Fórum - Zobrazit téma - Přejídání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Přejídání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Přejídání
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 5:35 pm    Předmět: Citovat

Berenika píšeš, že to máš asi týden. Vezmu na to jiný pohled, než ostatní.

Po zimním slunovratu sem na Zemi začaly proudit energie, které podporují, ještě několik týdnů než nastane nový cyklický pulz, vyplouvání na povrch starým energiím. V této době se z nás budou dostávat na povrch různé staré vzorce, naše traumata z dětství a jiné "staré věci", které ještě pořád v nás jsou.

Jak píšeš nahoře, u vás v rodu se láska dávala přes jídlo. A v tuto chvíli tyto pocity asi proudí na povrch a ty děláš to, co v takovéto situaci vždycky nebo většinou. Je to naučené z rodu a předané rodiči jako štafetový kolík (doktoři tomu říkají dědičnost). Láska je za vším, co se nám v životě děje a my tolik po ní toužíme a hledáme ji neustále někde venku. Vlastně jsme sem přišli na naši planetu se naučit mít sám sebe rád. A podle zákona přitažlivosti, co mám v sobě, to vysílám ven a to se mi zase vrací. Takže k nám přichází opět neláska... Ale jak k nám má přijít láska, když se nemáme sami sebe rádi? - je to jednoduché, přijmout si to

Idea Kdybychom se měli rádi, tak nikdy nedovolíme to, co se nám děje. Idea

Můžeš to dění u tebe teď jen pozorovat, nebo i propouštět, přijímat. A protože sem proudí docela hodně vysoko vibrující energie, tak se naše těla někdy mohou pokoušet tuto energii i uzemňovat - jedením. Začni se uzemňovat způsobem, co tě určitě učili na kurzu Reiki. To ti pomůže taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 6:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj mám pocit že už ráno vstáváš ze špatným programem .Zkus si vytvořit vlastní program ráno vstaneš a řekneš si že dneska bude krásný den i když od rána bude zamračeno deštivo no a co že prší já se tým přece nenechám ovlivnit špatným počasím vytvoř si sama vlasni program tak jak ho chceš žit ty neprožívej pasivně programi tvoř si je sama .Musíš se znovu naučit mít ráda sama sebe, když ti to nikdo jiný neřekne řekni si ráno, když vstaneš dnes bude krásný den a já se mám ráda opakuj si to i během dne musíš si to i vnitřně uvědomit ,když tě něco bude stresovat řekni si já se mám ráda a nenechám se tím ovlivnit,
když budeš jist řekni si to taky mám se ráda stačí mi jen poloviční porce uvědom si jak bys vypadala kdebisi se zase přejedla musíš si říc, když sním jen tolik budu se cítit lehčeji .Začni jist jídla s mniším podílem tuku jídla co nenadýmají méně cukru jídla snišim pH .Zkus si koupit nejlépe přírodní preparát na snížení chuti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 9:20 pm    Předmět: Citovat

To je zajímavé, Lightworkere, co píšeš...

Je pravda, že to jídlo je takový pomocný záchytný bod v chaosu.

Dnes jsem byla u zubaře a vytrhli mi zub. Cítila jsem takovou poloviční úlevu, jako kdyby to nějak souviselo právě s rodinou. Vnímala jsem určité osvobozování od takových vzorců, ale zároveň na nějaké úrovni nějaké nepřijetí a bránění se té jejich energii. Zítra mi vytrhnou další, tak už ta úleva bude kompletní. Ale třeba v tom ty souvislosti vidím jenom já.

Navíc to má tu výhodu, že pak nemůžu jíst, takže se těším, až se mi podaří přerušit ten jídelní maraton. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 11:18 am    Předmět: Citovat

Pepo stejně tak ale může fungovat přejídání jako náplast na nedostatek sebelásky. Jím pro to, že aspoň tím jídlem si věnuji pozornost. Co člověk to jiný příběh.

Kamo, samozřejmě, okamžitý stres a napětí aktivuje sympatikus a tudíž klesá chuť k jídlu, kvalita trávení,... spousta lidí v téhle akutní fázi nejí.

Pokud je tam ale u nich ta vazba (nechci vyloženě říkat program), že jídlo znamená být v pohodě a dostatku nebo dostávat lásku, tak se původní primární reakce (v podstatě čistě živočišná - když utíkám před medvědem tak nejím a netrávím) podvolí té novější, naučené, vytvořené vazbě.

Teď jsem si vzpomněla na sebe a svoji rodinu. Když jsem byla ve velkém a dlouhodobém stresu, že nemám práci a nikde mě nechtějí, tak se o mě moje širší rodina začala víc zajímat a chtěli mě neustále krmit jídlem, protože nevypadám dobře. Nikdo se neozval jestli si nechci popovídat o tom jak ty starosti s prací zvládnout. Chtěli mě krmit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 1:24 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Teď jsem si vzpomněla na sebe a svoji rodinu. Když jsem byla ve velkém a dlouhodobém stresu, že nemám práci a nikde mě nechtějí, tak se o mě moje širší rodina začala víc zajímat a chtěli mě neustále krmit jídlem, protože nevypadám dobře. Nikdo se neozval jestli si nechci popovídat o tom jak ty starosti s prací zvládnout. Chtěli mě krmit.


Tohle je hezké. Nežila jsi u nás, Naryo? Smile

K tomu mě napadá, že pak to jídlo někdy je vlastně podvědomě taková snaha dát sám sobě najevo tu lásku a pozornost...

Třeba si v tu chvíli neuvědomuju, že by to šlo i jinak a lépe, a že to takhle dělám automaticky proto, že ke mě tak celý život přistupovali ostatní....

Pak by asi bylo fajn vytvořit si nové vlastní nastavení, jak si dávat najevo lásku a péči nějakým hodnotnějším způsobem, že...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 1:48 pm    Předmět: Citovat

V životě fungujeme podle mnoha automatických věcí. Často nám slouží velmi dobře. Někdy ale přijde doba kdy původně fungující automatické věci začnou selhávat nebo do pocitového životního prostoru vnášet zmatek.

Protože jsou automatické jsou také velmi nevědomé. Často pak lítáme od čerta k ďáblu, řešíme všemožné a teprve když se unaveni neustálým řešením zmateni sedneme, tak se ta podstatná souvislost, často léta přehlížená, najednou ukáže.

Déledobější terapeutický vztah pak dává velké šance, že k tomu objevu nebo změně dojdeme rychleji. Kouzelné na tom je, že někdy stačí jen chuť ke změně a podpora někoho druhého a můžeme se trápení zbavit, aniž bychom kdy tušili s čím to přesně souvisí.

Když hledáme příčiny - co to jako vlastně asi bude vždy vytváříme mix našich současných představ, vzpomínek a názorů druhých. Není špatné mít takový scénář. Je ale potřeba si ověřit, jestli ten scénář je užitečný a může nám ke změně pomoci... pokud k šanci na změnu nepomáhá, není to dobrý scénář.

Jsem ráda, že si sama pro sebe hledáš použitelné souvislosti...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 2:53 pm    Předmět: Citovat

Já jsem třeba "psací", takže mě často spousta věcí docvakne, až když je vidím napsané, někdy i analyticky rozkouskované... Můžu tak psát o svých potížích a stejně tak o tom, jak z nich ven. A zase, když si sepíšu návod na to, jak z něčeho ven, tak to většinou funguje...

Teď mi třeba došlo, že si můžu sepsat takový seznam způsobů, které jsou pro mě vyjádřením toho, že dávám sama sobě najevo lásku... A můžu napsat i pár způsobů, které jsou pro mě takovým nejvzácnějším vyjádřením lásky k sobě sama...

To si pak můžu nalepit třeba na ledničku, na monitor, na dveře od wc.... a když zase budu mít pocit, že bych si dala něco k jídlu, tak místo toho udělám něco z toho seznamu...

A postupně se to naučím dělat i bez toho, aby mě k tomu nutilo nutkání jíst...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 3:35 pm    Předmět: Re: Přejídání Citovat

Berenika napsal:
Nevíte, s čím v životě souvisí, že se člověk začne nekontrolovatelně přejídat, doslova přežírat?

Může to být i tím, že přestal být ve svém životě tvořivý?


Zase si můžeš položit otázku - ,,a proč přestal být tvořivý? ".
Dokážeš si na to odpovědět? ( Předpokládám, že mluvíš o sobě).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Berenika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.10. 2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 4:00 pm    Předmět: Citovat

Proč? Asi se toho v mém životě dělo moc najednou a měla jsem slabou chvilku a začala pochybovat. Začala jsem pochybovat o sobě, i o hodnotě toho, co jsem kdy vytvořila a udělala, cítila jsem se nejistá a bála jsem se důvěřovat, že všechno bude zase ok, protože jsem si nedovedla představit, "jak"...

Hezké. Teď jsi mě dostala, Evíku. Mohla ses zeptat, jestli si nedám něco k jídlu, ale zeptala ses, proč jsem přestala být tvořivá.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út leden 18, 2011 9:01 pm    Předmět: Citovat

Berenika napsal:
Proč? ..... Začala jsem pochybovat o sobě, i o hodnotě toho, co jsem kdy vytvořila a udělala

Hezké. Teď jsi mě dostala, Evíku. Mohla ses zeptat, jestli si nedám něco k jídlu, ale zeptala ses, proč jsem přestala být tvořivá.....


A co zase zkusit tvořit? Někdy můžeš mít pocit, že se zastavíš, že přešlapuješ na místě. Ale důležitější je zase se zvednout a jít dál. Neboj, dokážeš to, i když si zrovna myslíš, že ne Wink .

Ve všem, co vytvoříš, je tvoje energie. Tu energii tam dáváš ty. A je určena pro určité lidi. Když bude ta energie proudit přímo z tvého srdce, nemusíš ani moc přemýšlet o hodnotě svého díla.
Proč chceš tvořit? Abys někomu pomohla? Abys někoho potěšila? Abys někomu udělala radost? Tak tu energii vypusť .

Je jedno, jestli píšeš knihu, nebo jestli vaříš svíčkovou k svátečnímu obědu, nebo jestli pleteš ponožky. Cíl by měl být v tobě.

Zkus zase tvořit, dej do toho nadšení a uvidíš, že problémy s přejídáním zase zmizí.

Držím palce. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund