo číst. Což si zavinil sám.
Tak, to byl můj poslední příspěvěk k Arohojovi a věcem kolem něj.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 1:36 pm    Předmět: Citovat

Koukám že Arohoj tady některým slušně nastavil zrcadlo. Very Happy

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 1:56 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Koukám že Arohoj tady některým slušně nastavil zrcadlo. Very Happy


Krabásku, o jakém zrcadle mluvíš?

Můžeš mi prosím říci, jaké zrcadlo nastavil lidem např. Hitler, Stalin, či Jim Jones?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 2:15 pm    Předmět: Citovat

To je jasný Zeto,
přeci když třeba souhlasíš s Hitlerem, jsi úplně jinej než on,
když s ním nesouhlasíš a ozveš se, jsi nemlich takovej. Rolling Eyes

Že by to bylo ňáký nelogický?
No tak si s tím raději nebudu lámat hlavu. Very Happy

A hele, znáš ten fór?.... máš doma akvárko? Wink


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 2:43 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:


A hele, znáš ten fór?.... máš doma akvárko? Wink

Smile


?Smile má to rozuzlení?Smile ano, mám ale prázdné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 3:14 pm    Předmět: Citovat

Zeto,
odpověď jsem ti poslal raději po SZ, nějak jsem si nebyl jistý, možná odvážný, napsat to veřejně.
A(ro)hoj (už z toho nějak blbnu) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 3:19 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
?Smile má to rozuzlení?Smile ano, mám ale prázdné Very Happy


Tenhle vtip, mimo jiné, ukazuje na lidskou tendenci a potřebu všechno nějak zjednodušit a nacpat do toho správného šuplíčku a konkrétního modelu (viz "nastavení zrcadla"), tady to holt odnesl chudák policajt. Smile

Tak tady je:
Potká mladý policista staršího kolegu a ten nese v ruce knihu.
Mladý se jej ptá co to nese a starší mu vysvětlí, že je to kniha, která pojednává o logice - logickém myšlení. Mladý polda říká, že tomu nerozumí a tak starší mu povídá: No tak například: Máš doma akvárko? Mladej říká: Ano mám. No tak vidíš, říká starší, z toho logicky plyne, že máš rád zvířata. Z toho zase plyne, pokračuje starší policajt, že ten, kdo má rád zvířata, má rád lidi. No a logické zase je, že kdo má rád lidi, a protože jsi chlap, tak máš rád ženský néééé??! Aha, povídá mladý polda a rozejdou se.
Mladý policajt jde s jiným kolegou na ulici dělat pořádek a kolega se ho ptá co je nového. On mu na to říká, že se naučil něco o logickém myšlení a protože ani tento jeho kolega neví co to je - chce to vysvětlit. Tak mu mladý policajt vysvětluje: Máš doma akvárko??? Nemám, na to ten druhý. A mladý policajt mu říká: No, tak jseš buzerant!

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 3:51 pm    Předmět: Citovat

A ten kdo zná Izera se ještě zeptá: "a ani v kuchyni nemáš akvárko?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 3:52 pm    Předmět: Citovat

Smile)))) Razz Very Happy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 5:15 pm    Předmět: Citovat

To je vtip pracující s "logickým klamem", podobně jako dříve uvedená argumentace typu "když nedokážeš, že něco neexistuje, tak to znamená, že to existuje". Na wikipedii jsou vyjmenovány různé druhy těhle argumentačních "faulů". Je docela zajímavé si to přečíst a porovnat třeba s projevy politiků nebo články novinářů. V každých novinách objevíte různé příklady těhle manipulací.


http://cs.wikipedia.org/wiki/Logický_klam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vyzkoušejte si Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund