Fórum - Zobrazit téma - Co mi nejvíc pomohlo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co mi nejvíc pomohlo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co mi nejvíc pomohlo

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 2:38 pm    Předmět: Co mi nejvíc pomohlo Citovat

Co mi nejvíc pomohlo

To kdybych tak věděla…

Jsou problémy, které se jeví neobyčejně zapeklitými.
Znám člověka, který má ucpaný nos. Dlouho se léčí u věhlasných léčitelů. Ohromně se mu změnil život, změnil se i on, poléčil si spoustu problémů. Jen má stále ucpaný ten nos!
Sama na sobě a těch statečných okolo, co se nebojí rozmotávat zádrhely vlastního života,
pozoruji co všechno může léčení ¨zapeklitého problému¨ obsahovat.
Jak se říká – systém cibule. Jádro problému (příčina) je ta bílá koule a to ostatní jsou hnědé slupky. Sloupneme jednu a objevíme pod ní další a pak další a další. Kolik jich je?
To se dozvíme teprve až najdeme co se pod slupkami skrývá.
Možná použijeme jednu metodu, ale spíš se budeme pokoušet loupat různými způsoby.
Až nakonec – jupíííí – problém se vyřešil, máme hotovo. Podlehneme dojmu, že přesně ta poslední metoda byla ta pravá, která konečně zabrala, která byla nejlepší!!!
Jenže je to vždycky pravda? Zabrala by skutečně, kdyby byla použita hned na začátku procesu a ta rozinka na dortu našeho snažení by byla ta první? Kdybychom nejdřív
neoloupali ostatní slupky až k té poslední?

Těžko říct a těžko zpětně hodnotit. Ale když jsem přemýšlela, nad něčím, co se mi podařilo (nebo mám možnost pozorovat proces u svých přátel, kde mám před sebou
celý průběh i se zpětnou vazbou), tak bych nikdy nedokázala s určitostí říct, který
z kamínků na cestě k vyléčení byl ten nejdůležitější a který méně důležitý. Možná ten první, který dal do pohybu celý řetězec a možná právě naopak by jeden bez druhého
nebyl ničím nebo by ten proces trval mnohem déle.

Tím pádem je univerzální návod: mě pomohlo „XY“, k ničemu. Ano „XY“ zabralo,
jenže co jsi před tím absolvoval? Noojoooo byl jsem tam a tam, užíval toto a tamto, četl
a praktikoval… A nic mi nepomohlo až ¨XY¨, to je zázračná metoda.
Opravdu? Nebyla to jen poslední kostka do mozaiky problému?

Prostě někdy stačí tak málo…

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 7:31 am    Předmět: Re: Co mi nejvíc pomohlo Citovat

samanka napsal:
Ale když jsem přemýšlela, nad něčím, co se mi podařilo , tak bych nikdy nedokázala s určitostí říct, který
z kamínků na cestě k vyléčení byl ten nejdůležitější a který méně důležitý.


Ahoj Mílo, to je hezké téma. A ..vo tom to je ". Že my nevíme, co je a co není důležitější. A to je ta cesta, to poznávání a zkušenosti, díky kterým se posunujeme dál.
Mám tu zkušenost, že právě ten ,,poslední" kamínek, který mě pomohl, je právě ten nejdůležitější v MOJÍ další cestě.

Maličko to bohužel zastiňuje ty ostatní kamínky do mozaiky. Ony jsou úplně stejně důležité. Ale ten poslední udává směr - apoň mě tedy ano, napovídá mi, co dál.



Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund