Fórum - Zobrazit téma - Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki 1. stupeň Vaše pocity a zážitky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 12:21 pm    Předmět: Citovat

Docela vtipné je, že dřív, než vás pustili ke 2.mu stupni jste museli prakticky ukázat, že s Reiki umíte pracovat tzv. intuitivně, to znamená, žádné pozice, složité návody, ale vypěstované umění vnímat, kde je co potřeba a umění tyhle intuitivní pocity následovat, postupy na sklidnění a uzemnění byly vyučovány, "principy Reiki" byly prakticky v každodenních situacích používány. Brzy se sice vyvinuly i přístupy, když je nemocné to, přikládej ruce tam a tam, ale byla to jen pomůcka pro začínající, teprve z toho se pak vyloupl zjednodušený systém pozic a ještě později představa, že pokud se to tak nedělá není to Reiki:)

Když tak poslouchám lidi, tak se divím a o to větší motivaci mám sestavit systém výuky, aby nemusely otázky začátečníků, jaké obvykle padají, vůbec i jen na mysl přijít.

Já bych to Kamo obrátila. Nevím zda Reiki je inteligentní (já ji žádným testem jestě netestovala:)), ale vím, že my se můžeme k Reiki chovat inteligentně a nechat se vést něčím co je nám přirozeně přístupno, místo otrockého papouškování věcí, které už dříve byly pochopeny tak nějak napůl ucha.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

Naryo,
určitá inteligence a invence při práci s reiki se snad předpokládá jaksi automaticky. Každý nástroj funguje právě tak, jak s ním zacházíme, energie nevyjímaje.
Pokud s ní bude pracovat člověk, který ví co chce, tak mu stačí jen sedět a zdánlivě nic nedělat - v tom spatřuji její samostatnost a inteligenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 2:11 pm    Předmět: Citovat

Naryo, na Tvé kurzy bych jednou moc ráda zavítala... Nejen pro tu lásku a energii, kterou tomu všemu věnuješ, líbí se mi mnohé na Tvém přístupu. Přeji hodně štěstí ve všem, co děláš... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

Já teda nevím také, jak se to s tou inteligencí vlastně myslí. Vím jen, že pokud bychom si energii představili jako vodu, a tělo jako českou silnici, tak energie automaticky udělá v těle kaluže Very Happy. Jinak jsou inteligentní spíše naši vaši pomocníci, kteří nám vám pomáhají... Smile

Hmm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

Pro Kwisatz Haderach:

Nic si z toho nedělej... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Pro Kwisatz Haderach:

Nic si z toho nedělej... Wink

Díky, kámo Very Happy. Nebudu Razz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 10:15 am    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
. Jinak jsou inteligentní spíše naši vaši pomocníci, kteří nám vám pomáhají...

Chudák Reiki už je tak bezzubá, že potřebuje i inteligentní pomocníky?Smile)
Ale vážně,
já používám představu "abstraktních vesmírných zákonů" Existuje tu něco co brání, aby tento svět upadl do chaosu, nějaký řád podporující život a harmonii (to samé co princip homeostázy v těle) a Reiki je metoda spojení se s tímto řádem. Prostě my sami nějak fungujeme a od tohoto řádu se odpoujeme, z harmonických vln je disharmonický chaos, a při Reiki se nám to vše zase vylaďuje.
Takže mnohem přesněji bych ze svého úhlu pohledu měla mluvit ne o inteligentní energii, ale o spojení s čímsi, co nám zajišťuje odblokování, vyrovnání zašmodrchaných míst a díky tomu jsme schopni využít ostatní energie a informace okolo nás, prostě se odstraní překážky v harmonické vyladěném fungování organismu na všech úrovních. Energie - světlo - informace a to už jsme u Erica Pearla a jeho reconnection, sakra asi bych si měla svůj koncept dát taky TM a draze prodávat:)

Při Reiki se objevují projevy uvolněné, nově proudící energie, to ale není Reiki, ale následek vyladění pomocí Reiki, určité informace, která tělu říká, jaké je ideální fungování. Nějaký bioenergetický kontakt (předání určité energie) je vždy, ale ne dominantně a pouze jako doprovodný efekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 1:14 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Já bych to Kamo obrátila. Nevím zda Reiki je inteligentní (já ji žádným testem jestě netestovala:)), ale vím, že my se můžeme k Reiki chovat inteligentně a nechat se vést něčím co je nám přirozeně přístupno, místo otrockého papouškování věcí, které už dříve byly pochopeny tak nějak napůl ucha.

M.


Ahoj, myslím, že to, že je reiki inteligentní znamená, že ať dáš ruce kamkoliv na těle, doteče tam, kam je třeba.
S těma rukama na stehnech to dělám taky, je fajn si takhle sedět a sledovat jak to proudí a kam a kudy...Klidně i v práci, v autobuse, u poslouchání muziky...kdekoliv..
Nikdy jsem se vědomě neuzemňovala, asi jsem to nepotřebovala, jsem kozoroh, tak jsem uzeměná až až.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Futetka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 22.9. 2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 10:27 pm    Předmět: Citovat

Opravdu moc děkuji, tak moc se snažíte mi to vysvětlit. Ještě jednou díky. Už v tom mám , alespoň myslím, celkem jasno. Metodu tady a teď jsem praktikovala už před reiki, takže je mi to jasné a asi proto taky "nelítám")))).
Mám ale ještě jednu otázečku. Jak je to s reiki a človíčkem, který má v sobě např. kardiostimulátor, nebo nějaké kovové předměty atd. Víte, ptám se, jestli můžu takového člověka, který třeba prodělal bajpás reikovat.
Už se těším na Vaše názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 11:29 am    Předmět: Citovat

Já reiki vnímám jako boží inteligenci, světlo apod.

Při modlitbě přichází rovněž světlo, vibrace apod.
Ale zde člověka nenapadne: "mohla by modlitba ublížit mému kardiostimulátoru?"

Přitom je oboje je blížení se k Bohu. Jen reiki má jakýsi větší hábit nevšednosti. Proto člověk má někdy obavy, které jsou zcela zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
martasek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.9. 2009
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 4:42 pm    Předmět: Kardiostimulátor Citovat

Ahoj, já nevěřím tomu že by reiki mohla ublížit člověku s kardiostimulátorem je to energie a ta se vlije kam bude třeba.Tento přístroj udržuje rytmus srdeční co může reiki způsobit srdci špatného?Myslím že vůbec nic.To by ses taky mohla bát jestli nemůže člověk dostat třeba infarkt při ošetření. Wink
Tělo je nástroj Boží a podle toho je nám umožněno s ním zacházet,člověk z dobrými úmysli ho určitě neohrozí to je můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 11:42 pm    Předmět: x Citovat

Myslím, že podstata problému je v něčem jiném. Ne v srdci, ale
v kardiostimulátoru. Ano reiki je energie a kardiostimulátor na bázi
energie, jakýchsi elektroimpulzů také pracuje. Technické stránce
celé záležitosti nerozumím, to by tu mohl objasnit někdo povolanější.
Může být ohrožen kontaktem nebo blízkostí různých elektromagnerických vln a elektrických přístrojů. Reiki je nejen energie, ale jak víme, umí vytvářet dost výrazné teplo. Nevím, z jakého materiálu se vyrábí ani jestli by teplo mohlo mít vliv na jeho funkci.

Zajímal by mě názor nějakého odborníka na tuhle otázku z hlediska technického nikoliv filozofického.

V každém případě se to dá vyřešit trochu oklikou: působením na celého člověka, třeba nepřímo, dálkově.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 8:26 am    Předmět: Citovat

Srdce je sval a každý sval funguje na základě elektrických signálů z mozku - povelů, tzn. na povel provede stažení/kontrakci a stejně tak na povel povolí/extenze.
Stává se, že nervová vlákna vedoucí tyto signály se někde oslabí nebo úplně přeruší a tím se naruší spojení mezi mozkem a svalem. V případě srdečního svalu by to mělo katastrofické následky, tudíž se pod kůži implantuje kardiostimulátor-"pomocný mozek", a od něj se do potřebného místa na srdci zavede v podstatě jakoby obyčejný drátek coby náhrada toho nervu. Takže ony elektrické impulsy nyní vydává kardiostimulátor, který pracuje buď nepřetržitě, anebo sleduje srdce a v případě výpadku okamžitě dodá impuls - tzn.stimuluje srdeční sval.

Reiki je sice formou energie, která dokáže s lidským tělem řádně zahýbat, ale není mi známo, že by dokázala ovlivnit samotný kardiostimulátor, ten určitě ne. Svaly ano, určitě znáte ony svalové záškuby při energetickém působení, třeba při Spinal Touch to bývá často hodně znát. Ale reiki podle všeho není formou uměle vytvořeného elektromagnetického záření, které je vždy vyrobeno a vyzařováno na fyzikálním principu a tudíž má i své konkrétní kmitočty.

Pro kardiostimulátor jsou nebezpečné právě zdroje elektromagnetického záření, zejména mikrovlnného, ale každý kdo má stimulátor je dostatečně poučen kam může a kam ne. Je to i proto, že režim stimulátoru lze měnit a nastavovat bez vyjmutí z těla, pouhým přiložením snímače na pokožku a přenos funguje bezdrátově. Proto silné elmag pole může ten stimulátor totálně zblbnout.

Pokud by se přece jen našel šaman, který tvrdí, že svou energií dokáže ovlivnit-rušit kardiostimulátor, tak je to za prvé vůl protože to vůbec dělá a za druhé spíš ovlivní srdce samotné, než ten přístroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 11:26 am    Předmět: Citovat

Tak tohle byl skvělý, odborný, ale přesto srozumitelný příspěvek !
Díky Kámo za vysvětlení. Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 11:50 am    Předmět: Citovat

Ano, taky souhlasím, moc hezky a srozumitelně jsi to, kamo, napsal. A proto bych se ráda optala, jak bys, prosím, fyzikálně vysvětlil, když se některým lidem zastavují hodinky - obojího typu, mám na mysli jak mechanické, tak digitální - a po odložení do šuplíku pak asi za 2-3 týdny zase jdou?..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
Strana 5 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund