Fórum - Zobrazit téma - Deprese a co s tím? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Deprese a co s tím?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Deprese a co s tím?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so květen 28, 2011 9:14 pm    Předmět: Citovat

Toora:
Já ten odkaz, Katko, viděl, ale říkal jsem si, že se zřejmě toho nad čím spekuluji týkat nebude.
Jsem moc rád, že jsi sem tento odkaz dala. Hned jsem zhlídnul všechny díly této psychologické ságy. Strávil jsem tak obohacujícím způsobem dnešní deštivý den.
Jsem moc rád za tvé příspěvky.
Díky a hezký večer Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so květen 28, 2011 11:14 pm    Předmět: Citovat

Díky.
Tady nepršelo, dokonce i sluníčko se sem-tam mezi mraky ukázalo. Smile

Co se týká podobných pořadů, tak mne těší, že se vůbec natáčejí.
Osvěta sice každého nezajímá, ale pro ty, kteří se v těhle věcech chtějí trochu zorientovat, jsou myslím takovéto reportáže vhodnou formou a tuze dobrým počinem.

A tak tedy, dobrou noc Ti přeju Psychedelicu.

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá červen 03, 2011 9:56 am    Předmět: Citovat

Deprese není nemoc, jak nám tvrdí farmaceuti. Deprese je spíš celkový stav organismu - který prožíváme (sklíčenost, černé myšlení, vyčerpání....)

Nedávno jsem četla skvělý článek od neurologů, že mozek se v depresi chová velmi zvláštně. V podstatě se celé dění koncentruje okolo nějakého problému a mozek bere tělu všechny zdroje, aby problém vyřešil. Dokonce i mozek prý produkuje nějakou speciální chemii, která pak neurony chrání před přetížením.
Není náhodou, že i psychiatři říkají, že typická deprese po 2-3 měsících odeznívá. Otázkou samozřejmě je, kolik mozek zvládne, když se tyhle stavy často opakují...

Také se dá o depresi uvažovat jako o záchranné brzdě. Intenzivně nebo dlouhodobě jsme mimo harmonii, přetíženi, zatíženi, ignorujeme přirozené signály těla. Takže tělo zatáhne, my se stáhneme do sebe a nechceme vyjít ven. Což je pochopitelné, další "pobyt venku" by náš stav přetížení jen a jen zvýšil.

Takže když si budeme povídat o čakrách: Některé z životních témat, které odpovídá určité čakře může produkovat zvýšenou zátěž /zablokování...ale klidně tech témat také může být víc a stav deprese způsobí všechna dohromady (stokrát nic umořilo i vola). Opatrně na riziko, že se tvoje pozornost a pozornost toho druhého upne na jedno téma (je to protože tě v dětství, ...etc.), ale to podstatné zůstane pominuto. Pak je snadno zaděláno na několik let plácání v "kravinách"
Navíc člověk sice své problémy označí za "depresi" (je to moderní a často omílané slovo), ale pak se ukáže, že jde o něco jiného.

Takže stručně. Nabídni sérii několika celkových ošetření Reiki. Posiluj toho člověka. Teprve když se člověk posílí, teprve pak je možnost psychoterapie, osobního růstu... To depresivní uvnitřnění a obalení se před světem má svůj léčivý smysl. Důležité je, aby se ve správný čas proměnilo v cestu růstu, pozitivní změny.
I dobře zvolené antidepresivum může mít po omezenou dobu svůj smysl. Je to ale krok A, důležité je aby k tomu následoval i krok B (psychoterapie, životní změny,...). Jinak máme docela pěkný začarovaný kruh, ze kterého bych osobně, kdybych byla farmaceut, měla radost.

Ps: Opět Katko díky za zajímavý tip na seriál. Jak nekoukám pravidelně na TV jsem mimo. Kdybyste někdo měl tip, kde jednotlivé díly stáhnout, napište mi prosím. Jen doufám, že témata zpracovali komplexně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá červen 03, 2011 12:06 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:


Takže stručně. Nabídni sérii několika celkových ošetření Reiki. Posiluj toho člověka. Teprve když se člověk posílí, teprve pak je možnost psychoterapie, osobního růstu... To depresivní uvnitřnění a obalení se před světem má svůj léčivý smysl. Důležité je, aby se ve správný čas proměnilo v cestu růstu, pozitivní změny.

Idea Exclamation Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 03, 2011 12:35 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Kdybyste někdo měl tip, kde jednotlivé díly stáhnout, napište mi prosím. Jen doufám, že témata zpracovali komplexně...


Ahoj Martino.
Když si klikneš na ten odkaz:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10214731958-zahady-duse/209572231050003-zahada-deprese/
Tak nalevo je v sloupečku "Přehled dílů" a už jen si vybrat. Wink

Co se týká toho, co píšeš, tak jen bych doplnila, že deprese se netýká jen lidí vytížených, či přetížených, ale naprosto všech, dokonce ti, co se ocitnou např. "na dlažbě" a delší dobu by si mohli užít volna (nemyslím pouze lidi, kteří nemají hmotné zajištění).
Tuším, že deprese vyskytují nejméně u lidí, kteří se mají co ohánět, aby uživili jak sebe, tak rodinu, čímž samozřejmě nemám na mysli vorkoholiky, protože to jen trochu jiný (v gardu před-depkózním ten předcházející) psychický problém.

Z čehož se celkem dobře patrné, že dlouhodobé výkyvy od vyváženého středu jsou jasnými spouštěči. Nicméně, velmi často se deprese objevují u mladých lidí, kteří si svým způsobem života na depku ještě ani pořádně nemohli "zadělat", tedy je to důsledek působení nevyváženosti z dětství, či dávnější minulosti.

Na potencionální depku si v zásadě střádáme vždycky, když cítíme, že delší dobu děláme něco co nás nenaplňuje, proti své nespokojenosti a svým varovným pocitům, tedy setrváváním v ubíjejícím neperspektivním vztahu, zaměstnání, bydlišti, atd. atd, které si vždy dokážeme „rozumě“ vysvětlit.
Bohužel. Confused

Proto je třeba se nejdříve jasně podívat na svoje depresory (odvozuji od u stresu známých stresorů), a udělat zcela praktické kroky ve svém životě. Prostě k vyřešení sama sebe po stránce psychické neodmyslitelně patří vyřešit i věci praktické, samozřejmě ty, které nějak řešit mohu, a těch je v našem životš naprostá většina.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červen 03, 2011 8:24 pm    Předmět: x Citovat

tooro, proč myslíš, že by děti nebo dospívající nemohli mít svoji depku?

Otázka je ovšem co kdo ve skutečnosti pod depresí myslí? Ne jaká je oficiální psychiatrická definice, ale jaká je osobní definice toho, kdo ji prožívá.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červen 03, 2011 10:05 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
tooro, proč myslíš, že by děti nebo dospívající nemohli mít svoji depku?


Tohle jsem Šamanko nenapsala. Moje poznámka se ale vztahovala k tomu, že se může zdát, že k depresi je nutně třeba přetížení, a tak tomu není.

To, co se nám děje, v jakémkoli věku, je vždy "naše" a původ to tedy má v naší (jakkoli dlouhé, či krátké) minulosti. Žití podle starých, stále stejných disfunkčních mentálních vzorců.

Co se týká samotného obsahu pojmu deprese, vycházím z toho, co se takto klasifikuje na základě jistých projevů, jimž tato diagnóza odpovídá.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: so červen 04, 2011 8:59 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Proto je třeba se nejdříve jasně podívat na svoje depresory (odvozuji od u stresu známých stresorů), a udělat zcela praktické kroky ve svém životě. Prostě k vyřešení sama sebe po stránce psychické neodmyslitelně patří vyřešit i věci praktické, samozřejmě ty, které nějak řešit mohu, a těch je v našem životš naprostá většina.
Smile


Takž se nestačí Tooro točit 33x? Achjo......

A souhlasím s Tebou v této věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st červen 08, 2011 8:31 pm    Předmět: Citovat

Navštívil jsem v posledních dnech zvláštní obchůdky "Korálkárny" - jednu v Praze v Mánesově ulici, jednu v Chebu na náměstí - obojí návštěva obohatila můj rejstřík vhodných antidepresivních nástrojů, které doporučuji těm, co mě s takovémi problémy navštíví (mimo jiné rady, samozřejmě). Přesvědčil jsem se o tom, že když člověk znovu začne ve svém životě tvořit, otevře dveře k žití bez depresivních stavů. Takže radím vedle zpívání, tance, vymalovávání mandal, či dětských omalovánek, ještě i navlékat korálky a vytvářet pro sebe i blízké něco pro ozdobu i pro potěšení. Ono se totiž asi nedá tvořit bez lásky (nebo její modifikace) - a to je podstatou této cesty k uzdravení.
Navlékáte také korálky? Jestli ne, tak se do nějaké z těch korálkáren vypravte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červen 08, 2011 9:26 pm    Předmět: x Citovat

Pozn. v Brně nová korálkárna na ulici Hybešové u nemocnice.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund