Fórum - Zobrazit téma - Pomoc pro chlapečka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pomoc pro chlapečka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc pro chlapečka
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 12:46 pm    Předmět: Citovat

Beppe, udělal jsi moc dobře, že jsi sem tu výzvu dal. Cítil jsi to tak a tak to tedy mělo být. Nejspíš jsi zachytil volání o pomoc toho chlapečka nebo jeho rodičů. Je to v pořádku, že jdyž nám přijde potvrzení od druhé strany, tak cesta je volná. Já tomu říkám, že jeho Vyšší Já souhlasí s udělením pomoci.
Ti co pořád potřebují vyslovený souhlas z pusy toho druhého, tak jsou pořád v EGU a nevěří sami sobě a nechápou smysl toho jak to funguje. To zda pomoc bude udělena nebo ne se rozhoduje na vyšší úrovni než je Ego.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 12:50 pm    Předmět: Citovat

Já jsem měl a mám pouze a jen čistý úmysl pomoci malému chlapci, jehož problém se mě osobně dotknul, protože tam rezonují i moje vlastní problémy a možná si tam promítám i sebe. Tou pomocí jsem měl namysli snažit se poprosit o harmonii, nic jiného neznám. V žádném případě jsem nežádal o žádnou magii, manipulaci, léčení proti něčí vůli jak si to zřejmě někteří vyložili.
Koukám, že tady dokonce zřejmě na můj nechtěný popud šamanka založila i téma o osobní zodpovědnosti. Teď abych se nakonec cítil jako zločinec, že jsem chtěl někomu pomoci. Je mi z toho špatně. A smutno jak obyčejnou žádost o pomoc dokážou někteří vyložit jako nějákou "hrůzu" a nezodpovědné rozpoutání bůhví jakých procesů. Pokuste se uvažovat přímo a bezlestně, tak jak jsem k tomu přistoupil já. Žádné podlé a nezodpověné úmysly v tom nebyly.
A co se týče spaitelského syndromu, tak si nemyslím, že by to byl až tak můj případ. Spíš v tom spatřuji svojí vlastní bolest, proto se mě to taky tak dotýká. Jakobych si tam dosadil sebe a chtěl pomoci sobě, možná. A že bych se moc snažil, taky není (bohužel) pravda. Ve skutečnosti jsem spíš líný jako veš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 1:01 pm    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Beppe: tak jsem o Tobě přemýšlela. Myslím, že Tvůj hlavní problém je, že se snažíš až moc (říká se tomu spasitelský syndrom). Můžu ti v tom dobře pomoct. Zkusila jsem se nacítit a vizualizovat si tvoji osobu a ta
s tím souhlasí. Stačí pár působení.
šamanka


Hmmm...a v čem je rozdíl mezi tím, o co žádal Beppe a skoro to za to schytal a tím, co mu nepochybně se stejně dobrým úmyslem nabízíš Ty sama?
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 1:07 pm    Předmět: Citovat

Léčit mohu vždy jen sebe, léčit energie, které s chlapečkem sdílím. Tím
léčím společné vzpomínky a vracím do bodu nula sebe i chlapečka.

Poslání Energie reiki - vnímám jako poslání prapůvodní božské energie bez mých přání a strachů.
(vlastně, která energie není božská, že?)
Tato energie sama ví, zda uzdravit, uklidnit či doprovodit na druhou stranu. U dětí a zvířátek posílám bez jejich souhlasu, u dospělých, kteří už mluví, pouze na požádání dotyčného. Často kočky nechtějí přijmout mé posílání, i to respekuji.
Stalo se mi, že jsem posílala miminku předčasně narozenému a ono mi vysvětlilo, že jeho úkolem bylo zde být jen kratičko. Spíš objalo mě....Byla to od něj pro mě velká lekce a moc mu děkuji. Potom jsem posílala jeho rodičům.

Tak vlastně vždy léčím sebe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 3:54 pm    Předmět: x Citovat

kamo: omlouvám se, nechtěla jsem tě poplést, jen jsem chtěla uvést živý příklad, jak je snadné si namluvit, že druhá strana souhlasí se vším co na něm hodlám spáchat a tvrdit, že on s tím souhlasí.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 4:14 pm    Předmět: x Citovat

Beppe:Já jsem měl a mám pouze a jen čistý úmysl pomoci malému chlapci, jehož problém se mě osobně dotknul, protože tam rezonují i moje vlastní problémy a možná si tam promítám i sebe.
Spíš v tom spatřuji svojí vlastní bolest, proto se mě to taky tak dotýká. Jakobych si tam dosadil sebe a chtěl pomoci sobě, možná.

Velmi zajímavé myšlenky.

Ten můj, možná divný příspěvek o Tvém poléčení, byl takový názorný příklad toho, co jsem měla na mysli. Vzorek, já tohle nedělám i když si dokážu klidně Tvůj souhlas s čímkoliv vizualizovat, jedna radost. Neříkám, že jsi nějaký padouch, jen se mi nelíbí takové hrrr iniciativy bez vědomí těch, kterých se to týká. Nevím, kolika z ostatních lidí, třeba i Rosovi by se líbilo, kdyby někdo vyvíjel inciativu a hrál si na Boha pod záminkou - já můžu. Ať už by se vás to týkalo osobně, vaší rodiny, vašich dětí... Mě tedy ne a mám s tím svoje bohaté zkušenosti.

Myslete si co chcete, já tohle neschvaluju. O té formě, jak se tu teď prezentuje - nevinná harmonizace - mám své pochybnosti, ale dobrá, třeba se pletu.

Nechtěla jsem tě, Beppe ranit, měla to být taková inspirace k zamyšlení
a otázka k detailům tvé žádosti. Netušila jsem, co způsobí....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 6:59 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Neříkám, že jsi nějaký padouch, jen se mi nelíbí takové hrrr iniciativy bez vědomí těch, kterých se to týká.

Tady jsi Šamanko uhodila hřebíček na hlavičku: VĚDOMÍ. Co je to to něčí vědomí? Myslíš si, že zeptat se člověka in natur je jediný způsob jak dostat odpověď od jeho VĚDOMÍ?

samanka napsal:
Nevím, kolika z ostatních lidí, třeba i Rosovi by se líbilo, kdyby někdo vyvíjel inciativu a hrál si na Boha pod záminkou - já můžu. Ať už by se vás to týkalo osobně, vaší rodiny, vašich dětí... Mě tedy ne a mám s tím svoje bohaté zkušenosti.

Ono je rozdíl znát cestu a kráčet po ní. Je rozdíl mezi tím hrát si na léčitele a být lečitelem.
Nevím jaké jsou tvé bohaté zkušenosti ale zřejmě ony způsobují tvůj negativní přístup k dané věci. Ale znáš to: Co seješ to sklízíš...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 10:12 pm    Předmět: x Citovat

Roso nepovažuji své spoluobčany za dementy neschopné se za sebe rozhodovat. Zajímalo by mě, jak by se ti líbilo, kdybych se rozhodla řešit s tvým podvědomím tvůj problém s egem. Protože mě o to žádá tvoje Vyšší Já, ale ty to sám nedokážeš pochopit?

šamanka
PS: a ty jsi která verze - ten co si na léčitele hraje nebo léčitel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 10:38 pm    Předmět: Citovat

Pokud tě o to požádá mé VJ tak ty ses Šamanko nerozhodla mně léčit, ty jsi prostě jen přijala moji prosbu a následovala Boží vůli. Pokud to tak cítíš, tak do toho běž... Wink Já budu jenom rád, protože jak je vidět sám na to nestačím a potřebuji pomoc z venku. K tomu ale potřebuješ ještě jednu věc. Přijmou za to 100% odpovědnost. Psala o tom v podstatě Okénko. Léčiš sebe, společné energie, které sdílíme a tím vlastně léčiš i mně.
A co se týče té verze... to nechám na zhodnocení těch na hoře... Very Happy

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 10:47 pm    Předmět: Citovat

Romane, popisovala jsem svojí zkušenost. Posílala jsem dítěti bez souhlasu jeho rodičů. Nepřijímal. Nemám skoro žádné zkušenosti s posílání dětem, proto jsem z toho byla rozpačitá.
Gogojogo reagoval:
Citace:

Aj dieťa je samostatná duša, ktorá prežíva svoj vývoj a naše zasahovanie nemusí byť vždy žiadúce.

A mě zajímá tvůj názor, protože má pro mě váhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 11:24 pm    Předmět: Citovat

Nepřijal, nechce, potřebuje si to pořešit sám, nebo přijme pomoc od někoho jiného. Tím to pro tebe končí, hotovo. Nemá cenu to řešit.
Je to jednoduché. Chceš / nechceš. Není v tom nic osobného.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 5:46 am    Předmět: x Citovat

Roso a vidíš, jsme u jádra pudla. Jakou zodpovědost, když ji nikdo nemáme, my nic neděláme - to přece ONI? Já nic já muzikant... A najednou je všechno jinak, když jde o tebe Very Happy

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 7:50 am    Předmět: Citovat

Neříkám, že takovouto záležitost řeším denně, ale už jsem párkrát měl tu čest, takže si dovolím přispět.
Souhlasím se šamankou, že rodič by měl vědět co se s jeho dítětem děje, šamanka má navíc zřejmě špatné osobní zkušenosti s těmito věcmi a tak se nedivím, že preferuje souhlas rodičů.
Na druhé straně dětská duše je přece skutečně normální dospělácká duše, jen je v dětském těle, takže je schopna rozhodovat sama za sebe a to kolikrát mnohem lépe, než dospělí, kterým pak do toho kecá jejich rozum a jeho léty nasbírané poznatky a zkušenosti.

Takže ptát se rodičů na souhlas, nebo se bavit jen s duší příjemce? Nevím jak to řeší reikistické normy a direktiva EU, ale já už použil oba způsoby - podle okolností. Co když je to dítě duševně vyspělejší, než jeho rodiče a zejména přepečlivá matka, která své dítě zahrnula takovou hromadou dobra a lásky, že tak nevědomky přispěla k jeho potížím? Je takových málo? Skoliotické děti by mohly povídat...Když se takovéto matky zeptáte na souhlas, může se stát že se jí zježí vlasy, rozhodně odmítne a dítě obloží česnekem a s kamarádkou budou zaříkávat zlé duchy. Když se na to zeptáte přímo duše jejího dítěte, tak ta se vyjádří jednoduše - chci/nechci, nic mezi tím.
Takže skutečně záleží na okolnostech, rodinných poměrech a hlavně na tom, jak k tomu přistupujeme my sami, jestli to děláme skutečně nezištně a pro to dítě jako takové, anebo to děláme spíše pro náš pocit důležitosti a ptáme se rodičů na souhlas proto, aby se pak vědělo a nahlas mohlo šířit kdo mu pomohl - když se to podaří.

Nevidím nic špatného na té Beppeho žádosti, nemusím se do něj ani naciťovat, nebo ho jinak vnitřně šmírovat, abych byl přesvědčen, že to myslel naprosto upřímně a nezištně.
Můžeme vyvíjet tisíce iniciativ a ta duše to nemusí přijmout, protože prostě nechce a určitě ví proč. Takže i kdyby Beppe založil "Výbor pro záchranu tohoto dítěte" - proč ne, konečné slovo je na příjemci.
A možná bys šamanko mohla uvést z čeho pramení Tvé nedobré zkušenosti, ne pro podložení svých slov, ale jako varování pro ostatní. Podivných šarlatánů je všude dost a pokud sis ohledně dětí prošla něčím nepříjemným, tak je škoda, aby do toho zbytečně padli další.

Tož tak.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 7:55 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Nepřijal, nechce, potřebuje si to pořešit sám, nebo přijme pomoc od někoho jiného. Tím to pro tebe končí, hotovo. Nemá cenu to řešit.
Je to jednoduché. Chceš / nechceš. Není v tom nic osobného.
RoSo

Silně jsem cítila, že si to musí pořešit sám, protože jedinou jeho ,,zbraní " byla jeho nemoc.

Svojí zodpovědnost jsem cítila už v tom, že se mě to nějak dotýkalo. Nejenom já versus to dítě, ale já a všichni ostatní, kteří v té situaci byli nějakým způsobem se mnou propojeni. Čistila jsem pomocí Hooponopono. Jasně že jsem tím léčila sebe.
Víc jsem už nemohla udělat a cítila jsem, jak najednou se problém jakoby ,,rozpouští" a věděla jsem, že dál už to není moje. Ani se už nedozvím, jak to dopadlo, ale jedno vím jistě. Že nemoc toho kluka opravdu byla velmi silnou zbraní a něco zachránila.
Mělo to tak být. Kdyby mým prostřednictvím energii přijal, svůj boj by paradoxně prohrál. Pevně věřím, že se už zotavuje. Děkuju za názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 11:39 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Roso a vidíš, jsme u jádra pudla. Jakou zodpovědost, když ji nikdo nemáme, my nic neděláme - to přece ONI? Já nic já muzikant... A najednou je všechno jinak, když jde o tebe Very Happy

šamanka


Jenom konstatuji to, že mým slovům nerozumíš a vykládáš si je po svém. Ale na tom není nic špastného. Každý si na to nakonec musí přijít sám.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund