Fórum - Zobrazit téma - Manipulace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Manipulace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Manipulace
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:05 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Můj názor je pouze ten, že Ego je součástí naší bytosti a pokud zažívám radost na úrovni celé bytosti, tak je to včetně Ega. Jinak se odděluji sám od sebe.
Souhlasím s tím. Já třeba beru ego jako vynikající ukazatel toho, jak vnímám sám sebe, své zrcadlo. Proto své ego nezapírám a nestydím se za něj. Pokud ho někdo vnímá jako něco škodlivého, tak mu asi zrcadlí něco nehezkého.

toora napsal:
A jestli se něco ve skuečnosti neexistujícího může radovat, Roso,
tak pak tedy jo.
No na to, že by to nemělo existovat, tak tady o tom existuje už několik dlouhých debat Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:18 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Můj názor je pouze ten, že Ego je součástí naší bytosti a pokud zažívám radost na úrovni celé bytosti, tak je to včetně Ega. Jinak se odděluji sám od sebe.

Já to vnímám jinak.

Roso napsal:

Tak jak to popisuješ ty Krabasi a jiní, tak Ego je něco fujtajbl, co je potřeba zničit, zabít, zahodit.

První část věty - to jsem nikdy neřekl. Druhá část věty - můj názor je ten, že ego je třeba poznat a že není dobré ho poslouchat - dle tvé rétoriky bych tedy mohl říct "nezabít (to ani nejde) ale ignorovat jeho rady".

Roso napsal:

Pokud bys připustil ve tvém příkladu, že Ego může zažívat škodolibou radost, tak proč by nemohlo zažívat upřímnou radost?
A to, že ego zemře z naším tělem? To přece není důvod. Naše podstata je duch. A přes co by tak ten duch tohle všechno zažíval? Přes naši pozemskou část a Ego je přece pozemskou částí nás samých.


Tady bych použil slova Katky. Pokud něco neumíme pořádně definovat, tak je zbytečné polemizovat nad tím, zda ego může nebo nemůže mít upřímnou radost. Můj názor například je, že ego radost nepociťuje, to je jako když bych mysli chtěl přisuzovat emocionální zkušenosti.

Já jen určitě vím, že malé dítě ego nemá a přesto vnímá radost téměř 24 hodin denně. Směje se jen tak, bez důvodu. Když je najedený a u maminky, tak se cítí šťastně. Z toho si pro sebe usuzuji, že tvé poslední dvě věty nevystihují minimálně mojí zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:21 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:


toora napsal:
A jestli se něco ve skuečnosti neexistujícího může radovat, Roso,
tak pak tedy jo.
No na to, že by to nemělo existovat, tak tady o tom existuje už několik dlouhých debat Wink

Cool
.


Vzhledem k tomu, že celý náš svět je iluze tak je z toho patrné, že všechny ty sáhodlouhé diskuze o něm nejsou zrovna tím správným a vypovídajícím měřítkem skutečnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:23 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Já jen určitě vím, že malé dítě ego nemá

A to víš odkud?
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:25 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
toora napsal:
A jestli se něco ve skuečnosti neexistujícího může radovat, Roso, tak pak tedy jo.
No na to, že by to nemělo existovat, tak tady o tom existuje už několik dlouhých debat Wink

Cool
.


Přesně tak.

Jinak, nevím, jak tady kdo z vás přišel na to, že ego po smrti zanikne. To jednoduše není pravda.

Berte to prosím jen jako moje konstatování. Nechci se pouštět do dlouhých diskusí. Někoho to ale třeba přivede k zamyšlení.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:29 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Mě se vybavil můj synáček, kterému je něco přes rok a půl a každý den obdivuji a užívám si jeho čistoty, jeho 100% - ní existence v přítomném okamžiku a totální neexistenci ega. On mě učí minimálně stejně dobře, jako ty nejlepší knihy. A já jeho na oplátku učím mluvit Smile.


Jo Pepo,

Lence bylo jednou dáno "shůry" přirovnání, že pobývat v přítomnosti malého dítěte je jako pobývat v přítomnosti anděla Smile .

Jen bych to neviděl tak, že v něm ego neexistuje, pouze není ještě probuzené.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:36 pm    Předmět: Citovat

Mirku taky se nechci hádat, jen odpovím.

Ego zaniká po smrti je můj poznatek. Ale vzhledem k tomu, že to píší i jiní, tak to beru jako obecně známý fakt.

Do googlu jsem zadal "ego zaniká".
Vyjelo tam toto (popořadě):

"30. srpen 2009 ... Jakmile všechny myšlenky zaniknou v Tichu, zaniká i soubor myšlenek, kterým je ego samotné. Většina lidí se nejvíce zajímá o svou vlastní ..."

"24. prosinec 2009 ... Při 100 % disharmonii by věci, objekty i bytosti svou sebedestrukcí zanikli a při 100% harmonii zaniká ego – alternativní Já a vůle a přání ..."

"9. červenec 2008 ... keď prestaneme projektovať myseľ v čase - ego zanikne samo - lebo ego neexistuje inde len v našej mysli... ego si predstavuje že existuje. ..."

"Po navrátení do bežného stavu vedomia to ego získame naspäť. Zo svojich skúseností si myslím, že ego definitívne zaniká až fyzickou smrťou, ..."

"Dotazování soustředí pozornost mysli na falešné já, ego a ono zaniká ve zdroji, Srdci. Neboť samo nemůže existovat bez myšlenek. ..."

a tak dále.

Z toho usuzuji že můj a Toory názor - tj. provázanost (či totožnost?) ega a mysli není jenom názorem nás dvou ale obecným poznatkem.

Ale každý ať si věří čemu chce, samozřejmě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:53 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
No na to, že by to nemělo existovat, tak tady o tom existuje už několik dlouhých debat Wink


Kámo,
píšu "ve skutečnosti neexistující", a to se vůbec nepere faktem, že se o tom všem hodně mluví, a věřím, že když se důsledně jde po stopě, tak to k něčemu být může. Ale nelze pro to udělat víc, než prakticky prozkoumat, čemu vlastně říkáme ego.
Jinak o tom platí totéž, jako tzv. "zdravých lidech" - , Dr. Cimický říká: "takoví neexistují, je to jen nedokole vyšetřeno". Laughing Very Happy
(V případě prozkoumání fenoménu zvaný "ego" je to tedy nedostatečná džňána.)

A pak (pouze snad v nutné sebeobraně) bych se teprve pouštěla do debat o tom, jestli to s odchodem těla odchází, či nikoliv, jinak mně ale ty debaty "tak to po smrti je" a "tak to není, a basta!" připadají poněkud kontraproduktivní, tj. ve smyslu "Já si z toho sice nic nepamatuju, ale přesně vím jak to je". Smile
A pokud už, tak by se hodilo ocitovat zdroj, s jehož filozofií souzním.

A tzv. smrt? Prostě odejde konkrétní opotřebovaná tělesná soustava.


Smile


Naposledy upravil toora dne st únor 02, 2011 2:58 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 2:58 pm    Předmět: Citovat

Sunnyi a Krabas:

dle mé zkušenosti ego nezaniká IHNED po smrti. Nakonec ano.

Tuto zkušenost jsem nejen četla, ale částečně prožila na semináři
Umění zemřít. Zcela prožít nelze, protože i nahlédnutí do smrti (př. klinická smrt) je nahlédnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 3:01 pm    Předmět: Citovat

Pokrílepána, prozkoumejte co to EGO je.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 3:18 pm    Předmět: Citovat

Tooro, stejně je možné napsat, prokrílepána, prozkoumejte, co to je láska, harmonie, ego, atd.

Co to pro koho znamená - má promeditováno nebo načteno nebo pro sebe vyčištěno? Jinak tady meleme pojmy dojmy.... že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 3:26 pm    Předmět: Citovat

On je problém Okenko spíš v tom, že ego neví jak prozkoumat ego a proto se ani neptá "jak", ono se mu do toho totiž ani dvakrát moc nechce.

Ale aby se nemlátila ta prázdná sláma, pojmy a dojmy, a protože je vždy lepší, když si na toto téma každý porozjímá sám, dám na nové vlákno něco z Roba Preece.

Třebas to někomu poslouží.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 3:36 pm    Předmět: Citovat

Mně se to moc líbí, jak to Toora píše.
Připomíná mi to Maharišiho: poznejte kdo jste.
Tedy samo zkoumání ega, co vlastně je, vede k tomu, že se prozíráme do stavu "bez ega".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 4:03 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Psychedelicu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 5:11 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Sunnyi a Krabas:

dle mé zkušenosti ego nezaniká IHNED po smrti. Nakonec ano.

Tuto zkušenost jsem nejen četla, ale částečně prožila na semináři
Umění zemřít. Zcela prožít nelze, protože i nahlédnutí do smrti (př. klinická smrt) je nahlédnutí.


Já to vidím Míšo tak, že jedna věc je dočasný prožitek Jednoty, který většina duší zřejmě po smrti opravdu prožije a věc zcela jiná hluboké pochopení Podstaty, k níž se dobereme dílem naší prací a dílem z milosti Boží, i když těch dílčích prožitků nám může být na naší cestě dopřáno mnoho.

Tohle by ale bylo na dlouhatánskou diskusi, na jakou opravdu nemám čas. A obávám se, že bychom se stejně nikam neposunuli, protože k Pravdě si musí dojít každý z nás sám.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund