Fórum - Zobrazit téma - Historka, která mě oslovila - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Historka, která mě oslovila
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Historka, která mě oslovila
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st prosinec 15, 2010 9:18 pm    Předmět: Citovat

Povídání před spaním s vnukem Vojtou - 5,5 r.

vnouček:
,,Evi, já bych ti chtěl dát růži. Ale víš co, raději si napiš Ježíškovi."

po chvilce:
,,Já bych chtěl dát Ježíškovi taky nějaký dárek."

Vzpomínala jsem, jestli mě někdy v životě napadlo obdarovat Ježíška. Ale musím říct, že ne. Že jsem jen čekala, co přinese mě.

,,A co bys mu chtěl dát, Vojtíšku?"

odpověď byla:
,,Teploměr do vody."
Question
,,No a potom ještě lékárničku. Kdyby si zlomil nohu, aby si jí mohl ošetřit. A taky tam musí být hodně náplastí, těch z obrázkama."

Takže buď slyšel, že se bavíme o nových lékárničkách do auta a nebo má obavy, aby se cestou Ježíškovi nic nestalo a přinesl mu dárečky Wink .
Ale je možné, že chce Ježíška obdarovat proto, aby měl také ON radost, když jí dělá druhým. Sama nevím, jaký dárek by se Ježíškovi mohl líbit... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 10:07 am    Předmět: Citovat

Řekl bych, že Ježíškovi by se nejvíc líbilo, kdyby lidé mezi sebou žili v lásce. To by byl pro něj nejhezčí dárek.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 11:19 am    Předmět: Citovat

Evi, máš úžasného vnoučka. Myslím, že Ježíšek by byl spokojen, kdybychom se na sebe přestali mračit, usmívali se, a užívali si tento čas....a ta láska, jak píše Roso, ta by měla být a působit tuplovaně. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 12:42 pm    Předmět: Citovat

Vejce

Napsal: Andy Weir

Byl jsi na cestě domů, když jsi zahynul.

Byla to bouračka. Nic zvláštního, nicméně smrtelná. Zůstala po tobě manželka a dvě děti. Ta smrt byla bezbolestná. Záchranáři dělali co mohli, aby tě zachránili, ale marně. Tvoje tělo bylo úplně rozmlácené, takže můžeš být rád, věř mi.

A tehdy ses setkal se mnou.

„No... a co se vlastně stalo?“ Zeptal ses. „Kde to jsem?“

„Zemřel jsi,“ řekl jsem s naprostou samozřejmostí. Nemá smysl chodit kolem horké kaše.

„Pamatuji si na nějaký náklaďák... šel do smyku...“

„Jo,“ řekl jsem.

„Já... já jsem zemřel?“

„Jo. Ale nemusíš se kvůli tomu cítit špatně. Každý zemře,“ odpověděl jsem.

Rozhlédl ses kolem sebe. Byla tam prázdnota. Jen ty a já. „Co je to za místo?“ Zeptal ses. „Tohle je posmrtný život?“

„Víceméně,“ odvětil jsem.

„Ty jsi Bůh?“ Zeptal ses.

„Jo“, odpověděl jsem. „Jsem Bůh.”

„Moje děti… moje žena.” Řekl jsi.

„Co chceš vědět?“

„Budou v pořádku?“

„To je úžasné,“ řekl jsem. Sotva jsi zemřel a už tě zajímá hlavně tvoje rodina. I tady je to přece zajímavé.”

Pohlédl jsi na mě s úžasem. Tobě jsem jako Bůh nepřipadal. Vypadal jsem prostě jako nějaký obyčejný muž. Nebo snad žena. Možná že i jako nějaká nevýrazná autorita. Spíše jako učitel gymnázia, než všemohoucí Bůh.

„Tím se netrap,“ řekl jsem. „Budou v pořádku.“ Tvoje děti budou na tebe vzpomínat vždy jen v dobrém. Ještě nedorostly do věku, kdy by tebou začaly pohrdat. A tvoje žena bude sice předstírat smutek, ale ve skutečnosti se jí hodně uleví. Vždyť si to řekněme na rovinu: vaše manželství se už rozpadalo. Ale jestli ti to nějak pomůže, tak ti můžu říct, že se za to bude hrozně stydět, že je ve skutečnosti ráda, že se tě zbavila.

„Ach,“ řekl jsi. „A co teď?“ Teď půjdu do nebe nebo do pekla nebo někam?“

„Ani tam, ani tam,“ odpověděl jsem. Reinkarnuješ se.“

„Aha,“ řekl jsi, takže hinduisté měli pravdu.“

„Všechna náboženství mají svým způsobem pravdu,“ řekl jsem. „Pojďme se projít.“

Kráčeli jsme prázdnotou, ty jsi šel nejistě za mnou. „Kam to jdeme?“

„Vlastně nikam,“ řekl jsem. „Prostě je fajn se projít, když si povídáme.“

„A jaký to má vlastně smysl?“ Zeptal ses. „Když se znovu narodím, tak budu prostě nepopsaný list, ne? Mimino. Všechny moje zkušenosti a všechno, co jsem v tomto životě udělal, nebudou mít vůbec žádný význam. Na ničem tedy nezáleží.“

„To ne!“ Řekl jsem. „Neseš si v sobě všechno poznání a zkušenosti ze všech svých předchozích životů. Jen si je teď nevybavuješ.“

Zastavil jsem se a popadl jsem tě za ramena. „Tvoje duše je mnohem úžasnější, krásnější a větší než si vůbec dokážeš představit. Lidská mysl dokáže uchopit jen nepatrný zlomek toho, kým ve skutečnosti jsi. Je to, jako když si smočíš prst ve sklenici s vodou, abys věděl, jestli je horká nebo studená. Ty do té nádoby ponoříš jen malinkou část sebe sama, a když ji zase vytáhneš, tak máš všechny ty zkušenosti, které tato část tebe prožila.

Prožil jsi v lidském těle posledních 48 let, hodně málo na to, abys pocítil i zbytek tvého nezměrného vědomí. Kdybychom tady však zůstali dostatečně dlouho, tak by sis postupně začal vzpomínat na všechno. Ale nemá smysl tohle dělat mezi jednotlivými životy.“

„Kolikrát už jsem se tedy vlastně inkarnoval?“

„Mockrát. Opravdu mnohokrát. A v mnoha různých životech.“ „A tentokrát se narodíš jako děvčátko do rodiny chudého čínského rolníka v roce 540 n. l.“

„Počkej. Cos to říkal?“ Zakoktal jsi. „Ty mě posíláš zpátky v čase?“

„No, technicky řečeno, ano. Čas, jak ho znáš, existuje pouze ve vašem vesmíru. Tam, odkud pocházím já, je tomu jinak.“

„A odkud pocházíš?“ Zeptal ses.

„Ach ano,“ vysvětloval jsem, přicházím odněkud. Odněkud odjinud. A je nás takových víc. Vím, že bys rád věděl, jaké to tam je, ale opravdu bys to nepochopil.“

„Ach,“ řekl jsi, trochu zklamaný. „Ale počkej, jestliže se znovu narodím někam do minulosti, tak se může stát, že se tam někde setkám sám se sebou.”

„Určitě. To je naprosto běžné. A tím, že si v obou těch inkarnacích budeš uvědomovat vždy jen tu jednu, tak nebudeš ani vědět, že se to děje.“
„A jaký to má všechno vůbec smysl?

„To myslíš vážně?“ Zeptal jsem se. „Opravdu to myslíš vážně? Ptát se mě na smysl života? Není to již poněkud otřepané?“

„To je přece rozumná otázka,“ trval jsi na svém.

Pohlédl jsem ti do očí. Smysl života, důvod, proč jsem stvořil celý tento vesmír, je, abys dospěl.“

„Tím myslíš lidstvo? Ty chceš, abychom dospěli?”

„Ne, pouze ty. Celý tento vesmír jsem stvořil jen pro tebe. S každým novým životem, který prožiješ, povyrosteš a zmoudříš a tvůj intelekt se zbystří a rozšíří.”

„Jen já? A co všichni ti druzí??”

“Nejsou žádní druzí,“ řekl jsem. „V tomto vesmíru jsme jen ty a já.”

Nepřítomně jsi na mě zíral. „Ale všichni ti lidé na Zemi…”

„To jsi všechno ty. Různé inkarnace tebe.”

„Moment! Já jsem každým?”

„Teď tomu začínáš rozumět,” řekl jsem a pochvalně jsem tě poplácal po zádech.

„Já jsem každá lidská bytost, která kdy žila?“

„Nebo která kdy bude žít, ano.“

„Já jsem Abraham Lincoln?”

„A jsi také John Wilkes Booth,” dodal jsem.

„Já jsem Hitler?” Řekl jsi, ohromen.

„A jsi i těmi miliony, které jsi zavraždil.”

„Já jsem Ježíš?”

„A jsi i těmi všemi, kdo ho následovali.”

Ztratil jsi řeč.

„Pokaždé, když jsi někomu ubližoval,“ řekl jsem, „jsi ubližoval sobě samému. A každým projevem laskavosti jsi prokazoval laskavost sám sobě. Každičký šťastný i smutný okamžik, který kdy prožila kterákoliv lidská bytost jsi prožil nebo prožiješ ty sám.”

Dlouze ses zamyslel.

„Proč?“ Zeptal ses mě. „K čemu to všechno je?”

„Protože jednoho dne budeš jako já. Protože to je to, co ve skutečnosti jsi. Patříš ke mně. Jsi moje dítě.”

„Teda,” řekl jsi nevěřícně. „Chceš říct, že jsem nějaký bůh?”

„Ne. Ještě ne. Zatím jsi ještě embryo. Ještě rosteš. Až když prožiješ každý lidský život po věky věkův, vyrosteš dost na to, aby ses narodil.”

„Takže celý vesmír,“ řekl jsi, „není nic jiného než...”

„Vejce.” Odpověděl jsem. „A nyní je čas, aby ses vypravil do svého dalšího života.”

A vypravil jsem tě na cestu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po leden 17, 2011 9:19 am    Předmět: Citovat

U holiče

Jeden muž, stejně jako každý jiný měsíc, šel k holiči. Začali spolu hovořit o různých věcech.
...a najednou... hovořili o Bohu.

Holič řekl:
- Víte, já nevěřím, že Bůh existuje.
- Proč si to myslíte?
zeptal se klient.
- Je to velmi prosté. Stačí jen vyjít na ulici, abych se přesvědčil, že Bůh není. Kdyby byl Bůh, myslíte, že by bylo tolik nemocných? Existovaly by opuštěné děti? Kdyby Bůh byl, nebylo by bolesti, utrpení... Prostě ... nemůžu si představit Boha, který tohle všechno dovolí.

Klient se zamyslel, chtěl něco říct, ale rezignoval. Nechtěl vyvolat nepotřebnou diskuzi. Když holič dostříhal, klient zaplatil a odešel.

A v tom momentě uviděl na ulici člověka s dlouhými zanedbanými vousy i vlasy. Vypadalo to, že už delší dobu jeho vlasy i vousy neviděly holiče. Byl zanedbaný a špinavý.
Tehdy se klient vrátil a řekl:
- Víte co? Holiči neexistují!
- Velmi směšné! Jak to neexistují? zeptal se holič. Já jsem jedem z nich!
- Ne! odporoval klient. Holiči neexistují. Kdyby existovali, nebylo by tolik lidí s dlouhými vlasy a vousy, jako ten člověk na ulici.
- Ale nééé... Holiči existují, to jen lidé nás nehledají. Z vlastní vůle!

No právě ... řekl klient. Přesně tak. Bůh existuje, to jen lidé ho nehledají. A dělají to z vlastní vůle. Proto je tolik utrpení a bolesti na světě.

"Bůh nesliboval dny bez bolesti, radost bez utrpení; slunce bez deště.

Sliboval sílu na každý den, útěchu uprostřed slz a světlo na cestě...”

Bůh řekl: Není důležité, jak se bude jmenovat tvůj anděl. Ty ho nazveš jednoduše... Přítelem!

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 9:44 pm    Předmět: Citovat

Včera v poledne jsem umírala hlady, když zazvonil telefon.

Volala nějaká paní, která se čistě omylem dovolala ke mě. Snažila jsem se jí vysvětlit, že s jejím problémem jí nepomůžu, protože nejsem zdravotník. Ale asi jsem nebyla dost přesvědčivá. Jestli chcete, můžete si to tady přečíst.

http://schneiderova.blog.idnes.cz/c/176543/Linka-duvery-nanecisto.html#t2



Evík Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 2:53 pm    Předmět: Citovat

Včerejší asi kilometrová jízda autem, kdy spolujezdcem byl manžel.


Blbě jsem vyjela na silnici.
Blbě jsem zastavila. Blbě vyjíždím, blbě se otáčím, blbě couvám. A když už jsme přijeli zase k našemu baráku, tak jsem blbě zastavila a nakonec blbě zaparkovala.

Já: Vystup! A to bylo naposled, kdy si seděl v mém autě a já tě vezla."

On: Víš kolik lidí si ohrozila?

Já: A koho jsem ohrozila?

On: Přinejmenším mě, protože jsem z tebe málem dostal infarkt.

Já: Už tě nikdy nikam nepovezu. To si dobře zapamatuj!


Pak jsem přemýšlela, copak si asi tímhle řeší...

Hezký den všem Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 3:09 pm    Předmět: Citovat

Kdo?
Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 3:37 pm    Předmět: Citovat

Hele Kámo, je na mě takovej pokaždý, spíš mě to nemělo překvapit. Ale zase mě to překvapilo, protože nechápu, co tím sleduje. Řeší si HLAVNĚ sebe.

Tak jsem se nedohadovala a vyřešila si to po svém. Co by si asi tak dělal ty v mojí kůži?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 7:56 pm    Předmět: Citovat

Hele Eviku, už je to velký kluk, tak ho nechej aby si to teda řešil a Ty řeš to, aby jsi to vůbec neřešila.
Wink
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

O.K.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:53 pm    Předmět: Citovat

Tos mně Evi překvapila.... Shocked
Já myslel, že víš čí to je... A řekl bych, že tvůj manžel to nejní. Wink
Utíkáním od problémů, problém nevyřešíš. Spíš ho přesuneš jinam.
Co kdybys to vzala jako dobrou příležitost k učení a změnila něco v sobě, co vyvolává tyhle stavy u manžela? Možná bys naopak s ním měla jezdit častěji... Aspoň v praxi uvidíš jak se ti to daří...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 9:24 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:

Co kdybys to vzala jako dobrou příležitost k učení a změnila něco v sobě, co vyvolává tyhle stavy u manžela?
RoSo


Kdybych ale věděla co??? Já nevím, čím to v něm vyvolávám!!!???

Asi potřebuje nějak ventilovat svojí potlačenou emoci a nejlepší hromosvod jsem já za volantem. A pak mi vysvětlí, že to dělá jen pro moje dobro.
Romane, díky tomu jsem před 20ti lety přestala jezdit. Loni jsem si udělala tajně kondiční jízdy a měla jsem to pro něj jako překvapení. Myslela jsem, že to už bude jinak. Ale není.

Tak já nevím, co mám v sobě změnit. Jedině snad čistit a čistit a potom ho posadit vedle sebe do auta a čekat, jak se projeví Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 9:34 pm    Předmět: Citovat

Evi,
nevím nakolik jsou to věci "jeho" a nakolik "tvoje", to je celkem jedno, ale myslím si že není od nikoho hezké druhému kecat do řízení. Znervózňuje to a člověk pak jede ještě hůř.

Když se mu nelíbí jak řídíš, nemá ti říkat, že řídíš blbě, parkuješ blbě, couváš blbě, ale měl by ti říct, jak to tedy dělat lépe a co CO se mu na tvém stylu jízdy nelíbí.

Náhodou, já být na tém místě - vyhodila bych ho možná už za jízdy... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:25 pm    Předmět: Citovat

A znáš Evi Hooponopono? Prostě jen za to přijmi odpovědnost. Co k tomu potřebuješ víc?
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
Strana 5 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund