Fórum - Zobrazit téma - Blanka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Blanka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Blanka
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 2:34 pm    Předmět: Blanka Citovat

Prosím Tě,
vnímáš-li to pro sebe jako v pořádku,
pošli mé přítelkyni Blance,
je hospitalizovaná od víkendu na Karláku na psychiatrii.

Děkuji, děkuji,
Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 3:57 pm    Předmět: Citovat

A co Blanka? Dává si reiki?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 5:25 pm    Předmět: Citovat

Blanka si reiki nedává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 7:01 pm    Předmět: Citovat

A jaký je na to Tvůj názor?
Něco jako modleme se za ni, ale ona se nemodlí.
Pomožme jí vstát, vždyť ona nechce vstát.

Po pravdě řečeno, sám z toho mám smíšené pocity. Určitě každá duchovní pomoc je dobrá a právě ten, který duchovně nekráčí ji potřebuje o to víc.
Mě osobně se dobře pomáhá lidem, kteří sami na sobě pracují. Neříkají jen: jsem v koncích, pomožte.
A co se týče reiki, je zde podle mého hodně důležité to: snaha se cení. Reiki je naprosto a zcela jednoduchá věc. Stačí přiložit ruce. Reiki pracuje, reiki nás mění. Je to tedy o tom, dát jí příležitost.
Pokud si někdo reiki nedává - tedy odmítá reiki, aby na ní pracovala a přitom jsou žádáni lidé - pošlete jí reiki, nechte reiki ať ji vzkřísí.
Já v tom vidím rozpor. Ona odmítá se nořit do reiki a lidi jsou žádáni aby ji do reiki ponořili.
Proč si reiki nedává?

Možná bych navrhl jednu věc:
místo toho aby jsi zde na reikiwebíku orodovala za Blanku, zkusít jít k Blance a orodovat za reiki.
Místo říkat - pomožte Blance
Říkat Blance - Blanko, pomůže Ti reiki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 7:19 pm    Předmět: Citovat

Sluníčko Psychedelicu,

určitě, až bude Blanka sto přijímat mluvené slovo, potom už si opravdu pomůže sama. Prosila jsem za etapu, kdy můžeš a nemusíš pomoci, je-li to pro Tebe v pořádku.

Díky za zájem, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 9:05 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

Pokud si někdo reiki nedává - tedy odmítá reiki, aby na ní pracovala a přitom jsou žádáni lidé - pošlete jí reiki, nechte reiki ať ji vzkřísí.
Já v tom vidím rozpor. Ona odmítá se nořit do reiki a lidi jsou žádáni aby ji do reiki ponořili.
Proč si reiki nedává?



Zrovna od tebe bych Psychedeliku nečekala takové nepochopení pro člověka, který skončil tam, kde je...Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 9:33 pm    Předmět: x Citovat

Eviku, už dřív jsem si všimla, že je pro tebe slovo "POMOC" něco jako červený hadr pro býka. Je úplně jedno, kdo, co a jak napíše, hlavně, že je to o pomáhání. A když má někdo připomínky nebo otázky, okamžitě se urážíš a nelíbí se ti to, bereš to dost osobně. Informace nejsou jen něco moooc ošklivého, na co by se "duchovní člověk či ezoterik" měl dívat zvrchu. Často pomůžou nasměrovat pomoc tím správným směrem nebo se pomůžou rozhodnout, jestli se k nějaké aktivitě přidat nebo ne.
Divím se, jak jsem viděla, tak okénko ctí určité zásady a při této prosbě se všem informacím vyhnula. Pochopitelně teď nemyslím informace jako jméno, příjmení, bydliště, rodné číslo,... No však mi rozumí.
Určitě se najde i dost lidí, kteří se na nic neptají, neboj.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 10:01 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Eviku, už dřív jsem si všimla, že je pro tebe slovo "POMOC" něco jako červený hadr pro býka. Je úplně jedno, kdo, co a jak napíše, hlavně, že je to o pomáhání.


V tomto příspěvku mi nejde o ,,pomáhání" jako takové, jestli bude někdo posílat Reiki nebo nebude.

Něco jiného je, když má někdo kopřivku, zlomenou nohu nebo cukrovku a nebo jenom vyžaduje pozornost a něco jiného je, když má někdo psychický problém. Věř mi, že Reiki je to poslední, na co člověk na psychiatrii myslí. Tohle jsem prosím myslela svým příspěvkem. Nic víc a nic míň.

Citace:
A když má někdo připomínky nebo otázky, okamžitě se urážíš a nelíbí se ti to, bereš to dost osobně.

No, když mě tak Šamanko vidíš, vyvracet ti to nebudu. Je fajn, že je to z tebe venku Wink .
Citace:
Informace nejsou jen něco moooc ošklivého, na co by se "duchovní člověk či ezoterik" měl dívat zvrchu. Často pomůžou nasměrovat pomoc tím správným směrem nebo se pomůžou rozhodnout, jestli se k nějaké aktivitě přidat nebo ne.

Informace jsou fajn, když se dostanou ve správnou chvíli k těm správným lidem. Tady tu ,,správnou chvíli " zrovna nevidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 10:54 pm    Předmět: Citovat

Překvapuje mě jaký se tady teď objevuje odpor, když někdo požádá pro někoho o pomoc. Vždyť vy co nechcete nikomu pomáhat nemusíte, to je napsáno už v úvodním příspěvku. Nikdo vás k ničemu nenutí, nic po vás nechce, tak proč vás to pomáhání tak rozčiluje ? Navíc se ty prosby o pomoc týkají lidí kteří si evidentně v současné chvíli sami nepomohou, takže jsou zbytečné i ty knížecí rady, jak se má člověk reikovat sám. Jestliže je někdo hospitalizován z psychických příčin, tak není na 99 procent žádné samoléčby schopen. Zdá se, jaoby to odkrývalo nějkáký jiný problém. Že by to ve vás vyvolávalo pocit viny, že nepomůžete a neumíte to zpracovat ? Nevím, to mě jen tak napadlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 7:56 am    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Jestliže je někdo hospitalizován z psychických příčin, tak není na 99 procent žádné samoléčby schopen.

Tak tohle přesně jsem měla na mysli, když jsem se podivovala nad Psychedelikovým ,,nepochopením".


Já tu paní Blanku neznám, ale když jsem četla tu prosbu, myslela jsem na to, copak se jí asi stalo, že musela vyhledat tuto pomoc.
Pro Šamanku:
Pak jsi Šamanko napsala ty a já si najednou vzpomněla na spolužačku, která skončila na psychiatrii kvůli nešťastné lasce, vpomněla jsem si na sousedku, u které před 30ti lety těsně před maturitou propukla schyizofrenie a má od té doby invalidní důchod, vzpoměla jsem si na Miwu a její dceru a také na sebe, ve svých 14 ti letech, kdy moc nechybělo a skončila jsem tam taky.
To, co bylo uloženo v hlubokém podvědomí a spalo, tak teď vylezlo na povrch.Vzpomínky vyvolaly myšlenky. Dostala jsem tím příležitost převzít za to odpovědnost. Omluvit se všem svým vzpomínkám za to, co se ve mě děje a co to způsobilo. Protože ten problém je i ve mě. Kdyby nebyl, netýkalo by se mě to, protože bych jí nevnímala.
Takže tady je další příklad toho, co se dá čistit, nebo chcete - li - mazat.

Pokud tedy máš problém, který se týká toho mého oblíbeného ,,spasitelského syndromu", nebo pokud máš pocit, že se urážím, když má někdo připomínky a otázky, tak ten problém není někde venku. Je to odraz toho, co se děje uvnitř tebe. Nějaká zasunutá vzpomínka. A vytvořila sis jí ty . Proto ta 100% odpovědnost.

( Nebo já, nebo kdokoliv.....uvádím to jako příklad. A píšu to proto, že na Ho opnopono se tu dost ptáš a já se snažím aspoň to přiblížit na konkrétním příkladu - tj. na diskuzi mezi námi. Takže hned tady máš materiálu na čištění Wink , pokud si tedy nechceš o tom jen psát, ale i něco vyzkoušet. Já už jsem začala !!! Wink )

Měj se
E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 8:24 am    Předmět: Citovat

Okenko tu prosbu o pomoc napsalo hezky a dostatečně jasně.

Co se těch informací o příjemci týče: jestliže jsem připraven a schopen pomoct a příjemce si chce nechat pomoct -ikdyž navenek může působit zatvrzele, protože jeho vědomí v té chvíli je něčím blokováno- pak je jedno jestli je na psychiatrii nebo zavřený v protiatomovém bunkru a té pomoci se mu dostane. A nasměruji se na něj třeba přes toho třetího, který o tu pomoc pro něj požádal.

Pokud jedna nebo druhá strana nebude otevřena, tak nepomůže ani jméno, adresa, fotka, číslo občanky, nebo vzorek kůže...

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 8:24 am    Předmět: Nepochopení Citovat

Myslím, že byste se, teď myslím všechny účastníky tohoto vlákna, měli trochu sklidnit.

Chápu, že tu vyplavaly na povrch emoce, silné emoce. A to je v pořádku, protože jsme lidé, a doufám, že jimi i přes všechno duchovno a samoočišťování zůstaneme, jenže ty emoce nesmí úplně zastřít rozum. Hlavně nezapomeňte, že psaní si prostřednictvím webu je něco jiného, než osobní rozhovor. Tam byste třeba viděli, že psychodelic nechtěl nikoho "nasrat". Jen upozornil na to, že když má někdo nějakou "nemoc" a nechce se jí zbavit, že se jí asi nezbaví.

Na místě by byla věcná odpověď, že Blanka není ve stavu dávat si reiki.

Já když mě nějaký mail nebo příspěvek rozčíli, počkám až vychladnu. A někdy, světe div se, když si to přečtu znova, vidím tam i jiné sdělelní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 9:43 am    Předmět: ROZUM A CIT Citovat

Evik napsal:
Věř mi, že Reiki je to poslední, na co člověk na psychiatrii myslí.

Tohle bych asi Evi úplně nezobecňovala, ale asi chápu, jak to myslíš.
Už jen to, že pokud je člověk v takovém stavu, který vyžaduje pobyt v takovémto zařízení, tak je rád, že si vzpomene na to, jak se jmenuje, natož na něco dalšího.


Evik napsal:
Pokud tedy máš problém, který se týká toho mého oblíbeného ,,spasitelského syndromu", nebo pokud máš pocit, že...

Ano, pocit, nebo "problém" by byl jistým zrcadlením...
Proč ale vůbec řešit eventuální "něčí" syndrom, nebo vůbec "někoho", o to tady přeci nejde.
Buď jsou tady ku čtení jisté, konkrétní příspěvky a indície, které takovýto přístup demonstrují, pak tedy napíšu přímo o nich, nebo si ten svůj jakýsi pocit a hodnocení něčí osoby strčím za klobouk.


K samotnému prvnímu příspěvku:

Jestliže se sem Míša obrátila, tak by od ní bylo fér napsat o tom, co se s její kamarádkou děje, a před tím dělo, něco víc. Prostě, když žádám o takovouto pomoc, jsou informace na místě, a taky notabene nevím, kdo mi může pomoci ještě něčím dalším kromě reikování.

***

K principu, jako takovému - naučme se prosím rozlišovat Idea
Ačkoli sama nejsem příznivcem orodování za někoho, kdo o tom buď neví, nebo sám se sebou ani nic dělat nechce, tak ale v tomto konkr. případě, přece akutní psychický stav člověku znemožní cokoliv, natož se koncentrovat.

A jestli nic, tak vyslaná vstřícná, laskavá myšlenka člověku v nouzi je víc než nic. Kdokoliv se může za paní například alespoň pomodlit, aby se jí dostalo síly k tomu, aby se svým stavem, či dokonce nemocí mohla vůbec něco dělat. Protože o to tady jde především.

Takže, byla bych za to, vzít rozum do hrsti, přidat k tomu pořádný pohár soucítění, a poté se na to celé podívat znovu.

A mějte se pěkně-letně. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 11:04 am    Předmět: Citovat

Beppe, Evíku, souhlasím.
Je až z podivem, že když se tady objeví nějaká žádost o pomoct, tak se tady vždy najde spousta šťouralů a kritiků, kteří mají plnou pusu toho co měl žadatel udělat jinak a lépe, hodnotí, posuzují a při tom plýtvají energii, kterou mohli využíl mnohem lépe.
Okénko napsala tolik informací kolik cítila, že má napsat. Kdo chce pomoct, tak prostě pošle energii pokud to cítí a o zbytek se nestará, protože dobře ví, že je to v režíí Boha.
Věřím, že většina to prostě udělala a hotovo. Ti ostatní tlachalové si prostě potřevovali pořešit zase jiné svoje věci, takže buďme k nim schovívaní.... Wink
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 12:48 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
...takže buďme k nim schovívaní.... Wink
RoSo


Tvoje blahosklonnost Roso zřejmě nabírá nebývalých výšin.

Zřejmě nevidíš, na jaký stupínek tímhle příspěvkem stoupáš. Confused


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund