Fórum - Zobrazit téma - Eutanázie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Eutanázie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Eutanázie
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 8:02 am    Předmět: Eutanázie Citovat

Ahoj, zajímaly by mě vaše názory na eutanázii.

Má člověk právo sám rozhodovat o své smrti? Proč by neměl, když o svém životě rozhoduje také sám...?

A nebo má člověk právo rozhodovat o své smrti, když si sám život nedal?

Nabízí se také, že člověk smířený sám se sebou a se všemi eutanázii vlastně nepotřebuje.

( Chtěla jsem dát anketní otázku - souhlasíte s eutanázií ? -, ale neumím to, nejde mi to Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 9:37 am    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,

taky jsi dnes na novinky.cz četla o Monicelliho sebevraždě? Wink Někdo tam v diskusi, podle mne správně, zmínil paralelu s Bohumilem Hrabalem.
Měla by existovat možnost důstojného odchodu, když se čas naplní a nenechat člověka trpět jako zvíře a trápit tím i jeho nejbližší.

Já s eutanázií souhlasím. Samozřejmě by musely být jakási pravidla, aby to člověk nevzdával při každém bolínku.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 9:48 am    Předmět: Eutanazie Citovat

Jsem proti eutanázii.

Důvody:
1. Jsem přesvědčen, že život dává Bůh a tedy ho nikdo jiný než On nemá brát (možná jsou nějaké vyjímky).

2. Když chci jít proti božím zákonům, měl bych udělat sebevraždu sám a netahat do toho doktora, který tím ještě porušuje Hyppokratovu přísahu.

Citace:

Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.

Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit, jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou stejní jako moji bratři. Pokud znalosti tohoto umění (lékařského) zatouží, budu je vyučovat zdarma a bez smlouvy. Seznámím své syny a syny svého učitele a všechny ustanovené a na lékařský mrav přísahající s předpisy, přednáškami a se všemi ostatními radami. Jinak však s nimi neseznámím nikoho dalšího.

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné.

Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal a nikomu také nebudu radit (jak zemřít). Žádné ženě nedám prostředek k vyhnání plodu.

Svůj život uchovám v čistotě a bohabojnosti, stejně tak i své lékařské umění. Nebudu (lidské tělo) řezat, ani ty, co trpí kameny a tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí.

Do všech domů, kam vstoupím budu vstupovat ve prospěch nemocného, zbaven každého vědomého bezpráví a každého zlého činu. Zvláště se vystříhám pohlavního zneužití žen i mužů, svobodných i otroků. Cokoli, co při léčbě i mimo svou praxi ve styku s lidmi uvidím a uslyším, co nesmí se sdělit, to zamlčím a uchovám v tajnosti.
Když tuto přísahu dodržím a neporuším, nechť ve svém životě i ve svém umění skromně dopředu postoupím. Tak získám si vážnost všech lidí po všechny ty časy. Když ale zákazy přestoupím a přísahu poruším, nechť stane se pravý opak.


3. Je tu velké nebezpečí, že se v případě legalizace euthanásie bude tato zneužívat k odstraňování třeba neproduktivních lidí.

4. Většina žadatelů o euthanasii to činí kvůli šílené bolesti, ale s tou se dá bojovat. Např.:
http://is.braillnet.cz/Osveta_prispevky/5.html
http://www.rozhlas.cz/vedaarchiv/clovek/_zprava/378543
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 10:46 am    Předmět: x Citovat

Teoreticky jsem proti. Je lehce zneužitelná a je proti vesmírným zákonům.
Ale vím, jak je často teorie a praxe od sebe daleko.
Opravdu nevím, jak bych se sama zachovala v takové situaci, týkající se mých blízkých nebo mě samotné.
Opravdu nevím.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 10:52 am    Předmět: Citovat

Hezká citace té přísahy, přiznám se, že jsem ji ještě nikdy nečetl a zaujala mě např.věta, že žádné ženě nedá prostředek k vyhnání plodu... i další věty v souvislosti se současným vydíráním našich (říká se tomu státní pokladna) kapes působí mírně pikantně... i to jak nebudou naše těla řezat a přenechají to povolanějším... Tahle přísaha možná hezky zněla před mnoha stoletími, pokud by měla být byť i jen morálním kodexem, pak by těch lékařů dnes moc nebylo.

Jistě že je nebezpečí zneužití eutanázie. Víš Zbultrane co je statisticky nejnebezpečnější činnost? Pobyt v nemocnici, až daleko někde dole jsou auta, letadla atd (osobně odposlechnuto ze zprávy akreditační komise MZ), a tím jsou myšleny omyly a přehmaty veškerého personálu. Takže si myslím, že eutanázie a její možné zneužití by to už nijak znatelně nezhoršila.

Lékařská věda by měla být schopna říci, kdy už opravdu není naděje. A já osobně bych raději viděl své blízké i sám sebe skonat v poklidu, než v dlouhodobém utrpení - pokud by bylo zřejmé, že to jinak neskončí. Právě proto, že je miluji, bych jim v tom nebránil.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

Ahoj Kámo, máš pravdu, inspirovala mě smrt režiséra. Ale touto otázkou jsem se zabývala už dřív. Mé postoje se čas od času mění. Dřív bych byla ,,všemi deseti" pro eutanázii, teď nevím...
kamo napsal:

Měla by existovat možnost důstojného odchodu, když se čas naplní


ale kdy se čas naplní?
Člověk může nevýslovně trpět ve 30 a nebo v 90. Co by podle tebe mělo být kritétiem pro to že ,,čas se naplnil" ? Věk, bolest....?

Opravdu nevím, jak by se moje smýšlení změnilo, kdyby se to týkalo mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 11:12 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
ale kdy se čas naplní?
Člověk může nevýslovně trpět ve 30 a nebo v 90. Co by podle tebe mělo být kritétiem pro to že ,,čas se naplnil" ? Věk, bolest....?

Právě na určení těchto kritérií by se mohla mimo jiné zaměřit i současná medicína, když pořád ještě mnohdy jen krčí rameny a nedokáže pomoct. Hranice by se našly, kdyby se chtělo.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 11:59 am    Předmět: Citovat

Souhlasím se Zbultranem i když tak jako Šamanka si říkám, že těžko člověk může vědět jak bys se zachoval osobně.
kamo napsal:

Lékařská věda by měla být schopna říci, kdy už opravdu není naděje. A já osobně bych raději viděl své blízké i sám sebe skonat v poklidu, než v dlouhodobém utrpení - pokud by bylo zřejmé, že to jinak neskončí. Právě proto, že je miluji, bych jim v tom nebránil.
.

Na druhou stranu si říkám, že právě naopak lékařská věda není absolutně schopna tato kritéria stanovit. Je mnoho případů, kdy lékaři označili člověka za nevyléčitelného a on se uzdravil díky změně myšlení a alternativní medicíně. Kdyby bylo na dokterech tak už okusuje kytičky zespoda. Taky jsem přesvědčen o tom, že kdyby právě u pacientů, kteří jsou adepti na eutanázii byly použity alternativní postupy (ošetření anergii, atd.) tak by odchod proběhl samovolně a bez těchto obrovských bolestí. Proč člověk zažívá obrovské bolesti? Protože se brání pochopení, uvědomění....
Znám případ, kdy člověk v pokročilém stádiu rakoviny, měl klidný průběh a odešel klidnou smrtí díky dceři, která mu posílala energii. Podle doktorů měl trpět velkýma bolestma. Nechápali. A tak je to ve všech případech.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 12:25 pm    Předmět: JEDY V PRAXI Citovat

Volba, možnost vědomého odchodu prostřednictvím eutanázie by tu být měla.
Samozřejmě zároveň s tím i jistá jasná pravidla této možnosti, a ty mohou být diskutabilní... Sad
Veřejným tajemstvím je fakt, že latentní eutanázie existuje od dob nemocničních zařízení. Idea

U smrtelně nemocných pacientů je podávání utišujících prostředků postupným odumíráním mozkových buněk, otravování těla, podobně, jak tomu je u narkomanů, s tím rozdílem, že zde se mozkové buňky ničí s větší rychlostí tak, aby se jejich stav přizpůsobil stavu rozkladu celého těla, resp. ho ještě o něco předběhl.
Naproti tomu eutanázie je „vysvobození“ aplikováné jednorázově, avšak, stav vědomí takto odcházejícícho člověka je s tím prvním naprosto nesrovnatelné.
To, co vidím jako nejdůležitější, je skutečnost, že eutanázie umožňuje člověku odchod z těla s dokonalým smířením - při plném, klidném vědomí, na rozdíl od člověka umírajícího v utrpení z dlouhé doby trvajících krutých bolestí a vědomím zcela umrtveným otupujícími opiáty.

Rozhodující je právě „stav mysli“ v okamžiku odchodu z těla.


P.S.
Jinak to Rosovo "kdyby" je sice moc pěkný, a celkem souhlasím s tím, pokud by měl takto nemocný člověk možost pomoci v působení "energie" bylo by to ideální, ale zatím jsme v systému "péče" tam kde jsme, a nelze to přehlížet.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ZK
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.5. 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

Krásný den,
dle mého názoru na tuto otázku nejde jednoznačně odpovědět. Souhlasím s tím, že pokud sejít ze světa dříve, tak vlastní rukou. Ale co Ti, kterým tuto možnost jejich zdravotní stav již neumožňuje?
V poslední době jsem přemýšlela nad tím, když někomu pomůžeme umřít, jestli se to na nás potom nějak neprojeví negativně. Veterináři uspávají zvířata denně a i u doktorů je známo, že v posledních fázích podávají cíleně vyšší dávky léků proti bolesti, takže člověk umírá většinou na předávkování morfiem. Je tedy posuzováno jinak zúmyslné zabití a zabití s touhou pomoci? Jde jen o záměr?
Ještě do nedávna jsem se starala o svoji babičku, která již byla zcela odkázána na pomoc okolí. Skoro neviděla, neslyšela, nemohla mluvit, hýbat se. Vězení ve vlastním těle. Její jediné štěstí bylo, že si to moc často neuvědomovala. Bojovala jsem sama se sebou, když jsem prosila za její vysvobození, za smrt. A opakovaně jsem se snažila jí vysvětlovat, že pokud se bude smrti bát, bude se tu trápit ještě dlouho.
Věřím tomu, že většina věci má svůj důvod. A věřím tomu, že potenciál lidí je velký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 1:12 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Na druhou stranu si říkám, že právě naopak lékařská věda není absolutně schopna tato kritéria stanovit.
To je právě ono, až budeme umět vyléčit úplně vše, tak potom téma eutanázie zmizí samo od sebe. Dokud to lékaři neumí, mohli by aspoň uvažovat o pomoci k pokojnému a důstojnému odchodu na onen svět.


Roso napsal:
Proč člověk zažívá obrovské bolesti? Protože se brání pochopení, uvědomění....
Esotericky viděno máš asi pravdu. Ale zcela lidsky - pokud bych dlouhodobě trpěl obrovskými bolestmi a Ty bys mi něco takového řekl, tak bych Tě asi něčím praštil... Smile
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 2:21 pm    Předmět: Citovat

Otázka taky je, co je naším úkolem na Zemi....jestli svůj život odžít se vším všudy, tedy i s těmi bolestmi. ( V bolestech se rodíme - v bolestech umíráme...)

Když se rozhodnu pro eutanázii, jestli to není, jako kdybych přeskočila svojí ,,učební látku", jestli mi rozumíte... Rolling Eyes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 3:07 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Když se rozhodnu pro eutanázii, jestli to není, jako kdybych přeskočila svojí ,,učební látku", jestli mi rozumíte...


Ahoj Evi.

Vždy jde o přirozenost, ale nepřevrácenou na hlavu.
Jako třeba nepřijetí transfuze u Jehovistů atpod...

Prostě je přirozené že žijeme, a pak může přijít doba, kdy je přirozenější zemřít, a eutanázii to nevylučuje.

Kdybychom nakrásně snad něco přeskočili, dostaneme nekonečně mnoho šancí to opět absolvovat, třebas v jiném těle a jiných podmínkách, a především (ještě dřív) máme nekonečně mnoho šancí pochopit, a to tedy jaksi především.

A tohle pochopení se právě v okamžiku smrti dost často dostavuje, jen prostě "zatemněná" mysl není schopna si toho vůbec všimnout.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 11:21 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Otázka taky je, co je naším úkolem na Zemi....jestli svůj život odžít se vším všudy, tedy i s těmi bolestmi. ( V bolestech se rodíme - v bolestech umíráme...)

Když se rozhodnu pro eutanázii, jestli to není, jako kdybych přeskočila svojí ,,učební látku", jestli mi rozumíte... Rolling Eyes.


Myslím si, že jsi udeřila hřebíček na hlavičku Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 12:31 pm    Předmět: Re: JEDY V PRAXI Citovat

toora napsal:
Volba, možnost vědomého odchodu prostřednictvím eutanázie by tu být měla.
Samozřejmě zároveň s tím i jistá jasná pravidla této možnosti, a ty mohou být diskutabilní... Sad
Veřejným tajemstvím je fakt, že latentní eutanázie existuje od dob nemocničních zařízení. Idea


Ta možnost zneužití je tu ohromná a pro mě osobně je to ten nejdůležitější argument proti euthanasii.

Člověk (nebo nějaká komise) prostě nemůže vidět do hlavy jinému člověku, aby mohli říci: "On už nemůže žít plnohodnotný život. Bude pro něj lepší zemřít!"

To platí hlavně u nějakých duševních chorob. Žíjí tito nemocní plnohodnotný život nebo ne? V nacistickém německu to řešili euthanasií. Kdoví od kdy se začlo to slovo používat.

toora napsal:

U smrtelně nemocných pacientů je podávání utišujících prostředků postupným odumíráním mozkových buněk, otravování těla, podobně, jak tomu je u narkomanů, s tím rozdílem, že zde se mozkové buňky ničí s větší rychlostí tak, aby se jejich stav přizpůsobil stavu rozkladu celého těla, resp. ho ještě o něco předběhl.


Ano, proto bych se asi snažil utišující prostředky nebrat. Byl jsem v nemocnici po nehodě a nabízené prášky jsem odmítal. Operaci jsem měl ale samozřejmě pod narkózou a kdoví co mi dávali do infůze po operaci.

Samozřejmě ale nevím jak bych snášel šílenou bolest, třeba bych škemral o prášky nebo si prohnal hlavu kulí .....

toora napsal:


Naproti tomu eutanázie je „vysvobození“ aplikováné jednorázově, avšak, stav vědomí takto odcházejícícho člověka je s tím prvním naprosto nesrovnatelné.
To, co vidím jako nejdůležitější, je skutečnost, že eutanázie umožňuje člověku odchod z těla s dokonalým smířením - při plném, klidném vědomí, na rozdíl od člověka umírajícího v utrpení z dlouhé doby trvajících krutých bolestí a vědomím zcela umrtveným otupujícími opiáty.


Když člověk neuvěřitelně trpí bolestí a zvolí si radějí rychlou smrt, nemusí odcházet s dokonalým smířením.

toora napsal:

Rozhodující je právě „stav mysli“ v okamžiku odchodu z těla.


Ano s tím souhlasím, ale bolest ovlivňuje mysl stejně jako drogy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Další
Strana 1 z 22

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund