Fórum - Zobrazit téma - Relativita osvědčených léčivek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Relativita osvědčených léčivek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Relativita osvědčených léčivek

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 11:15 am    Předmět: Relativita osvědčených léčivek Citovat

Je velice zajímavé, jak relativní může použití léčivek být.

Každý máme svoje osvědčené recepty, které používáme při chřipce nebo ostatních běžných potížích. Obvykle zaberou nám i těm, kterým je poradíme. Jenže svět se většinou neřídí podle šablony a najednou
osvědčená metoda nezabere. Zabere trošku nebo vůbec a všechno je zpátky. Připadá mi, že se tak děje jednak, když potíže bereme jako
jakýsi univerzální model např. chřipky a dáváme to na každou stejně.
Nebo když jsme v tom starém známém procesu, který je rozjetý, ale stále ještě probíhá. Něco zevnitř se manifestuje přes fyzično a nechce se nechat zastavit. A ani by to nebylo dobré pro vyléčení problému o který tam jde, jen my pro to nemáme dost pochopení a raději bychom popadli Brufáč a Paralen a hezky to zalačili kamsi do neznáma. Kupodivu se může stát, že naše snahy jsou odráženy a všechny metody našeho obvyklého domácího léčení vypadají slabé jako čajíček. Možná by tělo zvládlo přeprat i ten Brufen...

Je náročné si sám sobě neordinovat různé až protichůdné léčivé, čistící nebo experimentální patáky a pokusy. Znám lidi, kteří se spíš podobnými experimenty přizabili - však to znáte: co si dát tohle a tamto a vyzkoušíme tenhle zaručený prostředek a proč jen v tak malém množství? Proč nepřidat ještě jednu dávku navíc? Proč myslíte, že mám na krku divnou spáleninu, připomínající něco úplně jiného než je léčení bolestí v krku Laughing

Někdy je dobré nechat tělu taky šanci a čas, aby si mohlo na fyzické úrovni pořešit co potřebuje (např. formou horečky - myšleno rozumné horečky apod.).

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 1:04 pm    Předmět: Citovat

Lidské tělo je obrovská chemická továrna, která produkuje věci, že by až člověk nevěřil - viděli jste někdy podrobný výpis krevní analýzy? Celý organismus funguje díky této chemii a tělo je v jeho výrobě naprosto soběstačné - tedy bylo by, kdybychom ho nezamořovali všelijakými svinstvy a tím netlumili jeho přirozenou produkci, kterou pak nahrazujeme různými podpůrnými přípravky, jak syntetickými, tak i přírodními.
U každého je tato chemická výroba a rovnováha nastavena trochu jinak a asi i proto na každého ten stejný lék/bylina účinkuje jinak.
Proto taky někomu v pohodě uvěřím, že je vegetarián a jinému to jen odkývám a skoro se ani nemusím vsázet, že mu to dlouho nevydrží, anebo že to maso nežere, když ho nikdo nevidí.

Mám ve velké úctě bylinkáře, ke kterým tak nějak počítám i homeopaty, ale stejně si tak trochu myslím, že jde do jisté míry o placebo efekt. Je fakt, že tak jako lidé věří na šamany z Ohňové země (a odmítají přijmout že třeba bylinkář/léčitel/homeopat z vedlejší ulice dokáže v podstatě to samé), tak věří i na zázračné účinky cizokrajných bylin a čajů a preparátů a co je domácí, je "slabé". V tomto směru jsou asi nejvynalézavější a nejkreativnější narkomani, kteří mají zmapovanou kdejakou naši květinku a keřík a ví jak z nich dostat "barvičky a štěstí".
Psal jsem že to jako placebo beru do jisté míry, protože nepopírám kladné účinky různých bylin. Ale ono taky hodně záleží od koho a jak je získám, tudíž na okolnostech, které mohou velmi výrazně zvýšit mou důvěru v podávaný přípravek. Ona se třeba bylinkářka může docela lidsky seknout, dát mi omylem směs pro šestinedělky a já si tím úspěšně vyléčím průdušky, protože ona dáma je široko daleko vyhlášená a už jen její charisma uvolňuje hleny...

Taky jsem už vyzkoušel všelijakých zaručených čajů a odvarů a jediný efekt byl ten, že mě to zahřálo. Asi jsem jim málo věřil, což by potvrzovalo ten placebo efekt. Navíc některé z nich byly vyloženě nedobré a nějak se zkrátka nedokážu přesvědčit k tomu, že mi má pomoct něco, co polykám s odporem a s přemáháním.

Mozek, když chce a může, tak dokáže v našem těle nechat vyrobit vše pro jeho fungování a dokonce v případě potřeby produkci toho či onoho přechodně zvýšit. A co za to požaduje? Vyrovnanou stravu, dostatek tekutin, rozumné zacházení, dostatek vhodného pohybu a psychickou pohodu. Maličkost? "Prdlačky švagrová!" - jak vždycky hulákal strýc Pepin.
Tělo si skutečně poradí se vším, ale potřebuje na to podmínky. A udělat mu je, není vůbec jednoduché, dá to dost práce i odříkání a proto je jednodušší se upnout na zázračnou bylinku. Ona třeba i zabere, klidně, ale pak se snadno naučíme při každé blbosti se pídit po pomoci zvenčí, místo abychom se snažili si pomoct sami. Jako první pomoc proč ne, ale pak by mělo následovat zjištění, proč jsem tu pomoc vůbec potřeboval a co udělat pro to, aby se to už neopakovalo. Jenže -a jsme zase u toho- to vyžaduje úsilí, čas a vůli.
Syntetické léky a podpůrné prostředky ponechávám stranou, protože to je kapitola sama pro sebe a poměrně nehezká.

Tento příspěvek byl napsán jako volná asociace na to, co napsala šamanka ve vlákně o Knize (nechtěl jsem jít mimo téma a tak jsem v archivu našel první přibližně podobné a ejhle - od šamanky Smile ) a za druhé jsem měl několikrát dlouhou debatu právě na toto téma, kterou jsem nemohl ukončit jinak než - "Podívejte, bolí to vás, ne mne, takže dělejte jak myslíte." Naposled poměrně nedávno. Až si říkám, že kdyby lidi věnovali polovinu energie z vymýšlení výmluv proč to či ono nejde a jak to o....t, tak by jim hned bylo líp.

Na druhé straně jsou lidé, do kterých bych zpočátku neřekl, jak dalece jsou skutečně odhodláni si sami pomoci a že si třeba na internetu najdou nějaké tlakové body na ruce a jejich pravidelným mačkáním si spraví záda a tím i náladu a celkový pohled na svět...a když vám pak ty body a postupy ukážou, tak jen povytáhnete obočí cože je to za slátaninu - ale díky a chvála za ni, protože díky ní a její pomocí a svou vlastní vůlí si vyřešili dlouhodobý problém, bez jakýchkoli prášků, experimentů s bylinami atd. Placebo efekt? Zcela jistě. Ale ruku v ruce s výše zmíněným úsilím, vůli a obětovaným časem.

Nejsem vzorný mnich, který neví co je rýma, taky sebou na cesty vozím Brufen, jako pojistku, ale možná už je dávno prošlý, protože nepoužitý. Ale zase na druhé straně vím, že mám svému tělu co vracet a snažím se mu to vracet jeho prostředky a jeho způsoby, a pokud možno a nejlépe čím dál méně ho oblbovat něčím zvenčí.

Tož tak.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund